Colonia HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.46 | SB | Olayinka Ilelaboye | 4th | Finals H3 | Girls Group 3 |
12.54 | Olayinka Ilelaboye | 4th | Prelims H7 | Girls Group 3 | |
13.70 | Amaya Martinez | 32nd | Prelims H5 | Girls Group 3 | |
13.97 | Tatiana Arroyo | 36th | Prelims H3 | Girls Group 3 | |
200 Meter Dash | |||||
25.83 | SB | Olayinka Ilelaboye | 2nd | Finals H7 | Girls Group 3 |
28.56 | SB | Jimaye Frage' | 32nd | Finals H3 | Girls Group 3 |
28.65 | SB | Tatiana Arroyo | 34th | Finals H3 | Girls Group 3 |
400 Meter Dash | |||||
58.12 | SB | Olayinka Ilelaboye | 1st | Finals H6 | Girls Group 3 |
1:06.73 | Skylar Galvez | 32nd | Finals H3 | Girls Group 3 | |
800 Meter Run | |||||
2:21.02 | Shelby Piccinic | 2nd | Finals H3 | Girls Group 3 | |
1600 Meter Run | |||||
5:03.58 | Shelby Piccinic | 3rd | Finals H2 | Girls Group 3 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:15.89 | Skylar Galvez | 23rd | Finals H3 | Girls Group 3 | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.59 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Girls Group 3 |
Long Jump | |||||
14-9.5 | Amaya Martinez | 20th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
14-2 | Cassidy Williams | 27th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Triple Jump | |||||
31-10.25 | Amaya Martinez | 14th | Finals H3 | Girls Group 3 | |
Discus | |||||
93-10 | SB | Cassidy Williams | 7th | Finals H3 | Girls Group 3 |
Shot Put | |||||
30-2.25 | SB | Cassidy Williams | 15th | Finals H3 | Girls Group 3 |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.95 | Nelson Wyatt | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 | |
10.97 | Nelson Wyatt | 2nd | Prelims H7 | Boys Group 3 | |
11.59 | SB | Edem Acolatse | 13th | Prelims H4 | Boys Group 3 |
200 Meter Dash | |||||
22.55 | Nelson Wyatt | 5th | Finals H7 | Boys Group 3 | |
23.74 | SB | Edem Acolatse | 24th | Finals H4 | Boys Group 3 |
400 Meter Dash | |||||
53.33 | SB | Tyrell Brack | 23rd | Finals H4 | Boys Group 3 |
54.35 | SB | Ronald Cohen | 31st | Finals H3 | Boys Group 3 |
1600 Meter Run | |||||
4:58.81 | Brian Tanculski | 32nd | Finals H1 | Boys Group 3 | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.32 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Boys Group 3 | |
High Jump | |||||
6-6 | SB | Timothy Carroll | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 |
Long Jump | |||||
21-11.5 | Ayomide Oyewole | 2nd | Finals H3 | Boys Group 3 | |
21-6.5 | Nelson Wyatt | 4th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
20-11 | Dylan Hendricks | 6th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Triple Jump | |||||
46-1 | Ayomide Oyewole | 1st | Finals H3 | Boys Group 3 | |
45-6.25 | SB | Dylan Hendricks | 2nd | Finals H3 | Boys Group 3 |
38-6.5 | Timothy Carroll | 13th | Finals H3 | Boys Group 3 | |
Javelin | |||||
139-1 | Matthew Sternesky | 8th | Finals H3 | Boys Group 3 |