NV - Demarest HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.64 | SB | Marissa Chakmakian | 3rd | Prelims H5 | Girls Group 2 |
12.83 | Marissa Chakmakian | 4th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
12.98 | SB | Emil Chakmakian | 7th | Prelims H4 | Girls Group 2 |
13.47 | Emil Chakmakian | 8th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
13.79 | SB | Mai Shalvi | 28th | Prelims H1 | Girls Group 2 |
200 Meter Dash | |||||
26.66 | SB | Marissa Chakmakian | 9th | Finals H5 | Girls Group 2 |
28.30 | Emil Chakmakian | 22nd | Finals H4 | Girls Group 2 | |
29.34 | SB | Mai Shalvi | 34th | Finals H3 | Girls Group 2 |
400 Meter Dash | |||||
59.35 | SB | Christina Welzer | 3rd | Finals H4 | Girls Group 2 |
1:04.32 | Olivia Nolan | 17th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
1:06.24 | Emerson Cody | 23rd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
800 Meter Run | |||||
2:18.35 | Christina Welzer | 2nd | Finals H3 | Girls Group 2 | |
2:33.10 | SB | Julia Amatrula | 17th | Finals H2 | Girls Group 2 |
1600 Meter Run | |||||
5:22.92 | SB | Courtney Geisenheimer | 3rd | Finals H2 | Girls Group 2 |
5:58.67 | SB | Leah Woods-Bannon | 27th | Finals H1 | Girls Group 2 |
6:17.37 | SB | Kelsea Masterson | 30th | Finals H1 | Girls Group 2 |
3200 Meter Run | |||||
11:43.67 | Courtney Geisenheimer | 1st | Finals H1 | Girls Group 2 | |
12:42.25 | Inez Armendi | 14th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.68 | Christina Welzer | 2nd | Prelims H4 | Girls Group 2 | |
16.48 | Rebecca Adams | 3rd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
16.50 | SB | Sarah Sutnick | 4th | Finals H1 | Girls Group 2 |
16.62 | Rebecca Adams | 4th | Prelims H4 | Girls Group 2 | |
16.71 | Sarah Sutnick | 7th | Prelims H4 | Girls Group 2 | |
20.57 | Christina Welzer | 8th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:02.80 | Christina Welzer | 2nd | Finals H4 | Girls Group 2 | |
1:08.89 | SB | Ileana Armendi | 7th | Finals H3 | Girls Group 2 |
1:12.99 | Georgia Markham | 15th | Finals H3 | Girls Group 2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.38 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:15.84 | Relay Team | 8th | Finals H2 | Girls Group 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:17.01 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
High Jump | |||||
5-0 | Caitlin Reverand | 4th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Long Jump | |||||
15-8.75 | Madeline Song | 6th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
15-3.25 | Jessie Geller | 8th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
15-0.5 | Caitlin Reverand | 10th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Triple Jump | |||||
33-7.5 | SB | Madeline Song | 7th | Finals H1 | Girls Group 2 |
32-1 | Jessie Geller | 9th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Pole Vault | |||||
10-6 | Caitlin Reverand | 2nd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
10-6 | Michelle Rubinetti | 2nd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
8-6 | SB | Kristie Weng | 9th | Finals H1 | Girls Group 2 |
Discus | |||||
118-0 | Sarah Cervone | 1st | Finals H1 | Girls Group 2 | |
103-3 | Sarah Ahmed | 4th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
93-6 | Sam Ferrero | 10th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Javelin | |||||
135-0 | SB | Jessie Geller | 1st | Finals H1 | Girls Group 2 |
106-8 | SB | Sarah Sutnick | 3rd | Finals H1 | Girls Group 2 |
96-0 | Sam Ferrero | 9th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Shot Put | |||||
