Girls Group 1 Performance List

Event 4  Girls 400 Meter Dash Group 1 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Velock, Kyra                  12 Mountain Lakes      1:00.15 
  2  Gasnick, Megan                11 Park Ridge          1:00.22 
  3  Birdsall, Hannah              10 Shore               1:00.49 
  4  McConnell, Morgan             12 Collingswood        1:01.00 
  5  Robinson, Michaela            11 Spotswood           1:01.02 
  6  Harding, Jessica              12 Metuchen            1:01.14 
  7  Rizzo, Bailie                 11 Audubon             1:01.29 
  8  Ashley, Kathleen              10 Verona              1:01.61 
  9  Michalski, Tracy              12 Metuchen            1:01.64 
 10  Norman, India                 10 Woodstown           1:01.69 
 11  Bertollo, Nicole              11 Hawthorne           1:01.99 
 12  Parr, Rachel                  12 Audubon             1:02.18 
 13  Hellmers, Meaghan             11 Shore               1:02.24 
 14  Bob-Grey, Adonista            10 Haddon Heights      1:02.33 
 15  Wachenfeld, Lauren            12 Whippany  Park      1:02.74 
 16  Wronko, Rachel                10 Rutherford          1:03.03 
 17  Moro, Katelyn                 11 Hawthorne           1:03.11 
 18  Biegen, Neshani               12 Woodstown           1:03.21 
 19  Tormo, Marisa                 12 New Milford         1:03.39 
 20  Jackson, Leigha                9 Schalick            1:03.42 
 21  Foster, Armoni                12 Newark Collegiat    1:03.81 
 22  DeWitt, Shawnaeja             10 Shabazz             1:05.69 
 23  Akinsiku, Bemi                10 Science Park New    1:06.23 
 24  Diaz, Jazzlyn                 11 McNair              1:06.40 

Event 10  Girls 55 Meter Hurdles Group 1 (24) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Norman, India                 10 Woodstown              8.75 
  2  Bustamante, Brielle           12 Wallkill Valley        9.01 
  3  Leyrer, Rachael               12 Buena                  9.06 
  4  Vanderwall, Hannah            12 Glen Rock              9.18 
  5  Grill, Maria                  11 Whippany  Park         9.32 
  6  Lucic, Monika                 11 Hasbrouck Height       9.45 
  7  Brown, Janay                  10 Newark Tech            9.48 
  8  Rossell, Rachel               11 Audubon                9.55 
  9  Hinds, Latifa                 12 Shabazz                9.56 
  9  Moore, Olivia                 12 Schalick               9.56 
 11  Fontalvo, Sydney              12 Hasbrouck Height       9.63 
 12  Sose, Selma                   11 Glen Rock              9.66 
 12  Robinson, Michaela            11 Spotswood              9.66 
 14  Belel, Tasnim                 10 McNair                 9.73 
 15  Krumpfer, Kristine            10 Wallkill Valley        9.78 
 16  Welles, Gabriella             12 McNair                 9.85 
 17  Faustino, Angela              12 Pitman                 9.86 
 18  Camma, Leah                   11 Pitman                 9.88 
 19  Engler, Katerina              12 Rutherford            10.00 
 20  Beck, Lilly                   10 Palmyra               10.05 
 21  Dolo, Mikell                   9 Willingboro           10.13 
 22  Wilson, Kenady                10 Willingboro           10.39 
 23  Silverman, Julia              11 Metuchen              10.40 
 24  Berisha, Dea                   9 New Providence        10.46 

Event 12  Girls 1600 Meter Run Group 1 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Gengaro, Izzi                 11 Mountain Lakes      5:18.19 
  2  Velock, Kyra                  12 Mountain Lakes      5:25.45 
  3  O'Connell, Elizabeth          11 Glen Ridge          5:28.27 
  4  Gerstenbacher, Olivia         12 Schalick            5:29.10 
  5  Olshanski, Therese            12 Mountain Lakes      5:30.88 
  6  Suss, Nina                    10 Metuchen            5:31.37 
  7  Basewitz, Quinn               10 Collingswood        5:33.82 
  8  Lussier, Camille              10 Metuchen            5:34.70 
  9  Boerrigter, Kim               12 Shabazz             5:35.80 
 10  Merkh, Annika                 12 Haddon Township     5:36.48 
 11  Hofschneider, Lindsey         11 Arthur L. Johnso    5:38.17 
 12  Na, Christie                  12 Rutherford          5:39.14 
 13  Gioia, Gabrielle              12 Pennsville          5:40.85 
 14  McAveney, Haley               12 New Milford         5:41.14 
 15  Raia, Cassandra               12 Spotswood           5:42.62 
 16  Tarabokija, Angelina          10 Kinnelon            5:42.96 
 17  Vidal, Corina                  9 Hudson              5:45.38 
 18  Gallatig, Isabel              12 Woodstown           5:47.12 
 19  Geormaneanu, Sarah             9 Park Ridge          5:47.32 
 20  Buro, Danielle                12 Whippany  Park      5:48.06 
 21  DeDreu, Lauren                10 Whippany  Park      5:48.26 
 22  Puglia, Marleigh               9 Schalick            5:50.17 
 23  Schaffer, Holly               12 Audubon             5:53.03 
 24  Maciag, Halle                 12 Rutherford          5:57.16 

