Mainland Regional HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.15 | Paige Bonczek | 12th | Prelims H1 | Girls Group 3 | |
13.71 | Kylynn McElroy | 23rd | Prelims H6 | Girls Group 3 | |
13.99 | Isabella Moscola | 29th | Prelims H1 | Girls Group 3 | |
200 Meter Dash | |||||
28.57 | Camryn DeMorat | 21st | Finals H5 | Girls Group 3 | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.46 | SB | Macie Brown | 25th | Finals H3 | Girls Group 3 |
1:08.74 | Natalie Higbee | 35th | Finals H2 | Girls Group 3 | |
800 Meter Run | |||||
2:30.42 | SB | Emma Preissman | 13th | Finals H3 | Girls Group 3 |
2:33.02 | Ava McDole | 17th | Finals H4 | Girls Group 3 | |
2:33.83 | SB | Mackenzie Miller | 19th | Finals H2 | Girls Group 3 |
1600 Meter Run | |||||
5:09.80 | Gillian Lovett | 3rd | Finals H2 | Girls Group 3 | |
5:21.96 | Emma Preissman | 6th | Finals H2 | Girls Group 3 | |
5:46.20 | SB | Mackenzie Miller | 13th | Finals H1 | Girls Group 3 |
3200 Meter Run | |||||
11:26.70 | Gillian Lovett | 3rd | Finals H2 | Girls Group 3 | |
12:39.04 | Sophie Goldstein | 9th | Finals H2 | Girls Group 3 | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.92 | Emma Crozier-Carole | 1st | Prelims H3 | Girls Group 3 | |
17.15 | Emma Crozier-Carole | 8th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
18.81 | Caitlyn Lin | 20th | Prelims H1 | Girls Group 3 | |
19.22 | Lauren Crino | 24th | Prelims H1 | Girls Group 3 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:08.20 | SB | Camryn DeMorat | 9th | Finals H4 | Girls Group 3 |
1:13.55 | Ava McDole | 16th | Finals H4 | Girls Group 3 | |
1:13.58 | Aryanna Perez | 17th | Finals H4 | Girls Group 3 | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.34 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Girls Group 3 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:14.82 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Girls Group 3 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:59.57 | Relay Team | 3rd | Finals H3 | Girls Group 3 | |
High Jump | |||||
5-4 | Emma Crozier-Carole | 1st | Finals H3 | Girls Group 3 | |
5-2 | Kalla Tocci-Rogers | 5th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
4-8 | Caitlyn Lin | 11th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Long Jump | |||||
18-6 | Emma Crozier-Carole | 2nd | Finals H3 | Girls Group 3 | |
17-5.25 | Paige Bonczek | 7th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
16-8 | McKenna Pontari | 13th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Triple Jump | |||||
36-0.5 | Kalla Tocci-Rogers | 5th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
33-6 | Sienna Bodkin | 10th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
32-0 | Aryanna Perez | 13th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Sienna Bodkin | 5th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
9-0 | Lauren Crino | 6th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
9-0 | Monica Todorov | 8th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Discus | |||||
65-5 | Jacqueline Orecchia | 34th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
62-6 | SB | Solene Toussaint | 36th | Finals H3 | Girls Group 3 |
61-5 | SB | Rakhi Trivedi | 37th | Finals H3 | Girls Group 3 |
Javelin | |||||
91-7 | SB | Kassandra Bretones | 9th | Finals H3 | Girls Group 3 |
85-11 | Sydney Booth | 16th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
61-1 | SB | Solene Toussaint | 30th | Finals H3 | Girls Group 3 |
Shot Put | |||||
33-5 | Anayah Usher | 14th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
30-0.75 | Kaitlin Stanchina | 19th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
28-2.5 | Solene Toussaint | 27th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.00 | Leo Pierre | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 | |
11.21 | Leo Pierre | 1st | Prelims H7 | Boys Group 3 | |
11.54 | SB | Jamie Tyson | 16th | Prelims H7 | Boys Group 3 |
11.58 | Jonathon Perez | 20th | Prelims H4 | Boys Group 3 | |
200 Meter Dash | |||||
23.30 | Leo Pierre | 4th | Finals H6 | Boys Group 3 | |
23.99 | Jonathon Perez | 11th | Finals H5 | Boys Group 3 | |
400 Meter Dash | |||||
56.92 | SB | Peter Fabietti | 35th | Finals H1 | Boys Group 3 |
57.97 | SB | Luke Fabietti | 37th | Finals H1 | Boys Group 3 |
57.99 | Finegan Fiore | 38th | Finals H2 | Boys Group 3 | |
800 Meter Run | |||||
2:05.13 | SB | Ethan Bongiovanni | 9th | Finals H3 | Boys Group 3 |
1600 Meter Run | |||||
4:39.68 | Ethan Bongiovanni | 7th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
4:57.27 | SB | Micah Miller | 21st | Finals H1 | Boys Group 3 |
5:05.03 | Trey Goldstein | 26th | Finals H2 | Boys Group 3 | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.86 | Josiah Williams | 4th | Prelims H2 | Boys Group 3 | |
15.88 | Andrew Ramos | 5th | Prelims H5 | Boys Group 3 | |
16.22 | Josiah Williams | 4th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
16.33 | Andrew Ramos | 5th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
16.41 | Colin Kummings | 10th | Prelims H5 | Boys Group 3 | |
400 Meter Hurdles | |||||
57.27 | SB | William Spollen | 4th | Finals H6 | Boys Group 3 |
1:01.35 | SB | Khaleeb Foster | 13th | Finals H5 | Boys Group 3 |
4x100 Meter Relay | |||||
43.01 | SB | Relay Team | 4th | Finals H3 | Boys Group 3 |
High Jump | |||||
6-8 | Mawali Osunniyi | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 | |
6-0 | Colin Kummings | 9th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Long Jump | |||||
21-11.25 | William Murray | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 | |
20-7.25 | Josiah Williams | 8th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
18-11.5 | SB | Khaleeb Foster | 20th | Finals H3 | Boys Group 3 |
Triple Jump | |||||
44-6.5 | Mawali Osunniyi | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 | |
44-5.75 | Josiah Williams | 2nd | Finals H3 | Boys Group 3 | |
39-8 | Khaleeb Foster | 15th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Pole Vault | |||||
11-0 | Thomas Mozitis | 11th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Javelin | |||||
131-2 | Brock Martin | 14th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
122-2 | SB | Matt Muits | 21st | Finals H3 | Boys Group 3 |
115-10 | SB | Brady Kallen | 27th | Finals H3 | Boys Group 3 |
Shot Put | |||||
40-10.25 | Nick Timek | 22nd | Finals H3 | Boys Group 3 | |
32-1.5 | SB | Zach Hodges | 34th | Finals H3 | Boys Group 3 |