Elite Performances
435 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 13.99 | Imani Gilliam | Pennsauken HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.12 | Michelle Smith | Teaneck HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.32 | Colleen Farrell | Warren Hills HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.34 | Sonya Sullivan | Manchester Township HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.42 | Tramaine Shaw | Piscataway Twp HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.43 | Bryanna Johnson | Jackson Memorial HS |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.51 | Colleen Farrell | Warren Hills HS |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.52 | Michelle Smith | Teaneck HS |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.53 | Imani Gilliam | Pennsauken HS |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.53 | Tramaine Shaw | Piscataway Twp HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.58 | Kortni Lane | New Brunswick HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.60 | Chelsea Townes | Hackensack HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.61 | Sable Loper | Eastside HS - Camden |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.76 | Jamillah Nock | Eastside HS - Camden |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.77 | Bryanna Johnson | Jackson Memorial HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.79 | Jenise Jones | Ewing HS |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.84 | Sable Loper | Eastside HS - Camden |
100 Meter Hurdles Finals | 14.90 | Jan-Noi Jackson | Lakewood HS |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.91 | Chelsea Townes | Hackensack HS |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.95 | Sonya Sullivan | Manchester Township HS |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.97 | Kortni Lane | New Brunswick HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.97 | Terri Hannah | Bridgeton HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.97 | Jamillah Nock | Eastside HS - Camden |
100 Meter Hurdles Finals | 14.99 | Andrea March | Washington Twp HS |
100 Meter Dash Finals | 12.05 | Shanda Jackson | East Orange Campus |
100 Meter Dash Finals | 12.06 | Jamillah Nock | Eastside HS - Camden |
100 Meter Dash Finals | 12.08 | Shavon Greaves | Lakewood HS |
100 Meter Dash Finals | 12.13 | Lashonda Carter | Rahway HS |
100 Meter Dash Finals | 12.13 | Sophia Wallace | Montclair HS |
100 Meter Dash Finals | 12.15 | Toneisha Friday | Franklin Township HS |
100 Meter Dash Prelims | 12.18 | Shavon Greaves | Lakewood HS |
100 Meter Dash Prelims | 12.18 | Jamillah Nock | Eastside HS - Camden |
100 Meter Dash Finals | 12.23 | Shardae Anderson | Paulsboro HS |
100 Meter Dash Prelims | 12.23 | Toneisha Friday | Franklin Township HS |
100 Meter Dash Prelims | 12.25 | Sophia Wallace | Montclair HS |
1600 Meter Run Finals | 4:56.17 | Brittany Sedberry | Ocean City HS |
1600 Meter Run Finals | 4:58.27 | Danielle Tauro | Southern Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 4:59.60 | Brittnee Bynoe | Willingboro HS |
1600 Meter Run Finals | 5:02.86 | Becky Crossin | North Hunterdon HS |
1600 Meter Run Finals | 5:04.04 | Emily Sherrard | Hopewell Valley HS |
1600 Meter Run Finals | 5:05.24 | Vanessa Wright | Haddonfield Memorial HS |
1600 Meter Run Finals | 5:05.47 | Theresa Cattuna | Cherry Hill East HS |
1600 Meter Run Finals | 5:06.41 | Lisa Burkholder | Cherokee HS |
1600 Meter Run Finals | 5:06.56 | Sarah Root | Old Bridge HS |
1600 Meter Run Finals | 5:06.65 | Arianna Mckinney | Highland Reg HS |
1600 Meter Run Finals | 5:06.83 | Jenn Ennis | Roxbury HS |
1600 Meter Run Finals | 5:07.16 | Meghan Gaffney | Pompton Lakes HS |
1600 Meter Run Finals | 5:08.71 | Amanda Marino | Jackson Memorial HS |
