Central & South Group 4

Licensed to JBAC Timers - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 2/12/2010 09:51 PM
                 2010 NJSIAA/Star-Ledger/M-F Athlete Sectional                 
                    Boys & GirlsTrack & Field Championships                    
              Bennett Center - Toms River  - 2/3/2010 to 2/7/2010              
                                    Results                                    
 
Event 81  Girls 400 Meter Dash CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 
  1 1620 Lauren Drain         JR EAST BRUNSWICK         1:06.02  
  2 4515 Kristin Prati        FR MONTGOMERY             1:10.01  
  3 3878 Jessica Rubino       SO MANALAPAN              1:11.03  
  4 5547 Amber Vargas         FR OLD BRIDGE             1:12.16  
  5 7856 Porshe Carmichael    10 TRENTON CENTRAL        1:12.92  
  6 3881 Alexa Scotto         SO MANALAPAN              1:13.41  
  7 558 Ashley Horan          JR BRICK MEMORIAL         1:14.86  
  8 573 Kasie Thomas          SR BRICK MEMORIAL         1:14.99  
Section  2 
  1 1640 Alyssa Steinweis     JR EAST BRUNSWICK         1:02.33  
  2 7371 Shadae Riggins       JR SOUTH BRUNSWICK        1:02.63  
  3 7072 Danielle Hogan       SR SAYREVILLE             1:03.93  
  4 7080 Kathryn Seaman       JR SAYREVILLE             1:04.03  
  5 2558 Sade Stanley         JR HILLSBOROUGH           1:04.62  
  6 4502 Samantha Epstein     SO MONTGOMERY             1:05.65  
  7 2890 Kim Stager           09 HUNTERDON CENT         1:05.95  
  8 1774 Mahra Weber          SO EDISON                 1:06.60  
  9 4186 Devon Freshnock      FR MIDDLETOWN NORTH       1:07.04  
 10 1771 Kristyna Stejskalov  JR EDISON                 1:08.28  
Section  3 
  1 5481 Samantha Bartelli    SO OLD BRIDGE             1:01.58     1  
  2 4523 Danielle Sciotto     SR MONTGOMERY             1:01.60  
  3 5023 Breanna Nicholson    JR NORTH BRUNSWICK        1:02.07  
  4 1767 Melirah Searcy       JR EDISON                 1:02.92  
  5 2895 Ashley Ward          11 HUNTERDON CENT         1:03.46  
  6 4185 Danielle Freshnock   SR MIDDLETOWN NORTH       1:06.93  
  7 2058 Emily Pereira        JR FREEHOLD TWP           1:08.12  
  8 2507 Julie Figard         JR HILLSBOROUGH           1:08.15  
  9 3962 Megan Berger         SO MARLBRORO              1:08.62  
 10 7079 Imani Rosario        JR SAYREVILLE             1:12.04  
Section  4 
  1 3963 Catherine Chukuka    FR MARLBRORO                59.57    10  
  2 2076 Rhianna Zalewski     JR FREEHOLD TWP             59.58     8  
  3 2059 Kelly Pereira        JR FREEHOLD TWP             59.70     6  
  4 5041 Laura Williams       SR NORTH BRUNSWICK        1:00.69     4  
  5 7366 Alicia Osley         SO SOUTH BRUNSWICK        1:01.32     2  
  6 1615 Bria Bell            SR EAST BRUNSWICK         1:01.61  
  7 7869 Zsa-Asia Horton      10 TRENTON CENTRAL        1:01.83  
  8 7861 Bendu Dukuly         12 TRENTON CENTRAL        1:03.07  
  9 4992 Vanessa Bacorn       SR NORTH BRUNSWICK        1:04.10  
 
Event 82  Girls 400 Meter Dash SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 
  1 4323 Aaliyah Ellis        FR MILLVILLE              1:06.53  
  2 1708 Faryn Kanowitz       JR EASTERN                1:07.01  
  3 44 Alyssa Weaver             ABSEGAMI               1:07.52  
  4 5393 Emma Nelson          FR OAKCREST               1:08.66  
  5 1806 Morgan Logue         JR EGG HARBOR             1:08.66  
  6 8122 Alexis Brown         JR VINELAND               1:09.18  
  7 8138 Destiny Morton       FR VINELAND               1:10.91  
  8 26 Jessie Leek               ABSEGAMI               1:11.35  
  9 1088 Syde Orange          SO CHERRY HILL EAST       1:14.88  
Section  2 
  1 1040 Marissa DeCesaris    SR CHEROKEE               1:03.04  
  2 7744 Alexa Squirini       FR TOMS RIVER EAST        1:03.73  
  3 7738 Cassandra Scala      SO TOMS RIVER EAST        1:03.90  
  4 7723 Taylor Mize          JR TOMS RIVER EAST        1:04.52  
  5 4320 Myangel Davis        FR MILLVILLE              1:04.64  
  6 1063 Devon Sloan          SO CHEROKEE               1:06.03  
  7 4351 Taijana Wiggins      FR MILLVILLE              1:06.28  
  8 1814 Natalie Salas        SR EGG HARBOR             1:06.38  
  9 8132 Maria Jiminez        SO VINELAND               1:06.39  
Section  3 
  1 7497 Michelle Simmons     SO SOUTHERN REG           1:01.08  
  2 7750 Alexa Cospito        SR TOMS RIVER NORTH       1:01.88  
  3 8825 Raven Ellis          SO WILLIAMSTOWN           1:02.20  
  4 3546 Carmen Delph         SR LENAPE                 1:02.63  
  5 6393 Dominique Williams   SO RANCOCAS VALLEY        1:03.04  
  6 8315 Kristen D'Alessandr  SO WASHINGTON             1:03.28  
  7 3548 Elizabeth Duffey     SO LENAPE                 1:03.37  
  8 1039 Alexa Chiarelli      SO CHEROKEE               1:04.34  
  9 6376 Marianne Morton      JR RANCOCAS VALLEY        1:05.87  
Section  4 
  1 7450 Chelsea Cox          SR SOUTHERN REG             59.00    10  
  2 8359 Megan Tiernan        SO WASHINGTON               59.29     8  
  3 7774 Danae O'Halloran     FR TOMS RIVER NORTH         59.42     6  
  4 8360 Nicole Tiernan       SO WASHINGTON               59.82     4  
  5 6363 Morgan Gordon        JR RANCOCAS VALLEY          59.95     2  
  6 1731 Caela Stewart        SO EASTERN                1:00.11     1  
  7 3549 Emmy Duffey          SO LENAPE                 1:01.19  
  8 7785 Erica Schroen        SR TOMS RIVER NORTH       1:01.60  
  9 8827 Gabrielle Farquhars  JR WILLIAMSTOWN           1:02.51  
 
Event 83  Boys 400 Meter Dash CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 
  1 14799 Tom DeGrusche       JR MIDDLETOWN NORTH         55.68  
  2 12126 Rafael Castiblanco  SR EDISON                   55.78  
  3 14592 Isaac Lee           FR MARLBRORO                58.19  
  4 12131 Oscar Collado       SR EDISON                   58.21  
  5 10652 Andrew Stranieri    SO BRICK MEMORIAL           58.32  
  6 14590 Mike Kang           SO MARLBRORO                58.35  
  7 12527 William Joyce       FR FREEHOLD TWP             58.72  
Section  2 
  1 10622 Ray Contucci        SO BRICK MEMORIAL           55.55  
  2 18515 Kotey Ashie         JR SOUTH BRUNSWICK          56.50  
  3 14847 Ken Ross            JR MIDDLETOWN NORTH         56.54  
  4 18580 Tre Tisdale         SO SOUTH BRUNSWICK          56.71  
  5 12555 Joseph Ramm         FR FREEHOLD TWP             57.30  
  6 13081 Bryant Domitrowski  SR HILLSBOROUGH             57.37  
  7 13056 Karon Purcell       SR HIGHTSTOWN               57.49  
Section  3 
  1 12135 Andrew Edwards      SO EDISON                   53.88  
  2 18577 Cody Stephan        SR SOUTH BRUNSWICK          54.71  
  3 12568 Theo Vlahos         SR FREEHOLD TWP             54.86  
  4 18209 Daniel Lee          JR SAYREVILLE               55.23  
  5 10640 Paul Nickerson      SR BRICK MEMORIAL           55.37  
  6 19175 Kevon Cribb         09 TRENTON CENTRAL          56.35  
  7 14472 Greg Farkas         SR MANALAPAN                56.59  
Section  4 
  1 13462 Michael Mellinger   12 HUNTERDON CENT           53.76  
  2 19203 David Prewitt       10 TRENTON CENTRAL          54.12  
  3 12001 Thomas Marciante    SO EAST BRUNSWICK           54.52  
  4 15731 Colin Rooney        SR NORTH BRUNSWICK          54.57  
  5 15742 Tony Veloso         SR NORTH BRUNSWICK          54.67  
  6 15728 Chris Pagan         JR NORTH BRUNSWICK          54.81  
  7 15233 Rob Weimer          JR MONTGOMERY               55.02  
  8 13366 Andrew Spampanato   JR HOWELL                   55.27  
Section  5 
  1 18199 Emeka Eze           SO SAYREVILLE               51.78     6  
  2 13408 Daniel Battaglia    12 HUNTERDON CENT           52.08     4  
  3 19188 Brandon Hill        10 TRENTON CENTRAL          52.43     2  
  4 16260 Shoni Downes        JR OLD BRIDGE               52.77  
  5 16297 Evan Petrovich      SR OLD BRIDGE               53.56  
  6 13078 Anthony D'Ovidio    SR HILLSBOROUGH             53.61  
  7 16296 Tom Perry           SR OLD BRIDGE               54.29  
Section  6 
  1 12009 Leonard Robbins     JR EAST BRUNSWICK           51.25    10  
  2 14861 Luke Zirngibl       SR MIDDLETOWN NORTH         51.72     8  
  3 12004 Kevin Mulcahey      SR EAST BRUNSWICK           52.76     1  
  4 14476 Leighton Harrison   SR MANALAPAN                53.18  
  5 15184 William Davis-Joel  JR MONTGOMERY               54.05  
 
Event 84  Boys 400 Meter Dash SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 
  1 19481 Lamar Finney        FR VINELAND                 54.50  
  2 14189 Tom Giampino        SR LENAPE                   55.22  
  3 14194 Lawrence James      FR LENAPE                   55.51  
  4 19088 Eric Mendyk         JR TOMS RIVER NORTH         56.81  
  5 14970 Devante Jones       SO MILLVILLE                56.85  
  6 18670 Rich Dunphey        JR SOUTHERN REG             57.27  
  7 19039 Kyle Scanlon        JR TOMS RIVER EAST          57.66  
  8 20313 Dorian Prout        JR WILLIAMSTOWN             58.08  
  9 14966 Kevin Holmes        FR MILLVILLE              1:07.60  
Section  2 
  1 17328 Devon Hedgepeth     SO RANCOCAS VALLEY          53.39  
  2 11172 Brandon Rapp           CHEROKEE                 53.81  
  3 20302 Michael Lewis       JR WILLIAMSTOWN             54.11  
  4 18694 Andrew Madara       JR SOUTHERN REG             54.13  
  5 12207 Bernie Somers       JR EGG HARBOR               55.20  
  6 12073 Tyler Jung          SR EASTERN                  55.31  
  7 19709 Uriah Brickhouse    SR WASHINGTON               55.50  
  8 20320 Derek Utz           JR WILLIAMSTOWN             56.28  
  9 11159 Cody Mcdonald          CHEROKEE                 56.76  
Section  3 
  1 19495 Eric Tyler          SR VINELAND                 51.89  
  2 18673 Sean Ellis          SR SOUTHERN REG             53.09  
  3 12188 Joe Magosin         SR EGG HARBOR               53.65  
  4 19052 Robert Botti        SR TOMS RIVER NORTH         54.11  
  5 12208 Maurice Stockley    SR EGG HARBOR               54.13  
  6 16143 Darnell Charles     SO OAKCREST                 54.17  
  7 11239 Mike Oliver         JR CHERRY HILL EAST         54.36  
  8 10039 Felix Osorio        SR ABSEGAMI                 54.39  
  9 19477 Dylan Calvelli      SR VINELAND                 54.47  
Section  4 
  1 19750 Steve morrone       SR WASHINGTON               50.53     8  
  2 11248 Alex Reber          FR CHERRY HILL EAST         50.94     4  
  3 11241 Terrence Owens      JR CHERRY HILL EAST         51.31     1  
  4 16162 Akmed Muhammad      SO OAKCREST                 52.06  
  5 14164 Darnell Bembridge   JR LENAPE                   52.17  
  6 11166 Mike Palmieri          CHEROKEE                 52.41  
  7 12084 Kasey Ritz          SR EASTERN                  52.99  
Section  5 
  1 19713 Devon Carter        SR WASHINGTON               50.51    10  
  2 10018 Santiago Galeano    SR ABSEGAMI                 50.81     6  
  3 16145 Joe DiBianca        SR OAKCREST                 51.08     2  
  4 18995 Evan Desaulniers    SR TOMS RIVER EAST          51.60  
  5 12056 Barry Bethea        SR EASTERN                  51.85  
  6 10017 Daniel Galeano      SR ABSEGAMI                 51.85  
  7 17350 Mick Paye           SR RANCOCAS VALLEY          53.28  
 
Event 85  Girls 1600 Meter Run CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 
  1 2063 Amanda Rosenberg     SO FREEHOLD TWP           5:49.72  
  2 2520 Sara Jess            FR HILLSBOROUGH           5:51.96  
  3 1639 Alyssa Silver        JR EAST BRUNSWICK         5:52.29  
  4 564 Kerri Pagels          SO BRICK MEMORIAL         5:56.77  
  5 3985 Jen Vetrano          SR MARLBRORO              6:01.06  
  6 7064 Kelly Fitzgibbons    FR SAYREVILLE             6:01.07  
  7 7058 Jaclyn Cena          SO SAYREVILLE             6:01.12  
  8 1766 Danielle Ryan        FR EDISON                 6:03.56  
  9 1773 Julissa Veras        SR EDISON                 6:04.08  
 10 3852 Jordan Chervin       FR MANALAPAN              6:04.56  
 11 7355 Melanie Huen         SO SOUTH BRUNSWICK        6:05.94  
 12 1642 Samantha Wu          JR EAST BRUNSWICK         6:10.23  
 13 5532 Olaa Olabi           SO OLD BRIDGE             6:10.31  
 14 5528 Nicole Nugent        JR OLD BRIDGE             6:16.38  
 15 3972 Melissa Johnson      SO MARLBRORO              6:17.27  
 16 3849 Natalie Caravaglio   JR MANALAPAN              6:25.68  
 17 4171 Caroline Castro      SR MIDDLETOWN NORTH       6:30.40  
 18 3977 Lauren McCormick     SO MARLBRORO              6:56.53  
Section  2 
  1 4516 Jillian Prentice     SR MONTGOMERY             5:06.67    10  
  2 7350 Sophia Ginez         SR SOUTH BRUNSWICK        5:09.33     8  
  3 7346 Cayla Del Piano      SO SOUTH BRUNSWICK        5:11.64     6  
  4 2885 Rashmi Singh         12 HUNTERDON CENT         5:12.26     4  
  5 4524 Lara Shegoski        SR MONTGOMERY             5:13.19     2  
  6 2878 Allison Payenski     11 HUNTERDON CENT         5:14.12     1  
  7 1748 Ginna Arora          JR EDISON                 5:23.89  
  8 2485 Alexandra Cady       SO HILLSBOROUGH           5:27.06  
  9 1634 Bianca Nfonoyim      JR EAST BRUNSWICK         5:30.17  
 10 2049 Bridget Joyce        SR FREEHOLD TWP           5:31.04  
 11 5019 Allison McQuillen    SR NORTH BRUNSWICK        5:31.62  
 12 5502 Marissa Felicetti    SR OLD BRIDGE             5:34.13  
 13 2532 Stephanie Nunes      JR HILLSBOROUGH           5:40.08  
 14 4505 Jillian Kelly        FR MONTGOMERY             5:40.46  
 15 2036 Jess Faith           FR FREEHOLD TWP           5:51.59  
 16 2891 Kelsey Stecklow      11 HUNTERDON CENT         6:00.20  
 
