Loading
NJ MileSplit
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Pleasant Valley Frosh/Soph 2019
Mar 29, 2019
Pleasant Valley Park
Basking Ridge, NJ
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Pleasant Valley (NS) Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
13.63
SB
Mariah Letcher
1st
Finals
H1
Complete Results
13.65
Madison Kalberer
2nd
Finals
H1
Complete Results
13.79
Kate Winter
3rd
Finals
H1
Complete Results
14.47
Faith Burnett
6th
Finals
H1
Complete Results
14.70
Ariana Smedley
9th
Finals
H1
Complete Results
15.29
Amelia Mayle
14th
Finals
H1
Complete Results
15.30
Kyla Campbell
15th
Finals
H1
Complete Results
15.33
Alyssa Cline
16th
Finals
H1
Complete Results
15.42
Ava Haman
18th
Finals
H1
Complete Results
15.62
Annika Gnesda
19th
Finals
H1
Complete Results
15.88
SB
Addie Steinbach
20th
Finals
H1
Complete Results
16.54
Jayme Woods
24th
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
28.00
Mariah Letcher
1st
Finals
H1
Complete Results
28.98
Madison Kalberer
2nd
Finals
H1
Complete Results
29.31
Anna Isherwood
3rd
Finals
H1
Complete Results
29.86
Kate Winter
5th
Finals
H1
Complete Results
30.10
Faith Burnett
6th
Finals
H1
Complete Results
31.18
Ariana Smedley
8th
Finals
H1
Complete Results
31.66
Kyla Campbell
10th
Finals
H1
Complete Results
32.31
SB
Amelia Mayle
14th
Finals
H1
Complete Results
32.44
SB
Ava Haman
15th
Finals
H1
Complete Results
32.48
SB
Alyssa Cline
16th
Finals
H1
Complete Results
32.88
Annika Gnesda
17th
Finals
H1
Complete Results
34.06
SB
Chloe Lopez
18th
Finals
H1
Complete Results
34.22
Dalaney Devincenz
19th
Finals
H1
Complete Results
34.65
SB
Jayme Woods
21st
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
1:05.31
Anna Isherwood
1st
Finals
H1
Complete Results
1:15.12
Amari Coburn
4th
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:59.73
Mallorie Barteau
6th
Finals
H1
Complete Results
3:03.50
SB
Diya Patel
7th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
6:29.72
Mallorie Barteau
5th
Finals
H1
Complete Results
6:32.89
SB
Susanna Oliver
6th
Finals
H1
Complete Results
100 Meter Hurdles
17.62
Cassidy King
1st
Finals
H1
Complete Results
21.24
Rachael Brennen
8th
Finals
H1
Complete Results
21.67
Asha Lal
9th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
57.12
SB
Maddie Duntsch
3rd
Finals
H1
Complete Results
57.25
Asha Lal
5th
Finals
H1
Complete Results
1:04.64
SB
Rachael Brennen
9th
Finals
H1
Complete Results
4x100 Meter Relay
52.59
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
4:43.25
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
4-0
SB
Shay Lamusga
1st
Finals
H1
Complete Results
3-6
Viviane Enriqnez
4th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
13-4.5
SB
Hannah Sillars
2nd
Finals
H1
Complete Results
13-4
Mia Medina
3rd
Finals
H1
Complete Results
12-10.5
SB
Kayla Lee
5th
Finals
H1
Complete Results
12-8.5
SB
Emily Armstrong
6th
Finals
H1
Complete Results
12-7.5
Gracie Mikkelson
7th
Finals
H1
Complete Results
12-3.5
Kennedy Seeman
10th
Finals
H1
Complete Results
12-2.5
Lindsey Vantine
12th
Finals
H1
Complete Results
11-7
SB
Dalaney Devincenz
15th
Finals
H1
Complete Results
11-5.5
Shay Lamusga
17th
Finals
H1
Complete Results
11-1.5
Kiersten Garner
18th
Finals
H1
Complete Results
10-10
Riley Miller
20th
Finals
H1
Complete Results
10-0
SB
Zoey Miller
23rd
Finals
H1
Complete Results
9-10
Renee Honiso
24th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
27-6.5
Kennedy Seeman
1st
Finals
H1
Complete Results
27-2.5
Emily Armstrong
2nd
Finals
H1
Complete Results
26-5
Lindsey Vantine
3rd
Finals
H1
Complete Results
26-3.5
Mia Medina
4th
Finals
H1
Complete Results
25-10
Gracie Mikkelson
5th
Finals
H1
Complete Results
Discus
71-1
Isabella Borquez
2nd
Finals
H1
Complete Results
62-1
SB
Sana Shokooh
6th
Finals
H1
Complete Results
52-9
Riley Williamson
9th
Finals
H1
Complete Results
52-2
Julie Marie Garcia
10th
Finals
H1
Complete Results
31-3
Fiona Brooks
12th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
27-9
Julie Marie Garcia
1st
Finals
H1
Complete Results
25-1.5
Isabella Borquez
3rd
Finals
H1
Complete Results
24-9.5
Riley Williamson
4th
Finals
H1
Complete Results
20-9
Sana Shokooh
8th