1600 Meter Run Finals | 5:08.84 | Kimberly Standridge | Randolph HS |
1600 Meter Run Finals | 5:09.37 | Jamie Liberti | Middletown South HS |
1600 Meter Run Finals | 5:09.60 | Meggie Sullivan | Tenafly HS |
1600 Meter Run Finals | 5:09.98 | Alexis Gray | Toms River East HS |
1600 Meter Run Finals | 5:11.03 | Julie Ullmeyer | Shore Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 5:11.07 | Meaghan Lynch | Princeton HS |
1600 Meter Run Finals | 5:14.23 | Taylor Lebovich | NV - Old Tappan HS |
1600 Meter Run Finals | 5:14.28 | Samantha Lee | Summit HS |
1600 Meter Run Finals | 5:14.36 | Caroline Mannaerts | Summit HS |
200 Meter Dash Finals | 24.77 | Tramaine Shaw | Piscataway Twp HS |
200 Meter Dash Finals | 24.89 | Lashonda Carter | Rahway HS |
200 Meter Dash Finals | 24.95 | Jamillah Nock | Eastside HS - Camden |
200 Meter Dash Finals | 24.96 | Nicole Castron | Jackson Memorial HS |
3200 Meter Run Finals | 10:45.03 | Brittany Sedberry | Ocean City HS |
3200 Meter Run Finals | 10:45.45 | Danielle Tauro | Southern Regional HS |
3200 Meter Run Finals | 10:53.26 | Ashley Higginson | Colts Neck HS |
3200 Meter Run Finals | 10:54.16 | Lisa Burkholder | Cherokee HS |
3200 Meter Run Finals | 10:55.78 | Sarah Root | Old Bridge HS |
3200 Meter Run Finals | 10:56.54 | Arianna Mckinney | Highland Reg HS |
3200 Meter Run Finals | 10:56.65 | Annie Carney | Hopewell Valley HS |
3200 Meter Run Finals | 11:02.13 | Amanda Marino | Jackson Memorial HS |
3200 Meter Run Finals | 11:08.71 | Vanessa Wright | Haddonfield Memorial HS |
3200 Meter Run Finals | 11:09.89 | Jacqui Carroll | Wayne Valley HS |
3200 Meter Run Finals | 11:11.36 | Katie Van Horn | Triton Regional HS |
3200 Meter Run Finals | 11:12.84 | Julie Ullmeyer | Shore Regional HS |
3200 Meter Run Finals | 11:13.73 | Erin Higgins | Union HS |
3200 Meter Run Finals | 11:15.67 | Laura Gallo | Cranford HS |
3200 Meter Run Finals | 11:15.68 | Meghan Gaffney | Pompton Lakes HS |
3200 Meter Run Finals | 11:16.77 | Jamie Liberti | Middletown South HS |
3200 Meter Run Finals | 11:18.70 | Jenn Ennis | Roxbury HS |
3200 Meter Run Finals | 11:19.44 | Brittnee Bynoe | Willingboro HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:00.36 | Sonya Sullivan | Manchester Township HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:00.97 | Krystal Cantey | Winslow Township HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:01.09 | Michelle Smith | Teaneck HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:01.60 | Aisha Bilal-Mack | East Orange Campus |
400 Meter Hurdles Finals | 1:01.76 | Tramaine Shaw | Piscataway Twp HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:02.46 | Sable Loper | Eastside HS - Camden |
400 Meter Hurdles Finals | 1:02.64 | Trier Young | Neptune HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:02.81 | Brittany Caserta | Highland Reg HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:03.02 | Pari Hashemi | Randolph HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:03.12 | Andrea March | Washington Twp HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:03.38 | Shquanda Meylor | Pennsauken HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:03.39 | Alaina Alfano | Hanover Park HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:03.39 | Rachel Jochem | Seneca HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:03.48 | Marcene Jack | Mainland Regional HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:03.78 | Shafeeha Potts | South Brunswick |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.13 | Christine McCurdy | Governor Livingston HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.17 | Chavanne Hubbard | Franklin Township HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.26 | Tracy Fitzpatrick | High Point Reg. HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.40 | Gretchen Kieling | West Windsor-Plainsboro North HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.64 | Brittany Gross | Bridgeton HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.71 | Brittnee Bynoe | Willingboro HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.90 | Deanna Poland | Paulsboro HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.91 | Chelsea Townes | Hackensack HS |
