SOUTH JERSEY RELAYS - 5/3/2008
BUENA HIGH SCHOOL
Results
Men 4x200 Meter Relay VARSITY 1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
Finals
1 West Deptoford Boys track 'A' 1:30.72 1:30.72
1) Brown, Kevon 2) Fearon, Robbie
3) Scott, Vaughn 4) Jackson, Bryan
2 St. Joseph Hammonton 'A' 1:33.60 1:33.60
1) Paulhill, Phil 2) Haines, Nick
3) Hill, Gordon 4) McMurren, Allen
3 Holy Cross High School 'A' 1:34.13 1:34.13
1) Engram, Chris 2) Gasper, Dan
3) Ramsey, Justin 4) Fisher, Rich
4 St. Augustine Prep School 'A' 1:35.31 1:35.31
1) Laws, Darnell 2) Harris, Julian
3) Seibert, Al 4) Thomas, Dustin
5 Schalick 'A' 1:42.66 1:42.66
1) Goldsboro, Jon 2) Reese, Bryan
3) Miller, Trevor 4) Goldsboro, Josh
Men 4x400 Meter Relay FROSH
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Delsea Boys Track and Fie 'A' 3:48.71 3:48.71
1) Williams, Marcus 2) Byrd, Raja
3) Kernan, Zack 4) Pittman, Detreeus
2 Cherokee 'A' 3:50.45 3:50.45
1) Webb, Andrew 2) Yang, Andrew
3) Fitzgerald, Barry 4) Hawkes, Gavin
3 Cherokee 'B' 3:54.78 3:54.78
1) Lowinger, Mike 2) Viscidy, Drew
3) Jackson, Matt 4) Evans, Calvin
4 Cherry Hill East 'A' 3:55.01 3:55.01
1) Phillips, Marcus 2) Frazier, Taj
3) Kell, Bradley 4) Reber, Alex
5 Woodrow Wilson 'A' 4:05.42 4:05.42
1) Miles, Chris 2) Walter, Sean
3) Reese, Tayshon 4) Mayes, Anthony
6 Woodrow Wilson 'B' 4:06.12 4:06.12
1) Eversley, Quantrill 2) Brickhouse, Caryne
3) Miller, Naquan 4) Curtis, James
7 Egg Harbor Twp. 'A' 4:22.67 4:22.67
1) Gallo, Evan 2) Boyle, Steven
3) Treadway, Christopher 4) McGlaughlin, Tom
8 Highland High School 'A' 4:23.45 4:23.45
1) Potter, Kevin 2) Canty, Aaron
3) Blackwell, Malik 4) Trolio, Devon
Men 4x400 Meter Relay VARSITY 2
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Rancocas Valley 'A' 3:30.73 3:30.73
1) Kinloch, James 2) Harper, Sean
3) Rennie, Oshane 4) Sereduk, Mark
2 Highland High School 'A' 3:31.99 3:31.99
1) Johnson, Algeron 2) Johnson, Elijah
3) Lane, Derrell 4) Lane, Terrel
3 Egg Harbor Twp. 'A' 3:35.82 3:35.82
1) Magosin, Joe 2) Wexler, Tom
3) Stockley, Maurice 4) Holibaugh, Aaron
4 Seneca High School Boys 'A' 3:40.84 3:40.84
1) Kuroczka, Trevor 2) Klinewski, Rich
3) Horner, Jeff 4) Weber, Eric
5 Hammonton High School 'A' 3:46.09 3:46.09
1) Baldwin, Max 2) McCallion, Tyler
3) McCurry, Pat 4) Dolan, Ryan
Men 4x800 Meter Relay JR VARSITY
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cherokee 'A' 8:47.54 8:47.54
1) Muench, Kyle 2) Henriksen, Adam
3) Devine, Frank 4) Smith, Kyle
2 Oakcrest High School 'A' 8:53.07 8:53.07
1) Phommathep, Ricky 2) Quidachay, Jose
3) Rosario, Joe 4) Carlson, Gary
3 West Deptoford Boys track 'A' 9:24.20 9:24.20
1) Doughten, Jonathon 2) Bond, Kevin
3) Pass, Ian 4) Brown, Ish
4 Egg Harbor Twp. 'A' 9:25.29 9:25.29
1) Favro, Brandon 2) Monte, Eddie
3) Sholler, Dennis 4) Robinson, Colin
5 Absegami High School 'A' 9:30.01 9:30.01
1) Day, Adam 2) Flounrey, Will
3) Patel, Sager 4) Ahern, Sean
6 Rancocas Valley 'A' 9:32.75 9:32.75
1) Stewart, Kyle 2) Collura, Matthew
3) Boonstia, Ryan 4) Henry, Caleb
7 Camden Catholic 'A' 9:57.86 9:57.86
1) Dickerson, Jaleel 2) Dudek, Craig
3) Dykes, Jarrett 4) Esposito, Tim
8 Bishop Eustace Prep 'A' 9:59.88 9:59.88
1) Seator, Jon 2) Meloni, Joe
3) Martin, Burchard 4) Battaglia, Frank
9 Clearview Regional High School 'A' 10:01.77 10:01.77
1) Phillips, Ben 2) Ramazanoglu, Talha
3) Anthony, Daniel 4) Stetson, Zachary
10 Vineland Boys Spring Track 'A' 10:05.52 10:05.52
1) Groshev, Mark 2) Carolla, Robert
3) Arthur-Purnell, Kevon 4) Carei, Anthony
11 Schalick 'A' 10:13.71 10:13.71
1) Dugan, Brandon 2) Salisbury, Austin
3) Shuster, Jeremy 4) Joyce, Tim
12 Clearview Regional High School 'B' 10:16.81 10:16.81
1) Dole, Tim 2) Cinaglia, Nick
3) Pennell, Zachary 4) Parker, Ryan
13 Rancocas Valley 'B' 10:22.97 10:22.97
1) Passalacqua, Joseph 2) Repolona, Krystian
3) McCord, Malcolm 4) Eversmeyer, Jared
14 Gloucester Catholic 'A' 10:28.17 10:28.17
1) Broussard, Frank 2) Kain, Tim
3) Tassi, Louis 4) DeFrancesco, James
15 Seneca High School Boys 'A' 10:33.87 10:33.87
1) Romanuski, Matt 2) Montegary, Mike
3) Bechtel, Nate 4) Adams, Tyler
Men 4x1600 Meter Relay VARSITY
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cherry Hill East 'A' 18:19.61 18:19.61
1) Burt, Nathan 2) Fishbein, Craig
3) Arnold, John 4) Berger, Daniel
2 Cherokee 'A' 18:29.76 18:29.76
1) Burkholder, Steve 2) Applegate, Chris
3) McNair, Ryan 4) Miller, Kyle
3 Highland High School 'A' 18:52.03 18:52.03
1) Glass, Eric 2) Gorczynski, Kyle
3) Prabakaran, Krishna 4) Hassel, Dennis
4 Paul Vi-Haddonfield 'A' 18:56.66 18:56.66
1) Rankin, Michael 2) Walter, Brian
3) Hoban, Thomas 4) Connelly, Alec
5 Eastern Regional High School 'A' 19:06.82 19:06.82
1) Bruno, Alex 2) Buckley, Perry
3) Hill, John 4) Green, William
6 Moorestown Track 'A' 19:13.53 19:13.53
1) Horten, Anthony 2) Balch, Chris
3) Weintraub, Samuel 4) Matteson, Alex
7 Egg Harbor Twp. 'A' 19:23.30 19:23.30
1) Nealy, Ben 2) Roadside, Dustin
3) Tullio, Chris 4) Holibaugh, Aaron
