Boys Group 2 Performance List

 
Event 2  Boys 400 Meter Dash Group 2 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Kalieta Jr, Thomas            12 Matawan               49.50 
  2  Colehower, Luke               10 Haddonfield           49.98 
  3  Cousar, Tysean                12 Ewing                 51.07 
  3  Walker, Tarence               12 Pleasantville         51.07 
  5  Polynice, Marvin              10 Rahway                51.25 
  6  Bonfield, Evan                12 Mahwah                51.71 
  7  Massey, Devin                 11 Triton                52.10 
  8  Velez, Nasir                  12 Rahway                52.14 
  9  Agyemang, Kwaku               12 Parsippany            52.30 
 10  Edwards, Ebner                12 Mahwah                52.38 
 11  Vereen, Jaythan               12 Deptford              52.43 
 12  Bundy, Quentin                10 Pleasantville         52.52 
 13  Fost, Liam                    12 West Essex            52.53 
 14  Murray, Zachariah             10 Haddonfield           52.54 
 15  Labinger, Jacob               12 Matawan               52.61 
 16  Kuberiet, Caleb               12 S. Plainfield         52.67 
 17  Steets, Anthony               12 West Essex            52.93 
 18  Santos, Matthew               12 Montville             52.96 
 19  Fox, Jimmy                    12 Parsippany Hills      52.98 
 20  Cunningham, Ryan              11 Hanover Park          53.03 
 21  Petrazzuolo, Michael          11 Ramapo                53.07 
 22  Lukaszcyk, Cole               12 Westwood              53.30 
 23  Martin, Cedric                11 Dwight Morrow         53.39 
 24  Soffer, Matthew               12 Tenafly               53.54 

Event 6  Boys 1600 Meter Run Group 2 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  DiLaurenzio, Louis            11 Raritan             4:25.24 
  2  Gess, Derek                   10 Haddonfield         4:26.21 
  3  Hastie, Bobby                 12 Robbinsville        4:26.36 
  4  Hart, Devin                   10 Pt Pleasant Boro    4:27.27 
  5  Ungvarsky, Michael            12 Cinnaminson         4:27.28 
  6  Minor, Evan                   12 Voorhees            4:27.53 
  7  Kane, Colin                   10 Delsea              4:29.14 
  8  Barbaro, Joe                  12 Holmdel             4:29.33 
  9  Tenenberg, George             11 Delsea              4:29.60 
 10  Tadano, Sawyer                12 Madison             4:30.20 
 11  Gruters, Stuart               11 Bernards            4:30.33 
 12  Roehr, Connor                 12 Bernards            4:31.05 
 13  Arnold, Justin                11 Cinnaminson         4:31.36 
 14  Miller, Ty                    12 Demarest            4:34.10 
 15  Landel, Ben                   11 Ramapo              4:34.22 
 16  Schlosser, Eric               12 Parsippany          4:35.87 
 17  Flood, Colin                  10 Manasquan           4:35.89 
 18  Petrellese, Keith             12 Pascack Hills       4:35.94 
 19  Deery, Bryan                  12 Sussex Tech         4:36.77 
 20  Forino, Bryan                 12 Vernon              4:36.85 
 21  McGhie, Corey                 12 Rahway              4:36.90 
 22  Kraft, Jonathan               12 Montville           4:38.04 
 23  Kaczorowski, Nick             12 Ramsey              4:38.93 
 24  Morrello, Ryder               11 West Essex          4:40.97 

Event 8  Boys 55 Meter Hurdles Group 2 (24) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Aguilera, Andrew              12 Governor Livings       7.69 
  2  Flores, Spencer               12 Haddonfield            7.75 
  3  Memoli, Jack                  11 Voorhees               7.82 
  4  Lepre, Drew                   12 West Essex             7.86 
  5  Ladzinski, Doug               11 Governor Livings       7.87 
  6  Peterson, Andrew              12 Demarest               7.91 
  7  Steets, Anthony               12 West Essex             7.98 
