Cumberland Regional HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
27.03 | SB | Khaliah Anafield | 11th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
28.59 | SB | Heather Roberts | 32nd | Finals | Girls Group 3 (Full) |
400 Meter Dash | |||||
1:04.47 | SB | Heather Roberts | 19th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
1:08.88 | SB | Mary Thorpe | 30th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
800 Meter Run | |||||
2:27.69 | SB | Lauren Whalen | 7th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
2:45.64 | SB | Shannon Maloney | 33rd | Finals | Girls Group 3 (Full) |
1600 Meter Run | |||||
7:19.95 | SB | Daniell Hermbach | 35th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
100 Meter Hurdles | |||||
15.82 | SB | Ashton Dawkins | 8th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
400 Meter Hurdles | |||||
1:10.18 | SB | Khaliah Anafield | 14th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Shekinah Lightfoot | 3rd | Finals | Girls Group 3 (Full) |
5-0 | SB | Lauren Whalen | 5th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
Long Jump | |||||
15-0 | SB | Destiny Price | 18th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
14-9.75 | SB | Shekinah Lightfoot | 20th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
Triple Jump | |||||
30-10.25 | SB | Destiny Price | 17th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
29-1.75 | SB | Bernadette Bain | 23rd | Finals | Girls Group 3 (Full) |
Discus | |||||
99-8 | SB | Corinne Chick | 14th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
55-4 | SB | Chasmine Mosley | 37th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
Javelin | |||||
127-7 | SB | Abigail Frietag | 2nd | Finals | Girls Group 3 (Full) |
91-4 | SB | Corinne Chick | 14th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
Shot Put | |||||
31-10.75 | SB | Abigail Frietag | 14th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
30-9.5 | SB | Chasmine Mosley | 17th | Finals | Girls Group 3 (Full) |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.03 | SB | Marcus Scott | 8th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
200 Meter Dash | |||||
22.40 | SB | Jeron Haddon | 2nd | Finals | Boys Group 3 (Full) |
23.24 | SB | Marcus Scott | 12th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
400 Meter Dash | |||||
49.44 | SB | Jeron Haddon | 1st | Finals | Boys Group 3 (Full) |
50.58 | SB | Holland Sherrer | 4th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
800 Meter Run | |||||
1:55.77 | SB | Holland Sherrer | 4th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
1600 Meter Run | |||||
5:09.00 | SB | Luke Fahrnbach | 31st | Finals | Boys Group 3 (Full) |
3200 Meter Run | |||||
11:56.78 | SB | Russell Chappus I | 34th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
110 Meter Hurdles | |||||
15.77 | SB | Dennis Spence | 13th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
400 Meter Hurdles | |||||
58.33 | SB | Dennis Spence | 9th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
4x400 Meter Relay | |||||
3:31.55 | SB | Relay Team | 7th | Finals | |
Long Jump | |||||
19-2 | SB | Muhammad Ahmad | 16th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
Triple Jump | |||||
37-2.5 | SB | Muhammad Ahmad | 25th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
36-5.5 | SB | Benjamin Hetzell | 30th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
Discus | |||||
119-6 | SB | Oliver Sherrer | 13th | Finals | Boys Group 3 (Full) |
Shot Put | |||||
37-5 | SB | Oliver Sherrer | 23rd | Finals | Boys Group 3 (Full) |