8 Ocean City HS 'A' 19:47.04 19:47.04
1) Gavin, Michael 2) Raab, Jefferey
3) McCarroll, Jack 4) Hagen, Michael
9 Rancocas Valley 'A' 20:08.30 20:08.30
1) Dyas, Joe 2) Monaghan, Ryan
3) Dugan, Mike 4) Sereduk, Mark
10 Camden Catholic 'A' 20:10.27 20:10.27
1) Hensler, Jack 2) Paccione, Alex
3) Licorish, Alexander 4) Cantwell, Walter
11 St. Joseph Hammonton 'A' 20:12.91 20:12.91
1) Bekisz, Jon 2) Torress, Kevin
3) Gagliardi, Nick 4) Strader, Sam
12 Clearview Regional High School 'A' 20:40.96 20:40.96
1) Anthony, Jon 2) Anthony, Daniel
3) Haviland, Robert 4) Catts, Colin
13 Seneca High School Boys 'A' 21:05.65 21:05.65
1) Grant, Ian 2) Yeamans, Kevin
3) Boucot, Riley 4) Martinelli, Alex
14 Schalick 'A' 21:35.19 21:35.19
1) Shuster, David 2) Greco, Kyle
3) Salisbury, Austin 4) Joyce, Tim
15 Riverside High School 'A' 23:48.92 23:48.92
1) Gallo, Frank 2) Harris, Brett
3) Nelson, David 4) Tavares, Antonio
Men 1600 Meter Sprint Medley Relay VARSITY 1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 West Deptoford Boys track 'A' 3:41.13 3:41.13
1) Cooper, Ferrell 2) Scott, Vaughn
3) Jackson, Bryan 4) Curtis, Matt
2 Holy Cross High School 'A' 3:41.55 3:41.55
1) Gasper, Dan 2) Freeman, Al
3) Ramsey, Justin 4) Fisher, Rich
3 Woodstown High School 'A' 3:46.03 3:46.03
1) Rimann, Frank 2) Fitzgerald, Michael
3) Taylor, Brandon 4) Rogers, Dan
4 St. Augustine Prep School 'A' 3:48.60 3:48.60
1) Murphy, Jonathan 2) Laws, Darnell
3) Harris, Julian 4) Mathews, Ryan
5 Bishop Eustace Prep 'A' 3:50.30 3:50.30
1) DiBari, Joseph 2) Sobocinski, Gregory
3) Nguyen, Jimmy 4) Tso, William
6 Haddon Heights High School 'A' 3:54.15 3:54.15
1) McLaughlin, Dillon 2) Orange, Kenny
3) Whitman, Brian 4) Lynch, Colin
7 Buena Regional 'A' 4:01.89 4:01.89
1) Pino, Matt 2) Cirino, Matt
3) Auston, Rashon 4) Butler, Brian
8 Bordentown Regional HS 'A' 4:04.66 4:04.66
1) Paye, Peter 2) Kwon, Pyung-Ahn
3) McGilberry, Devin 4) Burgher, Zachary
9 Schalick 'A' 4:13.61 4:13.61
1) Grieff, Mike 2) Hernandez, Joe
3) Reese, Bryan 4) Ellis, Matt
10 Riverside High School 'A' 4:14.36 4:14.91
1) Ransburgh, Mike 2) Dunkerson, David
3) Tavares, Antonio 4) Gallo, Frank
Men 4x110 Meter Shuttle Hurdle Relay VARSITY 2
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Delsea Boys Track and Fie 'A' 1:02.08 1:02.08
1) Berryman, TJ 2) Webb, Kyle
3) Convery, Darius 4) Burns, Terrence
2 Cumberland Regional H. S. 'A' 1:03.34 1:03.34
1) Thomas, Blain 2) Durham, Jeffery
3) Cody, JaRon 4) Pierce, Andrew
3 Rancocas Valley 'A' 1:04.62 1:04.62
1) Cordon, Thomas 2) Rennie, Oshane
3) Smith, Trey 4) Alvarez, Kris
4 Seneca High School Boys 'A' 1:05.74 1:05.74
1) Weber, Eric 2) Fullerton, Jeremy
3) Williams, Jeff 4) Kanz, Drew
5 Egg Harbor Twp. 'A' 1:07.55 1:07.55
1) Johnson, Stephan 2) Best, Ian
3) Newmones, Jordan 4) Thomas, Stephan
6 Oakcrest High School 'A' 1:09.99 1:09.99
1) Aguirre, Rodney 2) Arrington, Michael
3) Cincotti, Nick 4) Evans-White, Syid
7 Clearview Regional High School 'A' 1:12.21 1:12.21
1) McCafferty, Connor 2) DiMeo, Michael
3) Adejare, Kunle 4) Caruthers, Sean
-- Cherokee 'A' 1:02.30 DQ
1) Brocco, Mke 2) Palmieri, Michael
3) McCluskey, Darren 4) Mobley, Major
Men 4x110 Meter Shuttle Hurdle Relay JR VARSITY
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Willingboro 'A' 1:09.89 1:09.89
1) Mayey, Justin 2) Colvin, Zaheer
3) Morgan, Kenny 4) Kobodje, Kelvin
2 Seneca High School Boys 'A' 1:10.90 1:10.90
1) MacCausland, Shane 2) Wood, Brian
3) Connely, Dan 4) Adkins, Josh
3 Ocean City HS 'A' 1:11.62 1:11.62
1) O'Connor, James 2) Andrews, Matthew
3) Dooner, William 4) Hartsough, Christian
4 Clearview Regional High School 'A' 1:14.99 1:14.99
1) Costello, Matthew 2) Chen, Vicent
3) Matusek, Dylan 4) North, Ted
5 Absegami High School 'A' 1:23.57 1:23.57
1) Patel, Priyean 2) Anderson, Harold
3) Monzan, John 4) Labastida, Ricky
Men 4x110 Meter Shuttle Hurdle Relay VARSITY 1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Riverside High School 'A' 1:06.01 1:06.01
1) Perihno, Travis 2) Hudley, Brian
3) Mader, Nick 4) Dunkerson, David
2 Schalick 'A' 1:08.55 1:08.55
1) Johnson, Nedd 2) Jones, Jewel
3) Miller, Trevor 4) Johnson, Donte
3 Holy Cross High School 'A' 1:12.26 1:12.26
1) Umoja, Adolphus 2) Freeman, Al
3) Muller, Ray 4) Sherman, Josh
-- West Deptoford Boys track 'A' 1:04.00 DQ
1) Brown, Kevon 2) Hall, Kadeem
3) Jackson, Josh 4) Curtis, Matt
Men High Jump Relay VARSITY 1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Nwannunu, Nelson Woodstown 5-08.00
1 Johnson, Donte Schalick 5-08.00
1 Cirone, James Eustace 5-08.00
1 Umoja, Adolphus Holy Cross 5-08.00
1 Toso, Pete Holy Cross 5-08.00
1 Hernandez, Joe Schalick 5-08.00
7 Taylor, Brandon Woodstown 5-04.00
7 DiBari, Joseph Eustace 5-04.00
-- Bangura, Abdul Riverside NH
-- Del LA Pena, Casey Riverside NH
-- Hilgrube, Tyler Buena Reg. NH
-- Jackson, Juan Buena Reg. NH
-- Kinkler, Dan Haddon Heights NH
-- Cobb, Travis Haddon Heights NH
-- Murphy, Jonathan The Prep NH
-- Tobias, Greg The Prep NH
