Men 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jack Kane 12 Hightstown HS 4:43.89 1
2 Finnegan Curley 9 Hopewell Valley HS 5:03.18 1
3 Landon Kent 11 Allentown HS 5:05.20 1
4 Cormack Lazzaro 11 Hightstown HS 5:12.36 1
5 Simeon Salins 9 Notre Dame HS 5:13.60 1
6 Mason O'Connor 10 Hopewell Valley HS 5:14.44 1
7 Aaron Nulman 12 Hopewell Valley HS 5:21.67 1
8 Gavin Catlett 9 Hopewell Valley HS 5:22.67 1
9 Mateo Abad-Delgado 9 Hightstown HS 5:32.98 2
10 Sarth Shah 9 Allentown HS 5:33.40 3
11 Matthew Brueggemeier 9 Allentown HS 5:35.90 3
12 Sean Kirby 11 Notre Dame HS 5:40.47 1
13 Taha Jamali 9 Hightstown HS 5:42.35 2
14 Evan Abreu 12 Notre Dame HS 5:43.34 2
15 Nikolas Obermeier-Walker 9 Hamilton North - Nottingham 5:45.88 2
16 Julian Gibeault 10 Robbinsville HS 5:47.31 2
17 Akash Apparaju 9 West Windsor-Plainsboro North 5:48.75 2
18 Zachary Barton 10 Hamilton East - Steinert HS 5:49.35 2
19 Kevin Santiago 10 Hamilton HS West 5:51.55 3
20 Joshua Escobar 11 Hamilton North - Nottingham 5:51.61 3
21 Adarsh Apparaju 9 West Windsor-Plainsboro North 5:52.32 2
22 Sriram Podili 10 West Windsor-Plainsboro North 5:52.39 2
23 Giovanni Conte 11 Hamilton East - Steinert HS 5:54.89 3
24 Thomas Walsh 9 Hamilton East - Steinert HS 5:55.50 3
25 Juwon Kim 11 West Windsor-Plainsboro North 5:59.46 2
26 Simon Sokolsky 10 Robbinsville HS 6:02.74 3
27 Lucas Kostin 9 Hamilton East - Steinert HS 6:18.50 3
28 Daniel Vergera 9 Hamilton HS West 6:30.71 3
Women 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anna Wilson 9 Hopewell Valley HS 5:48.51 1
2 Charis Chien 9 Peddie School 5:52.72 1
3 Dorothy Wong 12 Hopewell Valley HS 6:13.21 1
4 Prakavi Kumaran 10 West Windsor-Plainsboro North 6:14.53 1
5 Alexa Martinez 10 Allentown HS 6:21.84 1
6 Olivia Lumba 9 Princeton Day School 6:24.52 2
7 Ashley Foster 9 Hamilton East - Steinert HS 6:25.68 2
8 Julianna Manto 9 Hamilton East - Steinert HS 6:26.65 2
9 Estelle Pfeffer 9 Allentown HS 6:27.38 2
10 Valerie Cordero-Beckert 9 Notre Dame HS 6:33.25 1
11 Kaylee Schroeder 9 Hamilton East - Steinert HS 6:47.03 2
12 Mary Timmerman 10 Notre Dame HS 6:49.50 2
13 Meghann Hansen 10 Robbinsville HS 6:50.53 1
14 Drishti Singh 12 West Windsor-Plainsboro North 6:54.74 2
15 Manaal Suryarao 10 West Windsor-Plainsboro North 6:58.44 1
16 Avery Obermeier-Walker 10 Hamilton North - Nottingham 7:02.32 2
17 Kelly Yuquilima-Arpi 10 Hamilton East - Steinert HS 7:20.51 2
18 Lily Simmins 9 West Windsor-Plainsboro North 7:33.07 2
Men 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mikhail (Mike) Blinnik 12 Peddie School 54.34 1
2 Luke Chon 10 Peddie School 54.54 1
3 Dasyer Bullock 10 Peddie School 55.92 1
4 Luvens Senatus 12 Hightstown HS 57.90 1
5 Daniel Golian 11 Hopewell Valley HS 58.38 4
6 Brandon Sanchez 12 Hamilton HS West 58.62 1
7 Ben Lang 10 Hopewell Valley HS 58.64 4
8 Jahlil Whitten 10 Lawrence HS 58.82 2
9 Jaelen Johnson 10 Hightstown HS 59.09 2
10 Nathan Fleck 11 Robbinsville HS 59.23 2
11 Aiden Clites 10 Hightstown HS 1:00.02 2