41-10 | Nikolia Kanaris | 2nd | Finals H1 | Girls Group 2 | |
35-8 | Sam Ferrero | 4th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
32-10.5 | Sarah Cervone | 7th | Finals H1 | Girls Group 2 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.49 | SB | Zachary Stern | 6th | Prelims H5 | Boys Group 2 |
11.51 | Zachary Stern | 7th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
11.96 | SB | Anthony Punla | 17th | Prelims H2 | Boys Group 2 |
12.21 | SB | Jesse Adelson | 24th | Prelims H2 | Boys Group 2 |
200 Meter Dash | |||||
23.48 | SB | Zachary Stern | 5th | Finals H5 | Boys Group 2 |
24.37 | SB | Anthony Punla | 15th | Finals H4 | Boys Group 2 |
24.46 | SB | Jesse Adelson | 18th | Finals H3 | Boys Group 2 |
400 Meter Dash | |||||
52.98 | SB | Jake Salmirs | 13th | Finals H3 | Boys Group 2 |
54.87 | SB | Michael Suh | 25th | Finals H3 | Boys Group 2 |
800 Meter Run | |||||
2:03.35 | SB | Serban Ionato | 8th | Finals H2 | Boys Group 2 |
2:03.86 | SB | Justin Nam | 9th | Finals H2 | Boys Group 2 |
1600 Meter Run | |||||
4:51.53 | Nathaniel Tirado | 19th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
5:02.39 | Kevin Desimone | 28th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
5:02.68 | SB | Jake Marko | 29th | Finals H1 | Boys Group 2 |
3200 Meter Run | |||||
10:04.04 | Robert Wilson | 6th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
10:25.57 | SB | Ty Miller | 10th | Finals H1 | Boys Group 2 |
10:37.85 | Tim Larsen | 18th | Finals H2 | Boys Group 2 | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.19 | Tom Kupferschmid | 1st | Finals H1 | Boys Group 2 | |
15.34 | Tom Kupferschmid | 1st | Prelims H3 | Boys Group 2 | |
16.06 | SB | Kyle Barry | 2nd | Finals H1 | Boys Group 2 |
16.20 | Kyle Barry | 2nd | Prelims H3 | Boys Group 2 | |
400 Meter Hurdles | |||||
58.67 | SB | Tom Kupferschmid | 4th | Finals H4 | Boys Group 2 |
59.77 | SB | Kyle Barry | 8th | Finals H4 | Boys Group 2 |
4x100 Meter Relay | |||||
44.69 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Boys Group 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:32.78 | SB | Relay Team | 6th | Finals H2 | Boys Group 2 |
4x800 Meter Relay | |||||
8:30.64 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Boys Group 2 |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Andreas Callas | 7th | Finals H1 | Boys Group 2 |
Long Jump | |||||
19-8.5 | Eric Yu | 6th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
19-1.75 | SB | Jesse Adelson | 8th | Finals H1 | Boys Group 2 |
18-4.75 | SB | Serban Ionato | 13th | Finals H1 | Boys Group 2 |
Triple Jump | |||||
41-6 | Eric Yu | 3rd | Finals H1 | Boys Group 2 | |
37-10.5 | SB | Ethan Pak | 10th | Finals H1 | Boys Group 2 |
36-5.5 | Joseph Grygotis | 14th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
Pole Vault | |||||
14-6 | Sam Siegel | 1st | Finals H1 | Boys Group 2 | |
12-6 | Caleb Duffany | 4th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
12-0 | Jason Mezhibovsky | 11th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
Discus | |||||
114-7 | Adam Freesman | 11th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
108-10 | SB | Connor Scaglione | 16th | Finals H1 | Boys Group 2 |
Javelin | |||||
156-2 | Bryan Holden | 3rd | Finals H1 | Boys Group 2 | |
154-6 | Paul Ippolito | 5th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
138-9 | Idan Mika | 13th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
Shot Put | |||||
42-8.25 | Adam Freesman | 4th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
39-6 | Jake Limbardo | 11th | Finals H1 | Boys Group 2 | |
36-9 | Ryan Rizzo | 18th | Finals H1 | Boys Group 2 |