Event 18  Girls 55 Meter Dash Group 1 (24) Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  McConnell, Morgan             12 Collingswood           7.48 
  2  Boyce, Amahri                 11 North Star Acade       7.50 
  2  McRae Ross, Jordan            12 Willingboro            7.50 
  4  Robinson, Nakiyah             10 North Star Acade       7.53 
  5  Norman, India                 10 Woodstown              7.56 
  5  Brody, Tara                   11 Wallkill Valley        7.56 
  7  Wallace, Emily                 9 Collingswood           7.57 
  8  Dillard, Gabrielle            11 Clayton                7.61 
  9  Bull, Morgan                  10 Haddon Heights         7.64 
  9  Foster, Armoni                12 Newark Collegiat       7.64 
 11  Grill, Maria                  11 Whippany  Park         7.71 
 11  Seijas, Lainie                12 Mountain Lakes         7.71 
 13  Kneppel, Rebecca              10 Butler                 7.72 
 14  Minter, Shantiana             11 North Star Acade       7.74 
 15  Torres, Leslie                11 Waldwick               7.75 
 16  Dalgauer, Emily                9 Whippany  Park         7.79 
 16  Washington, Jennica           12 Woodbury               7.79 
 18  Gasnick, Megan                11 Park Ridge             7.80 
 19  Young, Lamya                  10 Audubon                7.81 
 19  Michalski, Tracy              12 Metuchen               7.81 
 21  McMahon, Rachel               11 Glen Rock              7.83 
 21  Duffy, Grace                  11 Arthur L. Johnso       7.83 
 23  Carter, Deyane                12 Schalick               7.84 
 24  Stevanus, Leah                12 Asbury Park            7.85 

 
Event 20  Girls 800 Meter Run Group 1 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Velock, Kyra                  12 Mountain Lakes      2:18.17 
  2  Gengaro, Izzi                 11 Mountain Lakes      2:21.88 
  3  Ashley, Kathleen              10 Verona              2:23.47 
  4  Bertollo, Nicole              11 Hawthorne           2:24.10 
  5  Boerrigter, Kim               12 Shabazz             2:28.16 
  6  Chomo, Amanda                 11 Schalick            2:28.19 
  7  Hamrick, Samantha             10 Collingswood        2:28.21 
  8  Harding, Jessica              12 Metuchen            2:28.25 
  9  Olshanski, Therese            12 Mountain Lakes      2:28.54 
 10  Sanders, Alyssa               12 Pitman              2:28.58 
 11  Vibulbhan, Alisa              12 Rutherford          2:28.91 
 12  Guldin, Amy                   12 Audubon             2:30.22 
 13  Lucic, Monika                 11 Hasbrouck Height    2:31.64 
 14  Lussier, Camille              10 Metuchen            2:32.19 
 15  Stocklin, Alivia               9 Audubon             2:33.32 
 16  Caldwell, Alixzandrea         12 Asbury Park         2:33.47 
 17  Carlson-Zyats, Sydney          9 Whippany  Park      2:34.07 
 18  Vidal, Corina                  9 Hudson              2:34.24 
 19  Lekhal, Yasmine               11 Highland Park       2:34.53 
 20  Merkh, Annika                 12 Haddon Township     2:34.76 
 21  Belel, Tasnim                 10 McNair              2:35.06 
 22  Powell, Ava                   11 Glassboro           2:35.53 
 23  Maciag, Halle                 12 Rutherford          2:41.94 
 24  Nixon, Julia                  12 Whippany  Park      2:42.78 