12 Kamau Taylor 9 Notre Dame HS 1:00.57 3
13 Kevin Yarramsetty 11 Robbinsville HS 1:00.66 10
14 Matt Ryba 9 Notre Dame HS 1:00.69 4
15 Louis Rotondo 9 Hopewell Valley HS 1:01.04 4
16 Adisa Stewart 11 Hightstown HS 1:01.25 2
17 Juvencio Lopez-Velasquez 10 Hopewell Valley HS 1:01.32 5
18 Noah McClain 10 Notre Dame HS 1:01.34 5
19 Will Flannery 9 Hopewell Valley HS 1:01.47 3
20 Nathan Okorie 11 Allentown HS 1:02.21 8
21 Amal Stewart 10 Hightstown HS 1:02.27 3
22 Noah Mea 12 Hightstown HS 1:02.40 3
23 Dominic Effiong Jr 9 Hamilton North - Nottingham 1:02.50 8
24 Aarush Bhol 10 Hopewell Valley HS 1:02.85 6
25 Aidan Burge 10 Robbinsville HS 1:03.30 8
26 Ryan Graham 10 Notre Dame HS 1:03.35 4
27 Gweth Oluoch 10 West Windsor-Plainsboro North 1:03.55 5
28 Luke Alessi 9 Allentown HS 1:03.87 9
29 Matthew Brueggemeier 9 Allentown HS 1:04.00 5
30 Krithik Gannapally 10 West Windsor-Plainsboro North 1:04.50 5
31 Krushil Soni 10 Robbinsville HS 1:04.52 5
32 Maynor Ivan Perez-Lopez 12 Hamilton HS West 1:04.82 6
33 Tyler Stefanisko 11 Notre Dame HS 1:05.12 3
34 Kushad Padmaraju 11 Robbinsville HS 1:05.20 8
35 Andrew Meluso 9 Allentown HS 1:05.59 10
36 Alex Emelo 10 Robbinsville HS 1:05.60 8
37 Innocent Luckington 11 Hamilton North - Nottingham 1:06.30 10
38 Arinze Nwagwu 10 West Windsor-Plainsboro North 1:06.46 6
39 Bishop Harris 9 Hamilton North - Nottingham 1:06.60 10
40 Ben Goodfriend 10 West Windsor-Plainsboro North 1:06.68 6
41 Matthew Alvarez 9 Hamilton North - Nottingham 1:06.75 9
42 Cederic Bernard 10 Hamilton East - Steinert HS 1:07.01 7
43 John Mastromarino 9 Allentown HS 1:07.09 7
44 Alexander Borsuk 11 Lawrence HS 1:07.20 9
45 David Fisher 9 Hamilton East - Steinert HS 1:08.03 6
46 Rukenjy Malivert 10 Hamilton East - Steinert HS 1:09.42 9
47 Mohamed Toure 11 Hamilton North - Nottingham 1:10.89 1
48 Joseph Lawson 10 Hamilton East - Steinert HS 1:11.09 3
49 Harjot Dhaliwal 10 Allentown HS 1:12.95 10
50 Owen Pinder 11 Hamilton East - Steinert HS 1:13.77 4
51 Jaiden Vickers 9 Hamilton North - Nottingham 1:14.13 7
52 Theo Jaggi 11 West Windsor-Plainsboro North 1:21.23 7
53 Shashank Khare 12 West Windsor-Plainsboro North 1:29.07 7
Women 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Makenzy Nielsen 12 Hightstown HS 1:07.82 1
2 Lina Agbotui 12 Hightstown HS 1:10.42 2
3 Mihika Shankar 12 West Windsor-Plainsboro North 1:11.10 1
4 Madison Kelly 10 Hightstown HS 1:11.75 2
5 Ava McKithen 10 Lawrence HS 1:11.91 2
6 Gabriele Pociute 9 Lawrence HS 1:12.13 1
7 Lilah Johnson 9 Hightstown HS 1:12.25 1
8 Maggie Huang 9 West Windsor-Plainsboro North 1:12.87 2
9 Mya Lourenco 11 Allentown HS 1:13.53 2
10 Daria Wroblewski 9 Allentown HS 1:13.71 2
11 Karli Kelly 10 Hightstown HS 1:13.90 3
12 Abril Tolentino 11 Lawrence HS 1:14.14 3
13 Gabriella Allen 9 Hamilton North - Nottingham 1:15.91 6
14 Grace Wang 9 West Windsor-Plainsboro North 1:16.04 4
15 Shania Bernard 11 Hamilton North - Nottingham 1:16.87 6
16 Lindsey Duverger 10 Hamilton East - Steinert HS 1:18.56 4
17 Brianna Santos 9 Lawrence HS 1:18.86 3