  8  Urena, Jorge                  12 Newton                 8.08 
  8  Hill, Danny                   10 Ewing                  8.08 
 10  Akande, Ola                   10 Rahway                 8.13 
 11  Mayer, Daniel                 12 Bernards               8.15 
 12  Kizee, Tymir                  11 Delsea                 8.17 
 13  Cho, Eric                     12 Fort Lee               8.18 
 14  Gonzalez, Kyle                12 Lakeland               8.20 
 15  Gulka, Alexander              11 Montville              8.21 
 15  Stein, Ben                    12 Tenafly                8.21 
 17  Laurent, Connor               12 Mahwah                 8.23 
 18  Osogie, Daniel                12 Orange                 8.25 
 19  Quinn, Nick                   12 River Dell             8.27 
 20  Nappi, Liam                   12 Matawan                8.28 
 21  Hudson, JaJuan                10 Camden                 8.29 
 22  Walker, Haafiz                11 Camden                 8.50 
 23  Smith, Naseem                 10 Deptford               8.57 
 24  McQueen, Richard               9 Cedar Creek            8.75 

Event 14  Boys 800 Meter Run Group 2 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Gess, Derek                   10 Haddonfield         2:00.17 
  2  McGhie, Corey                 12 Rahway              2:00.85 
  3  Munoz, Josh                   11 Demarest            2:01.20 
  4  Weiss, Patrick                12 Vernon              2:01.37 
  5  DiLaurenzio, Louis            11 Raritan             2:01.88 
  6  Kile, Kevin                   11 Wall                2:01.91 
  6  Tadano, Sawyer                12 Madison             2:01.91 
  8  Desir, Yefim                   9 Montville           2:01.95 
  9  LoPresti, Dylan               10 Matawan             2:02.18 
 10  Parvataneni, Srithanay        11 Holmdel             2:02.21 
 11  Bundy, Quentin                10 Pleasantville       2:02.34 
 12  Adams, Max                    11 Cinnaminson         2:02.77 
 13  Pearson, Gunnar               12 Barnegat            2:03.47 
 14  Gruters, Stuart               11 Bernards            2:03.81 
 15  Ungvarsky, Michael            12 Cinnaminson         2:03.85 
 16  Rossig, Jack                  12 Pascack Hills       2:03.98 
 16  Lupo, Chris                   11 Parsippany          2:03.98 
 18  Kuberiet, Caleb               12 S. Plainfield       2:04.02 
 19  Illes, Justin                 10 Ramsey              2:04.53 
 20  Kilday, Noah                  12 Ramapo              2:04.80 
 21  Nagotko, James                12 Mahwah              2:04.87 
 22  Mayhew, William               11 Delsea              2:06.62 
 23  Yanka, Pape                   11 Central, Newark     2:07.23 
 24  Palacio, Santiago             12 Dover               2:09.73 

Event 16  Boys 55 Meter Dash Group 2 (24) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Aguilera, Andrew              12 Governor Livings       6.53 
  2  Jones, Marteese               12 S. Plainfield          6.60 
  3  Zambrano, David               12 Newton                 6.65 
  3  Kalieta Jr, Thomas            12 Matawan                6.65 
  5  Davis, Mar-Quel               12 Deptford               6.66 
  6  Davis, Myles                  12 Deptford               6.67 
  7  Evans, Hakeem                  9 Camden                 6.68 
  8  Colehower, Luke               10 Haddonfield            6.69 
  9  Agyemang, Kwaku               12 Parsippany             6.71 
  9  Velez, Nasir                  12 Rahway                 6.71 
 11  Flip, Jahaad                  12 Hillside               6.72 
 12  Shaw, Cameron                 11 Ridgefield Park        6.73 
 13  Cousar, Tysean                12 Ewing                  6.74 
 14  Dailey, Quazier               12 Manchester Regio       6.75 
 14  Huertas, Michael              12 Fort Lee               6.75 
 16  Bundy, Tyriq                  10 Deptford               6.76 