400 Meter Hurdles Finals | 1:04.95 | Jasselle Cruz | Buena Regional HS |
400 Meter Dash Finals | 54.93 | Krystal Cantey | Winslow Township HS |
400 Meter Dash Finals | 55.17 | Essence Carson | Eastside HS - Paterson |
400 Meter Dash Finals | 55.96 | Lauren Blake | Jackson Memorial HS |
400 Meter Dash Finals | 55.99 | Tiffany Grant | Ocean Township HS |
400 Meter Dash Finals | 56.06 | Symone O'Connor | Franklin Township HS |
400 Meter Dash Finals | 56.19 | Marcene Jack | Mainland Regional HS |
400 Meter Dash Finals | 56.29 | Toneisha Friday | Franklin Township HS |
400 Meter Dash Finals | 56.63 | Kaitlin Lambracht | Hunterdon Central HS |
400 Meter Dash Finals | 57.28 | Natalie Mapp | Hopewell Valley HS |
400 Meter Dash Finals | 57.36 | Nicole Mcmullen | Lawrence HS |
400 Meter Dash Finals | 57.40 | Michelle Smith | Teaneck HS |
400 Meter Dash Finals | 57.46 | Michelle Losey | Piscataway Twp HS |
400 Meter Dash Finals | 57.50 | Cheryl Anscombe | Westwood HS |
400 Meter Dash Finals | 57.67 | Renee Tomlin | Ocean City HS |
400 Meter Dash Finals | 57.78 | Carolyn Gray | Southern Regional HS |
400 Meter Dash Finals | 57.79 | Lashonda Carter | Rahway HS |
400 Meter Dash Finals | 57.81 | Asia Washington | Piscataway Twp HS |
400 Meter Dash Finals | 57.95 | Aisha Bilal-Mack | East Orange Campus |
400 Meter Dash Finals | 57.98 | Celeste Holder | Parsippany HS |
400 Meter Dash Finals | 57.98 | Amorra White | Trenton Central HS |
400 Meter Dash Finals | 57.99 | Maria Fasolino | Washington Twp HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:49.94 | Relay Team | Winslow Township HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:50.55 | Relay Team | Piscataway Twp HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:53.71 | Relay Team | Franklin Township HS |
800 Meter Run Finals | 2:11.86 | Renee Tomlin | Ocean City HS |
800 Meter Run Finals | 2:13.77 | Lauren Lewis | Southern Regional HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.07 | Alisa Budd | Toms River East HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.07 | Oghogho Aifuwa | Edison HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.19 | Becky Crossin | North Hunterdon HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.68 | Gizelle Joshua | West Orange HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.86 | Alexis Gray | Toms River East HS |
800 Meter Run Finals | 2:16.37 | Brittnee Bynoe | Willingboro HS |
800 Meter Run Finals | 2:16.40 | Emily Sherrard | Hopewell Valley HS |
800 Meter Run Finals | 2:16.83 | Sara Best | Voorhees HS |
800 Meter Run Finals | 2:16.84 | Jamie Sobolewski | Haddonfield Memorial HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.04 | Stephanie Herrick | Wayne Valley HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.38 | Desirae Irby | Washington Twp HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.42 | Samantha Lapergola | Haddon Heights HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.46 | Emily MacNeil | Westfield HS |
800 Meter Run Finals | 2:18.50 | Brittany Caserta | Highland Reg HS |
800 Meter Run Finals | 2:18.66 | Lauren Gregory | Morris Knolls HS |
800 Meter Run Finals | 2:18.80 | Vanessa Wright | Haddonfield Memorial HS |
800 Meter Run Finals | 2:19.08 | Christina Nelson | Red Bank Regional HS |
800 Meter Run Finals | 2:19.60 | Tricia Hoen | Morristown HS |
Discus Finals | 120-1 | Morgan Patrick | Burlington Twp. HS |
Discus Finals | 121-4 | Amanda Marshall | Hightstown HS |
