Delsea Regional HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.48 | Juline Nwosu | 6th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
12.65 | Juline Nwosu | 4th | Prelims H4 | Girls Group 3 | |
13.03 | Natalia Swanson | 10th | Prelims H6 | Girls Group 3 | |
14.24 | Allison Green | 37th | Prelims H4 | Girls Group 3 | |
200 Meter Dash | |||||
27.43 | Natalia Swanson | 11th | Finals H5 | Girls Group 3 | |
27.46 | Juline Nwosu | 12th | Finals H6 | Girls Group 3 | |
29.75 | SB | Aire'Yona Frasier | 30th | Finals H2 | Girls Group 3 |
400 Meter Dash | |||||
1:08.13 | Lauren Harris | 33rd | Finals H3 | Girls Group 3 | |
1:10.10 | SB | Isabella Moran | 38th | Finals H2 | Girls Group 3 |
800 Meter Run | |||||
2:51.46 | SB | Sofia Moran | 37th | Finals H1 | Girls Group 3 |
2:54.09 | Samantha Benckert | 39th | Finals H1 | Girls Group 3 | |
1600 Meter Run | |||||
5:08.43 | Lillie Widmer | 1st | Finals H2 | Girls Group 3 | |
6:02.02 | Juliana Sieminski | 19th | Finals H1 | Girls Group 3 | |
6:17.13 | Sarafina Cavagnaro | 23rd | Finals H1 | Girls Group 3 | |
3200 Meter Run | |||||
11:11.74 | SB | Lillie Widmer | 1st | Finals H2 | Girls Group 3 |
13:21.30 | Juliana Sieminski | 15th | Finals H2 | Girls Group 3 | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.40 | Deanna Cole | 16th | Prelims H2 | Girls Group 3 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:07.51 | SB | Sam Cole | 7th | Finals H5 | Girls Group 3 |
1:14.61 | Deanna Cole | 20th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
1:19.65 | Isabella Moran | 30th | Finals H2 | Girls Group 3 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:39.35 | Relay Team | 13th | Finals H1 | Girls Group 3 | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:48.36 | Relay Team | 10th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
High Jump | |||||
4-8 | Allison Green | 14th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Long Jump | |||||
15-11 | Sam Cole | 17th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
15-3.5 | Allison Green | 20th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Pole Vault | |||||
11-0 | Reese Gebhard | 1st | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Discus | |||||
114-3 | Zianna Johnson-Slater | 3rd | Finals H3 | Girls Group 3 | |
109-2 | Gianni Johnson-Slater | 4th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
101-9 | Morgan Mankoski | 9th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Javelin | |||||
110-0 | Ava Reardon | 2nd | Finals H3 | Girls Group 3 | |
103-6 | Zianna Johnson-Slater | 5th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
80-11 | SB | Gianni Johnson-Slater | 19th | Finals H3 | Girls Group 3 |
Shot Put | |||||
34-7 | Hannah Nuhfer | 10th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
33-9 | SB | Zianna Johnson-Slater | 12th | Finals H3 | Girls Group 3 |
31-3.75 | Aryess Maitland | 16th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.20 | Julian Conigliaro | 5th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
11.22 | SB | Xavier Wyatt | 6th | Finals H3 | Boys Group 3 |
11.27 | Xavier Wyatt | 4th | Prelims H5 | Boys Group 3 | |
11.34 | Julian Conigliaro | 7th | Prelims H6 | Boys Group 3 | |
12.08 | Domenic Teti | 39th | Prelims H6 | Boys Group 3 | |
200 Meter Dash | |||||
23.29 | Julian Conigliaro | 3rd | Finals H6 | Boys Group 3 | |
25.34 | Jimmy Reardon | 35th | Finals H2 | Boys Group 3 | |
25.48 | Domenic Teti | 36th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
400 Meter Dash | |||||
50.95 | Xavier Wyatt | 8th | Finals H5 | Boys Group 3 | |
52.16 | Christian Langston | 13th | Finals H5 | Boys Group 3 | |
52.49 | Dante McGrenehan | 15th | Finals H4 | Boys Group 3 | |
800 Meter Run | |||||
2:11.40 | SB | Marquise Snead-Gray | 21st | Finals H2 | Boys Group 3 |
2:12.88 | Brandon Lachowicz | 25th | Finals H2 | Boys Group 3 | |
1600 Meter Run | |||||
4:32.05 | Matthew Littlehales | 5th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
4:47.17 | SB | Steve Boettcher | 11th | Finals H2 | Boys Group 3 |
5:02.19 | Marquise Snead-Gray | 25th | Finals H2 | Boys Group 3 | |
3200 Meter Run | |||||
9:34.94 | SB | Matthew Littlehales | 2nd | Finals H2 | Boys Group 3 |
10:35.10 | Lincoln McCaffery | 10th | Finals H2 | Boys Group 3 | |
110 Meter Hurdles | |||||
20.86 | Ryan Nichols | 35th | Prelims H3 | Boys Group 3 | |
20.88 | Jake Fry | 36th | Prelims H5 | Boys Group 3 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:03.94 | Jake Fry | 24th | Finals H4 | Boys Group 3 | |
1:17.09 | Ryan Nichols | 40th | Finals H1 | Boys Group 3 | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.13 | Relay Team | 5th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:26.92 | Relay Team | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 | |
High Jump | |||||
6-2 | Wayne Adair | 4th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Long Jump | |||||
21-4.5 | Christian Langston | 4th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Pole Vault | |||||
11-6 | Henry Cifaloglio | 4th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
11-6 | Carlos Reyes | 4th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
11-0 | SB | Francesco Edwards | 8th | Finals H3 | Boys Group 3 |
Discus | |||||
153-6 | Jonathan Harris | 2nd | Finals H3 | Boys Group 3 | |
152-8 | Luke Maxwell | 3rd | Finals H3 | Boys Group 3 | |
133-5 | Dan Russo | 7th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Javelin | |||||
151-4 | Luke Maxwell | 7th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
140-10 | Nicholas Jianotti | 10th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
138-0 | Sean Rowand | 12th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Shot Put | |||||
56-4.5 | Jonathan Harris | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 | |
52-10.25 | Greg Masso | 2nd | Finals H3 | Boys Group 3 | |
51-1.25 | Tyler Habersham-Agbemenu | 3rd | Finals H3 | Boys Group 3 |