Haddonfield Memorial HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.41 | Livsey Kegler | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
13.67 | Livsey Kegler | 3rd | Prelims H4 | Girls Results | |
14.26 | Allison Goode | 8th | Prelims H2 | Girls Results | |
14.70 | SB | Jada Eible Hargro | 12th | Prelims H4 | Girls Results |
200 Meter Dash | |||||
27.41 | Ava Peifer | 2nd | Finals H5 | Girls Results | |
29.89 | Shayla Marshall | 11th | Finals H2 | Girls Results | |
31.66 | Annalise Carleson | 17th | Finals H3 | Girls Results | |
400 Meter Dash | |||||
59.64 | Lindsay Colflesh | 1st | Finals H4 | Girls Results | |
1:02.73 | Ava Peifer | 1st | Finals H2 | Girls Results | |
1:03.64 | Grace Donch | 4th | Finals H4 | Girls Results | |
1:04.55 | SB | Miranda Keith | 2nd | Finals H2 | Girls Results |
1:06.22 | Leah Tranfalia | 8th | Finals H3 | Girls Results | |
1:12.99 | SB | Lauren Miller | 7th | Finals H2 | Girls Results |
800 Meter Run | |||||
2:14.81 | Allison Colflesh | 1st | Finals H2 | Girls Results | |
2:15.76 | Olivia Stoner | 2nd | Finals H2 | Girls Results | |
2:21.10 | SB | Payton Weiner | 3rd | Finals H2 | Girls Results |
2:25.12 | SB | Jess Goode | 4th | Finals H2 | Girls Results |
2:26.85 | SB | Helene Usher | 5th | Finals H2 | Girls Results |
1600 Meter Run | |||||
5:19.08 | SB | Anne Earp | 1st | Finals H1 | Girls Results |
5:25.65 | SB | Audrey Naticchia | 2nd | Finals H1 | Girls Results |
5:26.33 | SB | Sarah Fetter | 3rd | Finals H1 | Girls Results |
5:34.50 | Riley Slootsky | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
5:38.09 | SB | Georgia Nussey | 2nd | Finals H2 | Girls Results |
5:45.95 | Ava Thomas | 6th | Finals H1 | Girls Results | |
5:51.02 | Sabrina Miller | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
6:00.48 | Gabby DiMedio | 6th | Finals H2 | Girls Results | |
6:22.84 | Emily Gaffney | 9th | Finals H2 | Girls Results | |
6:53.97 | Loralei Nussey | 14th | Finals H1 | Girls Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:33.85 | SB | Sarah Naticchia | 1st | Finals H1 | Girls Results |
100 Meter Hurdles | |||||
15.98 | Livsey Kegler | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
16.78 | Livsey Kegler | 1st | Prelims H1 | Girls Results | |
18.18 | SB | Grace Malcarney | 4th | Finals H1 | Girls Results |
18.80 | Grace Malcarney | 7th | Prelims H2 | Girls Results | |
20.48 | Jada Eible Hargro | 14th | Prelims H3 | Girls Results | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:07.26 | Grace Malcarney | 1st | Finals H3 | Girls Results | |
High Jump | |||||
4-10 | Robin Rosen | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
4-8 | Franchesca Richards | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
Long Jump | |||||
14-11 | Ava Peifer | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
14-0.25 | Paige Heine | 7th | Finals H1 | Girls Results | |
Triple Jump | |||||
30-0.5 | Paige Heine | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
Pole Vault | |||||
10-6 | Robin Rosen | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
7-6 | Fiona Mamas | 7th | Finals H1 | Girls Results | |
Discus | |||||
88-9 | SB | Neda Savova | 5th | Finals H1 | Girls Results |
Javelin | |||||
85-1 | SB | Thea Spellmeyer | 7th | Finals H1 | Girls Results |
82-8 | Frances Miller | 9th | Finals H2 | Girls Results | |
Shot Put | |||||
