Brick Township HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
400 Meter Dash | |||||
1:01.78 | SB | Shelly Carpino | 12th | Finals H4 | Girls Results Day 1 |
1:05.00 | SB | Alexa Puglisi | 28th | Finals H4 | Girls Results Day 1 |
800 Meter Run | |||||
2:26.97 | Shelly Carpino | 16th | Finals | Girls Results Day 2 | |
100 Meter Hurdles | |||||
14.95 | SB | Jackie Price | 1st | Finals | Girls Results Day 2 |
15.28 | Jackie Price | 3rd | Prelims H3 | Girls Results Day 2 | |
16.72 | Bailey O'Hara | 13th | Prelims H1 | Girls Results Day 2 | |
18.23 | Faithani Fox | 25th | Prelims H4 | Girls Results Day 2 | |
Discus | |||||
99-2 | SB | Caitlin McDede | 9th | Finals | Girls Results Day 1 |
83-0 | Danielle Metta | 23rd | Finals | Girls Results Day 1 | |
Shot Put | |||||
34-10 | Caitlin McDede | 7th | Finals | Girls Results Day 2 | |
28-8.5 | Amber Meyer | 17th | Finals | Girls Results Day 2 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.43 | Jordan Braxton | 6th | Finals | Boys Results Day 1 | |
11.47 | Jordan Braxton | 5th | Prelims H4 | Boys Results Day 1 | |
11.89 | Kyle Brennan | 22nd | Prelims H6 | Boys Results Day 1 | |
12.17 | Daniel Chin | 27th | Prelims H1 | Boys Results Day 1 | |
200 Meter Dash | |||||
22.65 | SB | Jordan Braxton | 4th | Prelims H7 | Boys Results Day 2 |
22.92 | Jordan Braxton | 5th | Finals H2 | Boys Results Day 2 | |
23.81 | SB | Daniel Chin | 16th | Prelims H3 | Boys Results Day 2 |
24.15 | Kyle Brennan | 28th | Prelims H4 | Boys Results Day 2 | |
400 Meter Dash | |||||
52.61 | Chris Parlow | 13th | Finals H3 | Boys Results Day 1 | |
54.25 | SB | Tyler Gelsleichter | 28th | Finals H1 | Boys Results Day 1 |
54.54 | SB | Joe Boyles | 29th | Finals H2 | Boys Results Day 1 |
800 Meter Run | |||||
2:06.82 | SB | Jonathan Samer | 17th | Finals | Boys Results Day 2 |
2:07.20 | Bradford Smith | 20th | Finals | Boys Results Day 2 | |
1600 Meter Run | |||||
4:53.20 | Derek Bibza | 25th | Finals | Boys Results Day 1 | |
3200 Meter Run | |||||
10:53.09 | Derek Bibza | 19th | Finals | Boys Results Day 2 | |
11:10.02 | Daniel Orsino | 24th | Finals | Boys Results Day 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:31.99 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | |
Triple Jump | |||||
37-6.5 | SB | Daniel Chin | 22nd | Finals | Boys Results Day 2 |
36-4.25 | Nick Nesser | 25th | Finals | Boys Results Day 2 | |
Pole Vault | |||||
11-6 | Joe Slowinski | 7th | Finals | Boys Results Day 2 | |
11-0 | David Kubiak | 11th | Finals | Boys Results Day 2 | |
9-0 | Gaston Alvaro | 25th | Finals | Boys Results Day 2 | |
Javelin | |||||
123-9 | Nick Nesser | 25th | Finals | Boys Results Day 2 | |
120-10 | SB | Joe Slowinski | 27th | Finals | Boys Results Day 2 |
Shot Put | |||||
47-1 | SB | Matthew Jones | 3rd | Finals | Boys Results Day 1 |