Elite Performances
379 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
1600 Meter Run Finals | 4:48.23 | Jillian Smith | Southern Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 4:58.79 | Molly McNamara | Red Bank Catholic HS |
1600 Meter Run Finals | 5:00.40 | Dana Guglielmo | Ridge HS |
1600 Meter Run Finals | 5:01.02 | Clare Buck | Hopewell Valley HS |
1600 Meter Run Finals | 5:03.81 | Maria Ruiz | Williamstown HS |
1600 Meter Run Finals | 5:04.79 | Trish Reilly | West Windsor-Plainsboro North HS |
1600 Meter Run Finals | 5:05.52 | Caitlin Orr | Lenape Regional HS |
1600 Meter Run Finals | 5:05.61 | Chelsea Delaney | St. John Vianney HS |
1600 Meter Run Finals | 5:06.68 | Sarah Cariati | Pope John XXIII HS |
1600 Meter Run Finals | 5:08.53 | Lauren Pietrosh | Marlboro HS |
1600 Meter Run Finals | 5:09.25 | Marie Walsh | Mater Dei Prep |
1600 Meter Run Finals | 5:10.66 | Mary Kaye Duff | Immaculate Heart Academy |
1600 Meter Run Finals | 5:10.74 | Mallory Anderson | Madison HS |
1600 Meter Run Finals | 5:11.77 | Corrie Gethard | Toms River East HS |
1600 Meter Run Finals | 5:11.77 | Corrie Gethard | Toms River East HS |
1600 Meter Run Finals | 5:11.89 | Hannah Satzke | Rumson-Fair Haven HS |
1600 Meter Run Finals | 5:11.98 | Dana Giordano | Bernards HS |
1600 Meter Run Finals | 5:16.56 | Emily Casey | Holy Spirit HS |
1600 Meter Run Finals | 5:16.71 | Ines Simones | Roselle Catholic HS |
1600 Meter Run Finals | 5:17.49 | Sara Vagie | A. L. Johnson HS |
1600 Meter Run Finals | 5:18.10 | Lara Shegoski | Montgomery HS |
1600 Meter Run Finals | 5:18.10 | Lara Shegoski | Montgomery HS |
1600 Meter Run Finals | 5:18.47 | Ashley Princiotta | St. John Vianney HS |
1600 Meter Run Finals | 5:18.63 | Molly Rollins | Cinnaminson HS |
1600 Meter Run Finals | 5:19.44 | Caroline Williams | Mount St. Mary Academy |
1600 Meter Run Finals | 5:19.87 | Eloisa Paredes | Clifton HS |
3200 Meter Run Finals | 10:39.39 | Melanie Thompson | Voorhees HS |
3200 Meter Run Finals | 10:39.71 | Angela Rugino | Toms River North HS |
3200 Meter Run Finals | 10:41.35 | Briana Jackucewicz | Colts Neck HS |
3200 Meter Run Finals | 10:43.10 | Chelsea Ley | Kingsway HS |
3200 Meter Run Finals | 10:46.09 | Megan Venables | Highland Reg HS |
3200 Meter Run Finals | 10:53.25 | Colette Whitney | Voorhees HS |
3200 Meter Run Finals | 10:53.40 | Jillian Prentice | Montgomery HS |
3200 Meter Run Finals | 10:54.66 | Laura Vigilante | Mendham HS |
3200 Meter Run Finals | 10:56.85 | Sarah Pagano | Immaculate Heart Academy |
3200 Meter Run Finals | 10:58.42 | Katie Kellner | West Windsor Plainsboro South HS |
3200 Meter Run Finals | 11:02.02 | Jenn Rawls | Highland Reg HS |
3200 Meter Run Finals | 11:03.63 | Caroline Kellner | West Windsor Plainsboro South HS |
3200 Meter Run Finals | 11:11.22 | Maria Ruiz | Williamstown HS |
3200 Meter Run Finals | 11:11.54 | Julie Jablonski | Hopewell Valley HS |
3200 Meter Run Finals | 11:15.57 | Jenny Heigis | Pope John XXIII HS |
3200 Meter Run Finals | 11:16.07 | Cayla Del Piano | South Brunswick HS |
3200 Meter Run Finals | 11:18.75 | Natalie Anthony | Randolph HS |
3200 Meter Run Finals | 11:18.88 | Emily Scott | West Windsor-Plainsboro North HS |
3200 Meter Run Finals | 11:22.78 | Elizabeth Sikkema | Haddonfield Memorial HS |
3200 Meter Run Finals | 11:22.78 | Lizzy Sikkema | Haddonfield Memorial HS |
3200 Meter Run Finals | 11:24.28 | Victoria Berard | Morris Knolls HS |