Event 86  Girls 1600 Meter Run SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 
  1 7442 Kate Armstrong       SR SOUTHERN REG           5:35.09  
  2 8860 Natalie Turner       FR WILLIAMSTOWN           5:36.66  
  3 1059 Erin O'Leary         SO CHEROKEE               5:47.50  
  4 1050 Kristen Kearns       SR CHEROKEE               5:52.99  
  5 29 Angela Maggio             ABSEGAMI               5:53.46  
  6 1093 Colleen Thompson     JR CHERRY HILL EAST       5:59.46  
  7 1792 Elizabeth Feeney     SR EGG HARBOR             5:59.76  
  8 7717 Katharine Lamberti   FR TOMS RIVER EAST        6:06.10  
  9 7718 Morgan Madjeski      FR TOMS RIVER EAST        6:08.22  
 10 7710 Meghan Franco        SO TOMS RIVER EAST        6:15.04  
 11 4344 Caitlyn Shearburn    FR MILLVILLE              6:16.78  
 12 1709 Kelli Kehoe          FR EASTERN                6:17.68  
 13 1085 Leah Mele            JR CHERRY HILL EAST       6:22.44  
 14 4352 Meghan Williams      FR MILLVILLE              6:25.91  
 15 1804 Diana Lee            JR EGG HARBOR             6:27.32  
 16 4337 Yazmin Moreno        FR MILLVILLE              6:31.40  
Section  2 
  1 3585 Caitlin Orr          SR LENAPE                 5:04.19    10  
  2 3584 Natalia Ocasio       FR LENAPE                 5:05.14     8  
  3 7459 Corrie Gethard       SR SOUTHERN REG           5:11.78     6  
  4 3590 Amanda Restivo       FR LENAPE                 5:19.48     4  
  5 7760 Jacqui Kemmer        SR TOMS RIVER NORTH       5:28.22     2  
  6 7779 Johanna Petruski     JR TOMS RIVER NORTH       5:29.41     1  
  7 7772 Kelly Newcomb        SR TOMS RIVER NORTH       5:31.20  
  8 1711 Megan Leise          JR EASTERN                5:31.52  
  9 8123 Angelica Caraballo   SR VINELAND               5:35.03  
 10 8319 Ashley Fath          FR WASHINGTON             5:36.62  
 11 7453 Stephanie Dorantes   SR SOUTHERN REG           5:39.28  
 12 1815 Abigail Shafer       FR EGG HARBOR             5:39.54  
 13 1698 Alexandra Davis      SR EASTERN                5:41.85  
 14 6394 Gabriella Wood       FR RANCOCAS VALLEY        5:46.72  
 15 6375 Brienna Morgan       SO RANCOCAS VALLEY        5:46.76  
 16 8358 Sara Strucko         SO WASHINGTON             5:54.11  
 
Event 87  Girls 55 Meter Hurdles CEN C-4
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 4510 Fiona Paladino       JR MONTGOMERY                8.69q 
  2 2539 Erica Reiss          SR HILLSBOROUGH              9.35  
  3 7869 Zsa-Asia Horton      10 TRENTON CENTRAL           9.43  
  4 2836 Natalie Bernstein    12 HUNTERDON CENT            9.83  
  5 3842 Haley Aimone         SR MANALAPAN                10.13  
  6 7082 Brandie Tartza       FR SAYREVILLE               10.55  
  7 3843 Taylor Aloisio       SO MANALAPAN                10.75  
Heat  2 Preliminaries
  1 5507 Jillian Grant        SO OLD BRIDGE                8.82q 
  2 7861 Bendu Dukuly         12 TRENTON CENTRAL           9.08q 
  3 2808 Kelsey Zimmer        SR HOWELL                    9.63  
  4 2046 Marisa Jimenez       SO FREEHOLD TWP              9.73  
  5 2558 Sade Stanley         JR HILLSBOROUGH             10.19  
  6 2838 Kristen Calabro      12 HUNTERDON CENT           10.26  
Heat  3 Preliminaries
  1 7383 Jamie Thompson       SR SOUTH BRUNSWICK           8.50q 
  2 2837 Maria Bryant         12 HUNTERDON CENT            8.59q 
  3 7381 Lauryn Strebeck      SR SOUTH BRUNSWICK           9.31q 
  4 7063 Brandis Fennel       JR SAYREVILLE                9.76  
  5 4193 Sam Kamper           SR MIDDLETOWN NORTH          9.76  
  6 2549 Katelyn Sheridan     SR HILLSBOROUGH              9.87  
  7 4164 Kendall Baldwin      SO MIDDLETOWN NORTH         10.69  
Heat  4 Preliminaries
  1 5041 Laura Williams       SR NORTH BRUNSWICK           9.19q 
  2 7365 Jennifer O'Laughlin  JR SOUTH BRUNSWICK           9.26q 
  3 4520 Ama Quansah          SR MONTGOMERY                9.34  
  4 4523 Danielle Sciotto     SR MONTGOMERY                9.35  
  5 4998 Yakira Carpenter     JR NORTH BRUNSWICK           9.64  
  6 7072 Danielle Hogan       SR SAYREVILLE               10.04  
  7 5521 Tiffany Liu          SO OLD BRIDGE               10.40  
  8 7875 Tamara Parker        09 TRENTON CENTRAL          11.03  
 
Event 87  Girls 55 Meter Hurdles CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 5507 Jillian Grant        SO OLD BRIDGE                8.42    10  
  2 7383 Jamie Thompson       SR SOUTH BRUNSWICK           8.49     8  
  3 4510 Fiona Paladino       JR MONTGOMERY                8.59     6  
  4 2837 Maria Bryant         12 HUNTERDON CENT            8.68     4  
  5 7861 Bendu Dukuly         12 TRENTON CENTRAL           8.87     2  
  6 5041 Laura Williams       SR NORTH BRUNSWICK           9.01     1  
  7 7381 Lauryn Strebeck      SR SOUTH BRUNSWICK           9.08  
  8 7365 Jennifer O'Laughlin  JR SOUTH BRUNSWICK           9.56  
Preliminaries
  9 4520 Ama Quansah          SR MONTGOMERY                      
 10 4523 Danielle Sciotto     SR MONTGOMERY                      
 11 2539 Erica Reiss          SR HILLSBOROUGH                    
 12 7869 Zsa-Asia Horton      10 TRENTON CENTRAL                 
 13 2808 Kelsey Zimmer        SR HOWELL                          
 14 4998 Yakira Carpenter     JR NORTH BRUNSWICK                 
 15 2046 Marisa Jimenez       SO FREEHOLD TWP                    
 16 7063 Brandis Fennel       JR SAYREVILLE                      
 17 4193 Sam Kamper           SR MIDDLETOWN NORTH                
 18 2836 Natalie Bernstein    12 HUNTERDON CENT                  
 19 2549 Katelyn Sheridan     SR HILLSBOROUGH                    
 20 7072 Danielle Hogan       SR SAYREVILLE                      
 21 3842 Haley Aimone         SR MANALAPAN                       
 22 2558 Sade Stanley         JR HILLSBOROUGH                    
 23 2838 Kristen Calabro      12 HUNTERDON CENT                  
 24 5521 Tiffany Liu          SO OLD BRIDGE                      
 25 7082 Brandie Tartza       FR SAYREVILLE                      
 26 4164 Kendall Baldwin      SO MIDDLETOWN NORTH                
 27 3843 Taylor Aloisio       SO MANALAPAN                       
 28 7875 Tamara Parker        09 TRENTON CENTRAL                 
 
Event 88  Girls 55 Meter Hurdles SOUTH S-4
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 1793 Gabby Giannetta      SR EGG HARBOR                9.59  
  2 8337 Katie Lynn           JR WASHINGTON                9.79  
  3 8825 Raven Ellis          SO WILLIAMSTOWN              9.93  
  4 5381 Jany Diaz            JR OAKCREST                 10.11  
  5 3592 Katie Rigby          SO LENAPE                   10.20  
  6 8140 Tracy Quaikapar      SR VINELAND                 13.01  
  7 8139 Najee Muschette      SO VINELAND                 13.30  
Heat  2 Preliminaries
  1 3559 Maya Hinton          SR LENAPE                    9.07q 
  2 7788 Megan Scran          SR TOMS RIVER NORTH          9.12q 
  3 7486 Dana Ohlson          SO SOUTHERN REG              9.23q 
  4 7787 Dana Schweiger       JR TOMS RIVER NORTH          9.41  
  5 8836 Elizabeth Huff       JR WILLIAMSTOWN             10.34  
  6 7716 Karrie Kolesar       JR TOMS RIVER EAST          10.84  
Heat  3 Preliminaries
  1 1051 Emily Kulcyk         SR CHEROKEE                  9.31  
  2 7446 Jessica Carlson      SR SOUTHERN REG              9.37  
  3 3601 Evann Thompson       SO LENAPE                    9.38  
  4 4324 Javona Ford          SR MILLVILLE                 9.44  
  5 20570 Rebecca Fisher      JR CHERRY HILL EAST         11.39  
  6 1081 Christine Goins      SO CHERRY HILL EAST         11.62  
Heat  4 Preliminaries
  1 7491 Samantha Rodriguez   SO SOUTHERN REG              8.63q 
  2 4348 Meagan Thornton      JR MILLVILLE                 8.95q 
  3 4338 Nyrae Newman         SR MILLVILLE                 9.05q 
  4 1794 Madison Gregory      SR EGG HARBOR                9.27  
  5 8817 Modupe Akinmade      SO WILLIAMSTOWN             10.21  
  6 5379 Veronica Bishop      SO OAKCREST                 10.31  
  7 5404 Erica Williams       SR OAKCREST                 10.63  
  8 8322 Courtney Glennan     FR WASHINGTON               11.52  
Heat  5 Preliminaries
  1 1805 Katie Lindacher      SR EGG HARBOR                8.83q 
  2 7776 Taylor Oliver        SR TOMS RIVER NORTH          9.11q 
  3 1040 Marissa DeCesaris    SR CHEROKEE                 10.18  
  4 7704 Danielle Ciufia      FR TOMS RIVER EAST          10.37  
  5 8344 Taylor Miller        SO WASHINGTON               10.83  
  6 7733 Alexandra Pruchnik   SO TOMS RIVER EAST          11.18  
  7 8122 Alexis Brown         JR VINELAND                 11.39  
 
Event 88  Girls 55 Meter Hurdles SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 7491 Samantha Rodriguez   SO SOUTHERN REG              8.50    10  
  2 3559 Maya Hinton          SR LENAPE                    8.70     8  
  3 7776 Taylor Oliver        SR TOMS RIVER NORTH          9.00     6  
  4 4338 Nyrae Newman         SR MILLVILLE                 9.08     4  
  5 7486 Dana Ohlson          SO SOUTHERN REG              9.08     2  
  6 7788 Megan Scran          SR TOMS RIVER NORTH          9.27     1  
  7 1805 Katie Lindacher      SR EGG HARBOR               13.88  
  3 4348 Meagan Thornton      JR MILLVILLE                       
Preliminaries
  9 1794 Madison Gregory      SR EGG HARBOR                      
 10 1051 Emily Kulcyk         SR CHEROKEE                        
 11 7446 Jessica Carlson      SR SOUTHERN REG                    
 12 3601 Evann Thompson       SO LENAPE                          
 13 7787 Dana Schweiger       JR TOMS RIVER NORTH                
 14 4324 Javona Ford          SR MILLVILLE                       
 15 1793 Gabby Giannetta      SR EGG HARBOR                      
 16 8337 Katie Lynn           JR WASHINGTON                      
 17 8825 Raven Ellis          SO WILLIAMSTOWN                    
 18 5381 Jany Diaz            JR OAKCREST                        
 19 1040 Marissa DeCesaris    SR CHEROKEE                        
 20 3592 Katie Rigby          SO LENAPE                          
 21 8817 Modupe Akinmade      SO WILLIAMSTOWN                    
 22 5379 Veronica Bishop      SO OAKCREST                        
 23 8836 Elizabeth Huff       JR WILLIAMSTOWN                    
 24 7704 Danielle Ciufia      FR TOMS RIVER EAST                 
 25 5404 Erica Williams       SR OAKCREST                        
 26 8344 Taylor Miller        SO WASHINGTON                      
 27 7716 Karrie Kolesar       JR TOMS RIVER EAST                 
 28 7733 Alexandra Pruchnik   SO TOMS RIVER EAST                 
 29 8122 Alexis Brown         JR VINELAND                        
 30 20570 Rebecca Fisher      JR CHERRY HILL EAST                
 31 8322 Courtney Glennan     FR WASHINGTON                      
 32 1081 Christine Goins      SO CHERRY HILL EAST                
 33 8140 Tracy Quaikapar      SR VINELAND                        
 34 8139 Najee Muschette      SO VINELAND                        
 
Event 89  Boys 55 Meter Hurdles CEN C-4
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 12512 Chris Donlon        SR FREEHOLD TWP              8.35q 
  2 16315 Chris Thornton      SR OLD BRIDGE                8.50  
  3 15179 Jesse Chan          JR MONTGOMERY                8.54  
  4 12537 Toure Lowe          JR FREEHOLD TWP              8.85  
  5 13413 Mike Bramley        12 HUNTERDON CENT            8.87  
  6 13422 Jack Cunningham     11 HUNTERDON CENT            9.21  
Heat  2 Preliminaries
  1 12000 Alexander Malveaux  SO EAST BRUNSWICK            8.20q 
  2 13078 Anthony D'Ovidio    SR HILLSBOROUGH              8.33q 
  3 15219 Steven Reiman       SR MONTGOMERY                8.83  
  4 18211 Justin Mairs        SR SAYREVILLE                9.00  
  5 18513 Adam Abdalla        SR SOUTH BRUNSWICK           9.07  
  6 18207 Josiah Johnson      JR SAYREVILLE                9.24  
Heat  3 Preliminaries
  1 19174 Jermaine Collier       TRENTON CENTRAL           8.21q 
  2 18238 Zaiquis wright      SO SAYREVILLE                8.40q 
  3 14801 Brandon DePalo      JR MIDDLETOWN NORTH          8.58  
  4 19199 Mu Mu               10 TRENTON CENTRAL           8.87  
  5 18537 Tyrin Fairman       JR SOUTH BRUNSWICK           8.89  
  6 14469 Justin Cruz         SR MANALAPAN                 9.90  
  7 15231 Jason Tompa         SO MONTGOMERY               10.10  
Heat  4 Preliminaries
  1 12569 Sean Walsh          SR FREEHOLD TWP              8.07q 
  2 12145 Jeff Liwag          SO EDISON                    8.41  
  3 12011 Joshua Rosario      SR EAST BRUNSWICK            8.72  
  4 14812 Brandon Gikes       SO MIDDLETOWN NORTH          9.79  
  5 19176 Leroy Cribb         10 TRENTON CENTRAL          10.30  
  6 13444 Steven Kaplan       12 HUNTERDON CENT           15.65  
Heat  5 Preliminaries
  1 16236 Christian Boateng   JR OLD BRIDGE                8.08q 
  2 13108 Matthew Millemann   SR HILLSBOROUGH              8.09q 
  3 15704 Sean Davis          SR NORTH BRUNSWICK           8.56  
  4 13117 Robert Perez        JR HILLSBOROUGH              8.75  
  5 14605 Jason Yeung         SO MARLBRORO                 9.24  
  6 14833 Romeo Nucum         SO MIDDLETOWN NORTH          9.48  
 