Men High Jump Relay JR VARSITY
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Arrington, Michael Oakcrest 5-00.00
1 Morton, Reginald Oakcrest 5-00.00
1 Anderson, Harold Absegami 5-00.00
-- Mattille, Charles Absegami NH
Men High Jump Relay VARSITY 2
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Njoku, Uchenna Cherry Hill East 6-04.00
1 Lopez, Jose Oakcrest 6-04.00
1 Turner, Justin Cherokee 6-04.00
4 Athias, Andrew Cherry Hill East 6-00.00
4 Berryman, TJ Delsea 6-00.00
4 Kramer, Edward Cherokee 6-00.00
7 McDuffie, Daryl Delsea 5-10.00
7 Welton, Devin Highland 5-10.00
9 Klaszky, Jordan Oakcrest 5-08.00
10 Cunningham, Tynell Highland 5-04.00
-- Caruthers, Sean Clearview NH
-- McCafferty, Connor Clearview NH
Men High Jump Relay FROSH
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Thomas, Sheron Delsea 5-10.00
2 Malkowicz, Craig Gloucester Cath. 5-06.00
3 Fichera, Robert Gloucester Cath. 5-02.00
3 Turner, Dauwann Delsea 5-02.00
5 Ganiel, Jared Absegami 5-00.00
5 Smith, Kristoff Holy Cross 5-00.00
5 Graves, Curtis Absegami 5-00.00
8 Randazzo, Joe Holy Cross 4-10.00
-- Smick, Zach Woodstown NH
-- Scarramazza, Jon Woodstown NH
Men Pole Vault Relay VARSITY 1
========= =======================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dennis, Don West Deptford 12-06.00
2 Becker, Bobby Holy Cross 11-06.00
2 Fearon, Robbie West Deptford 11-06.00
4 Harris, Drew Holy Cross 11-00.00
5 Cruz, Luis Schalick 10-00.00
5 Barbera, Ken Woodstown 10-00.00
5 Rogers, Dan Woodstown 10-00.00
-- Miller, Trevor Schalick NH
-- Ransburgh, Mike Riverside NH
-- Tibetts, Brian Riverside NH
Men Long Jump Relay VARSITY 2
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Kanz, Drew Seneca 21-05.50
2 Dorn, Todd Oakcrest 20-08.00
3 Pizzichello, Corey Moorestown Trac 20-01.25
3 Broughton, Mitch Millville 20-01.25
5 Charles, Darnell Oakcrest 19-11.25
6 McPherson, Sean Delsea 19-10.00
7 Wagner, Kelvin Winslow 19-08.50
8 Durham, Jeffery Cumberland 19-06.00
9 Nickle, Derrick Cumberland 19-04.50
10 Phelps, Anthony Moorestown Trac 19-00.00
11 Askins, Dominick Millville 18-08.00
12 Williams, Jeff Seneca 18-05.75
13 Okoro, Casmir Delsea 18-04.00
14 Mobley, Major Cherokee 18-02.00
15 Jackson, Chris Cherokee 18-01.25
16 Perez, Jonathan Hammonton 17-11.75
17 Nogue, Alberto Hammonton 17-10.50
18 Waugh, Devante Winslow 16-01.00
Men Long Jump Relay JR VARSITY
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stockley, Maurice Eht 19-06.50
2 Turner, Justin Cherokee 18-08.00
3 Johnson, Darnell Oakcrest 18-05.75
4 Rodgers, Drake Cherokee 17-11.50
5 Regensburg, Brian Cherokee 17-09.75
6 Santiago, Fabian Oakcrest 17-04.50
7 Hudson, Cory Bordentown 17-02.75
8 McGilberry, Devin Bordentown 17-02.00
9 Halter, Sam Woodstown 17-00.25
10 Scarlett, Michael Moorestown Trac 16-09.25
11 Del LA Pena, Casey Riverside 16-07.00
12 McKay, Mike Seneca 16-06.50
13 Fedor, Brad Moorestown Trac 16-04.50
14 Basoff, Daniel Cherokee 16-02.50
15 Brown, Kam Riverside 15-06.25
16 Coshland, Ed Seneca 14-09.25
17 Clark, Jerrett Woodstown 14-02.25
-- Atwell, Jay Eht ND
Men Long Jump Relay VARSITY 1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Nwannunu, Nelson Woodstown 20-01.50
2 Boone, Terry Schalick 20-00.00
3 Hall, Kadeem West Deptford 19-10.00
4 Fearon, Robbie West Deptford 19-09.00
5 Rimann, Frank Woodstown 19-08.25
6 Sherman, Josh Holy Cross 19-05.00
7 Jones, Jewel Schalick 19-00.50
8 Tobias, Greg The Prep 18-06.25
8 DiBari, Joseph Eustace 18-06.25
10 Phillips, Elijah Holy Cross 17-11.50
11 DiGiacomo, Matt Gloucester Cath. 17-05.75
12 Haines, Nick St. Joe's 17-03.50
13 Santone, Joe St. Joe's 16-07.00
14 Segich, Tim Gloucester Cath. 16-06.50
15 Dunkerson, David Riverside 16-06.00
16 Barone, Steve Riverside 16-04.00
17 Niedoba, Matthew The Prep 15-09.00
18 Pellegrino, Matt Eustace 15-08.00
Men Long Jump Relay FROSH
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Morrone, Vincent Eustace 19-03.00
2 Wiggins, Kyle Absegami 17-02.50
3 Graves, Curtis Absegami 16-08.00
4 Rodis, Marco Eustace 16-05.25
5 Reese, Ridge Woodstown 16-00.50
6 Cianci, Erik Woodstown 15-11.50
7 Segrest, Ryan Woodstown 14-10.00
8 Lee, Patrick Moorestown Trac 14-06.50
9 Sprigel, Jack Moorestown Trac 12-07.50
-- Stanford, Leroy Woodstown FOUL
Men Triple Jump Relay FROSH
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Webb, Andrew Cherokee 34-11.50
2 Lanzalotti, Bobby Delsea 34-08.50
3 Viscidy, Drew Cherokee 34-06.00
4 Thomas, Sheron Delsea 34-00.00
5 Fitzgerald, Barry Cherokee 33-10.00
6 Jordon, Jared Cherokee 31-09.00
7 Rodis, Marco Eustace 30-06.00
8 LoPinto, Frankie Eustace 30-05.50
9 Patel, Aakash Cherokee 29-03.50
10 Wang, Eric Cherokee 24-05.00
-- Segrest, Ryan Woodstown ND
-- Cianci, Erik Woodstown ND
Men Triple Jump Relay VARSITY 1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Johnson, Josh Haddon Heights 41-07.00
2 Nwannunu, Nelson Woodstown 41-03.25
3 Jones, Jewel Schalick 38-02.00
4 Shuster, Jeremy Schalick 37-07.75
5 Carthan, Gary Bordentown 37-05.50