3200 Meter Run Finals | 11:24.63 | Rachel Morris | Colts Neck HS |
3200 Meter Run Finals | 11:33.11 | Kelly Malloy | Bishop Eustace Prep |
3200 Meter Run Finals | 11:35.58 | Jackie Sikkema | Haddonfield Memorial HS |
3200 Meter Run Finals | 11:36.31 | Alexandra Clinton | Ramsey HS |
3200 Meter Run Finals | 11:38.72 | Cathy Goncalves | A. L. Johnson HS |
3200 Meter Run Finals | 11:38.84 | Caroline Prins | Bernards HS |
3200 Meter Run Finals | 11:40.05 | Jen Molke | Academy Of The Holy Angels |
3200 Meter Run Finals | 11:41.67 | Francesca Carrone | Ridge HS |
3200 Meter Run Finals | 11:42.13 | Nicola Hallenborg | Summit HS |
3200 Meter Run Finals | 11:42.96 | Lindsey Smith | North Hunterdon HS |
400 Meter Dash Finals | 55.74 | Nijgia Snapp | Oakcrest HS |
400 Meter Dash Finals | 55.88 | Michelle Brown | Seneca HS |
400 Meter Dash Finals | 55.95 | Amber Allen | Passaic HS |
400 Meter Dash Finals | 55.95 | Amber Allen | Passaic County Tech |
400 Meter Dash Finals | 57.01 | Julie Alexander | Hopewell Valley HS |
400 Meter Dash Finals | 57.19 | Britney Kott | Millville HS |
400 Meter Dash Finals | 57.58 | Morgan Gordon | Rancocas Valley Reg HS |
400 Meter Dash Finals | 57.97 | Ste'yce McNeil | Winslow Township HS |
400 Meter Dash Finals | 58.09 | Natalie Englese | Cranford HS |
400 Meter Dash Finals | 58.35 | Ada Unachukwu | Marlboro HS |
400 Meter Dash Finals | 58.88 | Kelsey Jackson | Columbia HS |
400 Meter Dash Finals | 59.05 | Sarah Gillespie | Mendham HS |
400 Meter Dash Finals | 59.13 | Nicole Tiernan | Washington Twp HS |
400 Meter Dash Finals | 59.30 | Emily Duffey | Lenape Regional HS |
400 Meter Dash Finals | 59.32 | Cameo Kirk | Shore Regional HS |
400 Meter Dash Finals | 59.38 | Aiyanna James | Red Bank Catholic HS |
400 Meter Dash Finals | 59.38 | Aiyanna James | Red Bank Regional HS |
400 Meter Dash Finals | 59.44 | Jennifer Zymet | Paramus HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:55.08 | Relay Team | Camden HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:55.69 | Relay Team | Southern Regional HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:58.85 | Relay Team | Jackson Memorial HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:59.14 | Relay Team | Columbia HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:59.28 | Relay Team | Seneca HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:59.76 | Relay Team | Millville HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:01.97 | Relay Team | Hopewell Valley HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:02.56 | Relay Team | Neptune HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:03.14 | Relay Team | Old Bridge HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:03.79 | Relay Team | Willingboro HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:03.83 | Relay Team | Lenape Regional HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:05.10 | Relay Team | South Brunswick HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:05.19 | Relay Team | Winslow Township HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:05.19 | Relay Team | Freehold Township HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:05.63 | Relay Team | Voorhees HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:06.03 | Relay Team | Marlboro HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:06.52 | Relay Team | Toms River North HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:06.72 | Relay Team | West Windsor Plainsboro South HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:07.26 | Relay Team | Immaculate Heart Academy |