Event 24  Girls 3200 Meter Run Group 1 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Gengaro, Izzi                 11 Mountain Lakes     11:35.11 
  2  Suss, Nina                    10 Metuchen           11:53.29 
  3  Raia, Cassandra               12 Spotswood          11:56.63 
  4  O'Connell, Elizabeth          11 Glen Ridge         11:58.49 
  5  Walter, Alex                  11 Glen Rock          11:58.97 
  6  Wetnick, Rachel               12 Metuchen           12:07.96 
  7  Na, Christie                  12 Rutherford         12:12.80 
  8  Caristi, Angela               12 North Warren       12:18.42 
  9  Jin, Ally                     11 Mountain Lakes     12:18.46 
 10  Gerstenbacher, Olivia         12 Schalick           12:20.19 
 11  Lim, Jasmin                   12 McNair             12:21.14 
 12  Gioia, Gabrielle              12 Pennsville         12:28.25 
 13  Tarabokija, Angelina          10 Kinnelon           12:28.77 
 14  DiLascio, Giana               11 Hasbrouck Height   12:29.24 
 15  Guldin, Amy                   12 Audubon            12:29.32 
 16  Puglia, Marleigh               9 Schalick           12:30.59 
 17  McCully, Abby                 10 Pitman             12:33.28 
 18  Costello, Alyssa              10 Shore              12:34.53 
 19  Walter, Pari                   9 Shore              12:34.80 
 20  Buro, Danielle                12 Whippany  Park     12:38.47 
 21  Walsh, Mary Ann                9 South Amboy        12:39.85 
 22  Gallatig, Isabel              12 Woodstown          12:40.23 
 23  Boerrigter, Kim               12 Shabazz            13:01.63 
 24  DeDreu, Lauren                10 Whippany  Park     13:15.17 