Finals
H1
Complete Results
19-9
Fiona Brooks
11th
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
11.78
Evan Enserro
1st
Finals
H1
Complete Results
12.25
Robert Salazar
4th
Finals
H1
Complete Results
12.52
SB
Gustabo Ramierez
5th
Finals
H1
Complete Results
12.59
Jatery Acfalle
6th
Finals
H1
Complete Results
12.68
SB
Gabe Ponce
7th
Finals
H1
Complete Results
13.08
Breandan Nash
12th
Finals
H1
Complete Results
13.16
SB
Isaiah Folger
13th
Finals
H1
Complete Results
13.84
Juan Gonzalez-aguilar
20th
Finals
H1
Complete Results
14.03
Ethan Vrbeta
23rd
Finals
H1
Complete Results
14.34
Muhammod Namit
24th
Finals
H1
Complete Results
16.73
SB
Richard Mendez
29th
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
23.68
Evan Enserro
1st
Finals
H1
Complete Results
24.80
Robert Salazar
2nd
Finals
H1
Complete Results
25.61
SB
Chase Mitchell
4th
Finals
H1
Complete Results
25.76
Gabe Ponce
5th
Finals
H1
Complete Results
26.09
Noah Thomas
6th
Finals
H1
Complete Results
26.27
Jatery Acfalle
8th
Finals
H1
Complete Results
26.29
SB
Breandan Nash
9th
Finals
H1
Complete Results
26.55
SB
Ike Ogbeide
10th
Finals
H1
Complete Results
27.05
Bryson Howell
12th
Finals
H1
Complete Results
27.73
Justin Clink
14th
Finals
H1
Complete Results
29.81
Muhammod Namit
19th
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
56.13
Chase Mitchell
1st
Finals
H1
Complete Results
57.38
Troy Smedley
3rd
Finals
H1
Complete Results
57.81
Luke Woods
4th
Finals
H1
Complete Results
58.88
Nicholi Rowland
6th
Finals
H1
Complete Results
1:02.36
SB
Justin Clink
9th
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:26.41
Dylan Chandley
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:27.18
Adam Bohach
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:29.75
SB
Tryon Jardin
4th
Finals
H1
Complete Results
2:38.26
SB
Tanner Smith
8th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
5:07.44
Adam Bohach
1st
Finals
H1
Complete Results
5:12.07
Tryon Jardin
2nd
Finals
H1
Complete Results
5:22.77
Dylan Chandley
3rd
Finals
H1
Complete Results
6:13.91
Steven Jarvis
11th
Finals
H1
Complete Results
6:15.54
SB
Tanner Smith
12th
Finals
H1
Complete Results
3200 Meter Run
11:53.72
Tryon Jardin
1st
Finals
H1
Complete Results
12:52.98
SB
Adam Bohach
2nd
Finals
H1
Complete Results
12:56.22
SB
Dylan Chandley
3rd
Finals
H1
Complete Results
110 Meter Hurdles
20.24
Isaiah Folger
3rd
Finals
H1
Complete Results
20.61
Gavin Morgan-pierce
4th
Finals
H1
Complete Results
20.82
Ben Matlavage
5th
Finals
H1
Complete Results
21.52
Ryan Matthews
7th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
53.60
Ben Matlavage
3rd
Finals
H1
Complete Results
4x100 Meter Relay
48.63
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
3:53.00
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
5-10
Noah Thomas
1st
Finals
H1
Complete Results
5-4
SB
Brian Deniz
2nd
Finals
H1
Complete Results
5-4
SB
Evan Enserro
3rd
Finals
H1
Complete Results
5-0
Ike Ogbeide
4th
Finals
H1
Complete Results
4-8
Bryson Howell
6th
Finals
H1
Complete Results
4-8
SB
Braden Mcelroy
6th
Finals
H1
Complete Results
4-6
Devin Battaglia
8th
Finals
H1
Complete Results
4-4
Kieran Hogan
9th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
18-3
Evan Enserro
1st
Finals
H1
Complete Results
16-7
Robert Salazar
3rd
Finals
H1
Complete Results
16-4
Luke Woods
5th
Finals
H1
Complete Results
15-8.5
Devin Battaglia
7th
Finals
H1
Complete Results
15-0
Ryan Matthews
12th
Finals
H1
Complete Results
13-8.5
Brian Deniz
15th
Finals
H1
Complete Results
12-6
SB
Muhammod Namit
17th
Finals
H1
Complete Results
12-5.5
Braden Mcelroy
18th
Finals
H1
Complete Results
11-2
Kieran Hogan
19th
Finals
H1
Complete Results
Discus
81-9
SB
Ben Burke
2nd
Finals
H1
Complete Results
71-1
Tristan Mcpherren
4th
Finals
H1
Complete Results
69-9
SB
Hayden Damon
5th
Finals
H1
Complete Results
66-0
Hunter Suppus
6th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
34-9
Hunter Suppus
1st
Finals
H1
Complete Results
33-9.5
Ben Burke
2nd
Finals
H1
Complete Results
30-8.5
SB
Hayden Damon
3rd
Finals
H1
Complete Results
30-2.5
Tristan Mcpherren
5th
Finals
H1
Complete Results
29-7
SB
Micah Thatcher
6th
Finals
H1
Complete Results