Event 89  Boys 55 Meter Hurdles CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 16236 Christian Boateng   JR OLD BRIDGE                7.79    10  
  2 12569 Sean Walsh          SR FREEHOLD TWP              7.91     8  
  3 13108 Matthew Millemann   SR HILLSBOROUGH              7.99     6  
  4 13078 Anthony D'Ovidio    SR HILLSBOROUGH              8.08     4  
  5 18238 Zaiquis wright      SO SAYREVILLE                8.12     2  
  6 19174 Jermaine Collier       TRENTON CENTRAL           8.14     1  
  7 12000 Alexander Malveaux  SO EAST BRUNSWICK            8.21  
  8 12512 Chris Donlon        SR FREEHOLD TWP              8.27  
Preliminaries
  9 12145 Jeff Liwag          SO EDISON                          
 10 16315 Chris Thornton      SR OLD BRIDGE                      
 11 15179 Jesse Chan          JR MONTGOMERY                      
 12 15704 Sean Davis          SR NORTH BRUNSWICK                 
 13 14801 Brandon DePalo      JR MIDDLETOWN NORTH                
 14 12011 Joshua Rosario      SR EAST BRUNSWICK                  
 15 13117 Robert Perez        JR HILLSBOROUGH                    
 16 15219 Steven Reiman       SR MONTGOMERY                      
 17 12537 Toure Lowe          JR FREEHOLD TWP                    
 18 19199 Mu Mu               10 TRENTON CENTRAL                 
 19 13413 Mike Bramley        12 HUNTERDON CENT                  
 20 18537 Tyrin Fairman       JR SOUTH BRUNSWICK                 
 21 18211 Justin Mairs        SR SAYREVILLE                      
 22 18513 Adam Abdalla        SR SOUTH BRUNSWICK                 
 23 13422 Jack Cunningham     11 HUNTERDON CENT                  
 24 14605 Jason Yeung         SO MARLBRORO                       
 24 18207 Josiah Johnson      JR SAYREVILLE                      
 26 14833 Romeo Nucum         SO MIDDLETOWN NORTH                
 27 14812 Brandon Gikes       SO MIDDLETOWN NORTH                
 28 14469 Justin Cruz         SR MANALAPAN                       
 29 15231 Jason Tompa         SO MONTGOMERY                      
 30 19176 Leroy Cribb         10 TRENTON CENTRAL                 
 31 13444 Steven Kaplan       12 HUNTERDON CENT                  
 
Event 90  Boys 55 Meter Hurdles SOUTH S-4
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 19713 Devon Carter        SR WASHINGTON                7.77q 
  2 19705 Arthur Ashton       SO WASHINGTON                8.17q 
  3 19767 Royel White         SR WASHINGTON                8.61  
  4 11166 Mike Palmieri          CHEROKEE                  8.76  
  5 18659 Brian Carey         SO SOUTHERN REG              9.58  
  6 19480 Toure Douglas       FR VINELAND                  9.98  
Heat  2 Preliminaries
  1 17353 Seth Robinson       SR RANCOCAS VALLEY           8.15q 
  2 14186 Jordan Enlow        SR LENAPE                    8.26q 
  3 12191 Harry McGratton     SR EGG HARBOR                8.32  
  4 16148 Syid Evans-White    SO OAKCREST                  8.55  
  5 20571 Taj Frazier         SO CHERRY HILL EAST          9.13  
  6 14977 William Poley       FR MILLVILLE                 9.23  
  7 20308 Cliff Oliver        JR WILLIAMSTOWN             11.28  
Heat  3 Preliminaries
  1 11158 Darren McCluskey       CHEROKEE                  7.81q 
  2 14223 Kyle Weick          SR LENAPE                    8.17q 
  3 11213 Isiah Campbell      SO CHERRY HILL EAST          8.32  
  4 11187 Andrew Wenzel          CHEROKEE                  8.96  
  5 10058 AJ Taylor           SO ABSEGAMI                  9.42  
  6 18736 Steve White         JR SOUTHERN REG              9.47  
  7 12083 Jonah Randazzo      FR EASTERN                  11.31  
Heat  4 Preliminaries
  1 17323 Sean Green          JR RANCOCAS VALLEY           8.27q 
  2 16140 Steven Adkisson     SO OAKCREST                  8.33  
  3 17307 Kris Alvarez        JR RANCOCAS VALLEY           8.51  
  4 19070 Chris Healy         SR TOMS RIVER NORTH          9.07  
  5 14957 Nate Davis          SR MILLVILLE                 9.13  
  6 14951 Josh Cassady        JR MILLVILLE                 9.31  
  7 19496 Anthony Vickers     JR VINELAND                 10.73  
Heat  5 Preliminaries
  1 10032 Kevin Metrick       SR ABSEGAMI                  8.25q 
  2 19103 Kyle Prima          SR TOMS RIVER NORTH          8.33  
  3 20292 Reuban Carlo        SR WILLIAMSTOWN              8.63  
  4 18732 Adam Uzilako        SR SOUTHERN REG              8.91  
  5 19116 Matt Verde          JR TOMS RIVER NORTH          8.96  
  6 11218 Cottman Deavon      SO CHERRY HILL EAST          9.24  
  7 19483 Fred Harris         SR VINELAND                  9.98  
  8 12089 Richard Strube      SR EASTERN                  10.92  
 
Event 90  Boys 55 Meter Hurdles SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 19713 Devon Carter        SR WASHINGTON                7.63    10  
  2 14186 Jordan Enlow        SR LENAPE                    7.94     8  
  3 11158 Darren McCluskey       CHEROKEE                  8.02     6  
  4 14223 Kyle Weick          SR LENAPE                    8.03     4  
  5 17353 Seth Robinson       SR RANCOCAS VALLEY           8.06     2  
  6 19705 Arthur Ashton       SO WASHINGTON                8.16     1  
  7 10032 Kevin Metrick       SR ABSEGAMI                  8.22  
  8 17323 Sean Green          JR RANCOCAS VALLEY           8.25  
Preliminaries
  9 11213 Isiah Campbell      SO CHERRY HILL EAST                
 10 12191 Harry McGratton     SR EGG HARBOR                      
 11 19103 Kyle Prima          SR TOMS RIVER NORTH                
 12 16140 Steven Adkisson     SO OAKCREST                        
 13 17307 Kris Alvarez        JR RANCOCAS VALLEY                 
 14 16148 Syid Evans-White    SO OAKCREST                        
 15 19767 Royel White         SR WASHINGTON                      
 16 20292 Reuban Carlo        SR WILLIAMSTOWN                    
 17 11166 Mike Palmieri          CHEROKEE                        
 18 18732 Adam Uzilako        SR SOUTHERN REG                    
 19 11187 Andrew Wenzel          CHEROKEE                        
 20 19116 Matt Verde          JR TOMS RIVER NORTH                
 21 19070 Chris Healy         SR TOMS RIVER NORTH                
 22 14957 Nate Davis          SR MILLVILLE                       
 23 20571 Taj Frazier         SO CHERRY HILL EAST                
 24 14977 William Poley       FR MILLVILLE                       
 25 11218 Cottman Deavon      SO CHERRY HILL EAST                
 26 14951 Josh Cassady        JR MILLVILLE                       
 27 10058 AJ Taylor           SO ABSEGAMI                        
 28 18736 Steve White         JR SOUTHERN REG                    
 29 18659 Brian Carey         SO SOUTHERN REG                    
 30 19480 Toure Douglas       FR VINELAND                        
 31 19483 Fred Harris         SR VINELAND                        
 32 19496 Anthony Vickers     JR VINELAND                        
 33 12089 Richard Strube      SR EASTERN                         
 34 20308 Cliff Oliver        JR WILLIAMSTOWN                    
 35 12083 Jonah Randazzo      FR EASTERN                         
 
Event 91  Boys 1600 Meter Run CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 18520 Daniel Boley        SO SOUTH BRUNSWICK        5:05.14  
  2 10617 Shane Beyer         SO BRICK MEMORIAL         5:05.28  
  3 10649 Michael Scala       SO BRICK MEMORIAL         5:10.20  
  4 10651 Chris Steinert      SO BRICK MEMORIAL         5:10.29  
  5 18215 Daniel Perone       SR SAYREVILLE             5:12.14  
  6 14845 Chris Roditis       SR MIDDLETOWN NORTH       5:13.77  
  7 14587 Andrew DeMaio       SO MARLBRORO              5:13.83  
  8 14803 Jack Devine         SR MIDDLETOWN NORTH       5:14.41  
  9 14817 Charles Hamilton    JR MIDDLETOWN NORTH       5:19.95  
Section  2 Finals
  1 11991 Dan DeMarco         SR EAST BRUNSWICK         4:46.56  
  2 18545 Sean Hudgins        SR SOUTH BRUNSWICK        4:48.84  
  3 12545 Mike Meltzer        SO FREEHOLD TWP           4:48.84  
  4 13412 Dan Blauvelt        10 HUNTERDON CENT         4:50.60  
  5 19205 Cowain Reid         10 TRENTON CENTRAL        4:50.74  
  6 15732 Jerry Salvatore     SR NORTH BRUNSWICK        4:50.89  
  7 16241 Joe Capolino        SO OLD BRIDGE             4:51.36  
  8 14596 Evan Martin         JR MARLBRORO              4:52.06  
  9 13481 Christopher Vanaco  10 HUNTERDON CENT         4:53.86  
 10 18197 James Delucia       JR SAYREVILLE             4:54.85  
 11 15175 Andy Adamovics      FR MONTGOMERY             4:59.11  
 12 14594 Giuseppe Liberti    SO MARLBRORO              5:06.44  
 13 14492 Tom Puglisi         JR MANALAPAN              5:06.67  
 14 12142 Tim Kraft           JR EDISON                 5:08.18  
 15 12155 Trevor Ryan         SO EDISON                 5:08.77  
 16 19183 Ryan Grant          11 TRENTON CENTRAL        5:12.19  
Section  3 Finals
  1 15702 Cullen Davis        JR NORTH BRUNSWICK        4:26.14    10  
  2 16238 Anthony Branco      SR OLD BRIDGE             4:27.27     8  
  3 16314 Moheb Thomas        SR OLD BRIDGE             4:30.39     6  
  4 15207 Ian MacPherson      SR MONTGOMERY             4:34.87     4  
  5 14500 Anthony Silvestri   JR MANALAPAN              4:35.60     2  
  6 12516 James Faith         JR FREEHOLD TWP           4:37.47     1  
  7 13098 Daniel Jacobs       SR HILLSBOROUGH           4:41.54  
  8 12136 Steven Flynn        SO EDISON                 4:41.82  
  9 13080 David Demchik       SO HILLSBOROUGH           4:42.51  
 10 18568 Stephen Ragany      JR SOUTH BRUNSWICK        4:42.52  
 11 13486 Ryan Zullo          12 HUNTERDON CENT         4:48.41  
 12 11986 Michael Canfield    SR EAST BRUNSWICK         4:50.61  
 13 12563 Kevin Summonte      FR FREEHOLD TWP           4:52.87  
 14 13121 Kevin Pulsifer      SR HILLSBOROUGH           4:57.47  
 15 14468 Craig Cohen         SO MANALAPAN              5:06.23  
 
Event 92  Boys 1600 Meter Run SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 20322 Colin Waddell       JR WILLIAMSTOWN           5:13.21  
  2 12095 Michael Twist       FR EASTERN                5:24.95  
  3 14986 Eric Stump          SR MILLVILLE              5:27.45  
  4 19494 Darren Tomasso      FR VINELAND               5:30.10  
  5 12210 Josh Weiss          FR EGG HARBOR             5:31.34  
  6 16155 Chris Heitzer       FR OAKCREST               5:31.95  
  7 12087 Joseph Schwindt     SO EASTERN                5:49.90  
  8 14950 Chris Carrara       SR MILLVILLE              5:57.44  
Section  2 Finals
  1 11201 Andrew Berger       SO CHERRY HILL EAST       4:54.33  
  2 11236 Michael Liachowitz  JR CHERRY HILL EAST       4:55.45  
  3 11183 Matt Venanzi           CHEROKEE               4:56.95  
  4 14972 Shea Jones          JR MILLVILLE              4:58.17  
  5 14214 Zach Sternin        JR LENAPE                 4:58.35  
  6 17358 Kyle Stewart        FR RANCOCAS VALLEY        4:59.16  
  7 19010 Ryan Gray           JR TOMS RIVER EAST        4:59.74  
  8 19476 William Bowman      SO VINELAND               4:59.88  
  9 17355 Mark Sereduk        SR RANCOCAS VALLEY        5:00.08  
 10 20295 Kyle Eleazer        JR WILLIAMSTOWN           5:01.61  
 11 18691 Daniel Koppa        JR SOUTHERN REG           5:04.79  
 12 16165 Chris Rabush        FR OAKCREST               5:05.70  
 13 19006 Tristan Geiger      SO TOMS RIVER EAST        5:06.65  
 14 19003 Steve Frazee        JR TOMS RIVER EAST        5:22.80  
 15 19482 Mark Groshev        SO VINELAND               5:26.31  
Section  3 Finals
  1 19075 Joe Kotran          SR TOMS RIVER NORTH       4:20.73    10  
  2 19077 Aaron Leskow        SR TOMS RIVER NORTH       4:20.92     8  
  3 11134 Steve Burkholder       CHEROKEE               4:22.40     6  
  4 18669 Eric Dragonetti     SO SOUTHERN REG           4:31.21     4  
  5 19053 Kenneth Brady       SR TOMS RIVER NORTH       4:32.42     2  
  6 14208 Hayes Rainier       JR LENAPE                 4:32.88     1  
  7 19728 tom gallaher        SR WASHINGTON             4:33.23  
  8 18725 Brandon Skeie       JR SOUTHERN REG           4:38.54  
  9 19711 chris bucci         SR WASHINGTON             4:39.89  
 10 11240 Steven Omari        SO CHERRY HILL EAST       4:40.20  
 11 14181 Anthony Dennis      SO LENAPE                 4:42.77  
 12 12201 Dustin Roadside     JR EGG HARBOR             4:47.59  
 13 17346 Ryan Monaghan       JR RANCOCAS VALLEY        4:47.96  
 14 19755 shawn reeve         SR WASHINGTON             4:48.33  
 15 12058 Perry Buckley       SR EASTERN                5:03.06  
 
Event 93  Girls 800 Meter Run CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 2772 Kendal Hand          SO HOWELL                 2:32.30  
  2 562 Paige Moore           FR BRICK MEMORIAL         2:35.16  
  3 7343 Julie Curcio         SO SOUTH BRUNSWICK        2:35.73  
  4 1617 Jenna Carroll        SR EAST BRUNSWICK         2:36.35  
  5 1612 Anginelle Alabanza   SR EAST BRUNSWICK         2:38.03  
  6 3862 Cassandra Lauletti   FR MANALAPAN              2:38.20  
  7 4528 Caroline Szakats     SO MONTGOMERY             2:38.78  
  8 2775 Carly Knapp          JR HOWELL                 2:41.93  
  9 3965 Melissa Darpino      SO MARLBRORO              2:43.67  
 10 1765 Yesenia Rodriguez    FR EDISON                 2:44.40  
 11 4533 Erica Wysocki        SO MONTGOMERY             2:47.14  
 12 7872 Josphina Mathiang    10 TRENTON CENTRAL        2:56.56  
Section  2 Finals
  1 4531 Jennifer Vieth       JR MONTGOMERY             2:25.69  
  2 7055 Sarah Barnes         SR SAYREVILLE             2:26.09  
  3 7380 Joy Spriggs          JR SOUTH BRUNSWICK        2:29.58  
  4 1749 Jessica Bohorquez    SR EDISON                 2:29.62  
  5 7882 Brittany Stradford   12 TRENTON CENTRAL        2:30.92  
  6 2553 Sarah Skrabal        JR HILLSBOROUGH           2:31.45  
  7 2868 Juliana Lindner      12 HUNTERDON CENT         2:31.80  
  8 5484 Danielle Branco      SR OLD BRIDGE             2:32.34  
  9 5502 Marissa Felicetti    SR OLD BRIDGE             2:33.66  
 10 7065 Kristen Fitzsimmons  SO SAYREVILLE             2:35.17  
 11 7075 Kaitlyn Mosser       SO SAYREVILLE             2:35.25  
 12 2526 Kelly Loebs          FR HILLSBOROUGH           2:39.53  
 13 3962 Megan Berger         SO MARLBRORO              2:40.74  
Section  3 Finals
  1 5522 Chelsea Lodato       SR OLD BRIDGE             2:18.92    10  
  2 7877 Jonnise Pierce       11 TRENTON CENTRAL        2:21.50     8  
  3 2076 Rhianna Zalewski     JR FREEHOLD TWP           2:21.64     6  
  4 2059 Kelly Pereira        JR FREEHOLD TWP           2:22.55     4  
  5 2527 Maureen Lynch        SR HILLSBOROUGH           2:23.76     2  
  6 7369 Jessica Puchalski    FR SOUTH BRUNSWICK        2:25.00     1  
  7 2894 Katherine Vodopia    10 HUNTERDON CENT         2:25.97  
  8 2864 Sara Kebede          09 HUNTERDON CENT         2:26.42  
  9 2066 Heather Spadola      SO FREEHOLD TWP           2:28.82  
 10 3989 Rachel Weinberger    SO MARLBRORO              2:30.31  
 11 5019 Allison McQuillen    SR NORTH BRUNSWICK        2:31.84  
 