4x400 Meter Relay Finals | 4:07.34 | Relay Team | Notre Dame HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:07.48 | Relay Team | Red Bank Catholic HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:07.54 | Relay Team | Morristown HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:07.62 | Relay Team | Passaic County Tech |
4x400 Meter Relay Finals | 4:10.37 | Relay Team | Eastside HS - Camden |
4x400 Meter Relay Finals | 4:10.80 | Relay Team | Westwood HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:10.91 | Relay Team | Clearview Reg. HS |
55 Meter Hurdles Finals | 8.12 | Bria Kennedy-Feldhaus | Randolph HS |
55 Meter Hurdles Finals | 8.12 | Briana Feldhaus | Randolph HS |
55 Meter Hurdles Finals | 8.22 | Briana Barlow | New Brunswick HS |
55 Meter Hurdles Finals | 8.26 | Stephanie Hicks | Hamilton North - Nottingham |
55 Meter Hurdles Finals | 8.29 | Ugonna Ndu | Union HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.30 | Bria Kennedy-Feldhaus | Randolph HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.30 | Ugonna Ndu | Union HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.30 | Briana Feldhaus | Randolph HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.35 | Stephanie Hicks | Hamilton North - Nottingham |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.35 | Briana Barlow | New Brunswick HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.37 | Ashley Porterfeild | Neptune HS |
55 Meter Hurdles Finals | 8.40 | Amber Scott | Robbinsville HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.42 | Rita Taste | Bloomfield HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.47 | Shayne Hughes | Hopewell Valley HS |
55 Meter Hurdles Finals | 8.49 | Rita Taste | Bloomfield HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.50 | Amber Scott | Robbinsville HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.51 | Azudei Dubois | Irvington HS |
55 Meter Dash Finals | 6.92 | Dominique Booker | Immaculate Conception HS (Montclair) |
55 Meter Dash Prelims | 7.04 | Dominique Booker | Immaculate Conception HS (Montclair) |
55 Meter Dash Finals | 7.07 | Audrey Wilson | Deptford HS |
55 Meter Dash Finals | 7.09 | Myasia Jacobs | Paramus Catholic HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.10 | Audrey Wilson | Deptford HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.17 | Myasia Jacobs | Paramus Catholic HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.24 | Jasmine Carter | Columbia HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.24 | Janay Mitchell | Teaneck HS |
55 Meter Dash Finals | 7.24 | Janay Mitchell | Teaneck HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.25 | Assante Johnson | Camden HS |
55 Meter Dash Finals | 7.25 | Assante Johnson | Camden HS |
55 Meter Dash Finals | 7.26 | Tylia Gillon | Jackson Memorial HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.27 | Tylia Gillon | Jackson Memorial HS |
55 Meter Dash Finals | 7.29 | Jasmine Carter | Columbia HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.30 | Morgan Gordon | Rancocas Valley Reg HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.35 | Kayann Richards | Columbia HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.35 | Kristen Brown | Dwight Morrow HS |
55 Meter Dash Finals | 7.37 | Morgan Gordon | Rancocas Valley Reg HS |