6 Lowe, Korey Haddon Heights 37-01.25
7 Del LA Pena, Casey Riverside 36-09.50
8 Halter, Sam Woodstown 35-10.50
9 Hudson, Cory Bordentown 35-08.00
10 Dunkerson, David Riverside 35-00.50
Men Triple Jump Relay JR VARSITY
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Robinson, Theo Camden Catholic 39-02.50
2 Aguirre, Rodney Oakcrest 39-02.00
3 Ponce, Pernell Oakcrest 37-08.00
3 Laurent, Johnson Eht 37-08.00
5 Turner, Justin Cherokee 36-07.75
6 Jackson, Josh West Deptford 36-07.00
7 Magosin, Joe Eht 36-01.50
8 Armstrong, Amir Camden Catholic 35-09.25
9 Basoff, Daniel Cherokee 35-05.00
10 Cashin, Joe Cherokee 34-10.75
11 Regensburg, Brian Cherokee 34-00.50
12 Johnson, Anthony Ocean City 33-07.00
13 Curtis, Matt West Deptford 33-06.00
14 Bangura, Abdul Riverside 33-05.00
15 Barone, Steve Riverside 33-04.75
16 Williamson, Nigel Ocean City 32-03.00
17 Weber, Mike Gateway 31-11.50
18 Dromgoole, Arthur Gateway 31-09.00
19 Sulik, Brandon Woodstown 30-08.25
20 Clark, Jerrett Woodstown 30-05.50
-- Ngo, Jesse Riverside ND
-- Brown, Kam Riverside ND
Men Triple Jump Relay VARSITY 2
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dorn, Todd Oakcrest 42-03.50
2 Adams, Derrick Oakcrest 41-00.50
3 Owens, Terrence Cherry Hill East 40-10.00
4 Phelps, Anthony Moorestown Trac 40-02.50
5 Daniels, Sean Highland 40-01.50
6 Njoku, Uchenna Cherry Hill East 39-11.50
7 Mobley, Major Cherokee 39-11.00
8 Welton, Devin Highland 39-10.50
9 Okoro, Casmir Delsea 39-03.00
10 Horsley, Brandon Hammonton 38-07.75
11 Impagliazzo, Mark Ocean City 38-04.50
12 Wood, Brian Seneca 37-03.25
13 Williams, Jeff Seneca 36-11.00
14 Jackson, Chris Cherokee 36-07.00
15 McDuffie, Daryl Delsea 36-04.00
16 Perez, Jonathan Hammonton 35-11.25
17 Fedor, Brad Moorestown Trac 35-05.50
18 Grande, Joshua Ocean City 33-06.25
Men Shot Put Relay VARSITY 2
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
Men Shot Put Relay VARSITY 1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hussey, Renard Willingboro 45-06.50
2 Mable, Traven Willingboro 42-06.75
3 Stella, Lou The Prep 42-06.00
4 Thomas, Tyrell Haddon Heights 42-01.00
5 Rasmussen, Corey Paul VI 41-09.50
6 Faunte, Aaron Holy Cross 41-09.00
7 Gray, Brandon Holy Cross 41-01.00
8 Krier, Nate Gloucester Cath. 41-00.50
9 Nowak, Ed Gateway 41-00.00
10 Goldsboro, Josh Schalick 40-01.50
11 MACHAMER, Tom Riverside 39-06.00
12 Garwood, Bruce Gloucester Cath. 38-09.50
13 Miller, Jon Gateway 38-04.50
14 Avila, Rolando Buena Reg. 38-02.50
15 Jones, Jonathan Woodstown 37-06.50
16 MC Closkey, Robert Riverside 37-04.50
17 Carthan, Gary Bordentown 37-01.00
18 Martorana, Dominick Schalick 35-07.00
19 Manlove, Ian Haddon Heights 35-01.00
-- Anthonhy, David Bordentown ND
-- Larson, Vincent Eustace ND
-- Dockery, Naz Buena Reg. ND
-- Harris, Jonathan Paul VI ND
-- Elder, Cory Woodstown ND
-- Laws, Darnell The Prep ND
-- Poniatowicz, Kevin Eustace ND
Men Discus Throw Relay JR VARSITY
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lewis, Joe Millville 116-10
2 Holden, Herman Millville 106-11
3 Dodimead, Andrew Oakcrest 106-06
4 Johnson, Shady Clearview 105-02
5 Henessey, Matt Buena Reg. 104-07
6 Minor, Brandon RV 104-01
7 Griffin, Alex Oakcrest 101-06
8 Mastroianni, Nicholas Moorestown Trac 101-01
9 Coker, Justin Bordentown 99-09
10 Geisert, Michael Bordentown 96-01
11 O'Laughlin, Brandon Buena Reg. 95-07
12 Cress, Joe Cherokee 95-06
13 Buyarski, Larry Woodstown 94-03
14 Pizzichello, Kyle Moorestown Trac 93-03
15 Pineiro, Anthony Clearview 91-09
16 Lewallen, Kenny RV 86-00
17 Cottom, Michael Triton 82-00
17 Johnson, Anthony Ocean City 82-00
19 Kargbo, David Clearview 81-06
20 Keller, Kevin Riverside 79-03
21 Vivarelli, Andrew Ocean City 76-07
22 Clark, Jerrett Woodstown 76-01
23 Lyons, Eric RV 75-01
24 Salisbury, Austin Schalick 73-06
25 Masterson, John Oakcrest 73-00
26 Caswell, Seth Gloucester Cath. 72-01
27 Berwick, Dylan Schalick 70-03
27 Talarico, Mike Absegami 70-03
29 Kelly, Damir Clearview 69-07
30 Knight, Mitchell Riverside 69-00
31 Schneider, Jim Gloucester Cath. 65-05
32 Petty, Josh Absegami 61-04
33 Wallace, Nick Riverside 59-11
34 Garey, Darrius Triton 54-05
-- Anthonhy, David Bordentown ND
-- Martinez, Moises Bordentown ND
-- Velarides, Chris Cherokee FOUL
-- Bangura, Abdul Riverside FOUL
Men Discus Throw Relay VARSITY 1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 MACHAMER, Tom Riverside 121-11
2 Elder, Cory Woodstown 121-07
3 MC Closkey, Robert Riverside 114-07
4 Krier, Nate Gloucester Cath. 112-04
5 Molnar, Tom Holy Cross 107-02
6 Jones, Jonathan Woodstown 106-02
7 Garwood, Bruce Gloucester Cath. 106-01
8 Goldsboro, Josh Schalick 105-05
9 Faunte, Aaron Holy Cross 104-09
10 Leyden, Brian St. Joe's 91-08
11 Engle, Justin Gateway 91-05
12 Nowak, Ed Gateway 90-10
13 Martorana, Dominick Schalick 88-09
14 Harris, Jonathan Paul VI 87-00
15 Rasmussen, Corey Paul VI 81-05
16 Krajewski, Hunter St. Joe's 80-06
17 Whong, Victor Eustace 67-00
18 Poniatowicz, Kevin Eustace 65-07
Men Javelin Throw Relay JR VARSITY