Event 28  Girls 4x400 Meter Relay Group 1 (24)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mountain Lakes  'A'                                  4:14.02 
     1) Gengaro, Izzi 11                2) Olshanski, Therese 12          
     3) Sheppell, Julia 9               4) Seijas, Lainie 12              
     5) Sheppell, Hailey 12             6) Penniston, Maddie 10           
     7) Velock, Kyra 12                 8) Novak, Jessica 11              
  2  Willingboro  'A'                                     4:14.18 
     1) Allman, Aslee 12                2) McRae Ross, Jordan 12          
     3) Shelton, Donyae 12              4) Wilson, Kenady 10              
     5) Claude, Nehemia 12              6) Dolo, Mikell 9                 
     7) Henry, Tathiaa 12               8)                                
  3  Metuchen  'A'                                        4:15.25 
     1) Harding, Jessica 12             2) Michalski, Tracy 12            
     3) Lobdell, Lauren 11              4) Santus, Kate 11                
     5) Hines, Milli 11                 6) Lussier, Camille 10            
     7) Suss, Nina 10                   8) Zeng, Jodie 9                  
  4  Hawthorne  'A'                                       4:15.31 
     1) Bertollo, Nicole 11             2) Miller, Kayla 11               
     3) Moro, Katelyn 11                4) Sloan, Gabrielle 12            
     5) Vanderhook, Alisha 9            6) Walsh, Rose 10                 
  5  Audubon  'A'                                         4:16.26 
     1) Parr, Rachel 12                 2) Staib, Alexis 12               
     3) Schaffer, Holly 12              4) Rizzo, Bailie 11               
     5) Stocklin, Alivia 9              6) Young, Lamya 10                
     7) Guldin, Amy 12                  8) Davis, Alyssa 12               
  6  Shore  'A'                                           4:16.45 
     1) Birdsall, Hannah 10             2) Olsen, Emmalee 10              
     3) George, Mary Kate 11            4) Hellmers, Meaghan 11           
     5) Lang, Sarah 12                  6) Maher, Troy 12                 
     7) Quill, Megan 11                 8) Costello, Alyssa 10            
  7  Hasbrouck Heights  'A'                               4:17.14 
     1) Quinn, Ashley 12                2) Lichtenberger, Crystal 12      
     3) Fontalvo, Sydney 12             4) Lucic, Monika 11               
     5) Thomas, Haylle 11               6) Torres, Serena 10              
     7) Minichiello, Mia 10             8) Innis, Kelly 10                
  8  Collingswood  'A'                                    4:17.74 
     1) Perkowski, Taylor 11            2) Giordano, Madison 10           
     3) Hamrick, Samantha 10            4) McConnell, Morgan 12           
     5) Cruz, Dash 10                   6) Wallace, Emily 9               
     7) Basewitz, Quinn 10              8)                                
  9  Whippany  Park  'A'                                  4:20.14 
     1) Carlson-Zyats, Sydney 9         2) Grill, Maria 11                
     3) Wachenfeld, Lauren 12           4) Petro, Emily 12                
     5) Murphy, Jessica 12              6) Nixon, Julia 12                
 10  Arthur P. Schalick  'A'                              4:22.43 
     1) Jackson, Leigha 9               2) Carter, Deyane 12              
     3) Moore, Olivia 12                4) Rodriguez, Miranda 11          
     5) Aviles, Deja 10                 6) Chomo, Amanda 11               
     7) Gerstenbacher, Olivia 12        8)                                
 11  Woodstown  'A'                                       4:29.20 
     1) Biegen, Neshani 12              2) Johnson, Aniya 9               
     3) Gallatig, Isabel 12             4) Norman, India 10               
     5) Dickenson, Adella 9             6) Hatchell, Kathryn 12           
 12  McNair Academic  'A'                                 4:30.55 
     1) Belel, Tasnim 10                2) Diaz, Jazzlyn 11               
     3) Fischer, Sophia 11              4) Welles, Gabriella 12           
     5) Akhadova, Asalbonu 9            6) Galang, Camille 12             
     7) Keller, Christina 9             8) Themen, Audry 9                
 13  Rutherford  'A'                                      4:31.68 
     1) Ciani, Nicole 12                2) Engler, Katerina 12            
     3) Vibulbhan, Alisa 12             4) Wronko, Rachel 10              
 14  New Providence  'A'                                  4:32.75 
     1) Berisha, Dea 9                  2) Waeschle, Jordyn 10            
     3) Maurer, Amanda 11               4) Rapuano, Madison 9             
     5) Thomas, Eliza 9                 6) Marzynski, Kaylee 9            
 15  Verona  'A'                                          4:32.98 
     1) Nagy, Kathleen 9                2) Rigney, Brianna 10             
     3) Gruskin, Chelsea 9              4) Ashley, Kathleen 10            
     5) Ashley, Margaret 11             6) Quattrocchi, Colette 10        
     7) Parekh, Karishma 11             8)                                
 16  Glen Rock  'A'                                       4:33.17 
     1) Jadick, Alethea 12              2) McMahon, Rachel 11             
     3) Schaefer, Emily 12              4) Vanderwall, Hannah 12          
 17  Shabazz  'A'                                         4:33.88 
     1) Boerrigter, Kim 12              2) DeWitt, Shawnaeja 10           
     3) Hinds, Latifa 12                4) Fulgham, Yasmin 11             
 18  Glen Ridge  'A'                                      4:35.44 
     1) Ihde, Fiona 10                  2) Omou, Victoire 12              
     3) Pugliese, Lili 10               4) Cipriano, Giuliana 10          
     5) Smolen, Alyssa 12               6) Fitzgibbons, Elizabeth 9       
 19  Buena  'A'                                           4:36.18 
     1) Akins, Maddie 11                2) White, Aliyah 9                
     3) Picconi, Cameron 12             4) Davila, Kayla 11               
     5) McAvaddy, Mannetta 9            6) Stamps, Ahnaya 10              
     7) Murphy, Chaunice 10             8) Leyrer, Rachael 12             
 20  Glassboro  'A'                                       4:36.54 
     1) Beltran, Macala 12              2) Sorbello, Kim 9                
     3) Ortiz, Yeseniah 9               4) Powell, Ava 11                 
     5) Byrer, Marceline 12             6)                                
 21  North Warren  'A'                                    4:37.39 
     1) Duncan, Greer 9                 2) Caristi, Angela 12             
     3) Kudlacik, Nicole 9              4) Young, Victoria 12             
     5) Fiore, Briana 12                6) Pearson, Mia 10                
 22  North Star Academy  'A'                              4:37.68 
     1) White, Maya 9                   2) Boyce, Amahri 11               
     3) Minter, Shantiana 11            4) Womack, Simaya 12              
     5) Stern, Nakia 9                  6) Whetstone, Yanassia 9          
     7) Asare, Mariam 10                8) Robinson, Nakiyah 10           
 23  Haddon Heights  'A'                                  4:39.56 
     1) Bob-Grey, Adonista 10           2) Prutzman, Rachel 9             
     3) Bull, Morgan 10                 4) Blaine, Khalisa 9              
     5) Allen, Saylor 9                 6) Reddick, Elisha 11             
     7) Mullen, Taylor 9                8)                                
 24  Jonathan Dayton  'A'                                 4:54.06 
     1) Micolta, Jessica 11             2) Pleva, Sophie 11               
     3) McKenna, Isabella 10            4) Servello, Carina 10            
     5) Flood, Sheila 10                6) Charlton, Alicea 11            
     7) Ventisette, Justine 11          8) Stewart, Destini 10            
 
