Pt. Pleasant Boro HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.81 | SB | Frankie Ryan | 24th | Prelims H3 | Girls Group 2 |
13.94 | SB | Jordan Carr | 25th | Prelims H2 | Girls Group 2 |
14.08 | SB | Megan Bynoe | 29th | Prelims H2 | Girls Group 2 |
200 Meter Dash | |||||
28.06 | Jessica Gaven | 20th | Finals H3 | Girls Group 2 | |
30.95 | Gina McLean | 35th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.14 | SB | Heather VanDeventer | 11th | Finals H4 | Girls Group 2 |
1:04.73 | SB | Jessica Gaven | 16th | Finals H3 | Girls Group 2 |
1:06.66 | Jane Rusher | 21st | Finals H3 | Girls Group 2 | |
800 Meter Run | |||||
2:34.21 | Caitlin Reagan | 18th | Finals H3 | Girls Group 2 | |
2:36.79 | SB | Jane Rusher | 21st | Finals H2 | Girls Group 2 |
2:41.89 | Rachel Pausz | 26th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
1600 Meter Run | |||||
5:18.56 | Sarah Kimak | 5th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
5:20.92 | SB | Molly Kate Sabia | 7th | Finals H2 | Girls Group 2 |
5:35.94 | SB | Lily Brouder | 10th | Finals H2 | Girls Group 2 |
3200 Meter Run | |||||
11:45.96 | Sarah Kimak | 4th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
11:46.05 | Molly Kate Sabia | 5th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
14:08.73 | Paiton Langan | 13th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.67 | Jordan Carr | 14th | Prelims H3 | Girls Group 2 | |
21.16 | SB | Kayla Griffin | 28th | Prelims H1 | Girls Group 2 |
21.51 | SB | Sarah Morrison | 29th | Prelims H1 | Girls Group 2 |
4x100 Meter Relay | |||||
56.64 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:25.47 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:20.59 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Long Jump | |||||
14-4.75 | SB | Anna Yakup | 13th | Finals H2 | Girls Group 2 |
13-0.5 | Morgan Woods | 23rd | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Triple Jump | |||||
32-11.25 | SB | Megan Bynoe | 9th | Finals H2 | Girls Group 2 |
29-4.5 | Morgan Woods | 27th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
26-6 | SB | Paiton Langan | 30th | Finals H2 | Girls Group 2 |
Pole Vault | |||||
11-0 | Riley Larsen | 1st | Finals H2 | Girls Group 2 | |
9-0 | SB | Allison Hyman | 5th | Finals H2 | Girls Group 2 |
Discus | |||||
72-3 | Melissa Stowe | 28th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Javelin | |||||
90-9 | Melissa Stowe | 13th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Shot Put | |||||
33-1.5 | SB | Melissa Stowe | 8th | Finals H2 | Girls Group 2 |
24-11 | Laura Ormsby | 33rd | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.83 | Christian D'Amato | 27th | Prelims H4 | Boys Group 2 | |
12.48 | SB | Andrew Mattson | 40th | Prelims H2 | Boys Group 2 |
200 Meter Dash | |||||
23.96 | SB | Christian D'Amato | 22nd | Finals H4 | Boys Group 2 |
26.11 | Andrew Mattson | 37th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
400 Meter Dash | |||||
54.51 | Jake Brzyski | 26th | Finals H5 | Boys Group 2 | |
56.48 | Mitchell Morehouse | 39th | Finals H4 | Boys Group 2 | |
1:00.11 | Jacob Rappaport | 43rd | Finals H3 | Boys Group 2 | |
800 Meter Run | |||||
1:57.45 | SB | Devin Hart | 3rd | Finals H3 | Boys Group 2 |
2:03.95 | Jarod Brzyski | 18th | Finals H3 | Boys Group 2 | |
2:06.33 | Daniel Brouder | 26th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
1600 Meter Run | |||||
4:20.91 | Devin Hart | 1st | Finals H2 | Boys Group 2 | |
4:32.85 | SB | Jarod Brzyski | 9th | Finals H2 | Boys Group 2 |
4:33.53 | Daniel Brouder | 11th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
3200 Meter Run | |||||
9:41.73 | Devin Hart | 1st | Finals H2 | Boys Group 2 | |
10:01.92 | SB | Jarod Brzyski | 7th | Finals H2 | Boys Group 2 |
10:40.61 | SB | Paul DeJacimo | 12th | Finals H1 | Boys Group 2 |
110 Meter Hurdles | |||||
20.01 | Thomas Baker | 25th | Prelims H2 | Boys Group 2 | |
20.33 | Brian Wier | 26th | Prelims H1 | Boys Group 2 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:06.03 | Jake Corrigan | 25th | Finals H3 | Boys Group 2 | |
1:10.85 | Brian Wier | 31st | Finals H2 | Boys Group 2 | |
1:11.37 | Thomas Baker | 32nd | Finals H2 | Boys Group 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:44.14 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:24.54 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Long Jump | |||||
18-0 | Mitchell Morehouse | 28th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
16-7.5 | SB | Andrew Mattson | 32nd | Finals H2 | Boys Group 2 |
Triple Jump | |||||
38-8.5 | SB | Mitchell Morehouse | 22nd | Finals H2 | Boys Group 2 |
Pole Vault | |||||
11-0 | SB | Cale Langan | 10th | Finals H2 | Boys Group 2 |
11-0 | Moran Matt | 10th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Discus | |||||
102-10 | Dylan Ippolito | 25th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Javelin | |||||
118-0 | Ryan Visco | 22nd | Finals H2 | Boys Group 2 | |
114-3 | SB | Joe Bobowski | 27th | Finals H2 | Boys Group 2 |
83-11 | Eric Sanchez | 35th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Shot Put | |||||
36-8.75 | SB | John Peters | 18th | Finals H2 | Boys Group 2 |
30-9 | Sean Chitiva | 24th | Finals H2 | Boys Group 2 |