Cherokee HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.16 | SB | Gianna Thornton | 19th | Prelims H4 | Girls Group 4 |
13.42 | SB | Lua Fernandez | 27th | Prelims H3 | Girls Group 4 |
13.62 | SB | Jess Strauss | 35th | Prelims H3 | Girls Group 4 |
200 Meter Dash | |||||
27.57 | SB | Sierra Keller | 20th | Finals H3 | Girls Group 4 |
28.07 | SB | Lua Fernandez | 28th | Finals H3 | Girls Group 4 |
28.50 | SB | Jess Strauss | 33rd | Finals H2 | Girls Group 4 |
400 Meter Dash | |||||
59.53 | SB | Morgan Clark | 7th | Finals H6 | Girls Group 4 |
1:03.52 | Taylor McGlashan | 24th | Finals H3 | Girls Group 4 | |
1:05.65 | Liza Siermine | 36th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
800 Meter Run | |||||
2:24.36 | Jess McAdams | 12th | Finals H4 | Girls Group 4 | |
2:34.34 | SB | Rachel Kodluk | 33rd | Finals H2 | Girls Group 4 |
2:36.49 | Izzi Moraschi | 39th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
1600 Meter Run | |||||
5:17.41 | SB | Jess McAdams | 12th | Finals H3 | Girls Group 4 |
5:39.21 | SB | Hailey Bookwalter | 27th | Finals H2 | Girls Group 4 |
5:40.82 | Megan Gernhardt | 28th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
3200 Meter Run | |||||
12:01.91 | SB | Megan Gernhardt | 16th | Finals H1 | Girls Group 4 |
12:19.13 | SB | Hailey Bookwalter | 23rd | Finals H1 | Girls Group 4 |
12:33.51 | SB | Breanna Gleason | 25th | Finals H1 | Girls Group 4 |
100 Meter Hurdles | |||||
19.80 | Madison Foglia | 39th | Prelims H2 | Girls Group 4 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:17.83 | Madison Foglia | 34th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.27 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:13.90 | Relay Team | 8th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:12.31 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Girls Group 4 |
High Jump | |||||
4-6 | Joelle Wash | 21st | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Long Jump | |||||
15-9.5 | SB | Gianna Thornton | 13th | Finals H1 | Girls Group 4 |
15-6 | SB | Sierra Keller | 19th | Finals H1 | Girls Group 4 |
15-0 | SB | Lua Fernandez | 25th | Finals H1 | Girls Group 4 |
Triple Jump | |||||
33-0 | SB | Sierra Keller | 12th | Finals H1 | Girls Group 4 |
32-1.75 | SB | Gianna Thornton | 21st | Finals H1 | Girls Group 4 |
30-0.5 | Joelle Wash | 31st | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Discus | |||||
94-9 | SB | Kaela Schrier | 13th | Finals H1 | Girls Group 4 |
73-8 | Micaela Sims | 33rd | Finals H1 | Girls Group 4 | |
63-1 | Sarah Bowers | 41st | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Javelin | |||||
127-7 | SB | Kaela Schrier | 1st | Finals H1 | Girls Group 4 |
79-9 | Amanda Hyde | 24th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Shot Put | |||||
34-7.5 | Sarah Bowers | 15th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
29-1.5 | Kaela Schrier | 29th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
28-4.75 | Micaela Sims | 32nd | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.15 | Marc Woodard | 9th | Prelims H6 | Boys Group 4 | |
11.66 | SB | Robert Curley | 25th | Prelims H3 | Boys Group 4 |
11.68 | SB | Daulton Hopkins | 26th | Prelims H3 | Boys Group 4 |
200 Meter Dash | |||||
22.93 | Marc Woodard | 12th | Finals H6 | Boys Group 4 | |
23.56 | SB | Robert Curley | 20th | Finals H2 | Boys Group 4 |
23.91 | Daulton Hopkins | 26th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
400 Meter Dash | |||||
51.57 | Tyler Kurzawa | 9th | Finals H6 | Boys Group 4 | |
52.49 | Matthew Powell | 15th | Finals H5 | Boys Group 4 | |
56.02 | Terrance Graves | 41st | Finals H2 | Boys Group 4 | |
800 Meter Run | |||||
1:58.39 | SB | Tyler Kurzawa | 5th | Finals H3 | Boys Group 4 |
1600 Meter Run | |||||
4:36.41 | Michael Zurzolo | 17th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
4:38.11 | Justin Detone | 20th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
3200 Meter Run | |||||
9:32.69 | Nick Falk | 6th | Finals H2 | Boys Group 4 | |
9:44.62 | Jack Shea | 9th | Finals H2 | Boys Group 4 | |
9:48.05 | Justin Detone | 11th | Finals H2 | Boys Group 4 | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.50 | Marc Woodard | 9th | Prelims H5 | Boys Group 4 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:02.95 | David Osterhout | 28th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
1:04.59 | Alfred Panaccio | 32nd | Finals H2 | Boys Group 4 | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.22 | Relay Team | 9th | Finals H2 | Boys Group 4 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.06 | Relay Team | 12th | Finals H2 | Boys Group 4 | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:41.88 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
Discus | |||||
111-5 | Phillipp Quipot | 29th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
105-4 | SB | Adonis Giovetis | 34th | Finals H1 | Boys Group 4 |
104-9 | SB | John Hemple | 35th | Finals H1 | Boys Group 4 |
Javelin | |||||
141-0 | Matthew Gross | 17th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
126-3 | SB | Phillipp Quipot | 27th | Finals H1 | Boys Group 4 |
123-0 | SB | Dante Casella | 30th | Finals H1 | Boys Group 4 |
Shot Put | |||||
46-3.5 | John Hemple | 9th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
40-11.5 | SB | Dante Massimino | 22nd | Finals H1 | Boys Group 4 |
38-4.5 | Phillipp Quipot | 31st | Finals H1 | Boys Group 4 |