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Costello, Matthew Clearview 134-02
2 Garwood, Bruce Gloucester Cath. 129-06
3 McCafferty, Connor Clearview 129-02
4 Harris, Joe Paul VI 128-10
5 King, Clarence Buena Reg. 128-09
6 Fanz, Philip The Prep 127-07
7 O'Brien, Nick Holy Cross 127-04
8 Bailey, Brad Moorestown Trac 125-02
9 Schules, Brett Cherokee 125-00
10 Sinclair, Nick Paul VI 123-08
11 Argentieri, Nick Moorestown Trac 123-05
12 Camp, Joe Oakcrest 122-08
13 Johnson, Shady Clearview 122-01
14 McCleese, Brandon Cherokee 119-01
15 Miller, Jon Gateway 116-03
16 Andorko, Gerald Holy Cross 111-09
17 Bangura, Abdul Riverside 108-05
18 Clark, Jerrett Woodstown 107-05
19 Kirby, Tom Riverside 104-06
20 Farkas, Ben The Prep 104-00
21 MC Closkey, Robert Riverside 103-00
21 Belland, Christian Woodstown 103-00
23 Wiseman, Conn Gateway 100-02
24 Kargbo, David Clearview 99-08
25 Tibetts, Brian Riverside 99-06
26 Griffiths, Taylor Bordentown 97-01
27 Flemming, Keifer RV 96-00
28 Ali, Kevin Haddon Heights 95-08
29 Jespersen, Kyle Schalick 95-05
30 Tamashunas, Andrew RV 95-00
31 Martinez, Moises Bordentown 93-02
32 Watkins, Chris Oakcrest 92-03
33 Pierce, Darian Haddon Heights 91-09
34 Alongi, Chris Gloucester Cath. 91-05
35 Green, Miles Buena Reg. 88-10
36 Ryan, Tyler Bordentown 83-08
37 Larson, Vincent Eustace 79-09
38 Martorana, Dominick Schalick 77-05
39 Kent, Ryan Bordentown 76-10
40 Whong, Victor Eustace 65-05
Men Javelin Throw FROSH
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stanford, Leroy Woodstown 123-00
2 Travalino, Vince Delsea 121-07
3 Prate, Anthony West Deptford 116-00
4 Smith, Jake Holy Cross 115-00
5 Cianci, Erik Woodstown 104-00
6 Randazzo, Joe Holy Cross 103-00
7 Malkowicz, Craig Gloucester Cath. 101-05
8 Roane, Josh West Deptford 97-08
9 Moffa, Joe Delsea 96-03
10 Holmes, Brandon Highland 94-00
11 Rushmore, Patrick Moorestown Trac 91-11
12 Fichera, Robert Gloucester Cath. 90-06
13 Bekisz, Jon St. Joe's 88-04
14 Sipple, Kyle Highland 85-09
15 Sargeant, Wyatt Absegami 84-09
16 Voiro, Keith Moorestown Trac 83-04
17 Stone, Jacob Clearview 82-11
18 Mattille, Charles Absegami 79-08
19 Congdon, Christian Clearview 77-00
20 Aloi, Ryan St. Joe's 72-10
Men 4x100 Meter Relay VARSITY 1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
Finals
1 West Deptoford Boys track 'A' 43.27
1) Brown, Kevon 2) Fearon, Robbie
3) Scott, Vaughn 4) Jackson, Bryan
2 Camden 'A' 43.37
3 Haddon Heights High School 'A' 44.06
4 Willingboro 'A' 44.13
5 Burlington Township Track 'A' 45.28
6 Buena Regional 'A' 45.77
7 Holy Cross High School 'A' 46.43
8 Schalick 'A' 47.48
9 Bishop Eustace Prep 'A' 49.50
-- Camden Catholic 'A' DQ
-- St. Augustine Prep School 'A' DQ
Men 4x100 Meter Relay JR VARSITY
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Egg Harbor Twp. 'B' 46.86
1) Atwell, Jay 2) Marquez, Kevin
3) Smith, Markendy 4) Ng, Cody
2 Millville High School 'B' 46.87
3 Winslow Twp 'B' 47.66
4 Willingboro 'B' 47.71
5 Cherry Hill East 'B' 48.17
6 Moorestown Track 'B' 49.33
7 Triton HS 'B' 49.55
8 Holy Cross High School 'B' 49.81
9 Ocean City HS 'B' 51.94
10 Clearview Regional High School 'B' 52.06
11 Oakcrest High School 'B' 52.23
12 Absegami High School 'B' 53.52
Men 4x100 Meter Relay VARSITY 2
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Delsea Boys Track and Fie 'A' 43.11
1) Burns, Terrence 2) Coulburn, Tyler
3) Okoro, Casmir 4) McPherson, Sean
2 Millville High School 'A' 43.77
3 Cumberland Regional H. S. 'A' 43.94
4 Winslow Twp 'A' 44.37
5 Vineland Boys Spring Track 'A' 44.93
6 Highland High School 'A' 45.05
7 Oakcrest High School 'A' 45.25
-- Clearview Regional High School 'A' DQ
Men 4x100 Meter Relay FROSH
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Delsea Boys Track and Fie 'B' 46.63
1) Williams, Marcus 2) Pittman, Detreeus
3) Byrd, Raja 4) Willis, Eshon
2 Bishop Eustace Prep 'B' 47.53
3 Woodrow Wilson 'B' 47.88
4 Highland High School 'B' 48.89
5 Willingboro 'B' 48.94
6 Burlington Township Track 'B' 49.90
7 Egg Harbor Twp. 'B' 49.97
8 Woodrow Wilson 'C' 50.37
9 Cherokee 'B' 52.17
10 Woodstown High School 'B' 52.35
11 Paul Vi-Haddonfield 'B' 52.37
12 Cherokee 'C' 53.60
13 Bishop Eustace Prep 'C' 54.01
14 Cherokee 'D' 57.02
-- Absegami High School 'B' DQ
-- Woodstown High School 'C' DQ
-- Moorestown Track 'B' DQ
Men 4x200 Meter Relay JR VARSITY
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Vineland Boys Spring Track 'B' 1:37.52
1) Morgan, Roland 2) Lewis, Stanley
3) Chestnut, Darrel 4) Offer, Nate
2 Woodrow Wilson 'B' 1:37.53
3 Millville High School 'B' 1:38.09
4 Highland High School 'B' 1:41.16
5 Eastern Regional High School 'B' 1:41.54
6 Moorestown Track 'B' 1:41.82
7 Winslow Twp 'B' 1:41.96
8 Oakcrest High School 'B' 1:42.41
9 Bordentown Regional HS 'B' 1:42.49
10 Triton HS 'B' 1:42.54
11 Camden Catholic 'B' 1:42.72
12 Bishop Eustace Prep 'B' 1:44.72
13 Seneca High School Boys 'B' 1:47.66
14 Bordentown Regional HS 'C' 1:48.78
15 Rancocas Valley 'B' 1:49.08
16 Ocean City HS 'B' 1:49.13