55 Meter Dash Prelims | 7.37 | Famatta Lewis | Eastside HS - Camden |
55 Meter Dash Prelims | 7.39 | Sherece Shabazz | Belleville HS |
800 Meter Run Finals | 2:10.45 | Ajee' Wilson | Neptune HS |
800 Meter Run Finals | 2:12.25 | Chelsea Cox | Southern Regional HS |
800 Meter Run Finals | 2:14.18 | Ariann Neutts | Roxbury HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.07 | Julie Sinkovitz | Immaculate Heart Academy |
800 Meter Run Finals | 2:15.24 | Chelsea Lodato | Old Bridge HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.90 | Felicia O'Donnell | Delsea Regional HS |
800 Meter Run Finals | 2:16.12 | Greta Feldman | Haddonfield Memorial HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.25 | Kristin Smoot | Bernards HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.61 | Brittany Pietrosh | Marlboro HS |
800 Meter Run Finals | 2:18.17 | Mary Bohi | Seneca HS |
800 Meter Run Finals | 2:19.04 | Erin McKenna | Ramapo HS |
800 Meter Run Finals | 2:19.36 | Liz Locke | Kingsway HS |
800 Meter Run Finals | 2:19.64 | Nichelle Harris | Rahway HS |
800 Meter Run Finals | 2:20.13 | Kayla Parlavecchio | Hanover Park HS |
800 Meter Run Finals | 2:20.19 | Kaylee Bythell | Raritan HS |
800 Meter Run Finals | 2:20.40 | Julieanne Fontana | Pascack Hills HS |
800 Meter Run Finals | 2:20.58 | Kari Shoolbraid | Voorhees HS |
800 Meter Run Finals | 2:20.72 | Rachel Byrne | Holy Cross HS |
800 Meter Run Finals | 2:20.84 | Pauline Dabrowski | Donovan Catholic HS |
800 Meter Run Finals | 2:20.84 | Amanda Gracia | Ridge HS |
800 Meter Run Finals | 2:20.84 | Mary Migton | Roxbury HS |
High Jump Finals | 5-0 | Lindsay DeTroia | Barnegat Township HS |
High Jump Finals | 5-0 | Amy Macchiaverna | Bernards HS |
High Jump Finals | 5-0 | Emily Carson | Caldwell HS |
High Jump Finals | 5-0 | Lindsey Rappleyea | Colts Neck HS |
High Jump Finals | 5-0 | Stephanie Hicks | Hamilton North - Nottingham |
High Jump Finals | 5-0 | Pricilia Lee | Hamilton HS West |
High Jump Finals | 5-0 | Colleen Spiller | Hunterdon Central HS |
High Jump Finals | 5-0 | Molly Johnson | Madison HS |
High Jump Finals | 5-0 | Erin Jankowski | Pope John XXIII HS |
High Jump Finals | 5-0 | Maggie Reinhold | Seneca HS |
High Jump Finals | 5-0 | Katie Karovic | Whippany Park HS |
High Jump Finals | 5-0 | Priscilla Lee | Hamilton HS West |
High Jump Finals | 5-2 | Mary Sancilio | Allentown HS |
High Jump Finals | 5-2 | Brigita Roemer | Ewing HS |
High Jump Finals | 5-2 | Lauren Calorel | Lacey Twp. HS |
High Jump Finals | 5-2 | Fiona Paladino | Montgomery HS |
High Jump Finals | 5-2 | Denice Martin | Rahway HS |
High Jump Finals | 5-2 | Heather Gearity | Rutherford HS |
High Jump Finals | 5-2 | Emily Skalko | South Brunswick HS |
High Jump Finals | 5-2 | Alexis Wachter | Southern Regional HS |
High Jump Finals | 5-2 | Gabrielle Wardle | Toms River South HS |
High Jump Finals | 5-2 | Margaret Lestrange | Watchung Hills Reg. HS |
High Jump Finals | 5-2 | Magan Kustera | West Deptford HS |
High Jump Finals | 5-2 | Elly Wardle | Toms River South HS |
High Jump Finals | 5-4 | Emily Vargas | A. L. Johnson HS |
High Jump Finals | 5-4 | Tayona Brown | Ewing HS |
High Jump Finals | 5-4 | Courtney Newman | Hamilton HS West |
High Jump Finals | 5-4 | Mary Durek | Shawnee HS |
High Jump Finals | 5-6 | Emily Kianka | Hopewell Valley HS |
High Jump Finals | 5-6 | Samantha Yeats | Voorhees HS |