Event 94  Girls 800 Meter Run SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 20 Capri Jackson          JR ABSEGAMI               2:37.81  
  2 1052 Alyssa Litty         SO CHEROKEE               2:42.21  
  3 29 Angela Maggio             ABSEGAMI               2:43.31  
  4 1735 Samantha Wilson      FR EASTERN                2:45.97  
  5 8133 Shannon Jones-Butts  JR VINELAND               2:49.11  
  6 1727 Elizabeth Rathje     JR EASTERN                2:50.17  
  7 1795 Rachael Gugasian     SO EGG HARBOR             2:55.58  
  8 4347 Katie Stump          SR MILLVILLE              2:56.14  
  9 4345 Ashley Shelton       SO MILLVILLE              2:56.17  
 10 4327 Amanda Hickman       SO MILLVILLE              2:56.47  
 11 8140 Tracy Quaikapar      SR VINELAND               3:26.95  
Section  2 Finals
  1 8856 Alexus Streater      JR WILLIAMSTOWN           2:21.51     6  
  2 8857 Brianna Streater     JR WILLIAMSTOWN           2:22.02     4  
  3 3577 Jackie Maynes        JR LENAPE                 2:23.99  
  4 7781 Lisa Potter          JR TOMS RIVER NORTH       2:24.11  
  5 7767 Andrea Mathis        JR TOMS RIVER NORTH       2:27.11  
  6 7738 Cassandra Scala      SO TOMS RIVER EAST        2:27.93  
  7 1815 Abigail Shafer       FR EGG HARBOR             2:30.29  
  8 8123 Angelica Caraballo   SR VINELAND               2:30.83  
  9 8854 Samantha Stapleton   SR WILLIAMSTOWN           2:31.60  
 10 7744 Alexa Squirini       FR TOMS RIVER EAST        2:31.78  
 11 7703 Vicki Christensen    JR TOMS RIVER EAST        2:34.99  
 12 6375 Brienna Morgan       SO RANCOCAS VALLEY        2:36.07  
 13 8336 Kelly Laible         FR WASHINGTON             2:40.30  
 14 5391 Katrina Miller       FR OAKCREST               2:48.76  
 15 1817 Sarah Strang         SO EGG HARBOR             2:50.90  
Section  3 Finals
  1 8359 Megan Tiernan        SO WASHINGTON             2:16.86    10  
  2 7450 Chelsea Cox          SR SOUTHERN REG           2:18.04     8  
  3 1054 Ally Masoero         JR CHEROKEE               2:22.56     2  
  4 3562 Caroline Huelster    SO LENAPE                 2:22.85     1  
  5 8360 Nicole Tiernan       SO WASHINGTON             2:23.17  
  6 1051 Emily Kulcyk         SR CHEROKEE               2:23.25  
  7 7466 Erin Horleman        SR SOUTHERN REG           2:25.18  
  8 6367 Erika Kemp              RANCOCAS VALLEY        2:25.56  
  9 3590 Amanda Restivo       FR LENAPE                 2:26.52  
 10 6366 Liz Johnson          SO RANCOCAS VALLEY        2:27.08  
 11 7474 Elissa Knight        JR SOUTHERN REG           2:27.68  
 12 7760 Jacqui Kemmer        SR TOMS RIVER NORTH       2:28.18  
 
Event 95  Girls 55 Meter Dash CEN C-4
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 5041 Laura Williams       SR NORTH BRUNSWICK           7.53q 
  2 2056 Sarah Morrison       SO FREEHOLD TWP              7.70q 
  3 2837 Maria Bryant         12 HUNTERDON CENT            7.74  
  4 2558 Sade Stanley         JR HILLSBOROUGH              7.90  
  5 2549 Katelyn Sheridan     SR HILLSBOROUGH              8.14  
  6 571 Shicona Taylor        SR BRICK MEMORIAL            8.52  
Heat  2 Preliminaries
  1 7339 Mariah Browne        JR SOUTH BRUNSWICK           7.44q 
  2 7344 Melissa Dardani      SR SOUTH BRUNSWICK           7.70q 
  3 1636 Shea Olcheski        JR EAST BRUNSWICK            7.98  
  4 1754 Iesha DeVaughn       SR EDISON                    8.16  
  5 4507 Durpri Lin           FR MONTGOMERY                8.24  
  6 566 Kim Raichelson        FR BRICK MEMORIAL            8.60  
Heat  3 Preliminaries
  1 7864 Amber Fitchett       10 TRENTON CENTRAL           7.64q 
  2 5003 Kaitlyn Davis        SO NORTH BRUNSWICK           7.70q 
  3 569 Autumn Taylor         SO BRICK MEMORIAL            7.79  
  4 4510 Fiona Paladino       JR MONTGOMERY                7.80  
  5 1616 Mahalia Caise        JR EAST BRUNSWICK            7.92  
  6 2838 Kristen Calabro      12 HUNTERDON CENT            8.22  
  7 2777 Brittany Lehner      FR HOWELL                    8.46  
  8 5508 Natalia Guzman       SO OLD BRIDGE                8.57  
Heat  4 Preliminaries
  1 7357 Rachel Johnson       JR SOUTH BRUNSWICK           7.65q 
  2 2024 Kelly Berg           JR FREEHOLD TWP              7.71q 
  3 7855 Tyesa Carey-Walker   10 TRENTON CENTRAL           7.75  
  4 2039 Gabby Galanti        SO FREEHOLD TWP              7.86  
  5 2803 Dana-Lynn Waggner    JR HOWELL                    7.87  
  6 7862 Ahzhane Easter       09 TRENTON CENTRAL           8.12  
  7 1770 Charmayne Smith      SR EDISON                    8.45  
Heat  5 Preliminaries
  1 4526 Adefunke Sonaike     SO MONTGOMERY                7.79  
  2 3980 Elaina Mezzasalma    SR MARLBRORO                 7.81  
  3 4992 Vanessa Bacorn       SR NORTH BRUNSWICK           7.82  
  4 2848 Kyarah Dumornay      12 HUNTERDON CENT            8.01  
  5 1761 Alyssa Nuesa         SR EDISON                    8.02  
  6 2539 Erica Reiss          SR HILLSBOROUGH              8.05  
  7 3865 Samantha Menza       SR MANALAPAN                 8.18  
  8 3871 Alyse Obermeyer      SR MANALAPAN                 8.70  
 
Event 95  Girls 55 Meter Dash CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 7339 Mariah Browne        JR SOUTH BRUNSWICK           7.46    10  
  2 5041 Laura Williams       SR NORTH BRUNSWICK           7.47     8  
  3 7357 Rachel Johnson       JR SOUTH BRUNSWICK           7.55     6  
  4 7864 Amber Fitchett       10 TRENTON CENTRAL           7.60     4  
  5 2024 Kelly Berg           JR FREEHOLD TWP              7.62     2  
  6 5003 Kaitlyn Davis        SO NORTH BRUNSWICK           7.65     1  
  7 2056 Sarah Morrison       SO FREEHOLD TWP              7.66  
  8 7344 Melissa Dardani      SR SOUTH BRUNSWICK           7.73  
Preliminaries
  9 2837 Maria Bryant         12 HUNTERDON CENT                  
 10 7855 Tyesa Carey-Walker   10 TRENTON CENTRAL                 
 11 569 Autumn Taylor         SO BRICK MEMORIAL                  
 12 4526 Adefunke Sonaike     SO MONTGOMERY                      
 13 4510 Fiona Paladino       JR MONTGOMERY                      
 14 3980 Elaina Mezzasalma    SR MARLBRORO                       
 15 4992 Vanessa Bacorn       SR NORTH BRUNSWICK                 
 16 2039 Gabby Galanti        SO FREEHOLD TWP                    
 17 2803 Dana-Lynn Waggner    JR HOWELL                          
 18 2558 Sade Stanley         JR HILLSBOROUGH                    
 19 1616 Mahalia Caise        JR EAST BRUNSWICK                  
 20 1636 Shea Olcheski        JR EAST BRUNSWICK                  
 21 2848 Kyarah Dumornay      12 HUNTERDON CENT                  
 22 1761 Alyssa Nuesa         SR EDISON                          
 23 2539 Erica Reiss          SR HILLSBOROUGH                    
 24 7862 Ahzhane Easter       09 TRENTON CENTRAL                 
 25 2549 Katelyn Sheridan     SR HILLSBOROUGH                    
 26 1754 Iesha DeVaughn       SR EDISON                          
 27 3865 Samantha Menza       SR MANALAPAN                       
 28 2838 Kristen Calabro      12 HUNTERDON CENT                  
 29 4507 Durpri Lin           FR MONTGOMERY                      
 30 1770 Charmayne Smith      SR EDISON                          
 31 2777 Brittany Lehner      FR HOWELL                          
 32 571 Shicona Taylor        SR BRICK MEMORIAL                  
 33 5508 Natalia Guzman       SO OLD BRIDGE                      
 34 566 Kim Raichelson        FR BRICK MEMORIAL                  
 35 3871 Alyse Obermeyer      SR MANALAPAN                       
 
Event 96  Girls 55 Meter Dash SOUTH S-4
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 1700 English Gardner      SR EASTERN                   7.19q 
  2 8355 Miranda Roberts      SO WASHINGTON                7.67  
  3 1695 Cherelle Chambers    SO EASTERN                   7.89  
  4 20612 Janaire Hawkins        CHERRY HILL EAST          8.01  
  5 1779 Yvelande Cajuste     SR EGG HARBOR                8.05  
  6 8835 Shamynda Hitchens    JR WILLIAMSTOWN              8.25  
  7 8302 Barbie Barron        FR WASHINGTON                8.33  
Heat  2 Preliminaries
  1 1699 Seattle Ellison      FR EASTERN                   7.34q 
  2 8827 Gabrielle Farquhars  JR WILLIAMSTOWN              7.47q 
  3 1805 Katie Lindacher      SR EGG HARBOR                7.73  
  4 7486 Dana Ohlson          SO SOUTHERN REG              7.85  
  5 1039 Alexa Chiarelli      SO CHEROKEE                  7.96  
  6 5381 Jany Diaz            JR OAKCREST                  8.05  
  7 1800 Samantha Korman      SR EGG HARBOR                8.19  
  8 8138 Destiny Morton       FR VINELAND                  8.40  
Heat  3 Preliminaries
  1 7774 Danae O'Halloran     FR TOMS RIVER NORTH          7.56q 
  2 8121 Yashika Boozer       SO VINELAND                  7.62q 
  3 4324 Javona Ford          SR MILLVILLE                 7.63q 
  4 7750 Alexa Cospito        SR TOMS RIVER NORTH          7.84  
  5 1055 Erin Mason           SR CHEROKEE                  7.84  
  6 7728 Courtney Paciulli    SO TOMS RIVER EAST           7.97  
  7 32 Shaunice Owens            ABSEGAMI                  8.61  
  8 1080 Rachel Fucheck       JR CHERRY HILL EAST          8.76  
Heat  4 Preliminaries
  1 6363 Morgan Gordon        JR RANCOCAS VALLEY           7.42q 
  2 6381 Sydnee Pierce        SO RANCOCAS VALLEY           7.60q 
  3 3575 Maya Lundquist       JR LENAPE                    7.64  
  4 30 Lennirra Mason            ABSEGAMI                  7.75  
  5 8134 Tifanie Logan        FR VINELAND                  8.05  
  6 5392 Camille Mulkey       JR OAKCREST                  8.11  
  7 1058 Shana Mullen         SR CHEROKEE                  8.19  
  8 8 Alissa Delgado             ABSEGAMI                  8.39  
Heat  5 Preliminaries
  1 7497 Michelle Simmons     SO SOUTHERN REG              7.64  
  2 7698 Krissy Bucchi        SO TOMS RIVER EAST           7.69  
  3 7788 Megan Scran          SR TOMS RIVER NORTH          7.78  
  4 3559 Maya Hinton          SR LENAPE                    7.81  
  5 7496 Meagan Simmons       SR SOUTHERN REG              7.89  
  6 5404 Erica Williams       SR OAKCREST                  8.03  
  7 7694 Cat Amadeo           SR TOMS RIVER EAST           8.08  
  8 1088 Syde Orange          SO CHERRY HILL EAST          8.68  
 
Event 96  Girls 55 Meter Dash SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 1700 English Gardner      SR EASTERN                   7.08    10  
  2 6363 Morgan Gordon        JR RANCOCAS VALLEY           7.30     8  
  3 1699 Seattle Ellison      FR EASTERN                   7.40     6  
  4 4324 Javona Ford          SR MILLVILLE                 7.48     4  
  5 8827 Gabrielle Farquhars  JR WILLIAMSTOWN              7.48     2  
  6 6381 Sydnee Pierce        SO RANCOCAS VALLEY           7.52     1  
  7 7774 Danae O'Halloran     FR TOMS RIVER NORTH          7.58  
  8 8121 Yashika Boozer       SO VINELAND                  7.68  
Preliminaries
  9 3575 Maya Lundquist       JR LENAPE                          
 10 7497 Michelle Simmons     SO SOUTHERN REG                    
 11 8355 Miranda Roberts      SO WASHINGTON                      
 12 7698 Krissy Bucchi        SO TOMS RIVER EAST                 
 13 1805 Katie Lindacher      SR EGG HARBOR                      
 14 30 Lennirra Mason            ABSEGAMI                        
 15 7788 Megan Scran          SR TOMS RIVER NORTH                
 16 3559 Maya Hinton          SR LENAPE                          
 17 7750 Alexa Cospito        SR TOMS RIVER NORTH                
 18 1055 Erin Mason           SR CHEROKEE                        
 19 7486 Dana Ohlson          SO SOUTHERN REG                    
 20 1695 Cherelle Chambers    SO EASTERN                         
 21 7496 Meagan Simmons       SR SOUTHERN REG                    
 22 1039 Alexa Chiarelli      SO CHEROKEE                        
 23 7728 Courtney Paciulli    SO TOMS RIVER EAST                 
 24 20612 Janaire Hawkins        CHERRY HILL EAST                
 25 5404 Erica Williams       SR OAKCREST                        
 26 8134 Tifanie Logan        FR VINELAND                        
 27 1779 Yvelande Cajuste     SR EGG HARBOR                      
 27 5381 Jany Diaz            JR OAKCREST                        
 29 7694 Cat Amadeo           SR TOMS RIVER EAST                 
 30 5392 Camille Mulkey       JR OAKCREST                        
 31 1800 Samantha Korman      SR EGG HARBOR                      
 32 1058 Shana Mullen         SR CHEROKEE                        
 33 8835 Shamynda Hitchens    JR WILLIAMSTOWN                    
 34 8302 Barbie Barron        FR WASHINGTON                      
 35 8 Alissa Delgado             ABSEGAMI                        
 36 8138 Destiny Morton       FR VINELAND                        
 37 32 Shaunice Owens            ABSEGAMI                        
 38 1088 Syde Orange          SO CHERRY HILL EAST                
 39 1080 Rachel Fucheck       JR CHERRY HILL EAST                
 