18 Neldju Alfred 9 Hamilton North - Nottingham 1:19.59 6
19 Samantha Gervasi 10 Allentown HS 1:19.73 5
20 Dylan Smith 11 Allentown HS 1:19.83 6
21 Jeslyn Ntori 12 Hightstown HS 1:20.03 3
22 Emily Kingsland 10 Hopewell Valley HS 1:20.31 3
23 Yadira Rivera 9 Hamilton North - Nottingham 1:26.65 5
24 Alyssa Mooney 9 Allentown HS 1:28.81 5
25 Yariss Escobar 9 Hamilton North - Nottingham 1:31.40 6
26 Sahana Sankar 10 West Windsor-Plainsboro North 1:37.42 4
27 Charlotte Scher 11 Lawrence HS 1:53.61 4
Men 45 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aldric Crawford 10 Notre Dame HS 7.06 1
2 Jelani Cine 11 Peddie School 7.08 1
3 Bryce Marsh 10 Notre Dame HS 7.19 2
4 Alexander Nikolov 9 Lawrence HS 7.26 2
4 Nolan Schmitz 11 Notre Dame HS 7.26 2
6 Kaseme Leckie 12 Peddie School 7.33 4
7 Dasyer Bullock 10 Peddie School 7.43 1
8 Ege Kanali 11 Hamilton North - Nottingham 7.47 4
9 Alexander Szymanik 12 Hopewell Valley HS 7.49 3
10 Nigel Rodrigues 10 Hopewell Valley HS 7.67 3
11 Clifford Russell 11 Notre Dame HS 7.75 4
12 Nathan Aguirre 11 Hamilton East - Steinert HS 7.88 2
13 Matt Ryba 9 Notre Dame HS 8.29 3
14 Jonathon Angwenyi 10 Hopewell Valley HS 8.39 3
15 Arya Kode 10 Allentown HS 8.52 4
16 Raphael Argaw 11 Allentown HS 8.91 5
17 Joaquin O'Toole 10 Hopewell Valley HS 8.98 5
Women 45 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sophia Zhou 11 Princeton Day School 8.03 5
2 Rachel Shumsky 11 Hightstown HS 8.83 1
3 Avery Rick 9 Hopewell Valley HS 9.25 3
4 Erin Tam 10 Peddie School 9.32 1
5 Tanaya Lassiter 10 Lawrence HS 9.34 3
6 Grace Wang 9 West Windsor-Plainsboro North 9.36 2
7 Faith Figueroa 11 Notre Dame HS 9.39 2
8 Jenna Ntori 9 Hightstown HS 9.65 3
9 Sophia Cramer 11 Notre Dame HS 9.69 1
10 Hope Blanton 9 Lawrence HS 9.97 4
11 Abril Tolentino 11 Lawrence HS 10.03 5
12 Aleksandra Trzasko 9 Lawrence HS 10.23 4
13 Deborah Kyereme 11 Hightstown HS 10.31 2
14 Reilly Walsh 10 Hopewell Valley HS 11.29 3
15 Priyanka Seth 12 Peddie School 11.44 1
16 Sofya Montoya-Herrera 10 Hamilton HS West 11.89 5
Men 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dylan Patel 11 Peddie School 2:06.91 1
2 Diego Nunez-Castaneda 11 Notre Dame HS 2:21.52 1
3 Rodrigo Farfan 11 Allentown HS 2:22.30 4
4 Mason Johnson 10 Hightstown HS 2:22.51 2
5 Rishabha, Rishi Swaminathan 11 Peddie School 2:23.28 2
6 Howard Stewart 9 Hightstown HS 2:25.11 2
7 Gavin Catlett 9 Hopewell Valley HS 2:25.70 2
8 Vincent Beyer 12 Lawrence HS 2:26.15 2
9 Raphael Argaw 11 Allentown HS 2:26.36 2
10 Grady Rowlands 12 Notre Dame HS 2:27.02 1
11 Aaron Nulman 12 Hopewell Valley HS 2:27.08 1
12 Diedrich Gerhardt 10 West Windsor-Plainsboro North 2:27.15 2
13 Jake Scott 11 Notre Dame HS 2:28.03 1
14 Finnegan Curley 9 Hopewell Valley HS 2:28.89 1
15 Alexadre Rhodes 9 West Windsor-Plainsboro North 2:29.15 1
16 Adisa Stewart 11 Hightstown HS 2:30.12 1
17 Landon Kent 11 Allentown HS 2:31.38 1
18 Sarth Shah 9 Allentown HS 2:31.95 2
19 Archer Seas 9 Hopewell Valley HS 2:32.41 4
20 Alden Smith 10 Lawrence HS 2:35.31 3
