Raritan HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.61 | Jenna Cupo | 16th | Prelims H1 | Girls Group 2 | |
14.52 | Jillian Falzon | 38th | Prelims H6 | Girls Group 2 | |
15.26 | SB | Ashley Fogarty | 46th | Prelims H1 | Girls Group 2 |
200 Meter Dash | |||||
29.23 | Jenna Cupo | 27th | Finals H4 | Girls Group 2 | |
31.24 | Jillian Falzon | 43rd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
400 Meter Dash | |||||
1:14.63 | Stephanie Paolini | 35th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
800 Meter Run | |||||
2:37.96 | Emma Cassiano | 24th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
2:51.00 | Julianna Thorn | 35th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
3:00.14 | Stephanie Paolini | 38th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
1600 Meter Run | |||||
6:09.56 | Julianna Thorn | 20th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
6:26.22 | Kristina O'Brien | 23rd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
3200 Meter Run | |||||
13:06.74 | Linda Vuolo | 13th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
13:20.40 | Alyssa Villavicencio | 15th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
13:53.36 | SB | Kristina O'Brien | 19th | Finals H1 | Girls Group 2 |
100 Meter Hurdles | |||||
18.70 | Alexis Amoedo | 12th | Prelims H1 | Girls Group 2 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:11.34 | Alexis Amoedo | 12th | Finals H4 | Girls Group 2 | |
1:11.62 | Angela Peduto | 13th | Finals H3 | Girls Group 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:42.96 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
High Jump | |||||
4-10 | Alexis Amoedo | 4th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Long Jump | |||||
15-1 | Jenna Cupo | 9th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Discus | |||||
67-10 | Emma Connelly | 26th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
63-3 | SB | Veronica Luettchau | 31st | Finals H1 | Girls Group 2 |
62-8 | Liana Szorosy | 32nd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Javelin | |||||
98-6 | Carmela Petrignani | 4th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
73-8 | Abbey Dieppa | 16th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
62-1 | Angelina Donatelli | 26th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Shot Put | |||||
30-2 | Brianna Daly | 6th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
28-7.25 | Carmela Petrignani | 12th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
23-6.5 | SB | Emma Connelly | 28th | Finals H1 | Girls Group 2 |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.10 | Kieran Falzon | 1st | Finals H1 | Boys Group 2 | |
11.15 | Kieran Falzon | 2nd | Prelims H6 | Boys Group 2 | |
11.93 | Jayden Craft | 22nd | Prelims H1 | Boys Group 2 | |
12.60 | SB | Chiagoziem Nwafor | 37th | Prelims H2 | Boys Group 2 |
200 Meter Dash | |||||
23.09 | Kieran Falzon | 4th | Finals H5 | Boys Group 2 | |
24.09 | Jayden Craft | 14th | Finals H4 | Boys Group 2 | |
25.41 | SB | Chiagoziem Nwafor | 27th | Finals H2 | Boys Group 2 |
400 Meter Dash | |||||
53.11 | Carter Kelly | 11th | Finals H4 | Boys Group 2 | |
55.81 | Michael Keane | 20th | Finals H3 | Boys Group 2 | |
56.22 | SB | Chiagoziem Nwafor | 22nd | Finals H2 | Boys Group 2 |
800 Meter Run | |||||
2:09.76 | SB | Carter Kelly | 22nd | Finals H2 | Boys Group 2 |
2:15.49 | SB | Robert Shaw | 31st | Finals H2 | Boys Group 2 |
2:18.31 | Jake Corby | 34th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
1600 Meter Run | |||||
4:29.67 | Jack Testai | 5th | Finals H3 | Boys Group 2 | |
4:56.56 | Daniel Gervasio | 19th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
5:08.34 | Jake Corby | 27th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
3200 Meter Run | |||||
9:40.88 | Jack Testai | 2nd | Finals H2 | Boys Group 2 | |
10:38.58 | Daniel Gervasio | 16th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
11:26.87 | John Walsh | 25th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.81 | Michael Keane | 29th | Prelims H1 | Boys Group 2 | |
20.55 | SB | Thomas Koncewicz | 32nd | Prelims H4 | Boys Group 2 |
20.76 | Mason Holmes | 33rd | Prelims H5 | Boys Group 2 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:03.89 | Michael Keane | 19th | Finals H4 | Boys Group 2 | |
1:04.05 | Thomas Koncewicz | 21st | Finals H3 | Boys Group 2 | |
1:10.12 | Mason Holmes | 31st | Finals H2 | Boys Group 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:31.08 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
Triple Jump | |||||
35-0.25 | Nick O'Beirne | 17th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
Discus | |||||
136-4 | Joseph Murphy | 3rd | Finals H1 | Boys Group 2 | |
105-2 | SB | Kieran Falzon | 15th | Finals H1 | Boys Group 2 |
96-6 | Stephen Moser | 26th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
Javelin | |||||
143-8 | Joseph Murphy | 6th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
127-5 | Aiden Kuhlmeier | 12th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
108-8 | Michael Miano | 24th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
Shot Put | |||||
46-1 | Kieran Falzon | 2nd | Finals H1 | Boys Group 2 | |
43-11.75 | Joseph Murphy | 4th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
40-1 | Nicholas Godkin | 8th | Finals H1 | Boys Group 2 |