Pole Vault Finals | 11-0 | Catherine Shih | Bernards HS |
Pole Vault Finals | 11-0 | Michelle Favre | Saddle Brook HS |
Pole Vault Finals | 11-0 | Lauren Bednarz | Toms River South HS |
Pole Vault Finals | 11-6 | Emily Urciuoli | Clifton HS |
Pole Vault Finals | 12-0 | Nicole Pompei | Hanover Park HS |
Pole Vault Finals | 12-6 | Chrissy Finkel | Montville Twp. HS |
Shot Put Finals | 39-7.25 | Ashley Sims | Paramus Catholic HS |
Shot Put Finals | 40-2.5 | Shannon Sullivan | Immaculate Heart Academy |
Shot Put Finals | 40-3.5 | Victoria Imbesi | Our Lady of Mercy Academy |
Shot Put Finals | 41-5.25 | Lisa Stuto | Brick Township HS |
Shot Put Finals | 41-6.5 | Genevieve Rybicki | Our Lady of Mercy Academy |
Shot Put Finals | 42-6.75 | Shannon Watt | Jackson Memorial HS |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
1600 Meter Run Finals | 4:11.95 | Liam Tansey | Morris Hills HS |
1600 Meter Run Finals | 4:13.12 | James Rosa | West Windsor-Plainsboro North HS |
1600 Meter Run Finals | 4:16.60 | Pat Schellberg | Delbarton School |
1600 Meter Run Finals | 4:18.65 | Tyler Corkedale | West Windsor-Plainsboro North HS |
1600 Meter Run Finals | 4:20.51 | Ryan Savercool | Mendham HS |
1600 Meter Run Finals | 4:20.65 | Colin Baker | Haddonfield Memorial HS |
1600 Meter Run Finals | 4:21.70 | Tyler Udland | Millburn HS |
1600 Meter Run Finals | 4:22.56 | Andy Arnold | Bishop Eustace Prep |
1600 Meter Run Finals | 4:23.51 | Tommy Gaidus | Northern Highlands Reg. HS |
1600 Meter Run Finals | 4:23.87 | Dan Schuchinsky | Pingry School |
1600 Meter Run Finals | 4:24.31 | Mark Lee | Christian Brothers Academy |
1600 Meter Run Finals | 4:25.87 | Maximillian Sparshatt | Rumson-Fair Haven HS |
1600 Meter Run Finals | 4:26.68 | Peter Thorpe | Spotswood HS |
1600 Meter Run Finals | 4:26.85 | Steven Burkholder | Cherokee HS |
1600 Meter Run Finals | 4:27.69 | Sam Macaluso | West Windsor Plainsboro South HS |
1600 Meter Run Finals | 4:28.21 | Brian Schoepfer | West Windsor Plainsboro South HS |
1600 Meter Run Finals | 4:28.51 | Josh Black | Haddon Heights HS |
1600 Meter Run Finals | 4:29.07 | Todd Campbell | Cinnaminson HS |
3200 Meter Run Finals | 9:08.55 | Sean Pohorence | Morris Hills HS |
3200 Meter Run Finals | 9:13.30 | Joe Rosa | West Windsor-Plainsboro North HS |
3200 Meter Run Finals | 9:15.56 | Leighton L. Spencer | Don Bosco Prep |
3200 Meter Run Finals | 9:16.01 | Mark Leininger | Colts Neck HS |
3200 Meter Run Finals | 9:17.71 | David Forward | Shawnee HS |
3200 Meter Run Finals | 9:19.38 | D j Thornton | Union Catholic Reg. HS |
3200 Meter Run Finals | 9:21.13 | Jonathan Vitez | Haddonfield Memorial HS |
3200 Meter Run Finals | 9:24.63 | Mike Mazzaccaro | Christian Brothers Academy |
3200 Meter Run Finals | 9:26.11 | Doug Smith | Gill St. Bernard's School |
3200 Meter Run Finals | 9:27.20 | Taro Shigenobu | Ridgewood HS |
3200 Meter Run Finals | 9:28.92 | Kevin Foy | West Windsor Plainsboro South HS |
3200 Meter Run Finals | 9:32.94 | Martin Sweeney | Scotch Plains-Fanwood HS |
3200 Meter Run Finals | 9:38.25 | Matt Valeriani | Southern Regional HS |
3200 Meter Run Finals | 9:38.92 | Kyle Gorczynski | Highland Reg HS |
3200 Meter Run Finals | 9:39.39 | Christopher Johnson | Livingston HS |
3200 Meter Run Finals | 9:39.39 | Christopher Johnson | Governor Livingston HS |
3200 Meter Run Finals | 9:39.79 | Nicholas Lachman | Robbinsville HS |
3200 Meter Run Finals | 9:40.32 | Michael Belgiovine | Don Bosco Prep |