 17  Martin, Taj                   12 Fort Lee               6.77 
 18  Miller, Marques               10 Oakcrest               6.78 
 19  Edwards, Ebner                12 Mahwah                 6.80 
 19  James, Jawuan                 10 Snyder                 6.80 
 21  Wright, Kiwayne               12 Hanover Park           6.81 
 22  Ulerio, Lisandro              12 Dwight Morrow          6.84 
 23  Porzuelo, Harvy               12 Newton                 6.85 
 24  Sharp, Noah                   11 Newton                 6.91 

Event 22  Boys 3200 Meter Run Group 2 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Hart, Devin                   10 Pt Pleasant Boro    9:41.75 
  2  Tirado, Blade                 12 Demarest            9:49.35 
  3  Miller, Ty                    12 Demarest            9:49.38 
  4  Bago, Benedictus              10 Snyder              9:50.11 
  5  Ungvarsky, Michael            12 Cinnaminson         9:51.59 
  6  Senatore, Dylan               11 Delsea              9:54.02 
  7  Eisenhower, Greg              10 Haddonfield         9:54.50 
  8  Schlosser, Eric               12 Parsippany          9:54.53 
  9  Kaczorowski, Nick             12 Ramsey              9:55.10 
 10  Kane, Colin                   10 Delsea              9:55.21 
 11  Weiner, Griffin               10 Haddonfield         9:56.97 
 12  Minor, Evan                   12 Voorhees            9:57.05 
 13  Roehr, Connor                 12 Bernards            9:59.14 
 14  Hackley, Donavan              12 Raritan             9:59.41 
 15  Morrello, Ryder               11 West Essex         10:02.95 
 16  Hastie, Bobby                 12 Robbinsville       10:03.31 
 17  Jaffe, Ean                    11 Holmdel            10:05.22 
 18  Carrero, Mark                 10 Rahway             10:05.79 
 19  Calichman, Logan              11 Governor Livings   10:06.54 
 20  Landel, Ben                   11 Ramapo             10:07.51 
 21  Gruters, Stuart               11 Bernards           10:12.99 
 22  Wilhelm, Gary                 11 River Dell         10:13.82 
 23  Ragusa, Jake                  11 Demarest           10:16.60 
 24  Colantoni, Vincent             9 Parsippany         10:25.38 
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay Group 2 (24)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Matawan  'A'                                         3:25.69 
     1) Nappi, Liam 12                  2) Serrano, Charlie 10            
     3) Kalieta Jr, Thomas 12           4) Labinger, Jacob 12             
     5) Hall, Zachery 10                6) Navarro, Jacob 12              
     7) Sumner, Justin 9                8) Goldenthal, Ethan 12           
  2  Rahway  'A'                                          3:25.84 
     1) Velez, Nasir 12                 2) Polynice, Marvin 10            
     3) Torres, Raul 11                 4) Halsey, Jerrish 11             
     5) McGhie, Corey 12                6) Mascarinas, Jared 12           
     7) Pierre, Joseph 12               8) Wright, Andrew 10              
  3  Haddonfield  'A'                                     3:25.91 
     1) Colehower, Luke 10              2) Flores, Spencer 12             
     3) Gess, Derek 10                  4) Murray, Zachariah 10           
     5) Smith, Davis 12                 6) Meucci, Diego 11               
     7) Dwyer, John 11                  8) Ellis, Joey 12                 
  4  Deptford  'A'                                        3:31.44 
     1) Brown, Tymour 12                2) Bundy, Tyriq 10                
     3) Davis, Mar-Quel 12              4) Davis, Myles 12                
     5) Polk, Khalifah 12               6) Smith, Khion 10                
     7) Smith, Naseem 10                8) Vereen, Jaythan 12             
  5  West Essex  'A'                                      3:31.77 
     1) Abdulaziz, Rani 12              2) Fost, Liam 12                  
     3) Keller, Michael 12              4) Lepre, Drew 12                 
