Fraulo Race Timing - Contractor License
Hy-Tek's MEET MANAGER 3:21 PM 11/6/2010
2010 NJSIAA/The Star-Ledger/M-F Athletic
Cross-Country Championships - Central Section
Thompson Park - Jim Casey, Meet Director - 11/6/2010
Rankings
Girls 5k Run CC Gr 1 GR 1
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Brianna Feerst JR PTPLEASANT BEACH 6:07 19:00 1
2 Meagan Lesniak SR ROBBINSVILLE 6:28 20:04 2
3 Caitlin Toner SR NEW PROVIDENCE 6:32 20:18 3
4 Julie Swift JR ROBBINSVILLE 6:36 20:29 4
5 Jackie Lazzaro JR ROBBINSVILLE 6:37 20:32 5
6 anna lignell SO METUCHEN 6:37 20:34 6
7 Paris Hughes FR ROBBINSVILLE 6:40 20:40 7
8 Courtney Connoly JR NEW PROVIDENCE 6:42 20:49 8
9 Kristina Smiling SO METUCHEN 6:44 20:53 9
10 Emma Johnson SO METUCHEN 6:44 20:55 10
11 Lisa Leszcynski JR ROBBINSVILLE 6:50 21:14 11
12 Amber Michaliszyn SR METUCHEN 6:54 21:24 12
13 Kelsey Hutchison SO METUCHEN 6:54 21:27 13
14 Alyson Chwatek 11 SHORE 6:57 21:35 14
15 Jennifer Lasko SO METUCHEN 7:00 21:42 15
16 Erin Largey 11 SHORE 7:01 21:48 16
17 Paige Peterson JR NEW PROVIDENCE 7:06 22:02 17
18 Julianne Riggs SO SOUTH HUNTERDON 7:07 22:05 18
19 Kim Sheckler 11 SHORE 7:07 22:05 19
20 Brittany Peterson SR NEW PROVIDENCE 7:07 22:06 20
21 grace chong SR HIGHLAND PARK 7:13 22:23
22 Becky Turlip JR DUNELLEN 7:13 22:24
23 Summer Thomas SR METUCHEN 7:14 22:28 21
24 Megan Staub SO PTPLEASANT BEACH 7:17 22:37 22
25 Elizabeth Karan JR DAYTON, JONATHAN 7:20 22:45 23
26 Jessica Olson 09 SHORE 7:22 22:51 24
27 Erika Friend 11 SHORE 7:23 22:54 25
28 Jenny Rich 12 SHORE 7:23 22:55 26
29 Caitlin Chapski 11 SHORE 7:24 22:57 27
30 Katherine Killeen JR ROBBINSVILLE 7:29 23:14 28
31 Amanda Hoeler FR PTPLEASANT BEACH 7:30 23:19 29
32 Jennifer Closs SR NEW PROVIDENCE 7:31 23:20 30
33 Emma Carpenter SO SOUTH HUNTERDON 7:37 23:38 31
34 Laura Lopez SO NEW PROVIDENCE 7:40 23:48 32
35 Kathy McCoy JR NEW PROVIDENCE 7:43 23:59 33
36 Alessandra Cicchino SR DAYTON, JONATHAN 7:44 24:00 34
37 Lila Hertz SR SOUTH HUNTERDON 7:50 24:18 35
38 Gabrielle Juba SR SOUTH RIVER 7:55 24:35 36
39 Hollie Debaro SO MIDDLESEX 7:55 24:36 37
40 Meaghan O'Brien FR DAYTON, JONATHAN 7:57 24:42 38
41 Julianna Hoff SO SOUTH HUNTERDON 8:04 25:04 39
42 Rebecca Soto MANVILLE 8:04 25:04 40
43 Brielle Cameron JR SOUTH HUNTERDON 8:06 25:08 41
44 Briana Landi JR KEANSBURG 8:06 25:10 42
45 Alyssa Teese FR PTPLEASANT BEACH 8:08 25:16 43
46 Kelsey Mayhew JR PTPLEASANT BEACH 8:13 25:32 44
47 Beverly Chiu SR DAYTON, JONATHAN 8:16 25:38 45
48 Patricia Cruz JR SOUTH AMBOY 8:26 26:10 46