3200 Meter Run Finals | 9:41.44 | Brian Mendez | Kearny HS |
3200 Meter Run Finals | 9:41.99 | Andrew Fine | Ridgewood HS |
3200 Meter Run Finals | 9:44.32 | Anthony Bellitti | Ridge HS |
3200 Meter Run Finals | 9:46.38 | Mike O'Dowd | Colts Neck HS |
3200 Meter Run Finals | 9:46.88 | Michael Bowden | Northern Burlington Reg. HS |
3200 Meter Run Finals | 9:47.43 | Chris Banafato | Bridgewater-Raritan HS |
3200 Meter Run Finals | 9:48.49 | Dan Bailey | Christian Brothers Academy |
400 Meter Dash Finals | 49.33 | Andrew Burt | Lacey Twp. HS |
400 Meter Dash Finals | 49.54 | Isaiah Gill | Plainfield HS |
400 Meter Dash Finals | 49.65 | Ryan Spadola | Freehold Township HS |
400 Meter Dash Finals | 49.89 | Tim Carey | Washington Twp HS |
400 Meter Dash Finals | 50.34 | Najee Glass | St. Peter's Prep |
400 Meter Dash Finals | 50.41 | Ricky Draughn | Rahway HS |
400 Meter Dash Finals | 50.66 | TyQuan Brown | Neptune HS |
400 Meter Dash Finals | 50.71 | Dylan Hurley | Pope John XXIII HS |
400 Meter Dash Finals | 50.79 | Mark Spencer | Long Branch HS |
400 Meter Dash Finals | 50.88 | Derrick Henry | Timber Creek Reg. HS |
400 Meter Dash Finals | 50.90 | Evan Desaulniers | Toms River East HS |
400 Meter Dash Finals | 51.04 | Barry Bethea | Eastern Regional HS |
400 Meter Dash Finals | 51.04 | Robert Searby | Freehold Township HS |
400 Meter Dash Finals | 51.11 | Sean Reed | West Windsor-Plainsboro North HS |
400 Meter Dash Finals | 51.23 | Aeron Gilson | Mount Olive HS |
400 Meter Dash Finals | 51.24 | Jonathan Marques | St. Joseph HS (Metuchen) |
400 Meter Dash Finals | 51.31 | Terrance Burns | Delsea Regional HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:23.02 | Relay Team | Rahway HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:23.42 | Relay Team | Timber Creek Reg. HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:23.47 | Relay Team | Columbia HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:23.81 | Relay Team | Winslow Township HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:23.81 | Relay Team | Freehold Township HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:27.06 | Relay Team | Camden HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:27.70 | Relay Team | Mount Olive HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:27.86 | Relay Team | St. Joseph HS (Metuchen) |
4x400 Meter Relay Finals | 3:28.06 | Relay Team | Pope John XXIII HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:28.13 | Relay Team | Morristown HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:28.71 | Relay Team | Absegami HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:28.72 | Relay Team | Oakcrest HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:28.75 | Relay Team | Irvington HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:28.90 | Relay Team | Washington Twp HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:29.84 | Relay Team | Snyder HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:29.90 | Relay Team | Rancocas Valley Reg HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:30.16 | Relay Team | Elizabeth HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:30.78 | Relay Team | Manchester Township HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:30.81 | Relay Team | St. Peter's Prep |