Event 38  Girls Shot Put Group 1 (24)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Thomas, Zyra                  11 Schalick           42-08.50 
  2  Matrisciano, Kate             12 Whippany  Park     40-02.00 
  3  Carmichael, Tomara            12 Palmyra            37-02.00 
  4  Albert, Regina                10 Penns Grove        36-07.50 
  5  Marshall, Jeneatha            11 Willingboro        33-05.75 
  6  Randazza, Gianna              12 Arthur L. Johnso   33-01.00 
  7  Klah, Gracious                12 Willingboro        33-00.25 
  8  Caballero, Alexandra          12 Rutherford         32-09.00 
  9  Bowman, Madeline              10 Haddon Heights     32-02.75 
 10  Johnson, Felicia              10 Science Park New   31-08.00 
 11  Ayeni, Precious               11 Collingswood       31-07.75 
 12  Castellini, Camryn            11 Schalick           31-02.50 
 13  Tsapelis, Anna                12 Hasbrouck Height   30-08.50 
 14  Vizzacchero, Victoria         11 Hasbrouck Height   30-06.75 
 15  McNail, Aija-Lynn             11 Rams               30-02.00 
 16  Nyamekye, Ariel               10 Newark Tech        29-07.75 
 17  Sutton, Samantha              11 Pennsville         29-06.00 
 18  Hegarty, Erica                11 Kinnelon           29-04.75 
 19  Shymko, Winter                12 Rutherford         29-03.50 
 20  Rapp, Shailynn                 9 Arthur L. Johnso   28-11.75 
 21  Toole, Leona                  12 Rutherford         28-01.75 
 22  Boddy, Anna                   12 Waldwick           27-04.00 
 23  Strickland, Lexi              11 Waldwick           26-09.75 
 24  Basantes, Ashley              12 Park Ridge         26-09.50 
 
Event 39  Girls High Jump Group 1 (25)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Wilson, Kenady                10 Willingboro         5-00.00 
  2  McDonald, Sydney              12 Mountain Lakes      4-10.00 
  3  Boddy, Anna                   12 Waldwick            4-08.00 
  3  Vanderwall, Hannah            12 Glen Rock           4-08.00 
  5  Shelton, Donyae               12 Willingboro         4-06.00 
  5  Miller, Kayla                 11 Hawthorne           4-06.00 
  5  Lorenzana, Hannah              9 Whippany  Park      4-06.00 
  5  Sose, Selma                   11 Glen Rock           4-06.00 
  5  Zawacki, Kylee                10 Arthur L. Johnso    4-06.00 
  5  Lopes, Samantha               11 Wallkill Valley     4-06.00 
  5  McLaughlin, Madelyn           11 Shore               4-06.00 
  5  Hearne, Subrena               12 Shabazz             4-06.00 
  5  Johnson, Nashauna             10 Shabazz             4-06.00 
  5  Byrer, Marceline              12 Glassboro           4-06.00 
  5  Bob-Grey, Adonista            10 Haddon Heights      4-06.00 
  5  Davis, Alyssa                 12 Audubon             4-06.00 
  5  Castellini, Camryn            11 Schalick            4-06.00 
 18  Ayeni, Precious               11 Collingswood        4-04.00 
 18  Young, Lamya                  10 Audubon             4-04.00 
 18  Henry, Tathiaa                12 Willingboro         4-04.00 
 18  Engler, Katerina              12 Rutherford          4-04.00 
 18  Welles, Gabriella             12 McNair              4-04.00 
 18  Khalif, Kamillah              12 Science Park New    4-04.00 
 18  Johnson, Aniya                 9 Woodstown           4-04.00 
 18  Fischer, Sophia               11 McNair              4-04.00 
 
Event 40  Girls Pole Vault Group 1 (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Park, Irene                   10 Pequannock         10-00.00 
  2  Kaspar, Francesca             12 Whippany  Park      9-00.00 
  3  Harding, Jessica              12 Metuchen            8-09.00 
  4  Rubin, Sophie                 11 Metuchen            8-06.00 
  5  DeAngelo, Lauren              12 Haddon Township     8-03.00 
  6  Gobin, Adrianna               11 Emerson HS          8-00.00 
  7  Martin, Rebecca               12 Woodbury            7-06.00 
  7  Walsh, Caitlin                12 New Milford         7-06.00 
  7  DiCianni, Chloe                9 Shore               7-06.00 
  7  Granato, Samantha             11 Whippany  Park      7-06.00 
  7  Olshanski, Therese            12 Mountain Lakes      7-06.00 
 12  Innis, Kelly                  10 Hasbrouck Height    7-00.00 
 12  Cioffi, Hannah                11 Pitman              7-00.00 
 12  Benanchietti, Liliana         10 Verona              7-00.00