Pingry School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.50 | SB | Allyson Bisgay | 18th | Prelims H3 | Full Results |
13.54 | Carol Ann Perry | 22nd | Prelims H7 | Full Results | |
13.66 | Meg O'Reilly | 30th | Prelims H8 | Full Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.73 | Kelsey Ransom | 19th | Finals H6 | Full Results | |
28.09 | Kierstyn Brown | 24th | Finals H6 | Full Results | |
28.09 | SB | Meg O'Reilly | 25th | Finals H3 | Full Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.81 | Avery Schiffman | 8th | Finals H9 | Full Results | |
1:01.63 | SB | Kierstyn Brown | 12th | Finals H8 | Full Results |
1:04.49 | Allyson Bisgay | 30th | Finals H7 | Full Results | |
800 Meter Run | |||||
2:20.46 | Nicole Vanasse | 6th | Finals H4 | Full Results | |
2:25.17 | Avery Schiffman | 12th | Finals H4 | Full Results | |
2:31.99 | Lily Rockoff | 21st | Finals H3 | Full Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:09.18 | Nicole Vanasse | 5th | Finals H1 | Full Results | |
5:52.93 | Grace Brown | 29th | Finals H3 | Full Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:12.70 | SB | Anna Wood | 7th | Finals H2 | Full Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.43 | Ally Lima | 13th | Prelims H1 | Full Results | |
18.14 | SB | Dylan Anidjar | 23rd | Prelims H4 | Full Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:15.41 | Dylan Anidjar | 19th | Finals H1 | Full Results | |
1:18.74 | Ally Lima | 32nd | Finals H1 | Full Results | |
High Jump | |||||
5-4 | Sophia Weldon | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
4-6 | Victoria Watson | 17th | Finals H1 | Full Results | |
Long Jump | |||||
15-6.75 | Kelsey Ransom | 8th | Finals H1 | Full Results | |
Triple Jump | |||||
36-2 | Sophia Weldon | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
33-10.5 | Kelsey Ransom | 8th | Finals H1 | Full Results | |
Pole Vault | |||||
12-0 | Julia Dannenbaum | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
11-0 | Carol Ann Perry | 3rd | Finals H1 | Full Results | |
11-0 | Caroline Dannenbaum | 5th | Finals H1 | Full Results | |
Discus | |||||
93-8 | Solape Fakorede | 7th | Finals H1 | Full Results | |
87-6 | Grace O'Mara | 11th | Finals H1 | Full Results | |
66-2 | SB | Jewell Strickland | 45th | Finals H1 | Full Results |
Javelin | |||||
99-11 | SB | Grace O'Mara | 4th | Finals H1 | Full Results |
72-0 | McKinley Taylor | 32nd | Finals H1 | Full Results | |
67-6 | SB | Jewell Strickland | 40th | Finals H1 | Full Results |
Shot Put | |||||
29-6.5 | Grace O'Mara | 15th | Finals H1 | Full Results | |
27-11 | Solape Fakorede | 24th | Finals H1 | Full Results | |
26-8 | SB | Jennifer Ryan | 32nd | Finals H1 | Full Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.65 | Obi Nneato | 17th | Prelims H1 | Full Results | |
12.46 | SB | Evan Taylor | 45th | Prelims H8 | Full Results |
12.51 | Alex Strasser | 47th | Prelims H3 | Full Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.80 | SB | Evan Taylor | 37th | Finals H3 | Full Results |
24.87 | Alex Strasser | 39th | Finals H3 | Full Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.53 | SB | Joe Shilts | 54th | Finals H1 | Full Results |
800 Meter Run | |||||
1:59.29 | Ben Vasquez | 8th | Finals H3 | Full Results | |
2:02.18 | Sean Wang | 17th | Finals H3 | Full Results | |
2:21.04 | Ben Ingrassia | 50th | Finals H1 | Full Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:32.77 | SB | Thomas Tarantino | 9th | Finals H1 | Full Results |
4:41.14 | SB | Matthew Peacock | 15th | Finals H2 | Full Results |
5:14.60 | SB | Thomas Drzik | 49th | Finals H3 | Full Results |
110 Meter Hurdles | |||||
18.01 | SB | Nick Ladino | 26th | Prelims H6 | Full Results |
18.96 | James Wang | 30th | Prelims H1 | Full Results | |
20.37 | SB | Nick Robinson | 35th | Prelims H5 | Full Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:04.65 | SB | Nick Ladino | 33rd | Finals H2 | Full Results |
1:05.09 | James Wang | 35th | Finals H3 | Full Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:50.32 | Relay Team | 17th | Finals H2 | Full Results | |
High Jump | |||||
6-4 | Zach Aanstoots | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
Long Jump | |||||
18-3 | Obi Nneato | 24th | Finals H1 | Full Results | |
16-1 | Amir Arnold | 43rd | Finals H1 | Full Results | |
Triple Jump | |||||
34-9.5 | Alex Strasser | 34th | Finals H1 | Full Results | |
32-11 | SB | Kamal Brown | 41st | Finals H1 | Full Results |
Discus | |||||
96-4 | Austin Parsons | 30th | Finals H1 | Full Results | |
89-8 | Conner Smith | 41st | Finals H1 | Full Results | |
81-4 | Henry Biedron | 48th | Finals H1 | Full Results | |
Javelin | |||||
181-5 | Austin Parsons | 1st | Finals H1 | Full Results | |
115-2 | Leighton Mayer | 38th | Finals H1 | Full Results | |
71-10 | Conner Smith | 52nd | Finals H1 | Full Results | |
Shot Put | |||||
38-2.5 | SB | Leighton Mayer | 30th | Finals H1 | Full Results |
36-11.75 | Henry Biedron | 34th | Finals H1 | Full Results | |
29-6 | Conner Smith | 50th | Finals H1 | Full Results |