4x400 Meter Relay Finals | 3:30.86 | Relay Team | Union HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.40 | Joshua Evans | Irvington HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.41 | Rolston Braithwaite | Trenton Central HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.50 | Kevon Brown | West Deptford HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.52 | Syteek Farrington | Camden HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.53 | Joshua Evans | Irvington HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.54 | Rolston Braithwaite | Trenton Central HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.55 | Kyle Robinson | Matawan Reg. HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.57 | Pierre Darisme | Rahway HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.63 | Kyle Robinson | Matawan Reg. HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.64 | Syteek Farrington | Camden HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.64 | Kurt Jones | Manchester Township HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.66 | Pierre Darisme | Rahway HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.68 | Kevon Brown | West Deptford HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.69 | Kurt Jones | Manchester Township HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.71 | Evan Baytops | Irvington HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.72 | Evan Baytops | Irvington HS |
55 Meter Dash Finals | 6.38 | James Brown | Glassboro HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.41 | James Brown | Glassboro HS |
55 Meter Dash Finals | 6.45 | Stephon Knox | Plainfield HS |
55 Meter Dash Finals | 6.48 | Damiere Byrd | Timber Creek Reg. HS |
55 Meter Dash Finals | 6.51 | Nic Balestrieri | Manasquan HS |
55 Meter Dash Finals | 6.53 | Michael Peavy | Neptune HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.53 | Justin Frazier | Pennsauken HS |
55 Meter Dash Finals | 6.53 | Justin Frazier | Pennsauken HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.53 | Damiere Byrd | Timber Creek Reg. HS |
55 Meter Dash Finals | 6.54 | Sean McPherson | Delsea Regional HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.55 | Michael Peavy | Neptune HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.55 | Stephon Knox | Plainfield HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.56 | Sean McPherson | Delsea Regional HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.60 | Nic Balestrieri | Manasquan HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.60 | Henry Bender | Pennsauken HS |
55 Meter Dash Finals | 6.60 | Henry Bender | Pennsauken HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.61 | Khalid Cherry | Millville HS |
55 Meter Dash Prelims | 6.62 | Tariq Gaines | Glassboro HS |
800 Meter Run Finals | 1:54.82 | Xavier Fraction | Washington Twp HS |
800 Meter Run Finals | 1:55.16 | Tivo Rivera | Kingsway HS |
800 Meter Run Finals | 1:55.45 | Lucas Clyne | Morris Hills HS |
800 Meter Run Finals | 1:55.46 | Sean Lunkenheimer | Old Bridge HS |
800 Meter Run Finals | 1:56.85 | Mamadou Niang | West Essex HS |
800 Meter Run Finals | 1:56.93 | Hamer Farag | Morristown HS |
800 Meter Run Finals | 1:57.64 | Josh Einbinder | Westfield HS |
800 Meter Run Finals | 1:58.12 | Aaron Johnson | Oakcrest HS |
800 Meter Run Finals | 1:58.33 | Garrett Derringer | Jackson Memorial HS |
800 Meter Run Finals | 1:58.46 | Karon Purcell | Hightstown HS |
800 Meter Run Finals | 1:58.56 | Abe Hamami | Freehold Township HS |
800 Meter Run Finals | 1:58.59 | Matthew Black | Morris Knolls HS |