Event 97  Boys 55 Meter Dash CEN C-4
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 18196 Daiquan Coles       SR SAYREVILLE                6.84q 
  2 12497 Andy Amakihe        JR FREEHOLD TWP              6.87  
  3 12524 Kingley Innocent    JR FREEHOLD TWP              6.93  
  4 16249 Andre Connor        JR OLD BRIDGE                6.98  
  5 18529 Kaseem Davis        10 SOUTH BRUNSWICK           7.10  
  6 13081 Bryant Domitrowski  SR HILLSBOROUGH              7.38  
  7 14834 Dave Oster          JR MIDDLETOWN NORTH          7.46  
Heat  2 Preliminaries
  1 15220 Robby Robinson      SR MONTGOMERY                6.64q 
  2 12121 Wilfred Asamoah     FR EDISON                    6.98  
  3 19184 Robert Green        11 TRENTON CENTRAL           7.02  
  4 15694 Jonathan Antigua    JR NORTH BRUNSWICK           7.08  
  5 14829 John Moratis        SR MIDDLETOWN NORTH          7.37  
  6 19216 Terrence Spotwood   09 TRENTON CENTRAL           7.39  
  7 13422 Jack Cunningham     11 HUNTERDON CENT            7.51  
Heat  3 Preliminaries
  1 19196 Phillip McGill      11 TRENTON CENTRAL           6.96  
  2 11983 Ryan Allen          SR EAST BRUNSWICK            6.98  
  3 12537 Toure Lowe          JR FREEHOLD TWP              7.19  
  4 13408 Daniel Battaglia    12 HUNTERDON CENT            7.71  
  5 14461 Andrew Bern         SR MANALAPAN                 7.76  
Heat  4 Preliminaries
  1 15184 William Davis-Joel  JR MONTGOMERY                6.82q 
  2 15706 Raffieu Deen-Willi  SR NORTH BRUNSWICK           6.83q 
  3 15197 Carl John Keri      SR MONTGOMERY                7.01  
  4 14506 Larren Witter       FR MANALAPAN                 7.26  
  5 14855 Mo Soliman          SR MIDDLETOWN NORTH          7.28  
  6 13474 Matthew Sansevere   10 HUNTERDON CENT            7.58  
Heat  5 Preliminaries
  1 18561 Brian Oni           SR SOUTH BRUNSWICK           6.64q 
  2 18200 Kene Eze            12 SAYREVILLE                6.79q 
  3 16236 Christian Boateng   JR OLD BRIDGE                6.85  
  4 14476 Leighton Harrison   SR MANALAPAN                 7.04  
  5 10640 Paul Nickerson      SR BRICK MEMORIAL            7.40  
  6 14592 Isaac Lee           FR MARLBRORO                 7.65  
Heat  6 Preliminaries
  1 12009 Leonard Robbins     JR EAST BRUNSWICK            6.69q 
  2 10632 Jihaad Howard       JR BRICK MEMORIAL            6.73q 
  3 16274 Mike Larson         SR OLD BRIDGE                7.11  
  4 13366 Andrew Spampanato   JR HOWELL                    7.12  
  5 13130 Brian Shubiak       SR HILLSBOROUGH              7.20  
  6 14590 Mike Kang           SO MARLBRORO                 7.38  
 
Event 97  Boys 55 Meter Dash CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 18561 Brian Oni           SR SOUTH BRUNSWICK           6.63    10  
  2 10632 Jihaad Howard       JR BRICK MEMORIAL            6.63     8  
  3 15220 Robby Robinson      SR MONTGOMERY                6.66     6  
  4 12009 Leonard Robbins     JR EAST BRUNSWICK            6.70     4  
  5 15706 Raffieu Deen-Willi  SR NORTH BRUNSWICK           6.76     2  
  6 18200 Kene Eze            12 SAYREVILLE                6.78     1  
  7 15184 William Davis-Joel  JR MONTGOMERY                6.83  
  8 18196 Daiquan Coles       SR SAYREVILLE                6.87  
Preliminaries
  9 16236 Christian Boateng   JR OLD BRIDGE                      
 10 12497 Andy Amakihe        JR FREEHOLD TWP                    
 11 12524 Kingley Innocent    JR FREEHOLD TWP                    
 12 19196 Phillip McGill      11 TRENTON CENTRAL                 
 13 16249 Andre Connor        JR OLD BRIDGE                      
 14 11983 Ryan Allen          SR EAST BRUNSWICK                  
 14 12121 Wilfred Asamoah     FR EDISON                          
 16 15197 Carl John Keri      SR MONTGOMERY                      
 17 19184 Robert Green        11 TRENTON CENTRAL                 
 18 14476 Leighton Harrison   SR MANALAPAN                       
 19 15694 Jonathan Antigua    JR NORTH BRUNSWICK                 
 20 18529 Kaseem Davis        10 SOUTH BRUNSWICK                 
 21 16274 Mike Larson         SR OLD BRIDGE                      
 22 13366 Andrew Spampanato   JR HOWELL                          
 23 12537 Toure Lowe          JR FREEHOLD TWP                    
 24 13130 Brian Shubiak       SR HILLSBOROUGH                    
 25 14506 Larren Witter       FR MANALAPAN                       
 26 14855 Mo Soliman          SR MIDDLETOWN NORTH                
 27 14829 John Moratis        SR MIDDLETOWN NORTH                
 28 13081 Bryant Domitrowski  SR HILLSBOROUGH                    
 29 14590 Mike Kang           SO MARLBRORO                       
 30 19216 Terrence Spotwood   09 TRENTON CENTRAL                 
 31 10640 Paul Nickerson      SR BRICK MEMORIAL                  
 32 14834 Dave Oster          JR MIDDLETOWN NORTH                
 33 13422 Jack Cunningham     11 HUNTERDON CENT                  
 34 13474 Matthew Sansevere   10 HUNTERDON CENT                  
 35 14592 Isaac Lee           FR MARLBRORO                       
 36 13408 Daniel Battaglia    12 HUNTERDON CENT                  
 37 14461 Andrew Bern         SR MANALAPAN                       
 
Event 98  Boys 55 Meter Dash SOUTH S-4
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 10022 Rasheed Grandy      SR ABSEGAMI                  6.62q 
  2 18673 Sean Ellis          SR SOUTHERN REG              6.87  
  3 19102 Sean Potter         SR TOMS RIVER NORTH          6.99  
  4 12168 Michael Bryant      JR EGG HARBOR                7.01  
  5 12211 Tom Wexler          SR EGG HARBOR                7.08  
  6 14980 DeShaun Scurry      JR MILLVILLE                 7.16  
  7 19497 Willie Williams     FR VINELAND                  7.83  
Heat  2 Preliminaries
  1 17350 Mick Paye           SR RANCOCAS VALLEY           6.75q 
  2 19745 mike lobban         SO WASHINGTON                6.79q 
  3 11213 Isiah Campbell      SO CHERRY HILL EAST          6.85q 
  4 17360 Eric Stoor          JR RANCOCAS VALLEY           6.91  
  5 20324 Andre Watson        FR WILLIAMSTOWN              7.25  
  6 18670 Rich Dunphey        JR SOUTHERN REG              7.35  
Heat  3 Preliminaries
  1 12056 Barry Bethea        SR EASTERN                   6.64q 
  2 19722 jon feigin          JR WASHINGTON                6.91  
  3 12196 Cody Ng             SR EGG HARBOR                7.01  
  3 16175 Dean Williams       JR OAKCREST                  7.01  
  5 18995 Evan Desaulniers    SR TOMS RIVER EAST           7.04  
  6 17334 Jon Jackson         JR RANCOCAS VALLEY           7.11  
  7 18986 Tom Brutofsky       SR TOMS RIVER EAST           7.40  
Heat  4 Preliminaries
  1 11178 Jon Scott              CHEROKEE                  6.78q 
  2 19017 Chris Keghlian      JR TOMS RIVER EAST           6.86  
  3 16154 Isaiah Hart         SR OAKCREST                  6.98  
  4 12093 Joshua Tull         SO EASTERN                   7.09  
  5 19490 Brian Spells        JR VINELAND                  7.23  
  6 14195 Kuron Jelks         JR LENAPE                    7.24  
  7 11172 Brandon Rapp           CHEROKEE                  7.25  
Heat  5 Preliminaries
  1 14183 Ta'ronn Earl        JR LENAPE                    6.64q 
  2 19713 Devon Carter        SR WASHINGTON                6.79q 
  3 20319 Jamiel Timmons      JR WILLIAMSTOWN              6.89  
  4 11247 Brian Reagan        SO CHERRY HILL EAST          7.03  
  5 10065 Joel Williams       JR ABSEGAMI                  7.11  
  6 11126 John Barr              CHEROKEE                  7.13  
  7 12080 Misael Perez        JR EASTERN                   7.28  
Heat  6 Preliminaries
  1 16170 Mike Smith          SR OAKCREST                  6.85  
  2 10064 Kyle Wiggins        SO ABSEGAMI                  6.98  
  3 20299 Karl Johnson        JR WILLIAMSTOWN              7.01  
  4 18694 Andrew Madara       JR SOUTHERN REG              7.12  
  5 14204 Nathan Monroe       SR LENAPE                    7.16  
  6 19487 Micheal Loftin      FR VINELAND                  7.17  
  7 14970 Devante Jones       SO MILLVILLE                 7.18  
  8 11208 George Blount       JR CHERRY HILL EAST          7.25  
 
Event 98  Boys 55 Meter Dash SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 10022 Rasheed Grandy      SR ABSEGAMI                  6.50    10  
  2 14183 Ta'ronn Earl        JR LENAPE                    6.61     8  
  3 12056 Barry Bethea        SR EASTERN                   6.62     6  
  4 11178 Jon Scott              CHEROKEE                  6.68     4  
  5 17350 Mick Paye           SR RANCOCAS VALLEY           6.80     2  
  6 19713 Devon Carter        SR WASHINGTON                6.88     1  
  7 19745 mike lobban         SO WASHINGTON                6.90  
  8 11213 Isiah Campbell      SO CHERRY HILL EAST          6.93  
Preliminaries
  9 16170 Mike Smith          SR OAKCREST                        
 10 19017 Chris Keghlian      JR TOMS RIVER EAST                 
 11 18673 Sean Ellis          SR SOUTHERN REG                    
 12 20319 Jamiel Timmons      JR WILLIAMSTOWN                    
 13 19722 jon feigin          JR WASHINGTON                      
 14 17360 Eric Stoor          JR RANCOCAS VALLEY                 
 15 10064 Kyle Wiggins        SO ABSEGAMI                        
 16 16154 Isaiah Hart         SR OAKCREST                        
 17 19102 Sean Potter         SR TOMS RIVER NORTH                
 18 12196 Cody Ng             SR EGG HARBOR                      
 18 16175 Dean Williams       JR OAKCREST                        
 18 12168 Michael Bryant      JR EGG HARBOR                      
 21 20299 Karl Johnson        JR WILLIAMSTOWN                    
 22 11247 Brian Reagan        SO CHERRY HILL EAST                
 23 18995 Evan Desaulniers    SR TOMS RIVER EAST                 
 24 12211 Tom Wexler          SR EGG HARBOR                      
 25 12093 Joshua Tull         SO EASTERN                         
 26 17334 Jon Jackson         JR RANCOCAS VALLEY                 
 27 10065 Joel Williams       JR ABSEGAMI                        
 28 18694 Andrew Madara       JR SOUTHERN REG                    
 29 11126 John Barr              CHEROKEE                        
 30 14204 Nathan Monroe       SR LENAPE                          
 30 14980 DeShaun Scurry      JR MILLVILLE                       
 32 19487 Micheal Loftin      FR VINELAND                        
 33 14970 Devante Jones       SO MILLVILLE                       
 34 19490 Brian Spells        JR VINELAND                        
 35 14195 Kuron Jelks         JR LENAPE                          
 36 11208 George Blount       JR CHERRY HILL EAST                
 36 11172 Brandon Rapp           CHEROKEE                        
 38 20324 Andre Watson        FR WILLIAMSTOWN                    
 39 12080 Misael Perez        JR EASTERN                         
 40 18670 Rich Dunphey        JR SOUTHERN REG                    
 41 18986 Tom Brutofsky       SR TOMS RIVER EAST                 
 42 19497 Willie Williams     FR VINELAND                        
 
Event 99  Boys 800 Meter Run CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 14496 Saneth Sambamoorth  SR MANALAPAN              2:10.74  
  2 10644 Mark Podesta        JR BRICK MEMORIAL         2:11.15  
  3 19199 Mu Mu               10 TRENTON CENTRAL        2:11.24  
  4 14482 Sean Langford       JR MANALAPAN              2:11.77  
  5 18564 Derrick Pee         JR SOUTH BRUNSWICK        2:11.93  
  6 18210 Eric Llorente       JR SAYREVILLE             2:12.64  
  7 14597 Anthony Mazzella    SO MARLBRORO              2:14.12  
  8 13412 Dan Blauvelt        10 HUNTERDON CENT         2:14.18  
  9 12148 Smit Patel          SR EDISON                 2:15.57  
 10 15183 David Compito       JR MONTGOMERY             2:16.06  
 11 15228 Kevin Subramanian   JR MONTGOMERY             2:16.40  
 12 12141 Byung-Woo Kim       JR EDISON                 2:16.70  
 13 15214 David Mullin        SO MONTGOMERY             2:18.41  
 14 19183 Ryan Grant          11 TRENTON CENTRAL        2:21.02  
Section  2 Finals
  1 13475 Robert Sansevere    12 HUNTERDON CENT         2:02.43  
  2 14584 Mitchell Biler      JR MARLBRORO              2:02.77  
  3 18214 Greg Oriolo         SR SAYREVILLE             2:05.91  
  4 14856 Andrew Suralik      SR MIDDLETOWN NORTH       2:06.56  
  5 13090 Vincent Giralo      JR HILLSBOROUGH           2:06.59  
  6 18217 Nicholas Pizzi      SR SAYREVILLE             2:07.53  
  7 14807 Matt Foulks         SR MIDDLETOWN NORTH       2:07.58  
  8 13129 Michael Shipley     JR HILLSBOROUGH           2:08.00  
  9 11994 Samuel Frost        JR EAST BRUNSWICK         2:08.57  
 10 13082 Andrew Dooley       SR HILLSBOROUGH           2:09.86  
 11 18513 Adam Abdalla        SR SOUTH BRUNSWICK        2:11.71  
 12 15732 Jerry Salvatore     SR NORTH BRUNSWICK        2:20.17  
Section  3 Finals
  1 14861 Luke Zirngibl       SR MIDDLETOWN NORTH       1:57.70    10  
  2 14491 Kingsley Prophete   SR MANALAPAN              2:00.03     8  
  3 16239 Shawn Burke         JR OLD BRIDGE             2:00.50     6  
  4 18572 Kapil Sathyakumar   SR SOUTH BRUNSWICK        2:00.72     4  
  5 12560 Randy Spadola       SR FREEHOLD TWP           2:01.40     2  
  6 16314 Moheb Thomas        SR OLD BRIDGE             2:01.67     1  
  7 14601 Rob Renna           JR MARLBRORO              2:02.43  
  8 16319 Vincent Vento       SR OLD BRIDGE             2:02.77  
  9 12149 Frank Pulgiano      SR EDISON                 2:04.88  
 10 13486 Ryan Zullo          12 HUNTERDON CENT         2:11.31  
 11 19205 Cowain Reid         10 TRENTON CENTRAL        2:16.96  
 
