Women's 100 Meters Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bosley, Charisma JR-3 Georgian Court 12.58
2 Piller, Jenna JR-3 Adelphi 12.83
3 Cotter, Taylor FR-1 Holy Family 13.17
4 Bohorquez Gonzalez, YanelSO-2 Georgian Court 13.20
5 Akinyemi, Tolulope SO-2 Holy Family 13.51
6 Guerrier, Roodginia FR-1 Adelphi 13.64
7 Williams, Deneisha FR-1 Caldwell 14.06
8 Algarin, Dreana FR-1 RC - Gloucester CC 14.49
9 Neupane , Sabina FR-1 Caldwell 14.97
Edwards, Aretha JR-3 Georgian Court DNS
Groomes, GeVana SO-2 Holy Family DNS
Elliott, Brianna FR-1 RC - Gloucester CC DNS
Henry-Ellis, Kimoya FR-1 Holy Family DNS
100 Meters Finals Section 1
Wind: -1.0
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bosley, Charisma JR-3 Georgian Court 12.58
2 Piller, Jenna JR-3 Adelphi 12.83
3 Cotter, Taylor FR-1 Holy Family 13.17
4 Bohorquez Gonzalez, YanelSO-2 Georgian Court 13.20
5 Akinyemi, Tolulope SO-2 Holy Family 13.51
6 Guerrier, Roodginia FR-1 Adelphi 13.64
Edwards, Aretha JR-3 Georgian Court DNS
Groomes, GeVana SO-2 Holy Family DNS
100 Meters Finals Section 2
Wind: +0.0
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
7 Williams, Deneisha FR-1 Caldwell 14.06
8 Algarin, Dreana FR-1 RC - Gloucester CC 14.49
9 Neupane , Sabina FR-1 Caldwell 14.97
Elliott, Brianna FR-1 RC - Gloucester CC DNS
Henry-Ellis, Kimoya FR-1 Holy Family DNS
Women's 200 Meters Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bosley, Charisma JR-3 Georgian Court 26.25
2 Salkey, Ariel FR-1 Holy Family 27.17
3 Bohorquez Gonzalez, YanelSO-2 Georgian Court 27.19
4 Akinyemi, Tolulope SO-2 Holy Family 27.42
5 Finnegan, Olivia FR-1 Adelphi 27.84
6 Guerrier, Roodginia FR-1 Adelphi 27.88
7 Williams, Deneisha FR-1 Caldwell 28.14
8 Lopez, Gabriela FR-1 Caldwell 30.26
9 Neupane , Sabina FR-1 Caldwell 30.29
10 Hamzah , Suzanne FR-1 Caldwell 39.30
Edwards, Aretha JR-3 Georgian Court DNS
Ward, Samaria FR-1 Holy Family DNS
Cotter, Taylor FR-1 Holy Family DNS
Groomes, GeVana SO-2 Holy Family DNS
Amogretti, Haley SO-2 Georgian Court DNS
200 Meters Finals Section 1
Wind:
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Bosley, Charisma JR-3 Georgian Court 26.25
2 Salkey, Ariel FR-1 Holy Family 27.17
3 Bohorquez Gonzalez, YanelSO-2 Georgian Court 27.19
4 Akinyemi, Tolulope SO-2 Holy Family 27.42
Edwards, Aretha JR-3 Georgian Court DNS
Ward, Samaria FR-1 Holy Family DNS
Cotter, Taylor FR-1 Holy Family DNS
Groomes, GeVana SO-2 Holy Family DNS
200 Meters Finals Section 2
Wind: 0.3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
5 Finnegan, Olivia FR-1 Adelphi 27.84
6 Guerrier, Roodginia FR-1 Adelphi 27.88
7 Williams, Deneisha FR-1 Caldwell 28.14
8 Lopez, Gabriela FR-1 Caldwell 30.26
9 Neupane , Sabina FR-1 Caldwell 30.29
10 Hamzah , Suzanne FR-1 Caldwell 39.30
Amogretti, Haley SO-2 Georgian Court DNS
Women's 400 Meters Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lash, Kai SO-2 Holy Family 59.31
2 Draper, Desiree FR-1 Holy Family 1:01.26
3 Chavarria, Beatriz JR-3 Adelphi 1:02.75
4 Toland, Lauren FR-1 Adelphi 1:03.71
5 Thorpe, Aaliyah FR-1 Georgian Court 1:03.77
6 Antoine, Victoria JR-3 Adelphi 1:06.00
7 Lopez, Gabriela FR-1 Caldwell 1:10.06
