Ramsey HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.75 | SB | Kayla O'Neill | 15th | Prelims H3 | North 1 - Group 2 Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:00.64 | SB | Elizabeth Rosenberger | 4th | Finals H4 | North 1 - Group 2 Girls |
1:01.65 | SB | Kayla O'Neill | 6th | Finals H4 | North 1 - Group 2 Girls |
800 Meter Run | |||||
2:17.38 | SB | Diane Bain | 2nd | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
2:21.99 | SB | Elizabeth Rosenberger | 3rd | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
2:32.95 | SB | Katie Hall | 12th | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
1600 Meter Run | |||||
5:20.73 | SB | Alexandra Clinton | 2nd | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
3200 Meter Run | |||||
11:29.09 | SB | Alexandra Clinton | 1st | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
12:39.11 | SB | Kaitlin Stober | 11th | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
13:15.96 | SB | Lisa Anderson | 14th | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
100 Meter Hurdles | |||||
18.15 | SB | Michelle Pillepich | 13th | Prelims H4 | North 1 - Group 2 Girls |
400 Meter Hurdles | |||||
1:04.75 | SB | Diane Bain | 1st | Finals H4 | North 1 - Group 2 Girls |
4x400 Meter Relay | |||||
4:06.86 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Elizabeth Rosenberger | 9th | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
Triple Jump | |||||
31-5 | SB | Michelle Pillepich | 8th | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
Discus | |||||
100-5 | SB | Jess Cola-Pinto | 6th | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
62-4 | SB | Stephanie Wulz | 30th | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
Shot Put | |||||
33-10.5 | SB | Jess Cola-Pinto | 3rd | Finals | North 1 - Group 2 Girls |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.88 | SB | Zach Donnarumma | 13th | Prelims H1 | North 1 - Group 2 Boys |
200 Meter Dash | |||||
24.34 | SB | Zach Donnarumma | 13th | Prelims H1 | North 1 - Group 2 Boys |
24.63 | SB | Joey Farrell | 18th | Prelims H2 | North 1 - Group 2 Boys |
400 Meter Dash | |||||
52.31 | SB | Troy Coonrad | 8th | Finals H5 | North 1 - Group 2 Boys |
52.88 | SB | Joey Farrell | 16th | Finals H4 | North 1 - Group 2 Boys |
54.05 | SB | Alex Wynne | 25th | Finals H2 | North 1 - Group 2 Boys |
800 Meter Run | |||||
2:03.31 | SB | Troy Coonrad | 5th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
2:05.91 | SB | Chris Eltringham | 10th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
2:08.66 | SB | Davide Lanuto | 16th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
1600 Meter Run | |||||
4:46.20 | SB | Joey Calabria | 14th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
4:51.60 | SB | John Rosenberger | 17th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
3200 Meter Run | |||||
10:39.48 | SB | John Dugan | 20th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
10:55.72 | SB | Tyler Blake | 26th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
10:59.07 | SB | Andrew Clinton | 27th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
110 Meter Hurdles | |||||
16.37 | SB | Kevin Kuruc | 5th | Prelims H3 | North 1 - Group 2 Boys |
16.61 | SB | Kevin Kuruc | 4th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
17.08 | SB | Brian Psota | 16th | Prelims H3 | North 1 - Group 2 Boys |
400 Meter Hurdles | |||||
58.33 | SB | Kevin Kuruc | 6th | Finals H8 | North 1 - Group 2 Boys |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.39 | SB | Relay Team | 10th | Finals H1 | |
High Jump | |||||
5-4 | SB | John Rosenberger | 9th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
Long Jump | |||||
18-4 | SB | Brian Psota | 22nd | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
Triple Jump | |||||
38-11.75 | SB | Brian Psota | 14th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
Discus | |||||
133-10 | SB | Cory Connell | 6th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
131-1 | SB | Jordan Mistretta | 8th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
Javelin | |||||
146-5 | SB | Byron Blake | 10th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
Shot Put | |||||
48-6 | SB | Jordan Mistretta | 5th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
41-0.75 | SB | Kevin Dosch | 15th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |
40-8.75 | SB | John Fortunato | 18th | Finals | North 1 - Group 2 Boys |