49 Diane Arlotta JR MIDDLESEX 8:28 26:16 47
50 Allison Spencer FR MIDDLESEX 8:34 26:35 48
51 Kristine Gunningham SR KEANSBURG 8:38 26:48 49
52 Dana Meyerhardt JR DAYTON, JONATHAN 8:40 26:55 50
53 Nicole Acosta SR SOUTH AMBOY 8:42 26:59 51
54 Jennifer Wanjohi MANVILLE 8:42 27:00 52
55 Rachel Gardner FR SOUTH RIVER 8:45 27:11 53
56 Kerri Yuelling JR KEANSBURG 8:47 27:17 54
57 Danika Yacik JR MIDDLESEX 8:55 27:42 55
58 Kim McNelis SO KEANSBURG 8:56 27:45 56
59 Kimberly Hernandez BOUND BROOK 8:57 27:46
60 Michelle Portillo BOUND BROOK 8:57 27:47
61 Alexis Chaparro FR MIDDLESEX 9:04 28:10 57
62 Ashley Polukord SR DAYTON, JONATHAN 9:12 28:33 58
63 Adeline Donnelly SO SOUTH HUNTERDON 9:12 28:35 59
64 Nayeli Munive MANVILLE 9:15 28:42 60
65 Susan Lukacs JR SOUTH RIVER 9:19 28:56 61
66 Maia Stoicovici SO DAYTON, JONATHAN 9:19 28:56 62
67 Amanda Ortega JR SOUTH AMBOY 9:24 29:11 63
68 Ryann Tucker SO SOUTH HUNTERDON 9:33 29:40 64
69 Lorena Vela SO KEANSBURG 9:37 29:51 65
70 tina merinos FR HIGHLAND PARK 9:40 30:02
71 Quiana Baisden JR SOUTH RIVER 9:49 30:30 66
72 Emily Barnes MANVILLE 9:55 30:47 67
73 Jackie Richter MANVILLE 9:55 30:49 68
74 Lakira Smith JR SOUTH RIVER 10:00 31:04 69
75 Kristin James JR SOUTH RIVER 10:04 31:17 70
76 Caroline Castro SO KEANSBURG 10:09 31:32 71
77 Stefani Zamora SO MIDDLESEX 10:38 33:01 72
78 emily randall-goodwin SR HIGHLAND PARK 10:52 33:46
79 Kaylin Vee FR SOUTH AMBOY 11:07 34:30 73
80 Gurneet Kaur JR SOUTH AMBOY 11:10 34:39 74
81 Sharlene Fry BOUND BROOK 11:20 35:11
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 ROBBINSVILLE 29 2 4 5 7 11 28
Total Time: 1:42:59.00
Average: 20:35.80
2 METUCHEN 50 6 9 10 12 13 15 21
Total Time: 1:45:13.00
Average: 21:02.60
3 NEW PROVIDENCE 78 3 8 17 20 30 32 33
Total Time: 1:48:35.00
Average: 21:43.00
4 SHORE 98 14 16 19 24 25 26 27
Total Time: 1:51:13.00
Average: 22:14.60
5 POINT PLEASANT BEACH 139 1 22 29 43 44
Total Time: 1:55:44.00
Average: 23:08.80
6 SOUTH HUNTERDON 164 18 31 35 39 41 59 64
Total Time: 2:00:13.00
Average: 24:02.60
7 DAYTON, JONATHAN 190 23 34 38 45 50 58 62
Total Time: 2:04:00.00
Average: 24:48.00
8 MIDDLESEX 244 37 47 48 55 57 72
Total Time: 2:13:19.00
Average: 26:39.80
9 KEANSBURG 266 42 49 54 56 65 71
Total Time: 2:16:51.00
Average: 27:22.20
10 SOUTH RIVER 285 36 53 61 66 69 70
Total Time: 2:22:16.00
Average: 28:27.20
11 MANVILLE 287 40 52 60 67 68
Total Time: 2:22:22.00
Average: 28:28.40
12 SOUTH AMBOY 307 46 51 63 73 74
Total Time: 2:31:29.00
Average: 30:17.80