Discus Finals | 122-0 | Tiffany Phoenix | Cresskill HS |
Discus Finals | 125-8 | Stephanie Daniels | Rancocas Valley Reg HS |
Discus Finals | 129-4 | Veronica Myricks | Willingboro HS |
Discus Finals | 131-6 | Michelle Cintron | Elizabeth HS |
Discus Finals | 132-2 | Kimberly Warren | Atlantic City HS |
Discus Finals | 139-10 | Chakhia Cole | Marlboro HS |
Discus Finals | 153-2 | Sylvia Galarza | Millville HS |
Discus Finals | 172-2 | Jocelyn White | Delsea Regional HS |
High Jump Finals | 5-4 | Kortni Lane | New Brunswick HS |
High Jump Finals | 5-4 | Jen Grabowski | Allentown HS |
High Jump Finals | 5-4 | Latasha Leake | Northern Burlington Reg. HS |
High Jump Finals | 5-4 | Nicole Passeri | Pinelands Regional HS |
High Jump Finals | 5-4 | Lisa Shepherd | Oakcrest HS |
High Jump Finals | 5-4 | Laura Passalacqua | Rancocas Valley Reg HS |
High Jump Finals | 5-4 | Essence Carson | Eastside HS - Paterson |
High Jump Finals | 5-4 | Jessica Marcasciano | Egg Harbor Twp HS |
High Jump Finals | 5-6 | Colleen Farrell | Warren Hills HS |
High Jump Finals | 5-6 | Maurisa Williams | Winslow Township HS |
High Jump Finals | 5-6 | Maura Burk | Freehold Township HS |
High Jump Finals | 5-7 | Tiyana Peters | Mount Olive HS |
Javelin Finals | 122-2 | Tanisha Young | West Deptford HS |
Javelin Finals | 123-8 | Janizah Melendez | Hillsborough HS |
Javelin Finals | 123-11 | Jeanine Depasquale | Hammonton HS |
Javelin Finals | 125-1 | Kendra Owens | Trenton Central HS |
Javelin Finals | 125-2 | Erin Folger | North Brunswick HS |
Javelin Finals | 128-7 | Meredith Rutledge | Hopewell Valley HS |
Javelin Finals | 128-8 | Kathleen Librizzi | Pinelands Regional HS |
Javelin Finals | 129-5 | Stephanie Petine | Bloomfield HS |
Javelin Finals | 129-10 | Shannon Spafford | NV - Old Tappan HS |
Javelin Finals | 131-4 | Kristin Calamita | Lakeland Regional HS |
Javelin Finals | 135-10 | Michelle Cintron | Elizabeth HS |
Javelin Finals | 142-10 | Kaitlin Nazario | Morris Knolls HS |
Javelin Finals | 146-11 | Daina Pucurs | NV - Demarest HS |
Javelin Finals | 149-2 | Amanda Harmata | Raritan HS |
Long Jump Finals | 17-7.25 | Sable Loper | Eastside HS - Camden |
Long Jump Finals | 18-0 | Rebecca Baskinger | Butler HS |
Long Jump Finals | 18-0.25 | Collette Debenedetto | Mountain Lakes HS |
Long Jump Finals | 18-0.5 | Essence Carson | Eastside HS - Paterson |
Long Jump Finals | 18-2.25 | Alaina Alfano | Hanover Park HS |
Long Jump Finals | 18-3 | Kortni Lane | New Brunswick HS |
Long Jump Finals | 18-6 | Celeste Holder | Parsippany HS |
Pole Vault Finals | 10-6 | Julianne Toto | Middletown South HS |
Pole Vault Finals | 10-6 | Laura Flath | Middletown South HS |
Pole Vault Finals | 10-6 | Keely Marsh | North Hunterdon HS |
Pole Vault Finals | 10-6 | Robin Friedman | Hillsborough HS |
Pole Vault Finals | 10-6 | Melissa Gale | Millville HS |
Pole Vault Finals | 11-0 | Jessica Kloss | Moorestown HS |
Pole Vault Finals | 12-0 | Danielle O'Reilly | Shawnee HS |
Shot Put Finals | 37-0 | Gemma Naclerio | Morris Hills HS |
Shot Put Finals | 37-1.5 | Lindsay Renna | Hasbrouck Heights HS |
Shot Put Finals | 37-1.75 | Cheri Raffo | North Hunterdon HS |
Shot Put Finals | 37-2.5 | Katora Spivey | Montclair HS |
Shot Put Finals | 37-2.5 | Janizah Melendez | Hillsborough HS |
Shot Put Finals | 37-6.25 | Courtney Hilts | Somerville HS |
Shot Put Finals | 37-7.5 | Angela Pollino | Paulsboro HS |
Shot Put Finals | 37-9.5 | Rachel Cannell | Delaware Valley HS |
Shot Put Finals | 37-9.5 | Amanda Marshall | Hightstown HS |
Shot Put Finals | 38-0.75 | Asha Stokes | Jackson Memorial HS |
Shot Put Finals | 38-3 | Morgan Patrick | Burlington Twp. HS |
Shot Put Finals | 38-4 | Andrea Cerbie | NV - Old Tappan HS |
Shot Put Finals | 38-4.5 | Julie Sobolewski | Haddonfield Memorial HS |
Shot Put Finals | 38-4.75 | Teneika Warren | Monmouth Reg. HS |