     5) Steets, Anthony 12              6)                                
  6  Montville  'A'                                       3:32.20 
     1) Saeed, Noman 10                 2) Desir, Yefim 9                 
     3) Krase, John 12                  4) Santos, Matthew 12             
     5) Ryan, Nick 12                   6) Davis, Jason 12                
     7) Lopez, Nicholas 10              8) Desir, Heoseph 11              
  7  Pleasantville  'A'                                   3:33.26 
     1) Walker, Tarence 12              2) Bundy, Quentin 10              
     3) Tabb, Jordan 12                 4) Evans, Tay'shon 12             
     5) Glover, Elijah 10               6)                                
  8  Robbinsville  'A'                                    3:33.73 
     1) Horowitz, Garrett 10            2) Brien, Caleb 10                
     3) Winn, Ian 12                    4) Rychkov, Roman 11              
     5) Migliaccio, Michael 12          6) Lester, Jalen 10               
     7) Hastie, Bobby 12                8) Morelli, Tyler 10              
  9  Barnegat  'A'                                        3:34.10 
     1) Adorno, Nicolo 11               2) Beaucicault, Kirston 12        
     3) Kovaly, Nicholas 11             4) Pearson, Gunnar 12             
     5) Davis Jr, Ramone 12             6) Irizarry, Anthony 10           
     7) Tai, Aden 10                    8)                                
 10  Mahwah  'A'                                          3:34.15 
     1) Bonfield, Evan 12               2) Nagotko, James 12              
     3) Olu-Wehuje, Jay 12              4) Edwards, Ebner 12              
     5) Laurent, Connor 12              6) Shafer, Patrick 11             
     7) Ford, Ryan 9                    8)                                
 11  Ramapo  'A'                                          3:34.17 
     1) Miras, Alex 11                  2) Kilday, Noah 12                
     3) Suchora, Timothy 11             4) Petrazzuolo, Michael 11        
     5) Campbell, Shane 9               6) Verhoog, Ryan 10               
     7) Jackson, Patrick 11             8)                                
 12  Parsippany  'A'                                      3:35.32 
     1) Agyemang, Kwaku 12              2) Colasuonno, Anthony 9          
     3) Lupo, Chris 11                  4) Qureshi, Hamza 12              
     5) Josaphat, Jenkins 12            6) Kwaja, Kenny 12                
     7) Schlosser, Eric 12              8)                                
 13  Camden  'A'                                          3:35.37 
     1) Nock, Ra'Mer 10                 2) Evans, Hakeem 9                
     3) Walker, Haafiz 11               4) Williams, Donald 10            
     5) Brown, Shemar 11                6) Hudson, JaJuan 10              
     7) Morris-Daniels, Damier 11       8)                                
 14  Fort Lee  'A'                                        3:35.67 
     1) Augustine, Karan 12             2) Martin, Taj 12                 
     3) Huertas, Michael 12             4) Weingord, Wesley 12            
     5) Cho, Eric 12                    6) Im, Jacob 11                   
 15  Westwood  'A'                                        3:36.62 
     1) Kazlau, Daniel 11               2) Lukaszcyk, Cole 12             
     3) DelRios, John 10                4) Bieri, Kristofer 12            
     5) Kim, Bryan 12                   6) Andriopoulos, Jason 11         
     7) Osterhus, Luke 11               8)                                
 16  River Dell  'A'                                      3:37.04 
     1) Antonelli, Carlo 12             2) Cappola, Tim 11                
     3) Quinn, Nick 12                  4) Sanchez, Andrew 10             
     5) Horn, Chris 12                  6) Riegel, Conor 12               
     7) Reilly, Ty 12                   8) Scully, Ryan 11                
