Freehold Township HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.29 | Domonique Panton | 1st | Finals H1 | Girls Group 4 | |
7.42 | Domonique Panton | 2nd | Prelims H1 | Girls Group 4 | |
7.89 | Giselle Maragoto | 34th | Prelims H6 | Girls Group 4 | |
7.95 | Caroline Feola | 39th | Prelims H6 | Girls Group 4 | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.00 | Domonique Panton | 6th | Finals H6 | Girls Group 4 | |
1:03.98 | SB | Meghan Summonte | 18th | Finals H2 | Girls Group 4 |
800 Meter Run | |||||
2:23.23 | Caitlyn Poss | 5th | Finals H3 | Girls Group 4 | |
2:43.16 | Julian Vitello | 29th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
2:44.54 | Sabrina Healy | 33rd | Finals H1 | Girls Group 4 | |
1600 Meter Run | |||||
5:07.07 | Ciara Roche | 2nd | Finals H2 | Girls Group 4 | |
5:26.62 | SB | Abigail Faith | 9th | Finals H2 | Girls Group 4 |
5:27.73 | Erin Bertscha | 10th | Finals H2 | Girls Group 4 | |
3200 Meter Run | |||||
11:48.06 | SB | Rose Barrett | 10th | Finals H2 | Girls Group 4 |
13:12.78 | SB | Paige Clarke | 27th | Finals H1 | Girls Group 4 |
55 Meter Hurdles | |||||
10.72 | Drew Polemus | 36th | Prelims H2 | Girls Group 4 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:32.03 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
High Jump | |||||
4-10 | Meghan Incantalupo | 8th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
4-10 | Jessica Knobloch | 8th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
4-8 | Hannah Kiley | 13th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Shot Put | |||||
27-1 | Caroline Zonis | 25th | Finals H1 | Girls Group 4 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.70 | Nasir Haines | 2nd | Finals H1 | Boys Group 4 | |
6.79 | Nasir Haines | 3rd | Prelims H2 | Boys Group 4 | |
7.25 | Anthony Brooks | 35th | Prelims H1 | Boys Group 4 | |
7.33 | Derek Amoah-Kusi | 36th | Prelims H3 | Boys Group 4 | |
400 Meter Dash | |||||
50.25 | Nasir Haines | 2nd | Finals H6 | Boys Group 4 | |
54.24 | Derek Amoah-Kusi | 16th | Finals H5 | Boys Group 4 | |
56.65 | Jake Stengel | 34th | Finals H2 | Boys Group 4 | |
800 Meter Run | |||||
2:02.79 | Chris Cardace | 8th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
2:07.58 | Anthony Orrico | 20th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
2:09.83 | Mike Maltese | 24th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
1600 Meter Run | |||||
4:40.54 | Joe Lundberg | 20th | Finals H3 | Boys Group 4 | |
4:43.21 | Nicholas Ackerman | 22nd | Finals H3 | Boys Group 4 | |
4:50.94 | Kyle Finn | 31st | Finals H2 | Boys Group 4 | |
3200 Meter Run | |||||
9:43.11 | Jake Konig | 3rd | Finals H2 | Boys Group 4 | |
10:25.09 | SB | Matt Kole | 19th | Finals H1 | Boys Group 4 |
10:25.34 | SB | Brenden Edgeworth | 20th | Finals H1 | Boys Group 4 |
55 Meter Hurdles | |||||
8.71 | SB | Dylan Fiolek | 18th | Prelims H1 | Boys Group 4 |
9.94 | SB | Christopher Nami | 29th | Prelims H2 | Boys Group 4 |
High Jump | |||||
5-8 | Adrian Barajas | 4th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
5-8 | Jesse McKnight | 4th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
Pole Vault | |||||
11-6 | SB | Ryan Smith | 3rd | Finals H1 | Boys Group 4 |
10-6 | Eric Nelson | 8th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
Shot Put | |||||
44-7 | Alexander Schlumpf | 9th | Finals H1 | Boys Group 4 | |
40-2 | Henry Bader | 16th | Finals H1 | Boys Group 4 |