Shot Put Finals | 38-5.5 | Caitlin Kelly | Hanover Park HS |
Shot Put Finals | 39-4.5 | Devin Picott | Lawrence HS |
Shot Put Finals | 39-6.75 | Jocelyn White | Delsea Regional HS |
Shot Put Finals | 39-8.25 | Vanessa Michel | Jackson Memorial HS |
Shot Put Finals | 39-10 | Kimberly Warren | Atlantic City HS |
Shot Put Finals | 39-11 | Michelle Cintron | Elizabeth HS |
Shot Put Finals | 40-2.75 | Samantha Smith | Bridgeton HS |
Shot Put Finals | 40-5 | Shakeirrah Hauser | Hillside HS |
Shot Put Finals | 40-5 | Balkis Bernard | West Morris Central HS |
Shot Put Finals | 40-9.5 | Courtney Spencer | Montville Twp. HS |
Shot Put Finals | 40-11.5 | Iman Johnson | Columbia HS |
Shot Put Finals | 41-4 | Amanda Harmata | Raritan HS |
Shot Put Finals | 44-9.25 | Sylvia Galarza | Millville HS |
Triple Jump Finals | 36-1.5 | Erika Ostrove | Cresskill HS |
Triple Jump Finals | 36-4 | Kaitlin Lambracht | Hunterdon Central HS |
Triple Jump Finals | 36-4.25 | Sheena Strachan | Dwight Morrow HS |
Triple Jump Finals | 36-5.25 | Jordean Matthews | Pleasantville HS |
Triple Jump Finals | 36-5.75 | Mallory Longfield | Indian Hills HS |
Triple Jump Finals | 36-7.5 | Collette Debenedetto | Mountain Lakes HS |
Triple Jump Finals | 36-11.75 | Imani Hafiz | Delsea Regional HS |
Triple Jump Finals | 37-6.25 | Kortni Lane | New Brunswick HS |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Finals | 10.74 | Sherron Bullock | Camden HS |
100 Meter Dash Finals | 10.75 | Michael Rush | Toms River North HS |
100 Meter Dash Finals | 10.77 | Earl Gray | Marlboro HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.09 | Greg Bloemer | Sparta HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.15 | Kyle Calvo | Somerville HS |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.16 | Reuben Mccoy | Winslow Township HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.28 | Dwayne Joseph | Willingboro HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.32 | Reuben Mccoy | Winslow Township HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.34 | Brandon Mason | Phillipsburg HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.40 | Jean Gentil | Roselle - Abraham Clark HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.40 | Jason Bradley | Somerville HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.54 | Robert Penn | Winslow Township HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.56 | Dan Oquendo | Hackensack HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.60 | Thomas Mackey | Bridgeton HS |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.60 | Robert Penn | Winslow Township HS |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.60 | Eric Dufrense | Jackson Memorial HS |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.62 | Anthony Johnson | Eastside HS - Paterson |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.65 | Mike Pohludka | Vernon Twp HS |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.69 | Dan Oquendo | Hackensack HS |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.70 | Greg Bloemer | Sparta HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.70 | Marcos Edgehill | Pemberton Township HS |
1600 Meter Run Finals | 4:14.95 | Jim Wyner | Mainland Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 4:15.03 | Greg Hughes | Mainland Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 4:15.28 | Jonathan Anderson | Cinnaminson HS |
1600 Meter Run Finals | 4:16.24 | Josh Davis | Phillipsburg HS |
1600 Meter Run Finals | 4:16.62 | Craig Forys | Colts Neck HS |
1600 Meter Run Finals | 4:17.12 | Ari Zamir | Ridgewood HS |
1600 Meter Run Finals | 4:17.78 | Joe Kingsbery | Red Bank Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 4:18.16 | Brian Kopnicki | Scotch Plains-Fanwood HS |
1600 Meter Run Finals | 4:18.37 | David Alfano | West Orange HS |