Event 100  Boys 800 Meter Run SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 11233 Bradley Kell        FR CHERRY HILL EAST       2:10.17  
  2 14995 Kwame Wright        JR MILLVILLE              2:10.31  
  3 16177 Andrew Wilson       JR OAKCREST               2:15.13  
  4 20313 Dorian Prout        JR WILLIAMSTOWN           2:15.77  
  5 14947 Daymar Brown        SO MILLVILLE              2:16.77  
  6 19489 Sherman Scott       FR VINELAND               2:16.78  
  7 20303 Jacob Love          FR WILLIAMSTOWN           2:17.97  
  8 18695 Nick Mardirosian    JR SOUTHERN REG           2:18.02  
  9 19001 Kevin Fischer       SO TOMS RIVER EAST        2:18.64  
 10 12205 Dennis Sholler      JR EGG HARBOR             2:18.93  
 11 19043 Nick Twibill        SO TOMS RIVER EAST        2:20.64  
 12 18677 Troy Gifford        SO SOUTHERN REG           2:21.52  
 13 12055 Andrew Barnish      SO EASTERN                2:22.37  
 14 12062 Justin Davis        FR EASTERN                2:22.53  
Section  2 Finals
  1 14193 Corey Holloway      JR LENAPE                 2:04.44  
  2 14220 Ryan Vance          SO LENAPE                 2:04.58  
  3 11160 Colin Merrigan         CHEROKEE               2:05.51  
  4 18681 Daniel Gonzalez     JR SOUTHERN REG           2:05.57  
  5 19117 Amad Walajahi       JR TOMS RIVER NORTH       2:06.30  
  6 19725 jordan fraction     JR WASHINGTON             2:07.00  
  7 17365 Brandon Trojak      SO RANCOCAS VALLEY        2:07.14  
  8 11215 Tony Chen           SO CHERRY HILL EAST       2:08.61  
  9 10050 Errol Ramos         SR ABSEGAMI               2:08.61  
 10 14957 Nate Davis          SR MILLVILLE              2:10.36  
 11 12174 Liam Dingman        JR EGG HARBOR             2:10.52  
 12 14211 Ben Skolozdra       SR LENAPE                 2:10.58  
Section  3 Finals
  1 19750 Steve morrone       SR WASHINGTON             1:58.72    10  
  2 10017 Daniel Galeano      SR ABSEGAMI               1:59.15     8  
  3 19488 Eric Reese          SR VINELAND               1:59.54     6  
  4 16162 Akmed Muhammad      SO OAKCREST               2:01.25     4  
  5 10018 Santiago Galeano    SR ABSEGAMI               2:01.49     2  
  6 19084 Brian MacNab        SR TOMS RIVER NORTH       2:01.67     1  
  7 19495 Eric Tyler          SR VINELAND               2:02.40  
  8 17368 Ayre Williams       JR RANCOCAS VALLEY        2:03.12  
  9 11134 Steve Burkholder       CHEROKEE               2:05.34  
 10 12084 Kasey Ritz          SR EASTERN                2:08.91  
 11 16145 Joe DiBianca        SR OAKCREST               2:11.28  
 12 12201 Dustin Roadside     JR EGG HARBOR             2:12.69  
 13 19759 randy smith         SO WASHINGTON             2:41.98  
 
Event 101  Girls 3200 Meter Run CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 4205 Mary O'Neil          SR MIDDLETOWN NORTH      12:37.76  
  2 2030 Christen Carpenter   SO FREEHOLD TWP          12:43.72  
  3 7066 Janice Frontera      SO SAYREVILLE            12:54.26  
  4 4192 Monica Juzwiak       SO MIDDLETOWN NORTH      13:03.88  
  5 1643 Samantha Young       SO EAST BRUNSWICK        13:20.12  
  6 3985 Jen Vetrano          SR MARLBRORO             13:22.49  
  7 3986 Katlyn Vicino        SO MARLBRORO             13:48.81  
Section  2 Finals
  1 4516 Jillian Prentice     SR MONTGOMERY            10:54.79    10  
  2 2554 Ashley Smolinka      SR HILLSBOROUGH          11:02.78     8  
  3 4524 Lara Shegoski        SR MONTGOMERY            11:05.00     6  
  4 2530 Julianna Miller      JR HILLSBOROUGH          11:21.70     4  
  5 2885 Rashmi Singh         12 HUNTERDON CENT        11:24.18     2  
  6 7346 Cayla Del Piano      SO SOUTH BRUNSWICK       11:25.95     1  
  7 7350 Sophia Ginez         SR SOUTH BRUNSWICK       11:27.69  
  8 1748 Ginna Arora          JR EDISON                11:45.32  
  9 7374 Lyndsey Sample       SR SOUTH BRUNSWICK       11:50.84  
 10 2878 Allison Payenski     11 HUNTERDON CENT        12:00.06  
 11 2061 Brianne Roche        FR FREEHOLD TWP          12:02.44  
 12 2540 Nicole Rittman       SR HILLSBOROUGH          12:10.91  
 13 2776 Laura Kochenash      JR HOWELL                12:19.32  
 14 2886 Carlie Skellington   10 HUNTERDON CENT        12:23.94  
 15 2785 Tara Nealon          JR HOWELL                12:25.25  
 16 2806 Anne Werkley         FR HOWELL                12:30.14  
 
Event 102  Girls 3200 Meter Run SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 8319 Ashley Fath          FR WASHINGTON            12:28.64  
  2 8358 Sara Strucko         SO WASHINGTON            12:53.68  
  3 1050 Kristen Kearns       SR CHEROKEE              12:53.99  
  4 1093 Colleen Thompson     JR CHERRY HILL EAST      13:19.24  
  5 1085 Leah Mele            JR CHERRY HILL EAST      13:27.53  
  6 7503 Meghan Valeriani     FR SOUTHERN REG          14:03.15  
  7 4312 Mykia Broughton      SR MILLVILLE             14:15.13  
  8 1790 Stephanie Dingman    FR EGG HARBOR            15:52.60  
Section  2 Finals
  1 3585 Caitlin Orr          SR LENAPE                11:12.49    10  
  2 3584 Natalia Ocasio       FR LENAPE                11:13.52     8  
  3 7459 Corrie Gethard       SR SOUTHERN REG          11:30.43     6  
  4 8331 Dina Iacone          SO WASHINGTON            11:34.14     4  
  5 1705 Michelle Hess        JR EASTERN               11:34.93     2  
  6 8845 Kristin Mathis       SR WILLIAMSTOWN          11:45.14     1  
  7 7775 Karah O'Halloran     FR TOMS RIVER NORTH      11:46.29  
  8 7742 Kelly Smyth          SO TOMS RIVER EAST       12:01.97  
  9 7772 Kelly Newcomb        SR TOMS RIVER NORTH      12:12.41  
 10 1059 Erin O'Leary         SO CHEROKEE              12:23.05  
 11 7779 Johanna Petruski     JR TOMS RIVER NORTH      12:25.27  
 12 3557 Meghan Henry         SO LENAPE                12:28.06  
 13 1716 Samantha Merkh       JR EASTERN               12:30.63  
 14 8842 Samantha Leighton    JR WILLIAMSTOWN          12:31.73  
 15 6371 Bernadette Masciocc  JR RANCOCAS VALLEY       12:31.92  
 
Event 103  Boys 3200 Meter Run CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 13405 Hank Ashforth       12 HUNTERDON CENT        10:22.51  
  2 11995 Matt Koller         SR EAST BRUNSWICK        10:31.52  
  3 13451 Charles Koontz      10 HUNTERDON CENT        10:32.31  
  4 13481 Christopher Vanaco  10 HUNTERDON CENT        10:33.26  
  5 18536 Matthew Eder        JR SOUTH BRUNSWICK       10:35.11  
  6 13350 Dylan Lynch         SR HOWELL                10:38.89  
  7 13119 Karl Petrini        SR HILLSBOROUGH          10:49.20  
  8 18531 Brendan Dempsey     SO SOUTH BRUNSWICK       10:52.50  
  9 15196 Skylar Kelly        SR MONTGOMERY            10:53.57  
 10 13097 David Hudak         SO HILLSBOROUGH          10:56.20  
 11 13099 Adam Kaletski       SO HILLSBOROUGH          10:57.62  
 12 15693 Brian Adams         SR NORTH BRUNSWICK       11:00.26  
 13 12147 Neel Patel          SR EDISON                11:07.19  
 14 12159 Ryan Smith          FR EDISON                11:13.66  
 15 15191 Joe Heebner         SR MONTGOMERY            11:24.34  
 16 14842 Sean Ras            SO MIDDLETOWN NORTH      11:44.71  
 17 14602 Nathan Rosenwald    SO MARLBRORO             11:51.11  
Section  2 Finals
  1 15703 Kyle Davis          JR NORTH BRUNSWICK        9:49.85    10  
  2 16289 Corey O'Neil        SR OLD BRIDGE             9:53.83     8  
  3 15702 Cullen Davis        JR NORTH BRUNSWICK        9:55.76     6  
  4 15227 Mike Stanley        JR MONTGOMERY             9:56.84     4  
  5 16238 Anthony Branco      SR OLD BRIDGE             9:58.61     2  
  6 18532 Nicholas DeNuzzo    SR SOUTH BRUNSWICK       10:00.83     1  
  7 14490 Adam Nilsen         SR MANALAPAN             10:05.67  
  8 14816 Sean Halloran       SR MIDDLETOWN NORTH      10:06.89  
  9 10627 Andrew Goelz        JR BRICK MEMORIAL        10:09.10  
 10 14586 Rohit Chaki         SR MARLBRORO             10:09.90  
 11 14822 Joe Lehockey        SR MIDDLETOWN NORTH      10:16.88  
 12 11992 Joseph DeMarco      SR EAST BRUNSWICK        10:20.60  
 13 18206 Sean Hullings       SR SAYREVILLE            10:39.21  
 14 16275 Alex Leight         JR OLD BRIDGE            10:39.45  
 15 12015 Alexander Silverma  JR EAST BRUNSWICK        10:52.98  
 16 12548 Jordan Nissinoff    SO FREEHOLD TWP          10:57.81  
 
Event 104  Boys 3200 Meter Run SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 12190 Tom McGlaughlin     SO EGG HARBOR            10:46.76  
  2 17309 Andrew Begolly      SO RANCOCAS VALLEY       10:47.14  
  3 20288 Mike Barbalace      SO WILLIAMSTOWN          10:50.60  
  4 14169 Bryan Burroughs     SR LENAPE                10:51.82  
  5 18663 Kyle Cullen         JR SOUTHERN REG          10:54.39  
  6 14976 Chris McCray        JR MILLVILLE             11:09.06  
  7 12086 Mark Schenberger    JR EASTERN               11:10.03  
  8 19045 Marc Varvaro        JR TOMS RIVER EAST       11:13.56  
  9 17357 Evan Stellman       JR RANCOCAS VALLEY       11:21.42  
 10 19044 Matt Ullrich        JR TOMS RIVER EAST       11:28.40  
 11 19482 Mark Groshev        SO VINELAND              11:29.39  
 12 14994 Gage Whilden        FR MILLVILLE             11:29.45  
 13 12203 Michael Rossbach    FR EGG HARBOR            11:30.37  
 14 12063 Adam Evans          JR EASTERN               11:40.54  
 15 14948 Dayron Brown        FR MILLVILLE             12:14.42  
 16 19494 Darren Tomasso      FR VINELAND              12:14.71  
Section  2 Finals
  1 18733 Matt Valeriani      SR SOUTHERN REG           9:20.48    10  
  2 20317 Paul Szulewski      JR WILLIAMSTOWN           9:29.49     8  
  3 19075 Joe Kotran          SR TOMS RIVER NORTH       9:34.28     6  
  4 19077 Aaron Leskow        SR TOMS RIVER NORTH       9:35.46     4  
  5 19719 anthony dentino     JR WASHINGTON             9:38.31     2  
  6 19051 Chris Billalba      JR TOMS RIVER NORTH       9:57.53     1  
  7 18989 Evan Cornell        JR TOMS RIVER EAST       10:06.60  
  8 14205 Sean Mulroy         SO LENAPE                10:07.92  
  9 18684 Jarred Iacovelli    JR SOUTHERN REG          10:10.37  
 10 11223 Damon Glatz         SO CHERRY HILL EAST      10:12.96  
 11 11265 Scott Zhao          SO CHERRY HILL EAST      10:16.34  
 12 19728 tom gallaher        SR WASHINGTON            10:18.64  
 13 14208 Hayes Rainier       JR LENAPE                10:20.70  
 14 10009 Adam Day            SR ABSEGAMI              10:23.10  
 15 12068 William Green       JR EASTERN               10:26.68  
 16 11220 Christopher Dinh    JR CHERRY HILL EAST      10:27.55  
 17 19711 chris bucci         SR WASHINGTON            10:29.03  
 18 11130 Ryan Bobb              CHEROKEE              10:29.92  
 
Event 105  Girls 4x400 Meter Relay CEN C-4
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 HILLSBOROUGH                                        4:11.36     1  
     1) Julie Figard JR                 2) Eiloghosa Ewere JR             
     3) Katelyn Sheridan SR             4) Maureen Lynch SR               
     5) Sade Stanley JR                 6) Kelly Loebs FR                 
     7) Ashley Smolinka SR              8) Nadja Delgado JR               
  2 EDISON                                              4:13.43  
     1) Kara Melisurgo FR               2) Emily Greer FR                 
     3) Melirah Searcy JR               4) Clara Appia JR                 
     5) Ginna Arora JR                  6) Mahra Weber SO                 
     7) Alyssa Nuesa SR                 8) Kristyna Stejskalova JR        
  3 SAYREVILLE                                          4:14.48  
     1) Imani Rosario JR                2) Kathryn Seaman JR              
     3) Danielle Hogan SR               4) Sarah Barnes SR                
     5) Kristen Fitzsimmons SO          6) Brandis Fennel JR              
  4 MONTGOMERY                                          4:22.58  
     1) Samantha Epstein SO             2) Jennifer Vieth JR              
     3) Adefunke Sonaike SO             4) Danielle Sciotto SR            
     5) Fiona Paladino JR               6)                                
  5 MANALAPAN                                           4:43.62  
     1) Cassandra Lauletti FR           2) Alexa Scotto SO                
     3) Jessica Rubino SO               4) Jordan Chervin FR              
Section  2 Finals
  1 OLD BRIDGE                                          4:05.92    10  
     1) Samantha Bartelli SO            2) Chelsea Lodato SR              
     3) Jillian Grant SO                4) Nina Veneziale JR              
     5) Tiffany Liu SO                  6) Nicole Udeh SO                 
  2 FREEHOLD TWP                                        4:08.72     8  
     1) Rhianna Zalewski JR             2) Kelly Berg JR                  
     3) Emily Pereira JR                4) Kelly Pereira JR               
     5) Sarah Morrison SO               6) Gabby Galanti SO               
     7) Heather Spadola SO              8) Jenna Eldridge JR              
  3 HUNTERDON CENTRAL                                   4:10.00     6  
     1) Katherine Vodopia 10            2) Allison Payenski 11            
     3) Rashmi Singh 12                 4) Ashley Ward 11                 
     5) Sara Kebede 09                  6) Juliana Lindner 12             
     7) Kim Stager 09                   8)                                
  4 SOUTH BRUNSWICK                                     4:10.64     4  
     1) Janae Baker JR                  2) Jessica Puchalski FR           
     3) Jamielyn Samper SR              4) Alicia Osley SO                
     5) Jamie Thompson SR               6) Cayla Del Piano SO             
     7) Joy Spriggs JR                  8) Shadae Riggins JR              
  5 MARLBRORO                                           4:11.13     2  
     1) Alexa Darpino SO                2) Rachel Weinberger SO           
     3) Jessiaca McFadden SO            4) Catherine Chukuka FR           
     5) Elaina Mezzasalma SR            6) Megan Berger SO                
  6 NORTH BRUNSWICK                                     4:13.26  
     1) Vanessa Bacorn SR               2) Breanna Nicholson JR           
     3) Yakira Carpenter JR             4) Laura Williams SR              
     5) Yasmine St. Rose SR             6)                                
  7 TRENTON CENTRAL                                     4:25.20  
     1) Jonnise Pierce 11               2) Tyesa Carey-Walker 10          
     3) Bendu Dukuly 12                 4) Zsa-Asia Horton 10             
     5) Brittany Stradford 12           6) Amber Fitchett 10              
     7) Ahzhane Easter 09               8)                                
 