800 Meter Run Finals | 1:58.94 | Nico Stabile | Passaic Valley HS |
800 Meter Run Finals | 1:59.11 | Saliym Starkey | Timber Creek Reg. HS |
800 Meter Run Finals | 1:59.47 | James Murduca | St. Peter's Prep |
800 Meter Run Finals | 1:59.52 | Larry Ramirez | Pleasantville HS |
800 Meter Run Finals | 1:59.53 | Raymond Johnson | Oakcrest HS |
800 Meter Run Finals | 1:59.62 | Benjamin Singleton | University Academy Charter |
High Jump Finals | 6-0 | Doug Falk | Barnegat Township HS |
High Jump Finals | 6-0 | Andrew Athias | Cherry Hill East HS |
High Jump Finals | 6-0 | Stefan Thomas | Egg Harbor Twp HS |
High Jump Finals | 6-0 | Kwame Manful | Freehold Township HS |
High Jump Finals | 6-0 | Ryan Chance | Glassboro HS |
High Jump Finals | 6-0 | Devin Welton | Highland Reg HS |
High Jump Finals | 6-0 | Jason Donahue | J F Kennedy HS - Iselin |
High Jump Finals | 6-0 | Nafis White | Manchester Township HS |
High Jump Finals | 6-0 | Tommy DeVita | Ridgewood HS |
High Jump Finals | 6-0 | Tim Moczula | St. Joseph HS (Metuchen) |
High Jump Finals | 6-0 | Richard Bills | St. Joseph HS (Metuchen) |
High Jump Finals | 6-0 | Danie Hemmerlin | West Milford HS |
High Jump Finals | 6-0 | Stevenson Vilas | West Orange HS |
High Jump Finals | 6-0 | Alex McGee | Whippany Park HS |
High Jump Finals | 6-2 | Wayne Walls | Camden HS |
High Jump Finals | 6-2 | Ed Kramer | Cherokee HS |
High Jump Finals | 6-2 | Uchenna Njoku | Cherry Hill East HS |
High Jump Finals | 6-2 | Sean Walsh | Freehold Township HS |
High Jump Finals | 6-2 | Sekou Washington | Hamilton North - Nottingham |
High Jump Finals | 6-2 | Branden Austin | Pennsville HS |
High Jump Finals | 6-2 | Mark Jones | Summit HS |
High Jump Finals | 6-4 | Jake Bartlett | Christian Brothers Academy |
High Jump Finals | 6-4 | Terry Anderson | Columbia HS |
High Jump Finals | 6-6 | Kyle Soden | Hanover Park HS |
High Jump Finals | 6-6 | Glenn Scheideler | Randolph HS |
High Jump Finals | 6-8 | Alex Smith | Rumson-Fair Haven HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Justin Amezquita | Livingston HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Eddie Zubrzycki | Highland Reg HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Pat Gray | Hightstown HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Vince Maggio | Southern Regional HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | William Schubiger | Metuchen HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | John Brinkerhoff | Veritas Christian Academy |
Pole Vault Finals | 14-0 | Ed Zubrzycki | Highland Reg HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | Justin Amezquita | Governor Livingston HS |
Pole Vault Finals | 14-0 | William Schubiger | St. Joseph HS (Metuchen) |
Pole Vault Finals | 14-6 | Mike Rivard | Haddonfield Memorial HS |
Pole Vault Finals | 14-6 | Chris Wyckoff | Toms River East HS |
Pole Vault Finals | 15-0 | Greg Hoffman | Park Ridge HS |
Pole Vault Finals | 15-0 | Gregory Kelley | Toms River North HS |
Shot Put Finals | 53-0.75 | Ray Stinsman | Lenape Regional HS |
Shot Put Finals | 53-9.25 | Edward McClain | Morris Hills HS |
Shot Put Finals | 53-10.25 | Shane Carle | Jackson Memorial HS |
Shot Put Finals | 56-7 | Corey Abernathy | West Windsor-Plainsboro North HS |
Shot Put Finals | 56-9.25 | Samard Walker-Butler | Lincoln HS |
Shot Put Finals | 58-3 | Jorge Merino | Old Bridge HS |
Shot Put Finals | 67-7 | Nick Vena | Morristown HS |