17 Clearview Regional High School 'B' 1:50.69
18 Absegami High School 'B' 1:52.56
-- Egg Harbor Twp. 'B' DQ
Men 4x200 Meter Relay FROSH
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cherokee 'B' 1:38.40
1) Barr, John 2) Rapp, Will
3) Jackson, Matt 4) Viscidy, Drew
....Men 4x200 Meter Relay FROSH
2 Woodrow Wilson 'B' 1:39.90
3 Woodstown High School 'B' 1:41.40
4 Highland High School 'B' 1:41.70
5 Delsea Boys Track and Fie 'B' 1:41.80
6 Holy Cross High School 'B' 1:42.70
7 Cherokee 'C' 1:44.70
8 Woodrow Wilson 'C' 1:44.90
9 Willingboro 'B' 1:45.00
10 Egg Harbor Twp. 'B' 1:45.30
11 Burlington Township Track 'B' 1:49.00
12 Moorestown Track 'B' 1:49.70
13 Bishop Eustace Prep 'B' 1:53.10
Men 4x200 Meter Relay VARSITY 2
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Delsea Boys Track and Fie 'A' 1:30.51
1) Coulburn, Tyler 2) McPherson, Sean
3) Webb, Kyle 4) Burns, Terrence
2 Millville High School 'A' 1:31.37
3 Vineland Boys Spring Track 'A' 1:31.84
4 Highland High School 'A' 1:32.63
5 Winslow Twp 'A' 1:33.01
6 Rancocas Valley 'A' 1:33.73
7 Moorestown Track 'A' 1:35.08
8 Oakcrest High School 'A' 1:36.01
9 Clearview Regional High School 'A' 1:39.30
10 Seneca High School Boys 'A' 1:42.10
-- Triton HS 'A' DQ
-- Cherry Hill East 'A' DQ
Men 400 Meter Intermediate HURDLES Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cherokee 'A' 2:55.62
1) Valentine, AJ 2) Brocco, Mke
3) Palmieri, Michael 4)
2 Haddon Heights High School 'A' 2:59.57
3 Riverside High School 'A' 3:00.50
4 Buena Regional 'A' 3:01.71
5 Hammonton High School 'A' 3:06.48
6 Schalick 'A' 3:11.03
7 St. Augustine Prep School 'A' 3:14.96
8 Seneca High School Boys 'A' 3:15.36
9 Holy Cross High School 'A' 3:16.61
10 Clearview Regional High School 'A' 3:17.30
Men 4x400 Meter Relay VARSITY 1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodstown High School 'A' 3:33.56
1) Rimann, Frank 2) Rogers, Dan
3) Fitzgerald, Michael 4) Hart, John
2 St. Joseph Hammonton 'A' 3:33.88
3 Schalick 'A' 3:40.37
4 Camden Catholic 'A' 3:42.61
5 St. Augustine Prep School 'A' 3:42.71
6 Riverside High School 'A' 3:51.35
7 Holy Cross High School 'A' 5:05.94
Men 4x400 Meter Relay JR VARSITY
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Willingboro 'B' 3:38.97
1) Mayey, Justin 2) Kobodje, Kelvin
3) Bennett, Brandon 4) Franklin, Isaih
2 Cherokee 'B' 3:41.16
3 Camden 'B' 3:44.35
4 Oakcrest High School 'B' 3:45.97
5 Cherokee 'C' 3:47.35
6 Eastern Regional High School 'B' 3:52.86
7 Egg Harbor Twp. 'B' 3:53.38
8 Rancocas Valley 'B' 3:53.94
9 Cherokee 'D' 4:03.38
10 Ocean City HS 'A' 4:04.80
11 Seneca High School Boys 'B' 4:08.07
12 Absegami High School 'B' 4:11.52
13 Camden Catholic 'B' 4:15.12
14 Clearview Regional High School 'B' 4:33.22
Men 4x800 Meter Relay VARSITY 1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodstown High School 'A' 8:43.68
1) Huang, Jon 2) Hart, John
3) Rogers, Dan 4) Fitzgerald, Michael
2 St. Joseph Hammonton 'A' 8:52.49
3 Bishop Eustace Prep 'A' 8:55.79
4 Schalick 'A' 9:15.09
Men 4x800 Meter Relay VARSITY 2
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Oakcrest High School 'A' 8:14.72
1) DiBianca, Joe 2) Johnson, Ray
3) Johnson, Aaron 4) Muhammad, Akmed
2 Delsea Boys Track and Fie 'A' 8:37.34
3 Rancocas Valley 'A' 8:39.90
4 Cumberland Regional H. S. 'A' 8:50.95
5 Vineland Boys Spring Track 'A' 8:53.57
6 Seneca High School Boys 'A' 9:19.49
-- Winslow Twp 'A' DQ
Men 4x800 Meter Relay FROSH
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Holy Cross High School 'B' 9:01.80
2 Cherokee 'B' 9:13.40
3 Woodstown High School 'B' 10:22.00
4 Paul Vi-Haddonfield 'B' 11:00.00
Men 800 Meter Sprint Medley Relay SUPER
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Egg Harbor Twp. 'A' 1:34.11
1) Wexler, Tom 2) Thomas, Stephan
3) Johnson, Tejay 4) Miller, Scott
2 Rancocas Valley 'A' 1:35.25
3 West Deptoford Boys track 'A' 1:35.29
4 Vineland Boys Spring Track 'A' 1:36.70
5 Burlington Township Track 'A' 1:36.97
6 Cumberland Regional H. S. 'A' 1:37.02
7 Cherokee 'A' 1:37.43
8 Camden 'A' 1:39.89
9 Triton HS 'A' 1:41.67
10 Haddon Heights High School 'A' 1:42.28
11 Camden Catholic 'A' 1:44.82
12 Moorestown Track 'A' 1:47.15
Men 1600 Meter Sprint Medley Relay FROSH
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cherokee 'B' 4:01.62
1) Rapp, Brandon 2) Staudt, Ross
3) Barr, John 4) Lowinger, Mike
2 Bishop Eustace Prep 'B' 4:05.99
3 Holy Cross High School 'B' 4:07.22
4 Egg Harbor Twp. 'B' 4:20.16
5 Cherry Hill East 'B' 4:20.92
6 Cherokee 'C' 4:23.65
7 Burlington Township Track 'B' 4:26.86
8 Woodstown High School 'B' 4:31.91
9 Moorestown Track 'B' 4:47.19
Men 1600 Meter Sprint Medley Relay VARSITY 2
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Egg Harbor Twp. 'A' 3:34.30
1) Miller, Scott 2) Wexler, Tom
3) Johnson, Tejay 4) Nealy, Ben
2 Oakcrest High School 'A' 3:34.31
3 Cherokee 'A' 3:38.42
4 Eastern Regional High School 'A' 3:38.76
5 Cumberland Regional H. S. 'A' 3:44.73
6 Moorestown Track 'A' 3:45.37