1600 Meter Run Finals | 4:18.52 | Rob Novak | Bordentown Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 4:18.55 | Ian Waterhouse | Rancocas Valley Reg HS |
1600 Meter Run Finals | 4:19.12 | Robert Dennis | Red Bank Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 4:19.74 | Spencer Popeson | Mainland Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 4:20.16 | Chris Pisano | Toms River North HS |
1600 Meter Run Finals | 4:20.72 | Tom Walsh | Matawan Reg. HS |
1600 Meter Run Finals | 4:20.82 | Bill Sepich | Delran HS |
1600 Meter Run Finals | 4:20.90 | James Kavaliauskas | Highland Reg HS |
1600 Meter Run Finals | 4:21.97 | Joe Mckenney | Cranford HS |
1600 Meter Run Finals | 4:22.65 | Evan Colquhoun | Morris Hills HS |
1600 Meter Run Finals | 4:22.86 | Gregory Bull | East Brunswick HS |
1600 Meter Run Finals | 4:23.09 | William Rowland | Hunterdon Central HS |
1600 Meter Run Finals | 4:23.48 | James LaGreca | NV - Demarest HS |
1600 Meter Run Finals | 4:23.52 | Matt Dahl | Raritan HS |
1600 Meter Run Finals | 4:24.41 | Ryan Mccann | Glen Rock HS |
200 Meter Dash Finals | 21.14 | Reuben Mccoy | Winslow Township HS |
200 Meter Dash Finals | 21.56 | Kevin Thompson | North Bergen HS |
200 Meter Dash Finals | 21.57 | Earl Gray | Marlboro HS |
200 Meter Dash Finals | 21.63 | Sherron Bullock | Camden HS |
200 Meter Dash Finals | 21.86 | Jamar Cotton | Irvington HS |
200 Meter Dash Finals | 21.97 | Reggie Berry | Morristown HS |
3200 Meter Run Finals | 9:02.04 | Mohamed Khadraoui | J F Kennedy HS - Paterson |
3200 Meter Run Finals | 9:08.22 | Jonathan Anderson | Cinnaminson HS |
3200 Meter Run Finals | 9:09.21 | Greg Hughes | Mainland Regional HS |
3200 Meter Run Finals | 9:14.51 | Daniel Bingham | Toms River North HS |
3200 Meter Run Finals | 9:18.10 | Ari Zamir | Ridgewood HS |
3200 Meter Run Finals | 9:19.83 | William Rowland | Hunterdon Central HS |
3200 Meter Run Finals | 9:20.79 | Korey Edwards | Parsippany Hills HS |
3200 Meter Run Finals | 9:20.82 | Craig Forys | Colts Neck HS |
3200 Meter Run Finals | 9:21.73 | Spencer Popeson | Mainland Regional HS |
3200 Meter Run Finals | 9:22.55 | Kevin Brown | Cranford HS |
3200 Meter Run Finals | 9:24.98 | Hany Abdallah | Madison HS |
3200 Meter Run Finals | 9:26.41 | Matthew Klypka | Indian Hills HS |
3200 Meter Run Finals | 9:28.00 | Chris Pisano | Toms River North HS |
3200 Meter Run Finals | 9:29.15 | Brian Kopnicki | Scotch Plains-Fanwood HS |
3200 Meter Run Finals | 9:29.89 | Tom Yersak | Cherokee HS |
3200 Meter Run Finals | 9:30.04 | James LaGreca | NV - Demarest HS |
3200 Meter Run Finals | 9:30.23 | Paul Kornaszewski | Clifton HS |
3200 Meter Run Finals | 9:31.64 | Ben Massam | Chatham HS |
3200 Meter Run Finals | 9:32.66 | Michael Cator | Ridgewood HS |
3200 Meter Run Finals | 9:32.69 | Jeff Perrella | Westfield HS |
3200 Meter Run Finals | 9:32.91 | Tom Walsh | Matawan Reg. HS |
3200 Meter Run Finals | 9:33.53 | Brian Goldberg | Haddonfield Memorial HS |
3200 Meter Run Finals | 9:39.49 | Geoff Mcgrane | Randolph HS |
3200 Meter Run Finals | 9:39.54 | Josh Davis | Phillipsburg HS |
400 Meter Hurdles Finals | 51.99 | Reuben Mccoy | Winslow Township HS |
400 Meter Hurdles Finals | 52.65 | Marcus Lee | Vineland HS |
400 Meter Hurdles Finals | 53.07 | Justin Gaymon | Phillipsburg HS |
400 Meter Hurdles Finals | 53.86 | Michael Pilgrim | West Windsor-Plainsboro North HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.26 | Dwayne Joseph | Willingboro HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.55 | Reggie Berry | Morristown HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.57 | Alonzo Brown | Camden HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.70 | Jason Bradley | Somerville HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.82 | Dave Larocca | Sparta HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.86 | Tyree Cooper | Piscataway Twp HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.88 | Rodney Guishard | Oakcrest HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.91 | William Barnes | Salem HS |