Event 106  Girls 4x400 Meter Relay SOUTH S-4
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 MILLVILLE                                           4:12.80  
     1) Myangel Davis FR                2) Meagan Thornton JR             
     3) Taijana Wiggins FR              4) Javona Ford SR                 
     5) Aaliyah Ellis FR                6) Amanda Hickman SO              
     7) Nyrae Newman SR                 8)                                
  2 RANCOCAS VALLEY                                     4:23.18  
     1) Marianne Morton JR              2) Liz Johnson SO                 
     3) Dominique Williams SO           4) Morgan Gordon JR               
  3 TOMS RIVER EAST                                     4:24.30  
  4 VINELAND                                            4:26.61  
  5 OAKCREST                                            4:33.76  
  6 ABSEGAMI                                            4:35.41  
Section  2 Finals
  1 SOUTHERN REGIONAL                                   4:01.93    10  
     1) Elissa Knight JR                2) Meagan Simmons SR              
     3) Michelle Simmons SO             4) Chelsea Cox SR                 
     5) Taylor Jennings JR              6) Ashley Miller JR               
     7) Erin Horleman SR                8) Samantha Rodriguez SO          
  2 LENAPE                                              4:07.32     8  
     1) Carmen Delph SR                 2) Evann Thompson SO              
     3) Dasa Downing JR                 4) Elizabeth Duffey SO            
     5) Caitlin Orr SR                  6) Natalia Ocasio FR              
     7) Caroline Huelster SO            8) Amanda Restivo FR              
  3 TOMS RIVER NORTH                                    4:07.93     6  
     1) Erica Schroen SR                2) Lisa Potter JR                 
     3) Alexa Cospito SR                4) Danae O'Halloran FR            
     5) Kadidiatou Diawara SR           6) Christina Paret SO             
     7) Andrea Mathis JR                8)                                
  4 WASHINGTON                                          4:08.79     4  
     1) Nicole Tiernan SO               2) Megan Tiernan SO               
     3) Kristen D'Alessandro SO         4) Miranda Roberts SO             
     5) Barbie Barron FR                6) Alison Kagel JR                
     7) Sara Strucko SO                 8) Dina Iacone SO                 
  5 CHEROKEE                                            4:08.99     2  
     1) Emily Kulcyk SR                 2) Erin Mason SR                  
     3) Ally Masoero JR                 4) Alexa Chiarelli SO             
     5) Marissa DeCesaris SR            6)                                
  6 WILLIAMSTOWN                                        4:10.70     1  
     1) Gabrielle Farquharson JR        2) Brianna Streater JR            
     3) Samantha Stapleton SR           4) Alexus Streater JR             
     5) Raven Ellis SO                  6)                                
  7 EASTERN                                             4:12.16  
     1) Seattle Ellison FR              2) Cherelle Chambers SO           
     3) Alexandra Davis SR              4) Caela Stewart SO               
     5) Faryn Kanowitz JR               6) Megan Leise JR                 
 
Event 107  Boys 4x400 Meter Relay CEN C-4
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 MANALAPAN                                           3:36.62  
  2 HILLSBOROUGH                                        3:36.99  
  3 MONTGOMERY                                          3:41.36  
  4 BRICK MEMORIAL                                      3:43.69  
  5 EDISON                                              3:44.47  
  6 MIDDLETOWN NORTH                                    3:50.10  
Section  2 Finals
  1 OLD BRIDGE                                          3:28.83    10  
     1) Shoni Downes JR                 2) Tom Perry SR                   
     3) Chris Thornton SR               4) Christian Boateng JR           
     5) Evan Petrovich SR               6) Mike Larson SR                 
     7) Shawn Burke JR                  8) Moheb Thomas SR                
  2 FREEHOLD TWP                                        3:28.95     8  
     1) Matt Intile JR                  2) Sean Walsh SR                  
     3) Randy Spadola SR                4) Gregg Tilley SR                
     5) Rich Fedak SR                   6) Andy Amakihe JR                
     7) James Faith JR                  8) Joseph Ramm FR                 
  3 EAST BRUNSWICK                                      3:30.12     6  
     1) Kevin Mulcahey SR               2) Evan Walton JR                 
     3) Leonard Robbins JR              4) Thomas Marciante SO            
     5) Ryan Allen SR                   6) Wesley Rodriguez SR            
     7) Thomas Urschel SR               8)                                
  4 TRENTON CENTRAL                                     3:33.15     4  
     1) David Prewitt 10                2) Jabriel Moore 11               
     3) Jermaine Collier                4) Brandon Hill 10                
     5) Phillip McGill 11               6) Mu Mu 10                       
     7) Justin Bailey                   8)                                
  5 SAYREVILLE                                          3:33.16     2  
     1) Emeka Eze SO                    2) Jude Saforo JR                 
     3) Koran Clyne SR                  4) Eric Llorente JR               
     5) Daniel Lee JR                   6)                                
  6 SOUTH BRUNSWICK                                     3:34.21     1  
     1) Juwan Tisdale JR                2) Kapil Sathyakumar SR           
     3) Tyrin Fairman JR                4) Brian Oni SR                   
     5) Adam Abdalla SR                 6) Cody Stephan SR                
     7) Kotey Ashie JR                  8) Tre Tisdale SO                 
  7 NORTH BRUNSWICK                                     3:38.38  
 
Event 108  Boys 4x400 Meter Relay SOUTH S-4
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 OAKCREST                                            3:28.87    10  
     1) Darnell Charles SO              2) Joe DiBianca SR                
     3) Isaiah Hart SR                  4) Mike Smith SR                  
     5) Steven Adkisson SO              6) Akmed Muhammad SO              
     7) Syid Evans-White SO             8)                                
  2 RANCOCAS VALLEY                                     3:32.66     2  
     1) Jon Jackson JR                  2) Devon Hedgepeth SO             
     3) Eric Stoor JR                   4) Mick Paye SR                   
     5) Seth Robinson SR                6) Ayre Williams JR               
     7) Sean Green JR                   8) Kris Alvarez JR                
  3 EASTERN                                             3:33.02     1  
     1) Robert Biondi JR                2) Kasey Ritz SR                  
     3) Tyler Jung SR                   4) Barry Bethea SR                
     5) Joshua Tull SO                  6) Brian Banks JR                 
     7) Misael Perez JR                 8) David Fontanez SR              
  4 EGG HARBOR                                          3:35.51  
  5 SOUTHERN REGIONAL                                   3:38.99  
  6 WILLIAMSTOWN                                        3:41.26  
  7 MILLVILLE                                           3:45.48  
Section  2 Finals
  1 ABSEGAMI                                            3:29.01     8  
     1) Rasheed Grandy SR               2) Daniel Galeano SR              
     3) Felix Osorio SR                 4) Santiago Galeano SR            
     5) Errol Ramos SR                  6) Omar Hassan SR                 
     7) Jared Ganiel SO                 8) Kyle Wiggins SO                
  2 LENAPE                                              3:29.23     6  
     1) Ta'ronn Earl JR                 2) Jordan Enlow SR                
     3) John Merkert JR                 4) Darnell Bembridge JR           
     5) Kuron Jelks JR                  6) Lawrence James FR              
     7) Tom Giampino SR                 8) Jordan Walker SO               
  3 CHERRY HILL EAST                                    3:30.67     4  
     1) Alex Reber FR                   2) Mike Oliver JR                 
     3) Marcus Phillips FR              4) Terrence Owens JR              
  4 WASHINGTON                                          3:33.42  
     1) tevin lobban SR                 2) Steve morrone SR               
     3) mike lobban SO                  4) Devon Carter SR                
  5 TOMS RIVER NORTH                                    3:37.57  
     1) Robert Botti SR                 2) Jawad Pace SR                  
     3) Matt Hertgen                    4) Kyle Prima SR                  
     5) Eric Mendyk JR                  6) Brian MacNab SR                
  6 VINELAND                                            3:39.08  
     1) Eric Tyler SR                   2) Eric Reese SR                  
     3) Lamar Finney FR                 4) Dylan Calvelli SR              
  7 CHEROKEE                                            3:39.85  
     1) Mike Palmieri                   2) Jon Scott                      
     3) Brandon Rapp                    4) Cody Mcdonald                  
     5) Colin Merrigan                  6)                                
 
Event 109  Girls Shot Put CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1 Finals
  1 1614 Rachel Barnes        SR EAST BRUNSWICK        38-02.50    10  
  2 1630 Corinne Kominkiewic  SR EAST BRUNSWICK        37-05.25     8  
  3 7387 Ginelle Walker       SR SOUTH BRUNSWICK       36-07.50     6  
  4 5002 Quaneeka Davila      JR NORTH BRUNSWICK       36-04.00     4  
  5 7338 Amber Brown          JR SOUTH BRUNSWICK       35-00.00     2  
  6 2496 Danielle Deretchin   SR HILLSBOROUGH          33-00.50     1  
  7 3859 Timerah Jackson      SR MANALAPAN             32-04.50  
  8 7351 Chloe Hall           JR SOUTH BRUNSWICK       31-10.50  
  9 2534 Nkolika Obi          SR HILLSBOROUGH          30-10.50  
 10 2865 Taylor Klapp         12 HUNTERDON CENT        30-04.50  
 11 2778 Kristen Lehner       SR HOWELL                29-06.50  
 12 4519 Aba Quansah          SO MONTGOMERY            29-05.75  
 13 5534 Lilian Oyiti         SO OLD BRIDGE            29-01.00  
 13 4527 Kate Stansfield      SR MONTGOMERY            29-01.00  
 15 2779 Stephanie Lehner     SO HOWELL                29-00.50  
 15 2847 Nichole Draheim      11 HUNTERDON CENT        29-00.50  
 17 2040 Kara Garzon          JR FREEHOLD TWP          28-05.00  
 18 2873 Maria Morlando       11 HUNTERDON CENT        28-02.50  
 19 3984 Alexa Valenti        SR MARLBRORO             26-09.50  
 20 2545 Nateka Scafe         SO HILLSBOROUGH          26-08.75  
 21 3870 Cadienne Obeng       SO MANALAPAN             26-07.00  
 22 5493 Elaina Copeland      11 OLD BRIDGE            25-06.25  
 23 7084 Chidinma Uchendu     SR SAYREVILLE            24-10.25  
 24 4521 Tina Rubino          SO MONTGOMERY            24-08.25  
 25 3868 Meagan Moran         SR MANALAPAN             24-05.50  
 26 5006 Nyasia Echavarria    JR NORTH BRUNSWICK       22-05.50  
 27 2023 Massah Bassie        SR FREEHOLD TWP          21-08.25  
 
Event 110  Girls Shot Put SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 7759 Taylor Jacob         12 TOMS RIVER NORTH      36-00.25    10  
  2 8328 Chelsea Holland      JR WASHINGTON            34-08.50     8  
  3 27 Barbie Lovett             ABSEGAMI              33-00.50     6  
  4 7778 Elizabeth Passeri    SO TOMS RIVER NORTH      32-05.50     4  
  5 3588 Ciane Pringle        SO LENAPE               J32-00.50     1  
  5 8356 Kiki Scanlon         JR WASHINGTON            32-00.50     2  
  7 7477 Brianna Marchal      SO SOUTHERN REG          31-11.00  
  8 1049 Keyarah Jones        FR CHEROKEE              31-05.50  
  9 4321 Karla Diaz           SO MILLVILLE             30-09.25  
 10 7746 Tati Anderson           TOMS RIVER NORTH      30-01.50  
 11 8839 Marie Kleinert       JR WILLIAMSTOWN          28-08.75  
 12 7740 Kathleen Sharp       JR TOMS RIVER EAST       28-07.25  
 13 7702 Courtney Casterlin   JR TOMS RIVER EAST       27-11.00  
 14 4332 Tionne King          JR MILLVILLE             27-10.25  
 15 7494 Christine Seddon     SO SOUTHERN REG          27-05.50  
 16 1715 Brittney McNeal      JR EASTERN               26-11.00  
 17 7458 Barbara Frace        JR SOUTHERN REG          26-09.50  
 17 3598 Samantha Stinsman    SO LENAPE                26-09.50  
 19 8325 Brianna Harrington   FR WASHINGTON            26-02.50  
 20 1081 Christine Goins      SO CHERRY HILL EAST      26-00.50  
 21 7729 Jennifer Paino       JR TOMS RIVER EAST       25-09.25  
 22 8858 Jassina Surles       SO WILLIAMSTOWN          25-08.75  
 23 3599 Nicolette Stoner     SO LENAPE                25-06.50  
 24 8141 Amber Stubbs         JR VINELAND              25-05.75  
 25 1073 Kelisey Deleski      SO CHERRY HILL EAST      24-08.50  
 26 1046 Nicole Freitag       FR CHEROKEE              23-10.50  
 27 5378 Marina Barsoum       SO OAKCREST              23-07.25  
 28 4 Shirmeka Burgess           ABSEGAMI              23-01.00  
 29 8129 Katelynn Hayes       JR VINELAND              22-05.50  
 30 1037 Courtney Capella     SO CHEROKEE              21-07.25  
 31 5405 Raevan Worthington   SO OAKCREST              20-05.75  
 32 8120 Trainna Battle       JR VINELAND              20-04.50  
 33 1077 Valentina Figueroa   SO CHERRY HILL EAST      14-08.50  
 
Event 111  Girls Pole Vault CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 2761 Kellie Bresz         SR HOWELL                10-06.00    10  
  2 2852 Dana Fineman         11 HUNTERDON CENT       J10-00.00     6  
  2 4508 Laura Ng             SR MONTGOMERY            10-00.00     8  
  4 2538 Miranda Reinson      JR HILLSBOROUGH           9-06.00     4  
  5 2551 Emily Shipley        SO HILLSBOROUGH          J9-00.00     1  
  5 7378 Amanda Smilgis       SR SOUTH BRUNSWICK        9-00.00     2  
  7 2842 Samantha Cleary      11 HUNTERDON CENT         8-00.00  
 
Event 112  Girls Pole Vault SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 7787 Dana Schweiger       JR TOMS RIVER NORTH      11-00.00    10  
  2 7504 Chelsea Vaughan      SO SOUTHERN REG          10-06.00     8  
  3 7478 Emma Maschal         SR SOUTHERN REG          J9-00.00     3  
  3 7463 Jacqueline Hartley   JR SOUTHERN REG          J9-00.00     3  
  3 7780 Kristen Pirrera      SO TOMS RIVER NORTH       9-00.00     6  
  6 1043 Jaimie DeMarco       JR CHEROKEE              J8-00.00  
  6 8337 Katie Lynn           JR WASHINGTON            J8-00.00  
  6 4326 Meghan Hawn          JR MILLVILLE              8-00.00     1  
 
Event 113  Boys High Jump CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 16255 Andre Davis         JR OLD BRIDGE            J6-02.00     8  
  1 18539 Derek Forthun       JR SOUTH BRUNSWICK        6-02.00    10  
  3 18238 Zaiquis wright      SO SAYREVILLE            J6-00.00     4  
  3 19169 Justin Bailey          TRENTON CENTRAL        6-00.00     6  
  5 12498 David Benjamin      JR FREEHOLD TWP          J5-10.00     1  
  5 12569 Sean Walsh          SR FREEHOLD TWP           5-10.00     2  
  7 12005 Tim O'Sullivan      SR EAST BRUNSWICK         5-06.00  
  7 19198 Jabriel Moore       11 TRENTON CENTRAL        5-06.00  
  7 16282 Abdul Mansaray      JR OLD BRIDGE             5-06.00  
  7 14585 Dan Booter          11 MARLBRORO              5-06.00  
 
