Mountain Lakes HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.45 | SB | Cynthia Yao | 30th | Prelims H1 | Girls Group 2 |
14.52 | SB | Julia Sabino | 32nd | Prelims H2 | Girls Group 2 |
14.77 | Judy Xie | 34th | Prelims H2 | Girls Group 2 | |
200 Meter Dash | |||||
30.22 | SB | Sophia Gengaro | 23rd | Finals H1 | Girls Group 2 |
30.63 | SB | Julia Sabino | 24th | Finals H1 | Girls Group 2 |
30.75 | SB | Caroline Scarola | 25th | Finals H2 | Girls Group 2 |
400 Meter Dash | |||||
1:07.64 | SB | Maddie Penniston | 17th | Finals H2 | Girls Group 2 |
1:08.34 | Alexa Sternberg | 19th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
800 Meter Run | |||||
2:35.11 | Sierra Lore | 12th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
2:46.92 | Ally Jin | 23rd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
2:50.72 | Sophia Gengaro | 26th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
1600 Meter Run | |||||
5:13.39 | Izzi Gengaro | 1st | Finals H2 | Girls Group 2 | |
6:22.28 | SB | Sophia Gengaro | 18th | Finals H1 | Girls Group 2 |
6:29.82 | Kyra Rozanitis | 22nd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
3200 Meter Run | |||||
11:24.89 | Izzi Gengaro | 1st | Finals H2 | Girls Group 2 | |
13:29.93 | Kyra Rozanitis | 11th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
13:44.80 | Lucie Smith | 12th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.16 | SB | Ella Harris-Hohne | 12th | Prelims H2 | Girls Group 2 |
18.59 | Serina Cataliotti | 18th | Prelims H3 | Girls Group 2 | |
19.16 | Esther Arce | 25th | Prelims H1 | Girls Group 2 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:14.80 | Jessica Novak | 11th | Finals H3 | Girls Group 2 | |
1:16.70 | Morgan Dalhausser | 19th | Finals H3 | Girls Group 2 | |
1:20.47 | Maddie Penniston | 25th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
55.53 | SB | Relay Team | 10th | Finals H1 | Girls Group 2 |
4x400 Meter Relay | |||||
4:38.03 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:32.38 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Ella Harris-Hohne | 7th | Finals H2 | Girls Group 2 |
4-8 | SB | Serina Cataliotti | 8th | Finals H2 | Girls Group 2 |
Long Jump | |||||
14-5.5 | SB | Esther Arce | 15th | Finals H2 | Girls Group 2 |
12-9.5 | Kathryn Scherman | 31st | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Triple Jump | |||||
30-9 | Esther Arce | 17th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
29-5 | Julia Stanisci | 24th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Charlotte Falk | 8th | Finals H2 | Girls Group 2 |
7-0 | Cynthia Yao | 9th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Discus | |||||
77-7 | Jaelyn Gawley | 13th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
74-9 | Sarah Piccinno | 17th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
Javelin | |||||
111-10 | Jaelyn Gawley | 2nd | Finals H2 | Girls Group 2 | |
52-1 | SB | Sarah Piccinno | 26th | Finals H2 | Girls Group 2 |
Shot Put | |||||
25-10.5 | SB | Sarah Piccinno | 21st | Finals H2 | Girls Group 2 |
25-0.5 | SB | Judy Xie | 24th | Finals H2 | Girls Group 2 |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.20 | SB | A.j. Gangemi | 21st | Prelims H3 | Boys Group 2 |
12.51 | SB | Tyler Shepard | 28th | Prelims H2 | Boys Group 2 |
13.64 | SB | Dan Goetz | 36th | Prelims H1 | Boys Group 2 |
200 Meter Dash | |||||
25.44 | A.j. Gangemi | 22nd | Finals H3 | Boys Group 2 | |
25.56 | SB | Andrew Spoto | 23rd | Finals H1 | Boys Group 2 |
26.06 | SB | Tyler Shepard | 26th | Finals H2 | Boys Group 2 |
400 Meter Dash | |||||
55.57 | SB | Joey Mucci | 31st | Finals H2 | Boys Group 2 |
59.67 | A.j. Gangemi | 40th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
800 Meter Run | |||||
1:58.80 | Jared Cooper | 2nd | Finals H3 | Boys Group 2 | |
2:06.29 | Anthony Siino | 14th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
2:13.80 | SB | Joey Mucci | 23rd | Finals H2 | Boys Group 2 |
1600 Meter Run | |||||
4:22.34 | Jared Cooper | 2nd | Finals H2 | Boys Group 2 | |
4:39.52 | Spencer Gillie | 6th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
4:50.70 | SB | Jeremy Anderson | 8th | Finals H1 | Boys Group 2 |
3200 Meter Run | |||||
9:55.34 | Jared Cooper | 1st | Finals H2 | Boys Group 2 | |
10:19.87 | Spencer Gillie | 3rd | Finals H2 | Boys Group 2 | |
11:04.99 | Jeremy Anderson | 13th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.70 | Jake Marshall | 6th | Prelims H4 | Boys Group 2 | |
15.91 | SB | Andrew Spoto | 7th | Finals H2 | Boys Group 2 |
16.16 | Jake Marshall | 8th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
16.27 | Andrew Spoto | 8th | Prelims H3 | Boys Group 2 | |
18.02 | SB | Alexander Mozsolits | 24th | Prelims H2 | Boys Group 2 |
400 Meter Hurdles | |||||
1:01.95 | Andrew Spoto | 14th | Finals H3 | Boys Group 2 | |
1:02.21 | Anthony Siino | 15th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
48.14 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:25.56 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Boys Group 2 |
High Jump | |||||
6-0 | SB | Jake Marshall | 5th | Finals H2 | Boys Group 2 |
5-6 | SB | Anthony Siino | 17th | Finals H2 | Boys Group 2 |
Long Jump | |||||
21-5 | Justin Moran | 4th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
17-11 | Alexander Mozsolits | 24th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
16-10.5 | Andrew Spoto | 31st | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Triple Jump | |||||
41-3 | SB | Jake Marshall | 8th | Finals H2 | Boys Group 2 |
37-1 | Justin Moran | 21st | Finals H2 | Boys Group 2 | |
35-11 | Tyler Shepard | 25th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Pole Vault | |||||
10-6 | Kyle Russell | 9th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Discus | |||||
124-4 | SB | Mikhale Fisher | 5th | Finals H2 | Boys Group 2 |
121-6 | Andrew Donohue | 6th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
93-11 | Tommy Wyciskala | 24th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Javelin | |||||
144-6 | SB | Dan Goetz | 7th | Finals H2 | Boys Group 2 |
121-6 | Andrew Donohue | 20th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
115-5 | Mikhale Fisher | 26th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
Shot Put | |||||
40-4 | Andrew Donohue | 10th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
39-4.75 | SB | Declan Ambrosiani | 16th | Finals H2 | Boys Group 2 |
38-1 | SB | Dan Goetz | 22nd | Finals H2 | Boys Group 2 |