400 Meter Hurdles Finals | 54.92 | Mike Pohludka | Vernon Twp HS |
400 Meter Hurdles Finals | 55.27 | Sean Harris | Willingboro HS |
400 Meter Hurdles Finals | 55.33 | Thomas Mackey | Bridgeton HS |
400 Meter Hurdles Finals | 55.38 | Daquan Huffin | Palisades Park HS |
400 Meter Hurdles Finals | 55.44 | Emmanuel Bamgbade | Hamilton HS West |
400 Meter Hurdles Finals | 55.49 | Dan Oquendo | Hackensack HS |
400 Meter Hurdles Finals | 55.68 | Dale Parris | Millville HS |
400 Meter Hurdles Finals | 55.68 | Spencer McRimmon | Piscataway Twp HS |
400 Meter Hurdles Finals | 55.77 | Reginald Teemer | Pleasantville HS |
400 Meter Hurdles Finals | 55.80 | Randal Raglin-Harris | Willingboro HS |
400 Meter Dash Finals | 46.77 | Reuben Mccoy | Winslow Township HS |
400 Meter Dash Finals | 47.80 | Shaquan Brown | J F Kennedy HS - Paterson |
400 Meter Dash Finals | 48.25 | Bryant McCombs | Old Bridge HS |
400 Meter Dash Finals | 48.33 | Marcus Lee | Vineland HS |
400 Meter Dash Finals | 48.39 | Mike Carmody | Governor Livingston HS |
400 Meter Dash Finals | 48.41 | Bruce Owens | Deptford HS |
400 Meter Dash Finals | 48.56 | Greg Gomes | Franklin Township HS |
400 Meter Dash Finals | 48.88 | Marcel VanEeden | Mendham HS |
400 Meter Dash Finals | 48.96 | Jason Bradley | Somerville HS |
400 Meter Dash Finals | 49.09 | Nick Reid | Parsippany HS |
400 Meter Dash Finals | 49.19 | Carl Smith | Camden HS |
400 Meter Dash Finals | 49.26 | Dan Ruch | Warren Hills HS |
400 Meter Dash Finals | 49.33 | Lance Husser | Woodstown HS |
400 Meter Dash Finals | 49.42 | Ray Campbell | Pennsauken HS |
400 Meter Dash Finals | 49.47 | Malcolm Jenkins | Piscataway Twp HS |
400 Meter Dash Finals | 49.47 | Frank Jackson | Winslow Township HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:18.95 | Relay Team | Winslow Township HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:19.75 | Relay Team | Camden HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.14 | Relay Team | Willingboro HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.31 | Relay Team | Vineland HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.84 | Relay Team | Old Bridge HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.91 | Relay Team | J F Kennedy HS - Paterson |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.96 | Relay Team | Piscataway Twp HS |
800 Meter Run Finals | 1:51.43 | Mike Carmody | Governor Livingston HS |
800 Meter Run Finals | 1:53.09 | Jim Wyner | Mainland Regional HS |
800 Meter Run Finals | 1:53.36 | Ian Waterhouse | Rancocas Valley Reg HS |
800 Meter Run Finals | 1:53.63 | Greg Gomes | Franklin Township HS |
800 Meter Run Finals | 1:53.85 | Jeffrey Klatsky | Nutley HS |
800 Meter Run Finals | 1:54.83 | Ryan Mccann | Glen Rock HS |
800 Meter Run Finals | 1:55.21 | Cj Davies | Southern Regional HS |
800 Meter Run Finals | 1:55.43 | Rodney Guishard | Oakcrest HS |
800 Meter Run Finals | 1:55.87 | John Guzman | Bridgewater-Raritan HS |
800 Meter Run Finals | 1:56.85 | Rob Novak | Bordentown Regional HS |
800 Meter Run Finals | 1:57.08 | Josh Davis | Phillipsburg HS |
800 Meter Run Finals | 1:57.12 | Randal Raglin-Harris | Willingboro HS |
800 Meter Run Finals | 1:57.48 | Fred Kain | Hillsborough HS |
800 Meter Run Finals | 1:57.60 | Pat Digioacchino | Bernards HS |
800 Meter Run Finals | 1:57.72 | Dan Ruch | Warren Hills HS |
800 Meter Run Finals | 1:57.85 | Joe Kingsbery | Red Bank Regional HS |
Discus Finals | 150-5 | John Adamczyk | Nutley HS |
Discus Finals | 151-4 | Clinton Lawson | Kittatinny HS |
Discus Finals | 152-8 | Tony Diulio | Shawnee HS |
Discus Finals | 153-6 | Rob Allen | Old Bridge HS |