Event 114  Boys High Jump SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 11152 Ed Kramer              CHEROKEE               6-04.00    10  
  2 11197 Andrew Athias       SO CHERRY HILL EAST       6-02.00     8  
  3 11241 Terrence Owens      JR CHERRY HILL EAST      J6-00.00     4  
  3 19096 Amar Parekh         SO TOMS RIVER NORTH       6-00.00     6  
  3 12208 Maurice Stockley    SR EGG HARBOR            J6-00.00     2  
  6 19111 Dylan Stakins       JR TOMS RIVER NORTH      J5-10.00  
  6 19005 John Garrigan       SR TOMS RIVER EAST       J5-10.00  
  6 10019 Jared Ganiel        SO ABSEGAMI              J5-10.00  
  6 19761 tyler stumm         SO WASHINGTON             5-10.00     1  
 10 19067 Matt Gilsenan       JR TOMS RIVER NORTH       5-06.00  
 10 19767 Royel White         SR WASHINGTON             5-06.00  
 10 14212 Tyler Smith         SR LENAPE                 5-06.00  
 
Event 115  Boys Shot Put CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 16253 Dan D'Amato         SR OLD BRIDGE            52-02.75    10  
  2 16255 Andre Davis         JR OLD BRIDGE            51-02.75     8  
  3 12002 Samuel Mattis       SO EAST BRUNSWICK        49-03.75     6  
  4 18562 Dominick Padovano   JR SOUTH BRUNSWICK       49-00.50     4  
  5 13448 Patrick Kessel      12 HUNTERDON CENT        47-10.25     2  
  6 16272 Ramy Kased          SO OLD BRIDGE            47-03.50     1  
  7 14463 Thomas Buffone      JR MANALAPAN             44-11.25  
  8 15719 Al Kamara           JR NORTH BRUNSWICK       44-04.00  
  9 14588 Ben Futerman        SR MARLBRORO             43-09.25  
 10 13341 Sean Harvey         SR HOWELL                43-04.00  
 11 13346 Casey Kulik         SR HOWELL                42-01.00  
 12 15202 Jared Lawrence      SR MONTGOMERY            41-02.00  
 13 18533 Adam Dickert        SO SOUTH BRUNSWICK       40-06.00  
 14 18212 Tyler Miara         SR SAYREVILLE            40-02.00  
 15 12014 Michael Sexton      SR EAST BRUNSWICK        39-09.25  
 16 14600 James Reilly        JR MARLBRORO             39-06.50  
 17 14850 Anthony Savarese    SR MIDDLETOWN NORTH      39-02.50  
 18 13115 Joseph Pallay       JR HILLSBOROUGH          39-01.25  
 19 18566 Barry Potts         JR SOUTH BRUNSWICK       38-04.75  
 20 13365 Eric Snyder         JR HOWELL                38-03.50  
 21 12562 Brian Sultana       SR FREEHOLD TWP          37-00.25  
 22 12568 Theo Vlahos         SR FREEHOLD TWP          36-11.50  
 23 15189 Arie Gutman         FR MONTGOMERY            36-10.25  
 24 18193 Mitchell Chernyakh  SO SAYREVILLE            36-00.50  
 25 15696 Richard Antwi-Boia  SR NORTH BRUNSWICK       35-05.25  
 26 18223 Quentin Rosenburgh  SO SAYREVILLE            33-08.50  
 27 12500 Ryan Carmon         SO FREEHOLD TWP          33-07.75  
 28 13144 Michael Williams    JR HILLSBOROUGH          32-09.25  
 29 19172 Jose Bueno          12 TRENTON CENTRAL       31-03.50  
 30 13094 Rory Harwood        FR HILLSBOROUGH          27-10.00  
 31 15216 Justin Pike         FR MONTGOMERY            26-03.00  
 
Event 116  Boys Shot Put SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 12099 Jarred Williams     SR EASTERN               52-09.50    10  
  2 14215 Ray Stinsman        SR LENAPE                49-04.75     8  
  3 18693 Daniel Lange        SR SOUTHERN REG          45-11.75     6  
  4 19007 Steffen Gonzalez    SR TOMS RIVER EAST       45-07.50     4  
  5 14212 Tyler Smith         SR LENAPE                45-06.25     2  
  6 18699 Matt Melega         SR SOUTHERN REG          44-00.00     1  
  7 16164 Nick Perrotti       JR OAKCREST              43-08.75  
  8 19097 Anthony Paternostr  JR TOMS RIVER NORTH      42-02.50  
  9 14172 Jim Canfield        JR LENAPE                40-10.50  
 10 19014 Dave Jannarone      JR TOMS RIVER EAST       40-07.00  
 11 14962 Jason Harden        SR MILLVILLE             39-09.00  
 12 11131 Tyler Bothel           CHEROKEE              37-07.50  
 13 19742 John Lee            JR WASHINGTON            37-03.25  
 14 14991 Nick Tyndal         SO MILLVILLE             36-09.00  
 15 19085 Athen Manos         JR TOMS RIVER NORTH      36-07.25  
 16 19741 Nick Ledonne        SO WASHINGTON            36-06.50  
 17 14980 DeShaun Scurry      JR MILLVILLE             36-04.50  
 18 11202 Daniel Berger       FR CHERRY HILL EAST      35-11.50  
 19 19089 Dominic Merchant    JR TOMS RIVER NORTH      35-03.25  
 20 20300 Tom Lamond          SR WILLIAMSTOWN          34-06.25  
 21 16140 Steven Adkisson     SO OAKCREST              34-05.25  
 22 18678 Nick Giudice        JR SOUTHERN REG          34-01.00  
 23 19740 Ryan Lawrence       JR WASHINGTON            33-08.50  
 24 12079 Joe Nees            SO EASTERN               29-00.00  
 25 12067 Kanwarjit Gill      SO EASTERN               20-03.00  
 
Event 117  Boys Pole Vault CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 13078 Anthony D'Ovidio    SR HILLSBOROUGH          12-00.00    10  
  2 15224 Brandon Smith       JR MONTGOMERY            11-06.00     8  
  3 12573 Paul Yoncak         SO FREEHOLD TWP         J10-06.00  
  3 12506 John Costantino     SR FREEHOLD TWP          10-06.00     3.2
  3 13348 Colton Lambert      SO HOWELL               J10-06.00  
  3 13484 Louie Zampetti      10 HUNTERDON CENT       J10-06.00  
  3 13345 John Klubnick       SR HOWELL                10-06.00     3.2
  3 13440 Dan Hill            10 HUNTERDON CENT        10-06.00     3.2
  3 13108 Matthew Millemann   SR HILLSBOROUGH          10-06.00     3.2
 
Event 118  Boys Pole Vault SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 18655 Christian Bok       SR SOUTHERN REG         J14-06.00     8  
  1 19112 Jordan Subai        SR TOMS RIVER NORTH      14-06.00    10  
  3 12054 Brian Banks         JR EASTERN               13-06.00     5  
  3 11232 Remy Kahn           SO CHERRY HILL EAST     J13-06.00     2  
  3 12166 Ian Best            SR EGG HARBOR            13-06.00     5  
  6 12174 Liam Dingman        JR EGG HARBOR           J12-06.00  
  6 19100 Nick Pirrera        SR TOMS RIVER NORTH      12-06.00     1  
  8 12092 Harrison Torok      SO EASTERN               10-06.00  
  8 12078 Michael Necky       SO EASTERN               10-06.00  
  8 19110 Ryan Smith          SR TOMS RIVER NORTH      10-06.00  
 
Event 119  Girls High Jump CEN C-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 2769 Maggie Gilbertson    SR HOWELL                J5-08.00     8  
  1 4510 Fiona Paladino       JR MONTGOMERY             5-08.00    10  
  3 4193 Sam Kamper           SR MIDDLETOWN NORTH       5-02.00     6  
  4 2047 Collette Johnson     SR FREEHOLD TWP           5-00.00     4  
  5 2762 Alexis Bulvanoski    JR HOWELL                 4-10.00     2  
  5 3976 Amanda Mazzella      SR MARLBRORO             J4-10.00  
  5 5521 Tiffany Liu          SO OLD BRIDGE            J4-10.00  
  5 7375 Brooke Sassman       JR SOUTH BRUNSWICK       J4-10.00     0.5
  5 2055 Alexandra Moody      SR FREEHOLD TWP          J4-10.00     0.5
 10 2037 Nicole Fuoco         SR FREEHOLD TWP           4-08.00  
 10 5023 Breanna Nicholson    JR NORTH BRUNSWICK        4-08.00  
 10 7365 Jennifer O'Laughlin  JR SOUTH BRUNSWICK        4-08.00  
 10 2889 Colleen Spiller      12 HUNTERDON CENT         4-08.00  
 10 4498 Elizabeth Andreasse  JR MONTGOMERY             4-08.00  
 10 7063 Brandis Fennel       JR SAYREVILLE             4-08.00  
 10 7377 Emily Skalko         SR SOUTH BRUNSWICK        4-08.00  
 17 2851 Anna Meh Feindt      10 HUNTERDON CENT         4-04.00  
 17 4998 Yakira Carpenter     JR NORTH BRUNSWICK        4-04.00  
 
Event 120  Girls High Jump SOUTH S-4
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 3551 Kelsey Evancho       JR LENAPE                 5-06.00    10  
  2 7768 Colleen McAndrews    JR TOMS RIVER NORTH       5-02.00     8  
  3 7796 Hunter Willie        FR TOMS RIVER NORTH      J5-00.00     2  
  3 7439 Brooke Angellella    JR SOUTHERN REG           5-00.00     6  
  3 4338 Nyrae Newman         SR MILLVILLE             J5-00.00     4  
  6 8314 Nicole Cooper        JR WASHINGTON            J4-10.00  
  6 7505 Alexis Wachter       SR SOUTHERN REG           4-10.00     1  
  6 1055 Erin Mason           SR CHEROKEE              J4-10.00  
  9 4324 Javona Ford          SR MILLVILLE              4-08.00  
  9 7491 Samantha Rodriguez   SO SOUTHERN REG           4-08.00  
  9 1712 Kathleen Lyons       JR EASTERN                4-08.00  
 12 1793 Gabby Giannetta      SR EGG HARBOR             4-04.00  
 12 3601 Evann Thompson       SO LENAPE                 4-04.00  
 12 1703 Katherine Hamlet     SO EASTERN                4-04.00  
 
                Women - S-4 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Southern Regional           73        2) Lenape                     68   
    3) Toms River North            62        4) Washington                 40   
    5) Eastern                     19        6) Williamstown               14   
    7) MILLVILLE                   13        8) Rancocas Valley            11   
    9) Absegami                     6       10) Cherokee                    4   
 
                Women - N1-3 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Morris Knolls               52        2) Sparta                     50   
    3) Northern Valley Old Tappan  39        4) Mount Olive                38   
    5) Montville                   25        6) Teaneck                    22   
    7) Northern Valley Demarest    16        8) Ramapo                     14   
    9) Northern Highlands          13       10) Paramus                    11   
   11) EASTSIDE (PATERSON)         10       12) Fair Lawn                   7   
   13) Wayne Valley                 6       14) Hackensack                  4   
   15) West Milford                 2                                           
 
                Women - N2-3 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) West Morris Mendham         67        2) Morristown                 66   
    3) Scotch Plains-Fanwood       28        4) Princeton                  24.50
    5) Belleville                  23        5) Roxbury                    23   
    7) Irvington                   22        8) Phillipsburg               17   
    9) West Morris Central         16.50    10) Middletown South           15   
   11) Passaic Valley               4       12) Millburn                    3   
   13) Nutley                       1                                           
 
                Women - C-4 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) South Brunswick             56.50     2) Montgomery                 52   
    3) Freehold Twp                38.50     4) Old Bridge                 31   
    5) HUNTERDON CENTRAL           23        6) Hillsborough               21   
    7) Howell                      20        8) North Brunswick            18   
    8) East Brunswick              18       10) Trenton Central            14   
   11) Marlbroro                   12       12) Middletown North            6   
 
                Women - N1-4 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Randolph                   105        2) Ridgewood                  41.50
    3) Passaic Co VT               34        4) Clifton                    26.50
    5) East Orange                 25        6) Kennedy, J.F. Paterson     22   
    7) Livingston                  18        8) Montclair                  16   
    9) West Orange                 10       10) KEARNY                      9   
   11) Bloomfield                   2       12) Vernon                      1   
 
                Women - N2-4 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Columbia                    84        2) Ridge                      75   
    3) Franklin                    32        4) North Hunterdon            26   
    5) Elizabeth                   18        5) Piscataway                 18   
    7) WOODBRIDGE                   9.66     8) Westfield                   8.33
    9) UNION                        8        9) Watchung Hills              8   
    9) Bridgewater-Raritan          8       12) Stevens, John P.            2   
 
                  Men - S-4 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Toms River North            49        2) Washington                 43   
    3) Lenape                      37        4) Absegami                   34   
    5) Southern Regional           29        6) Cherokee                   26   
    7) Cherry Hill East            23        8) Eastern                    22   
    9) Oakcrest                    16       10) Williamstown                8   
   11) Egg Harbor                   7       12) Rancocas Valley             6   
   12) Vineland                     6       14) Toms River East             4   
 
                 Men - N1-3 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Mount Olive                 54        2) Hackensack                 50   
    3) Northern Valley Demarest    34        4) Teaneck                    27   
    5) EASTSIDE (PATERSON)         20        5) Northern Valley Old Tappa  20   
    5) Morris Knolls               20        8) West Milford               18.75
    9) Fair Lawn                   16       10) Northern Highlands         14.75
   11) Montville                    9       12) Sparta                      7   
   13) Wayne Hills                  6       14) Wayne Valley                5.50
   15) Ramapo                       4       15) Bergenfield                 4   
 
                 Men - N2-3 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Irvington                   62        2) Morristown                 61   
    3) Princeton                   45        4) Millburn                   38   
    5) Middletown South            21        6) Phillipsburg               20   
    7) Scotch Plains-Fanwood       17        8) West Side                  15   
    9) West Morris Central          8       10) Roxbury                     7.75
   10) Passaic Valley               7.75    12) West Morris Mendham         7.50
 
                  Men - C-4 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Old Bridge                  78        2) South Brunswick            30   
    3) North Brunswick             28        4) East Brunswick             27   
    5) Freehold Twp                25.25     6) Hillsborough               23.25
    7) Montgomery                  22        8) Middletown North           18   
    9) Sayreville                  15       10) Trenton Central            13   
   11) Manalapan                   10       12) HUNTERDON CENTRAL           9.25
   13) Brick Memorial               8       14) Howell                      3.25
 
                 Men - N1-4 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) West Orange                 80        2) Randolph                   49   
    3) Ridgewood                   47        4) Livingston                 26   
    5) Passaic                     19        6) Clifton                    16   
    6) Kennedy, J.F. Paterson      16        8) Dickinson                  14   
    9) Union City                  10        9) Passaic Co VT              10   
   11) North Bergen                 9       12) KEARNY                      6   
   13) East Orange                  4       14) Montclair                   3   
 
                 Men - N2-4 - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Franklin                    59        2) Westfield                  56.33
    3) UNION                       52        4) Columbia                   45.33
    5) North Hunterdon             24        6) Bridgewater-Raritan        21.33
    7) Ridge                       11        8) Bayonne                    10   
    8) Stevens, John P.            10       10) Watchung Hills              8   
   11) Linden                       7       12) Elizabeth                   3   
   13) WOODBRIDGE                   2       14) Piscataway                  1   

      1