Westfield HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.30 | Sean O'Brien | 2nd | Finals H1 | Girls Group 4 | |
7.38 | Sean O'Brien | 3rd | Prelims H2 | Girls Group 4 | |
7.72 | SB | Cheyenne Blackwell | 9th | Prelims H6 | Girls Group 4 |
7.83 | SB | Catherine Angel | 13th | Prelims H3 | Girls Group 4 |
400 Meter Dash | |||||
1:00.58 | SB | Gabriella Demeter | 7th | Finals H7 | Girls Group 4 |
1:01.47 | Darcy Scheiner | 9th | Finals H8 | Girls Group 4 | |
1:07.16 | Elle Romano | 25th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
800 Meter Run | |||||
2:24.31 | SB | Sonia Olson | 3rd | Finals H3 | Girls Group 4 |
2:25.18 | SB | Julia Schneider | 5th | Finals H3 | Girls Group 4 |
2:26.29 | Ciara Dursee | 7th | Finals H3 | Girls Group 4 | |
1600 Meter Run | |||||
5:17.08 | Ciara Dursee | 4th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
5:21.42 | SB | Anna Kylish | 5th | Finals H2 | Girls Group 4 |
3200 Meter Run | |||||
12:03.74 | Bella Hill | 6th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
12:19.47 | SB | Catherine Collins | 7th | Finals H1 | Girls Group 4 |
55 Meter Hurdles | |||||
9.03 | Lily Norton | 3rd | Finals H1 | Girls Group 4 | |
9.10 | Sean O'Brien | 4th | Prelims H3 | Girls Group 4 | |
9.11 | Sean O'Brien | 6th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
9.18 | Lily Norton | 5th | Prelims H2 | Girls Group 4 | |
9.63 | Lilly Petrie | 10th | Prelims H5 | Girls Group 4 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:10.28 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Girls Group 4 | |
High Jump | |||||
5-0 | Gabriella Demeter | 3rd | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Pole Vault | |||||
7-0 | Kyra Lentzer | 5th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Shot Put | |||||
32-1.5 | Livia Reyes | 5th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
31-6.5 | Adison Marshall | 7th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
27-8.75 | Anne Reilly | 11th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.76 | Joseph Pierro | 6th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
6.81 | Joseph Pierro | 7th | Prelims H3 | Boys Group 4 | |
6.91 | Luke Gerne | 14th | Prelims H2 | Boys Group 4 | |
6.92 | SB | Noah Petrassi | 16th | Prelims H5 | Boys Group 4 |
400 Meter Dash | |||||
50.59 | SB | Joseph Pierro | 2nd | Finals H8 | Boys Group 4 |
53.65 | Emanuel Gayanilo | 7th | Finals H7 | Boys Group 4 | |
54.64 | SB | Noah Petrassi | 13th | Finals H5 | Boys Group 4 |
800 Meter Run | |||||
1:58.51 | Jonathan Scalia | 2nd | Finals H3 | Boys Group 4 | |
1:58.75 | Jimmy Gildea | 3rd | Finals H3 | Boys Group 4 | |
1:58.83 | Liam Maurillo | 4th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
1600 Meter Run | |||||
4:19.14 | Avery Keith | 1st | Finals H2 | Boys Group 4 | |
4:21.94 | Tage Mehta | 2nd | Finals H2 | Boys Group 4 | |
4:26.33 | Ryan Daly | 4th | Finals H2 | Boys Group 4 | |
3200 Meter Run | |||||
9:22.73 | Avery Keith | 1st | Finals H1 | Boys Group 4 | |
9:43.03 | Daniel Cortese | 5th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
9:44.03 | SB | Eamon Mason | 6th | Finals H1 | Boys Group 4 |
55 Meter Hurdles | |||||
8.78 | SB | Senu Glasco | 12th | Prelims H2 | Boys Group 4 |
9.27 | Tyler Pietrewicz | 18th | Prelims H2 | Boys Group 4 | |
9.59 | Douglas Gee | 20th | Prelims H3 | Boys Group 4 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:35.13 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Boys Group 4 | |
High Jump | |||||
6-0 | Eamon Collins | 3rd | Finals H1 | Boys Group 4 | |
5-10 | Leo Schwartz | 4th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
5-6 | SB | Ethan Stack | 7th | Finals H1 | Boys Group 4 |
Pole Vault | |||||
10-0 | Noah Perez | 5th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
Shot Put | |||||
47-10.75 | Owen Paul | 2nd | Finals H1 | Boys Group 4 | |
47-0 | Jon Boufarah | 3rd | Finals H1 | Boys Group 4 | |
45-1.25 | Mason Marino | 4th | Finals H1 | Boys Group 4 |