 17  Pascack Hills  'A'                                   3:37.25 
     1) Rossig, Jack 12                 2) Sen, Joshua 12                 
     3) Varano, Thomas 10               4) Petrellese, Keith 12           
     5) Wyman, Jack 12                  6) Michielini, Anthony 12         
     7) Ryan, Matthew 10                8) Skibin, Peter 11               
 18  Ewing  'A'                                           3:38.09 
     1) Latty, Kyle 12                  2) Cousar, Tysean 12              
     3) Watkins, Jordon 12              4) Williams, Rashawn 12           
     5) Hill, Danny 10                  6) Bland, Nasir 10                
     7) Gibson, Stix 12                 8) Hargis, Darius 11              
 19  N.V. Demarest  'A'                                   3:38.10 
     1) Ionato, Serban 11               2) Bae, Sung Su 11                
     3) Munoz, Josh 11                  4) Peterson, Andrew 12            
     5) Lam, Elliot 12                  6) Pialtos, James 12              
     7) Welzer, Will 12                 8)                                
 20  Governor Livingston .  'A'                           3:38.19 
     1) Khalfani, Jakada 11             2) Branthover, Tim 12             
     3) Goldman, Zach 12                4) Aguilera, Andrew 12            
     5) McLaughlin, Christopher 12      6) Ladzinski, Doug 11             
     7) Ladzinski, Justin 9             8) Greenwald, Thomas 12           
 21  South Plainfield  'A'                                3:39.08 
     1) Jones, Marteese 12              2) DeAngelis, Michael 12          
     3) Garcia, Alejandro 11            4) Kuberiet, Caleb 12             
     5) Cohen, Raeon 12                 6) Globis, Adam 11                
     7) Persad, Joshua 11               8)                                
 22  Bernards  'A'                                        3:39.19 
     1) Bindra, Amar 12                 2) Mase, Luke 11                  
     3) Mercado, Nelson 12              4) Miura, Kai 12                  
     5) Harvey, Jack 11                 6) Mayer, Daniel 12               
     7) Myrtetus, Zachary 11            8) Gruters, Stuart 11             
 23  Cinnaminson  'A'                                     3:39.84 
     1) Adams, Max 11                   2) Vogel, Colin 10                
     3) Liu, Steven 12                  4) Patterson, Lechaun 12          
     5) Raymond, Rashad 10              6) Ungvarsky, Michael 12          
     7) Arnold, Justin 11               8)                                
 24  Central, Newark  'A'                                 3:40.66 
     1) Parker, Stephan 11              2) Cleveland, Naheem 11           
     3) Yanka, Pape 11                  4) Guzman, Anthony 12             
     5) Barnes, Elijah 12               6) Frederick, Rothle 12        


Event 35  Boys Shot Put Group 2 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  West, Jordan                  12 Rahway             65-05.00 
  2  Burk, John                    12 Parsippany         56-08.75 
  3  Kobolak, Kamron               11 Cinnaminson        50-11.75 
  4  Goldsborough, Bill            11 Delsea             50-11.00 
  5  Desimone, Dante               12 River Dell         50-03.50 
  6  Small, Donald                 12 Matawan            49-04.00 
  7  Medeiros, Mateus              12 Cinnaminson        48-11.50 
  8  Gurth, Justin                 11 Parsippany Hills   48-07.00 
  9  Johnson, Jay-quan             12 Rahway             48-05.50 
 10  Wade, Tanner                  12 Haddonfield        48-03.25 
 11  Raphan, Nate                  11 Rumson-Fair Have   48-01.00 
 12  Rizik, Mike                   11 River Dell         47-09.50 
 13  Hawkins, Nieem                12 Deptford           47-01.00 
 14  Greene, Asim                  11 River Dell         46-11.00 
 15  Zheng, Jack                   12 Montville          46-07.75 
 16  Rivard, Sam                   12 Haddonfield        45-10.25 