21 Joe Morocho Caamano 12 Hightstown HS 2:37.60 3
22 Aadil Majumdar 12 West Windsor-Plainsboro North 2:38.70 2
23 Zachary Barton 10 Hamilton East - Steinert HS 2:40.57 3
24 Gerard McCord 11 Lawrence HS 2:41.56 3
25 Diven Estrada 10 Hamilton North - Nottingham 2:45.11 3
26 Giovanni Conte 11 Hamilton East - Steinert HS 2:45.19 2
27 Felix Jaggi 9 West Windsor-Plainsboro North 2:45.45 3
28 Lucas Kostin 9 Hamilton East - Steinert HS 2:47.39 3
29 Joshua Dore 11 Notre Dame HS 2:55.15 3
30 Jahill Nazaire 12 Hamilton HS West 2:55.76 4
31 Peter Bochiaro 10 Hamilton East - Steinert HS 2:55.86 4
32 Gabriel Pierre 9 Hamilton HS West 2:56.52 4
33 Toshine Daniels 12 Hamilton HS West 2:59.17 4
34 Colin McLaughlin 9 Hamilton North - Nottingham 3:16.11 3
Men High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bryce Marsh 10 Notre Dame HS 5-4 1
1 Alexander Szymanik 12 Hopewell Valley HS 5-4 1
3 Rohit Chakalakal 12 West Windsor-Plainsboro North 5-2 1
4 Nolan Schmitz 11 Notre Dame HS 5-0 1
4 Javin Tunstall 12 Hamilton HS West 5-0 1
4 Bohan Zheng 12 Peddie School 5-0 1
Women High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sophia Cramer 11 Notre Dame HS 4-8 1
2 Caitlin MacInnes 9 Allentown HS 4-2 1
2 Uchenna Obidike 10 Hopewell Valley HS 4-2 1
2 Gabriele Pociute 9 Lawrence HS 4-2 1
5 Lauren Fanning 11 Allentown HS 4-0 1
5 Avery Rick 9 Hopewell Valley HS 4-0 1
5 Reilly Walsh 10 Hopewell Valley HS 4-0 1
5 Grace Wang 9 West Windsor-Plainsboro North 4-0 1
Men
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Women
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Women 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Courtney Cane 11 Peddie School 2:26.13 1
2 Matilda Kardhashi 11 Peddie School 2:34.49 1
3 Evelyn Yang 9 West Windsor-Plainsboro North 2:37.89 1
4 Reidun Armendinger 11 Hopewell Valley HS 2:39.16 1
5 Sophia Pellegrino 9 Hopewell Valley HS 2:40.76 1
6 Ioanna Daminaov 12 West Windsor-Plainsboro North 2:42.18 1
7 Anna Wilson 9 Hopewell Valley HS 2:44.50 1
8 Aynsley Mauldin 11 Hopewell Valley HS 2:53.87 1
9 Alexa Martinez 10 Allentown HS 2:55.18 3
10 Manvi Tripathi 12 Hopewell Valley HS 3:02.72 3
11 Angela Dymonski 10 Hamilton East - Steinert HS 3:03.30 3
12 Sydney Michail 9 Hamilton East - Steinert HS 3:03.37 3
13 Estelle Pfeffer 9 Allentown HS 3:04.91 2
14 Sara Silver 10 Lawrence HS 3:10.22 2
15 Shanaya Shroff 9 Lawrence HS 3:11.46 2
16 Baeleigh Thomas 10 Lawrence HS 3:11.52 2
17 Anusri Karra 10 West Windsor-Plainsboro North 3:11.87 2
18 Sophie Antoun 9 Notre Dame HS 3:12.20 3
19 Amara Stewart 9 Hightstown HS 3:12.30 2
20 Kaylen Ng 9 Hightstown HS 3:13.42 2
21 Jen Azcona 10 Lawrence HS 3:14.09 2
22 Zara Khan 10 Robbinsville HS 3:15.72 2
23 Aditi Bidwai 9 West Windsor-Plainsboro North 3:18.64 3
24 Joanna Lawrence 12 Notre Dame HS 3:23.88 2
25 Shannel Sanchez-Gonzalez 10 Hamilton East - Steinert HS 3:29.63 3
26 Emily Frame 9 Hamilton East - Steinert HS 3:45.10 3
Men Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Parker Hamilton 11 Peddie School 46-9.50 1