Discus Finals | 153-7 | Joseph Kircher | Manalapan HS |
Discus Finals | 154-9 | Ibrihim Elmore | Timber Creek Reg. HS |
Discus Finals | 155-8 | Rich Pachuta | Middletown South HS |
Discus Finals | 156-4 | Josh Dillard | Lindenwold HS |
Discus Finals | 156-5 | Jason Maier | New Milford HS |
Discus Finals | 157-8 | Phil Smith | Hopatcong HS |
Discus Finals | 160-8 | Shea Mckeen | Oakcrest HS |
Discus Finals | 162-4 | Frank Duca | Middletown North HS |
Discus Finals | 164-2 | Justin Johnson | Hamilton HS West |
Discus Finals | 166-5 | Gerald Lewis | Vineland HS |
Discus Finals | 167-5 | Kade Weston | Red Bank Regional HS |
Discus Finals | 169-8 | Elle Ashe | Willingboro HS |
Discus Finals | 171-0 | Dave Zaycek | Wall HS |
Discus Finals | 175-1 | Yemi Ayeni | South Brunswick |
Discus Finals | 181-1 | Josh Larkins | Toms River North HS |
High Jump Finals | 6-6 | Alex Willis | Montgomery HS |
High Jump Finals | 6-6 | Evan Adams | Absegami HS |
High Jump Finals | 6-6 | Jean Beljour | Hackensack HS |
High Jump Finals | 6-8 | Kyle Calvo | Somerville HS |
Javelin Finals | 175-6 | Joe Martinek | Hopatcong HS |
Javelin Finals | 175-9 | Sean Biehm | Burlington City HS |
Javelin Finals | 177-5 | Gary Johnson | Hamilton HS West |
Javelin Finals | 178-0 | Angelo Diana | Mount Olive HS |
Javelin Finals | 179-8 | Dwayne Reid | Summit HS |
Javelin Finals | 180-8 | Marion Easley | Somerville HS |
Long Jump Finals | 22-7.5 | Jamar Byrd | Vineland HS |
Long Jump Finals | 22-9 | Jayson Alexander | West Essex HS |
Long Jump Finals | 22-11.75 | Antoine Kearney | Toms River South HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Anthony Abitante | Governor Livingston HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Adam Sacher | Pascack Valley HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Jamie Stanley | Ridge HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | John Calvo | Lawrence HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Jason Yurchak | Delsea Regional HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Mike Tucholski | Hunterdon Central HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Dave McCullough | Toms River South HS |
Pole Vault Finals | 14-6 | Tony Defeo | Oakcrest HS |
Pole Vault Finals | 14-6 | Michael Roberti | Hunterdon Central HS |
Pole Vault Finals | 16-2.75 | Adam Sarafian | Ocean Township HS |
Shot Put Finals | 51-6 | Robert Crudup | Plainfield HS |
Shot Put Finals | 51-8 | Gerald Lewis | Vineland HS |
Shot Put Finals | 51-9.5 | Slawek Wojtys | Wallington HS |
Shot Put Finals | 51-9.5 | Gregory Aikens | Delsea Regional HS |
Shot Put Finals | 52-1 | Clinton Lawson | Kittatinny HS |
Shot Put Finals | 52-2.5 | Jesse Padilla | Hawthorne HS |
Shot Put Finals | 52-5.5 | Ed Skowronski | Raritan HS |
Shot Put Finals | 52-8.25 | Seyon Bedell | Pennsauken HS |
Shot Put Finals | 52-9 | Perry Hellriegel | West Morris Central HS |
Shot Put Finals | 52-9 | William Kidd | Southern Regional HS |
Shot Put Finals | 53-0.75 | Bernard Mckenna | Shore Regional HS |
Shot Put Finals | 53-3 | Josh Larkins | Toms River North HS |
Shot Put Finals | 53-6.25 | Dave Zaycek | Wall HS |
Shot Put Finals | 53-9.5 | Mike Trulby | Morris Hills HS |
Shot Put Finals | 53-10.25 | Brian Brazinski | Ridge HS |
Shot Put Finals | 54-2 | Joseph Kircher | Manalapan HS |
Shot Put Finals | 54-2 | Khyle Osborne | Morristown HS |
Shot Put Finals | 54-3 | Kade Weston | Red Bank Regional HS |
Shot Put Finals | 56-4 | Salvador Delhierro | Toms River East HS |
Shot Put Finals | 56-6.25 | Chris Keller | Matawan Reg. HS |
Shot Put Finals | 56-8.25 | Tavaris Wright | Bridgeton HS |
Shot Put Finals | 58-10.5 | Elle Ashe | Willingboro HS |
Triple Jump Finals | 45-2 | Marquis Mitchell | Bergenfield HS |
Triple Jump Finals | 45-5.5 | Dexter Jules | Highland Reg HS |
Triple Jump Finals | 46-7 | Vernard Hoover | Hasbrouck Heights HS |