7 Clearview Regional High School 'A' 3:51.26
8 Cherry Hill East 'A' 3:52.41
9 Hammonton High School 'A' 3:53.63
10 Vineland Boys Spring Track 'A' 4:01.00
11 Winslow Twp 'A' 4:06.34
12 Seneca High School Boys 'A' 4:10.91
Men 1600 Meter Sprint Medley Relay JR VARSITY
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodrow Wilson 'B' 3:46.63
1) Johnson, Chris 2) Gacutan, Levandus
3) Butler, Robert 4) Allen, Keith
2 Willingboro 'B' 3:47.30
3 Vineland Boys Spring Track 'B' 3:57.09
4 Oakcrest High School 'B' 3:57.11
5 Absegami High School 'B' 3:58.88
6 Cherokee 'D' 4:00.13
7 St. Augustine Prep School 'B' 4:01.90
8 Cherokee 'E' 4:03.08
9 Cherokee 'B' 4:14.33
10 Bordentown Regional HS 'C' 4:14.68
11 Camden Catholic 'B' 4:22.31
12 Gloucester Catholic 'B' 4:24.05
13 Moorestown Track 'B' 4:28.57
14 Clearview Regional High School 'B' 4:30.45
15 Clearview Regional High School 'C' 4:31.97
16 Seneca High School Boys 'B' 4:32.18
17 Cherokee 'C' 4:34.68
18 Bordentown Regional HS 'B' 4:36.15
-- Ocean City HS 'B' DQ
Men Distance Medley Relay JR VARSITY
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cherry Hill East 'B' 11:38.52
1) Glatz, Damon 2) Gross, Sott
3) Elkan, Johua 4) Zhao, Scott
2 Cherokee 'B' 11:40.97
3 Paul Vi-Haddonfield 'B' 11:52.33
4 Rancocas Valley 'B' 12:04.83
5 Moorestown Track 'B' 12:11.43
6 Bishop Eustace Prep 'B' 12:18.13
7 West Deptoford Boys track 'B' 12:22.50
8 Absegami High School 'B' 12:25.83
9 Ocean City HS 'B' 12:25.96
10 Woodstown High School 'B' 12:38.32
11 Moorestown Track 'C' 12:41.53
12 Clearview Regional High School 'B' 13:04.52
13 Egg Harbor Twp. 'B' 13:13.36
14 St. Joseph Hammonton 'B' 13:13.46
15 Seneca High School Boys 'B' 13:45.51
Men Distance Medley Relay FROSH
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cherry Hill East 'B' 12:03.76
1) Beatty, Russell 2) Reber, Alex
3) Phillips, Marcus 4) Rodriguez, Daniel
2 Moorestown Track 'B' 12:35.66
3 Woodstown High School 'B' 13:26.02
Men Distance Medley Relay VARSITY 2
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Oakcrest High School 'A' 10:53.39
1) Capone, Matt 2) Adams, Derrick
3) Muhammad, Akmed 4) Johnson, Aaron
2 Delsea Boys Track and Fie 'A' 11:18.37
3 Cherokee 'A' 11:23.60
4 Moorestown Track 'A' 11:47.12
5 Rancocas Valley 'A' 11:55.23
6 Hammonton High School 'A' 12:10.71
7 Clearview Regional High School 'A' 12:12.59
8 Winslow Twp 'A' 12:15.76
9 Vineland Boys Spring Track 'A' 12:24.40
10 Ocean City HS 'A' 12:28.12
Men Distance Medley Relay VARSITY 1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Haddon Heights High School 'A' 11:01.78
1) Brody-Carney, Teague 2) Jones, Darius
3) Brody-Carney, Mason 4) Black, Josh
2 St. Augustine Prep School 'A' 11:08.37
3 Schalick 'A' 11:57.10
4 Woodstown High School 'A' 12:30.85
Men 4x110 Meter Shuttle Hurdle Relay FROSH
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Highland High School 'B' 1:16.40
1) Potter, Kevin 2) Johnson, Joe
3) Spence, Garfiled 4) Trolio, Devon
2 Bishop Eustace Prep 'B' 1:18.60
Men Pole Vault Relay VARSITY 2
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Zubrzycki, Ed Highland 14-00.00
2 Hagan, Timothy Moorestown Track 13-00.00
3 DiFrancesco, Mike Delsea 12-00.00
3 Parr, Josh Millville 12-00.00
3 Oberg, Michael Ocean City HS 12-00.00
3 Dever, Kevin Millville 12-00.00
3 Yackle, Justin Triton HS 12-00.00
3 Jeffers, Tom Triton HS 12-00.00
9 Johnson, Anthony Highland 11-06.00
10 Best, Ian Egg Harbor Twp. 11-00.00
10 Wilton, Dylan Delsea 11-00.00
12 Khamvong, Tony Oakcrest 10-00.00
12 Hesse, Mike Oakcrest 10-00.00
12 Dee, Nicholas Moorestown Track 10-00.00
12 Mazzeo, Ryan Ocean City HS 10-00.00
-- Macken, Tim Rancocas Valley NH
-- Dingman, Liam Egg Harbor Twp. NH
-- Johnson, Shady Clearview NH
-- Costello, Matthew Clearview NH
-- Trojak, Brandon Rancocas Valley XNH
-- Maze, Matt Cherokee NH
-- Conway, Jack Cherokee NH
-- Banks, Brian Eastern NH
-- Johnson, Kyle Eastern NH
Men Shot Put Relay FROSH
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Banks, Brandon Haddon Heights 45-05.00
2 Feggins, Julian Haddon Heights 42-03.00
3 Reichardt, Chris Gloucester Catholic 41-06.00
4 Smith, Jake Holy Cross 41-05.00
5 Prate, Anthony West Deptford 40-04.00
6 Holmes, Brandon Highland 39-01.00
7 Moffa, Joe Delsea 37-07.00
8 Ewers, Kyle Moorestown Track 36-04.00
9 Roane, Josh West Deptford 36-00.00
10 Kane, Mike Holy Cross 35-05.50
11 Collins, Nick Delsea 35-04.50
12 Ottaviano, Mike Absegami 35-04.00
13 Congdon, Christian Clearview 33-04.50
14 Nolan, Patrick Gloucester Catholic 32-09.00
15 Murray, Matthew Moorestown Track 31-09.00
16 DiBernardo, Connor Absegami 30-02.50
17 Wright, Joe Schalick 26-01.50
18 Walsh, Brian Clearview 23-00.00
19 Cardona, Jody Schalick 19-01.00
-- Blackwell, Malik Highland ND
Men Shot Put Relay JR VARSITY
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Neate, Daniel Ocean City HS 38-04.00
2 Henessey, Matt Buena Regional 37-05.50
3 Smith, Dante Oakcrest 37-05.00
4 Green, James Rancocas Valley 35-07.50
5 Pineiro, Anthony Clearview 35-01.00