2 Tyler Carocci 11 Hamilton East - Steinert HS 38-3.50 1
3 Pratyush Chakaborty 10 West Windsor-Plainsboro North 34-6 1
4 JaQuaye Barnes 11 Hamilton HS West 30-9 1
5 Ryan Tackacs 10 Hopewell Valley HS 30-6 1
6 Adi Madiraju 11 West Windsor-Plainsboro North 29-8.50 1
7 Harshbir Guron 10 Hightstown HS 29-5.50 1
8 Gabriel Negron 10 Hamilton North - Nottingham 28-10.50 1
9 Shawn Lobo 10 Hightstown HS 28-6 1
10 Jonathan Pribila 10 Notre Dame HS 28-4 1
11 Bradley Jean-Baptiste 9 Hightstown HS 28-0 2
12 Ryan Lushbaugh 10 Notre Dame HS 27-0 2
13 Sebastian Gallardo-Saavedra 10 Hightstown HS 26-9 1
14 Brenden Aristide 9 Hightstown HS 26-0.50 1
15 Diego Oviedo Sanchez 10 Robbinsville HS 26-0 2
15 Max Stinson 10 Notre Dame HS 26-0 1
17 Oliver Fils 10 Hamilton North - Nottingham 25-1 1
18 Allan Anderson 10 Hopewell Valley HS 24-10.50 2
19 Ian Danemark 11 Notre Dame HS 24-8 1
20 John Sequinot 9 Hamilton North - Nottingham 24-1 2
21 Calum Shah 9 Hopewell Valley HS 23-11 2
22 Jason Cordero 10 Hamilton North - Nottingham 23-6.75 2
23 Vincent Matticoli 9 Hopewell Valley HS 23-2 2
24 Jordan Moss 11 Hamilton HS West 23-0 1
25 Simon Lee 10 Notre Dame HS 22-6 2
26 Tristan Allevik 9 Hopewell Valley HS 22-3.50 2
27 Max Gertsman 10 Robbinsville HS 22-3 2
28 Nathaniel Petit-Homme 10 Hamilton HS West 21-5 2
29 Michael Tandy 11 Hamilton North - Nottingham 20-2 2
30 Xavier Thomas 9 Hamilton HS West 19-0 2
Women Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Edwina Ampadu 12 Hightstown HS 33-1.75 1
2 Sophia Gimino 12 Peddie School 32-9 1
3 Jaiden Bosley 10 Hightstown HS 27-4.75 1
4 Danielle Marsh 10 Notre Dame HS 26-7 1
5 Eva Gedrich 9 West Windsor-Plainsboro North 25-1.75 1
6 Johnetta Jallah 11 Hamilton North - Nottingham 24-9.50 1
7 Uchenna Obidike 10 Hopewell Valley HS 24-7 1
8 Ellie DelGandio 9 Allentown HS 24-5.50 1
9 Caitlin Sheedy 11 Notre Dame HS 23-8.75 2
10 Shania Bernard 11 Hamilton North - Nottingham 23-2 1
11 Vanessa Bartnikowski 10 Hopewell Valley HS 23-1 2
12 AnnaLyssa Shutack 10 Allentown HS 22-6.50 2
13 Rachel Geber 11 Hightstown HS 22-5.50 2
14 Carly Sweeney 9 Hightstown HS 21-0 2
15 Kimberly Salto 12 Hightstown HS 20-8.25 2
16 Veronica Golbin 12 West Windsor-Plainsboro North 20-4.75 1
17 Mia Bartholomew 11 Hamilton HS West 19-0 2
18 Hareet Gurm 9 Robbinsville HS 18-7.25 2
18 Alexandra Rowe 10 Hopewell Valley HS 18-7.25 2
20 Elizabeth Becker 10 Notre Dame HS 18-5 2
21 Reilly Walsh 10 Hopewell Valley HS 18-2 2
Boys Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Peddie School 57.333333253860474
2 Notre Dame HS 40.333333253860474
3 Hightstown HS 23
4 Hopewell Valley HS 22
5 West Windsor-Plainsboro North 13
6 Allentown HS 12
7 Hamilton East - Steinert HS 8
8 Hamilton HS West 7.333333253860474
9 Lawrence HS 3
Girls Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Hightstown HS 46
2 Peddie School 38
3 Hopewell Valley HS 35.5
4 West Windsor-Plainsboro North 20.75
5 Notre Dame HS 14
6 Lawrence HS 11
6 Princeton Day School 11
8 Allentown HS 8.75
9 Hamilton North - Nottingham 1