Colts Neck HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.46 | SB | Juliana Wittmann | 3rd | Finals | Girls - Group 3 |
7.50 | SB | Juliana Wittmann | 2nd | Prelims H5 | Girls - Group 3 |
7.56 | SB | Jackie Wold | 5th | Prelims H2 | Girls - Group 3 |
7.58 | SB | Jackie Wold | 7th | Finals | Girls - Group 3 |
8.32 | SB | Gianna Tringali | 28th | Prelims H3 | Girls - Group 3 |
400 Meter Dash | |||||
1:02.37 | SB | Rachael Ivanicki | 7th | Finals H5 | Girls - Group 3 |
1:07.29 | SB | Alisson Rodriguez | 22nd | Finals H3 | Girls - Group 3 |
1:07.31 | SB | Joanna Hsu | 23rd | Finals H2 | Girls - Group 3 |
800 Meter Run | |||||
2:28.45 | SB | Megan O'Dowd | 8th | Finals | Girls - Group 3 |
2:40.66 | SB | Kristen Kim | 26th | Finals | Girls - Group 3 |
3200 Meter Run | |||||
11:22.29 | Arielle Weiner | 5th | Finals | Girls - Group 3 | |
55 Meter Hurdles | |||||
8.63 | SB | Julia Petruch | 3rd | Finals | Girls - Group 3 |
8.82 | SB | Julia Petruch | 4th | Prelims H4 | Girls - Group 3 |
9.93 | SB | Victoria Zamarra | 17th | Prelims H1 | Girls - Group 3 |
4x400 Meter Relay | |||||
4:08.75 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | ||
Shot Put | |||||
29-6.5 | SB | Alexandra Doyle | 13th | Finals | Girls - Group 3 |
25-11 | SB | Anna Genke | 24th | Finals | Girls - Group 3 |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.34 | SB | Mike Brown | 30th | Prelims H3 | Boys - Group 3 |
7.53 | SB | Omar Menassi | 34th | Prelims H1 | Boys - Group 3 |
400 Meter Dash | |||||
57.76 | SB | Evan Friedman | 25th | Finals H2 | Boys - Group 3 |
58.02 | SB | Mike Brown | 26th | Finals H2 | Boys - Group 3 |
1:00.70 | SB | Omar Menassi | 29th | Finals H1 | Boys - Group 3 |
800 Meter Run | |||||
2:05.61 | SB | Brandon Gold | 9th | Finals | Boys - Group 3 |
2:08.87 | SB | Colin Chehanske | 13th | Finals | Boys - Group 3 |
2:09.86 | SB | Frank Conforti | 15th | Finals | Boys - Group 3 |
1600 Meter Run | |||||
4:26.24 | SB | Riley Leder | 1st | Finals | Boys - Group 3 |
4:58.77 | SB | Dan King | 20th | Finals | Boys - Group 3 |
4:59.88 | SB | Michael Pinnola | 22nd | Finals | Boys - Group 3 |
3200 Meter Run | |||||
9:50.93 | SB | Jonathan Stouber | 4th | Finals | Boys - Group 3 |
9:56.10 | SB | Riley Leder | 6th | Finals | Boys - Group 3 |
10:41.42 | SB | Andrew Blaskovich | 18th | Finals | Boys - Group 3 |
4x400 Meter Relay | |||||
3:43.71 | SB | Relay Team | 9th | Finals H1 | |
Shot Put | |||||
41-0 | SB | Zachery Styczynski | 5th | Finals | Boys - Group 3 |
36-1 | SB | George Martin | 11th | Finals | Boys - Group 3 |
35-7 | SB | Grant Rybnicky | 13th | Finals | Boys - Group 3 |