6 Santiago, Jose Camden 34-09.00
7 Klaszky, Jordan Oakcrest 34-04.50
8 Mastroianni, Nicholas Moorestown Track 34-02.00
9 O'Laughlin, Brandon Buena Regional 34-00.50
10 Wallace, Nick Riverside 33-09.00
11 Roskoski, Dominic Cherokee 33-06.50
12 Weick, Robert Clearview 33-04.00
13 Cottom, Michael Triton HS 32-07.50
14 Minor, Brandon Rancocas Valley 32-05.00
15 Alongi, Chris Gloucester Catholic 32-02.00
16 Keller, Kevin Riverside 32-01.00
17 Diblasio, Joseph Moorestown Track 31-06.50
18 Braun, Brandon Woodstown 31-02.00
19 Marquis, Hoskins Camden 30-07.50
20 Cress, Joe Cherokee 30-06.50
21 Kargbo, David Clearview 30-05.50
22 Berwick, Dylan Schalick 30-04.50
23 Rosenfeld, Sam Schalick 29-06.00
24 Petty, Josh Absegami 29-04.25
25 Whong, Victor Bishop Eustace Prep 29-01.00
26 Harmelin, Jack Ocean City HS 28-06.00
27 Persichilli, Ryan Riverside 27-07.50
28 Aimino, Michael Bishop Eustace Prep 26-09.00
29 Garey, Darrius Triton HS 26-08.00
30 Reed, Quincy Woodstown 26-04.00
31 Ward, Tim Haddon Heights 26-02.00
32 Talarico, Mike Absegami 26-00.00
33 Knight, Mitchell Riverside 25-04.00
34 Manlove, Troy Haddon Heights 25-02.50
35 Singh, Amit Clearview 24-03.00
-- Santoro, Kevin Gloucester Catholic ND
Men Discus Throw Relay FROSH
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Banks, Brandon Haddon Heights 126-10
2 Roane, Josh West Deptford 92-08
3 Feggins, Julian Haddon Heights 90-04
4 Travalino, Vince Delsea 83-01
5 Reichardt, Chris Gloucester Catholic 77-05
6 Prate, Anthony West Deptford 75-09
7 Nolan, Patrick Gloucester Catholic 68-05
8 Wright, Joe Schalick 67-07
9 Johnson, Joe Highland 67-00
10 Mullen, Thomas Delsea 66-05
11 Sipple, Kyle Highland 65-06
12 Murray, Matthew Moorestown Track 60-01
13 Congdon, Christian Clearview 56-01
13 Stone, Jacob Clearview 56-01
13 Osorio, Felix Absegami 56-01
16 Ewers, Kyle Moorestown Track 54-07
17 Cardona, Jody Schalick 52-10
-- Moats, Chris Absegami ND
Men Discus Throw Relay VARSITY 2
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Prendergast, Matthew Egg Harbor Twp. 143-07
2 Visconti, Frank Eastern 138-10
3 Anastor, Andrew Vineland 136-07
4 Lopez, Jose Oakcrest 130-07
5 Pondo, Chris Delsea 128-09
6 Davis, Omensha Egg Harbor Twp. 126-06
7 McKeiver, Jerome Ocean City HS 124-11
8 Impagliazzo, Mark Ocean City HS 123-03
9 Costello, Matthew Clearview 122-03
10 Diblasio, Joseph Moorestown Track 121-05
11 Roskoski, Dominic Cherokee 120-01
12 Edwards, Vaughn Winslow Twp 119-04
13 Williams, Jarred Eastern 119-00
14 Hickman, John Delsea 118-11
15 Daniels, Sean Highland 118-03
16 Ritchie, Scott Clearview 116-06
17 McCleese, Brandon Cherokee 106-09
18 Cosme, Angel Vineland 105-03
19 Connely, Dan Seneca 104-02
20 Green, James Rancocas Valley 103-00
21 Barnes, Timaahd Highland 102-11
22 Pederson, Corey Moorestown Track 101-01
23 Meekins, Jordan Rancocas Valley 100-03
24 Klaszky, Jordan Oakcrest 100-01
25 Sullivan, Anthony Moorestown Track 93-04
26 Rulon, Kyle Seneca 80-03
Men Javelin Throw Relay VARSITY 1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Williams, Ryan Bordentown 154-06
2 Haines, Nick St. Joe's 147-00
3 Aregood, Cameron Gateway 146-04
4 Kane, Joe Holy Cross 143-10
5 Golden, Jack Gloucester Catholic 143-08
6 McClean, Dan Paul Vi-Haddonfield 143-01
7 Dasit, Ron Willingboro 142-09
8 Leyden, Brian St. Joe's 139-09
9 Carthan, Gary Bordentown 134-10
10 Engle, Justin Gateway 134-03
11 Dash, Matthew Willingboro 132-05
12 Nuneville, Josh Buena Regional 128-08
13 Rosenfeld, Sam Schalick 127-09
14 DiLella, Sean The Prep 127-08
15 Barone, Steve Riverside 126-04
16 Hensel, Eric Buena Regional 125-00
17 Bacho, Alan Holy Cross 124-11
18 Stringer, Chris The Prep 123-10
19 MACHAMER, Tom Riverside 123-02
20 Cruz, Luis Schalick 102-01
21 Golden, Dan Gloucester Catholic 101-05
22 Sobocinski, Gregory Bishop Eustace Prep 99-03
23 Cirone, James Bishop Eustace Prep 75-00
24 Rasmussen, Corey Paul Vi-Haddonfield 70-01
Men Javelin Throw VARSITY 2
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pierce, Andrew Cumberland 179-09
2 Keller, Adam Eastern 165-07
3 Glaud, Kalial Winslow Twp 157-02
4 Tuck, Connor Moorestown Track 156-09
5 Silary, Kevin Eastern 155-01
6 Stephenson, Jack Ocean City HS 148-02
7 Edwards, Vaughn Winslow Twp 146-11
8 Handy, Dennis Delsea 146-05
9 Sullivan, Anthony Moorestown Track 144-06
10 Lopez, Jose Oakcrest 143-06
11 Szymanek, John Seneca 142-09
12 Straubmuller, Mike Delsea 140-09
13 Winrow, Jonathan Cumberland 138-07
14 Wall, Frankie Cherokee 132-08
15 Kaylor, Ryan Rancocas Valley 132-06
16 Andrews, Matthew Ocean City HS 130-10
17 Nykiel, Justin Cherokee 130-07
18 Vorndran, Anthony Millville 129-00
19 Dwyer, Daniel Rancocas Valley 128-06
20 Huntzinger, James Egg Harbor Twp. 126-11
21 Klinglesmith, Sean Egg Harbor Twp. 125-05
22 Klaszky, Jordan Oakcrest 124-06
23 Ritchie, Scott Clearview 122-01
24 Branagan, Frankie Millville 120-08
25 Weick, Robert Clearview 118-00
26 Camacho, Richard Vineland 114-03
27 Caban, Anthony Vineland 110-00
28 Woods, Rob Seneca 109-06