Fort Lee HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.85 | Annlisa Aduhene-Fofie | 2nd | Finals H1 | Complete | |
12.91 | Annlisa Aduhene-Fofie | 2nd | Prelims H2 | Complete | |
14.14 | SB | Sasha Pimble | 9th | Prelims H2 | Complete |
14.55 | Madison Eastmond | 12th | Prelims H2 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
29.13 | Annlisa Aduhene-Fofie | 3rd | Finals H2 | Complete | |
29.81 | Madison Eastmond | 6th | Finals H1 | Complete | |
29.81 | Sasha Pimble | 6th | Finals H2 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.84 | SB | Annlisa Aduhene-Fofie | 2nd | Finals H2 | Complete |
800 Meter Run | |||||
3:03.51 | Irina Grigoryeva | 9th | Finals H1 | Complete | |
3:04.32 | Martina Gomez | 11th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
6:03.61 | Tabitha Reed | 5th | Finals H1 | Complete | |
6:28.95 | Irina Grigoryeva | 7th | Finals H1 | Complete | |
7:13.73 | Rachel Park | 14th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
13:45.35 | Tabitha Reed | 3rd | Finals H1 | Complete | |
18:13.85 | Rachel Park | 10th | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
20.43 | SB | Aliyah Garcia | 9th | Prelims H2 | Complete |
21.05 | Elaine Kim | 10th | Prelims H1 | Complete | |
21.80 | SB | Katarina Sutovic | 12th | Prelims H2 | Complete |
400 Meter Hurdles | |||||
1:18.74 | Chelsy Lewis | 5th | Finals H2 | Complete | |
1:22.88 | SB | Anastasia Youshko | 7th | Finals H1 | Complete |
1:26.61 | SB | Elaine Kim | 9th | Finals H1 | Complete |
4x400 Meter Relay | |||||
4:55.15 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-6 | Olivia Pisinski | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
14-8 | Sasha Zaoutine | 6th | Finals H1 | Complete | |
13-9.75 | Sarah Wong | 9th | Finals H1 | Complete | |
12-4 | Anna Gertsen | 13th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
33-3 | Sasha Zaoutine | 1st | Finals H1 | Complete | |
31-9.5 | SB | Annlisa Aduhene-Fofie | 2nd | Finals H1 | Complete |
30-8.25 | Olivia Pisinski | 4th | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
9-0 | Olivia Pisinski | 2nd | Finals H1 | Complete | |
8-0 | Sasha Zaoutine | 4th | Finals H1 | Complete | |
6-0 | SB | Sarah Wong | 8th | Finals H1 | Complete |
Discus | |||||
50-10 | SB | Iliana James | 9th | Finals H1 | Complete |
47-4 | SB | Jacqueline Martinez | 11th | Finals H1 | Complete |
35-5 | SB | Amber Lask | 12th | Finals H1 | Complete |
Javelin | |||||
81-2 | Jacqueline Martinez | 4th | Finals H1 | Complete | |
72-1 | Iliana James | 6th | Finals H1 | Complete | |
49-7 | Amber Lask | 13th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
21-0 | Iliana James | 9th | Finals H1 | Complete | |
19-8.5 | Jacqueline Martinez | 10th | Finals H1 | Complete | |
15-2.5 | Amber Lask | 12th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.72 | Jun Best | 3rd | Finals H1 | Complete | |
11.77 | Jun Best | 4th | Prelims H2 | Complete | |
12.03 | Ronald Loposky | 8th | Finals H1 | Complete | |
12.08 | Ronald Loposky | 7th | Prelims H2 | Complete | |
12.17 | Sean Lee | 9th | Prelims H2 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
24.60 | Ronald Loposky | 5th | Finals H2 | Complete | |
24.75 | Jun Best | 6th | Finals H2 | Complete | |
24.79 | Christian Brewton | 7th | Finals H2 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
53.82 | Christian Brewton | 4th | Finals H2 | Complete | |
54.48 | SB | Ronald Loposky | 5th | Finals H1 | Complete |
54.61 | Zenshin Fujita | 6th | Finals H2 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:08.68 | Dylan Song | 4th | Finals H1 | Complete | |
2:12.64 | Jackson Millner | 6th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
4:40.28 | SB | John Walsh | 2nd | Finals H1 | Complete |
5:12.24 | Georgy Dochviri | 7th | Finals H1 | Complete | |
5:47.04 | Hakeem Nabi | 14th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
11:18.49 | John Walsh | 5th | Finals H1 | Complete | |
11:27.08 | Georgy Dochviri | 6th | Finals H1 | Complete | |
11:59.79 | SB | Aidan Sugar | 8th | Finals H1 | Complete |
110 Meter Hurdles | |||||
15.22 | Amadou Traore | 1st | Finals H1 | Complete | |
15.39 | Amadou Traore | 1st | Prelims H2 | Complete | |
16.90 | SB | Adriel Lee | 5th | Finals H1 | Complete |
17.28 | Adriel Lee | 5th | Prelims H2 | Complete | |
17.41 | SB | Chris Chun | 6th | Finals H1 | Complete |
17.63 | Chris Chun | 6th | Prelims H1 | Complete | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:04.42 | Adriel Lee | 4th | Finals H2 | Complete | |
1:11.58 | SB | Eric Zheng | 11th | Finals H1 | Complete |
1:15.00 | SB | San Yun | 12th | Finals H1 | Complete |
High Jump | |||||
5-8 | Frank Viserto | 2nd | Finals H1 | Complete | |
5-8 | SB | Jalen Balbuena | 3rd | Finals H1 | Complete |
5-4 | Caleb Park | 6th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
20-2 | SB | Kymani Clarke | 2nd | Finals H1 | Complete |
19-6 | Jalen Balbuena | 3rd | Finals H1 | Complete | |
17-6.5 | Sean Lee | 9th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
44-0 | Kymani Clarke | 1st | Finals H1 | Complete | |
39-0 | Amadou Traore | 4th | Finals H1 | Complete | |
37-10 | SB | Chris Chun | 5th | Finals H1 | Complete |
Pole Vault | |||||
10-6 | Justin Yoo | 2nd | Finals H1 | Complete | |
9-0 | SB | Azel Orta | 4th | Finals H1 | Complete |
Discus | |||||
133-8 | SB | Arsham Bayrami | 2nd | Finals H1 | Complete |
114-1 | Demetrios Vonderlinden | 5th | Finals H1 | Complete | |
105-5 | Manny Vargas | 6th | Finals H1 | Complete | |
Javelin | |||||
135-1 | Caleb Park | 2nd | Finals H1 | Complete | |
129-10 | Azel Orta | 4th | Finals H1 | Complete | |
110-10 | Arsham Bayrami | 10th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
41-5 | SB | Arsham Bayrami | 3rd | Finals H1 | Complete |
40-6 | Fareed Peregrino | 5th | Finals H1 | Complete |