24-0 | Libby DeMichele | 15th | Finals H2 | Girls Results | |
21-10.5 | Clare Malcarney | 18th | Finals H1 | Girls Results | |
21-0.5 | SB | Audrey Andrus | 20th | Finals H1 | Girls Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.12 | Abdullah Khalid | 10th | Prelims H3 | Boys Results | |
13.95 | Aidan Knecht | 23rd | Prelims H2 | Boys Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.27 | Abdullah Khalid | 6th | Finals H4 | Boys Results | |
25.32 | Rex Cottone | 17th | Finals H2 | Boys Results | |
26.53 | Evan Cedar | 23rd | Finals H1 | Boys Results | |
400 Meter Dash | |||||
54.02 | Alessandro Meucci | 6th | Finals H3 | Boys Results | |
57.35 | SB | Beckett Doyle | 10th | Finals H2 | Boys Results |
57.66 | Luca Caruso | 11th | Finals H3 | Boys Results | |
1:01.07 | Vincent Washington | 9th | Finals H2 | Boys Results | |
1:03.75 | SB | Reid Gervasi | 12th | Finals H1 | Boys Results |
1:06.00 | SB | Max Barson | 13th | Finals H1 | Boys Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.25 | Seth Clevenger | 7th | Finals H2 | Boys Results | |
2:08.21 | Ethan Wellborn | 10th | Finals H2 | Boys Results | |
2:19.99 | SB | Elijah Fernands | 19th | Finals H1 | Boys Results |
2:22.99 | Nelson Thayer | 21st | Finals H1 | Boys Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:19.85 | Tobias Janssen | 3rd | Finals H3 | Boys Results | |
4:22.38 | SB | Sean Eisenhower | 5th | Finals H3 | Boys Results |
4:24.65 | SB | John Hurly | 6th | Finals H3 | Boys Results |
4:35.87 | Caleb Clevenger | 9th | Finals H3 | Boys Results | |
4:51.05 | Liam Dougherty | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
4:51.52 | Matthew Sullivan | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
5:19.45 | Evan Chacon | 9th | Finals H1 | Boys Results | |
6:00.92 | Richard McEntire | 14th | Finals H1 | Boys Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:15.44 | SB | Robert DiMedio | 3rd | Finals H1 | Boys Results |
10:16.28 | SB | Andrew Sullivan | 4th | Finals H1 | Boys Results |
10:32.47 | SB | Donald Jellig | 6th | Finals H1 | Boys Results |
10:36.84 | SB | Matthew Sullivan | 7th | Finals H1 | Boys Results |
10:37.84 | SB | Liam Dougherty | 8th | Finals H1 | Boys Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.29 | SB | Abdullah Khalid | 2nd | Prelims H3 | Boys Results |
16.50 | Abdullah Khalid | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
20.35 | SB | Anderson McKay-Levine | 8th | Prelims H3 | Boys Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:00.83 | SB | Ryan Angstadt | 2nd | Finals H3 | Boys Results |
1:09.51 | SB | Miles Joarder | 11th | Finals H1 | Boys Results |
High Jump | |||||
5-6 | SB | Nathan Valleau | 8th | Finals H1 | Boys Results |
Long Jump | |||||
17-10.5 | Jack Buzzerd | 8th | Finals H1 | Boys Results | |
15-8.5 | Carl Forebaugh | 16th | Finals H1 | Boys Results | |
Triple Jump | |||||
36-2.5 | SB | Carl Forebaugh | 7th | Finals H1 | Boys Results |
34-0 | Jack Buzzerd | 12th | Finals H1 | Boys Results | |
Pole Vault | |||||
12-0 | Collin McEntire | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
Discus | |||||
123-3 | Daniel Malloy | 4th | Finals H2 | Boys Results | |
120-7 | Matthew Carey | 6th | Finals H2 | Boys Results | |
Javelin | |||||
142-2 | Jake Amons | 2nd | Finals H2 | Boys Results | |
139-4 | Matthew Carey | 3rd | Finals H2 | Boys Results | |
133-5 | Liam Campiglia | 7th | Finals H2 | Boys Results |