 17  Chi, Aurthur                  11 Demarest           45-08.00 
 18  Torres, Jalen                 12 Jefferson          45-05.50 
 19  Le, Nam                       12 S. Plainfield      44-06.75 
 20  Spry, Justin                  12 S. Plainfield      43-09.50 
 20  Giulini, Gregory              12 Demarest           43-09.50 
 22  Hobal, Lian                   11 Montville          41-00.50 
 23  Manriquez, Edgar              11 Dover              37-10.75 
 24  Bouchard, Chris               11 Ridgefield Park    37-01.25 
 
Event 36  Boys High Jump Group 2 (25)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Vander Woude, Derek           11 Holmdel             6-02.00 
  1  Pondiscio, Andrew             12 Sparta              6-02.00 
  1  Malzone, Nicholas             12 Caldwell            6-02.00 
  4  Connelly, Steven              12 West Essex          6-00.00 
  4  Montoya, Emanuel              11 Fort Lee            6-00.00 
  4  DeAngelis, Michael            12 S. Plainfield       6-00.00 
  4  Porzuelo, Harvy               12 Newton              6-00.00 
  4  Kovaly, Nicholas              11 Barnegat            6-00.00 
  9  Desloges, Theophilus          12 Westside - Newar    5-10.00 
  9  Bearint, Patrick              12 Cinnaminson         5-10.00 
  9  Raymond, Rashad               10 Cinnaminson         5-10.00 
  9  Picault, Jacques              12 Barnegat            5-10.00 
  9  Steets, Anthony               12 West Essex          5-10.00 
 14  Stein, Ben                    12 Tenafly             5-08.00 
 15  DeFelice, Peter               10 Sparta              5-08.00 
 16  Grady, Keon                   11 Delsea              5-08.00 
 16  Johnson, Devon                11 Monmouth Regiona    5-08.00 
 16  Carson, Keshon                12 Rahway              5-08.00 
 16  Casiao, Sean                  12 Pinelands           5-08.00 
 16  Wright, Kiwayne               12 Hanover Park        5-08.00 
 16  Dress, River                  12 S. Plainfield       5-08.00 
 16  Gardner, Kia                  11 Demarest            5-08.00 
 23  Nobie, Mike                   11 River Dell          5-06.00 
 23  Ionato, Serban                11 Demarest            5-06.00 
 25  Colleton, Noah                10 Matawan             5-06.00 
 
Event 37  Boys Pole Vault Group 2 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Mezhibovsky, Jason            12 Demarest           14-00.00 
  1  Young, Douglas                12 Rumson-Fair Have   14-00.00 
  3  Hazell, Trevor                12 Vernon             13-00.00 
  4  De Quillacq, Theo             12 Rumson-Fair Have   13-00.00 
  4  Nagotko, Brian                12 Mahwah             13-00.00 
  4  Rubenstein, Brian             12 Governor Livings   13-00.00 
  7  Neuman, Christian             12 Cinnaminson        12-06.00 
  7  Novak, Nick                   11 West Deptford      12-06.00 
  7  Ward, Josh                    12 S. Plainfield      12-06.00 
 10  Traverso, Luke                12 West Essex         12-00.00 
 10  Petriello, Nick               11 Delsea             12-00.00 
 10  Bearint, Patrick              12 Cinnaminson        12-00.00 
 10  Carter, Matt                  11 Oakcrest           12-00.00 
 10  Goodwin, Christian            11 Oakcrest           12-00.00 
 10  Horn, Cameron                 11 Montville          12-00.00 
 16  Manne, Justin                 10 Mahwah             11-06.00 
 17  Truchel, Karol                12 Lawrence           11-06.00 
 17  Buckley, Sebastown            11 Rumson-Fair Have   11-06.00 
 17  Escarret, Robert              10 Ridgefield Park    11-06.00 
 17  Liam, Laundau                 10 Pascack Hills      11-06.00 
 21  Freedman, Andrew              12 Mahwah             11-00.00 
 21  Novotny, Andrew               12 Madison            11-00.00 
 21  Buteau, Stephen               11 Bernards           11-00.00 
 21  Re, Nicholas                  11 Bernards           11-00.00