8 Baer, Sabrina FR-1 RC - Gloucester CC 1:10.94
9 Samuels, Meesha JR-3 Georgian Court 1:12.73
Marsh, Isabel FR-1 Adelphi DNS
Rozon, Samantha JR-3 Georgian Court DNS
400 Meters Finals Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lash, Kai SO-2 Holy Family 59.31
2 Draper, Desiree FR-1 Holy Family 1:01.26
3 Chavarria, Beatriz JR-3 Adelphi 1:02.75
4 Toland, Lauren FR-1 Adelphi 1:03.71
5 Thorpe, Aaliyah FR-1 Georgian Court 1:03.77
6 Antoine, Victoria JR-3 Adelphi 1:06.00
9 Samuels, Meesha JR-3 Georgian Court 1:12.73
Marsh, Isabel FR-1 Adelphi DNS
400 Meters Finals Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
7 Lopez, Gabriela FR-1 Caldwell 1:10.06
8 Baer, Sabrina FR-1 RC - Gloucester CC 1:10.94
Rozon, Samantha JR-3 Georgian Court DNS
Women's 800 Meters Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Marsh, Katherine FR-1 Adelphi 2:14.50
2 Marsh, Isabel FR-1 Adelphi 2:20.11
3 Barden, Niya FR-1 Georgian Court 2:30.38
4 Bridge, Susan JR-3 Holy Family 2:31.88
5 Minikel, Grace FR-1 Adelphi 2:32.58
6 Morrow, Jeanine FR-1 RC - Gloucester CC 2:34.03
7 Smith, Kelli SR-4 Adelphi 2:34.56
8 Faust, Teresa FR-1 Holy Family 2:41.10
9 Lloyd, Julia FR-1 Holy Family 2:45.26
10 Hughes, Bernadette FR-1 Holy Family 3:03.37
11 Fisgaer, Ashley FR-1 Holy Family 3:32.20
12 Holland, Kaitlyn FR-1 RC - Gloucester CC 3:39.38
Chavarria, Beatriz JR-3 Adelphi DNS
800 Meters Finals Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Marsh, Katherine FR-1 Adelphi 2:14.50
2 Marsh, Isabel FR-1 Adelphi 2:20.11
3 Barden, Niya FR-1 Georgian Court 2:30.38
4 Bridge, Susan JR-3 Holy Family 2:31.88
5 Minikel, Grace FR-1 Adelphi 2:32.58
7 Smith, Kelli SR-4 Adelphi 2:34.56
Chavarria, Beatriz JR-3 Adelphi DNS
800 Meters Finals Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
6 Morrow, Jeanine FR-1 RC - Gloucester CC 2:34.03
8 Faust, Teresa FR-1 Holy Family 2:41.10
9 Lloyd, Julia FR-1 Holy Family 2:45.26
10 Hughes, Bernadette FR-1 Holy Family 3:03.37
11 Fisgaer, Ashley FR-1 Holy Family 3:32.20
12 Holland, Kaitlyn FR-1 RC - Gloucester CC 3:39.38
Women's 1500 Meters Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Winthrop, Cecilia JR-3 Adelphi 4:58.79
2 Smith, Kelli SR-4 Adelphi 5:01.71
3 Minikel, Grace FR-1 Adelphi 5:10.81
4 Morrow, Jeanine FR-1 RC - Gloucester CC 5:31.33
5 Chant, Alina SO-2 Georgian Court 6:01.83
6 Holland, Kaitlyn FR-1 RC - Gloucester CC 7:17.33
7 Zeballos , Viviana FR-1 Caldwell 7:58.96
Women's 5000 Meters Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Martin, Ana Caldwell 21:29.89
2 Bridge, Susan JR-3 Holy Family 21:50.13
3 Reid, Victoria SO-2 Holy Family 23:00.82
4 Fisgaer, Amber FR-1 Holy Family 24:35.34
5 Hughes, Bernadette FR-1 Holy Family 25:06.48
6 Faust, Teresa FR-1 Holy Family 25:22.42
Chant, Alina SO-2 Georgian Court DNS
Women's 100 Hurdles Finals
Wind: -0.1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Chong, Kaila FR-1 Georgian Court 15.76
2 Amogretti, Haley SO-2 Georgian Court 15.99
3 Pusey, Shanell FR-1 Holy Family 16.42
4 Byfield, Alexis FR-1 Caldwell 16.71
5 Tregillies, Jennifer SR-4 Georgian Court 16.84
6 Khowessa, Hager JR-3 Holy Family 18.21
Yascur, Jenna JR-3 Georgian Court DNS
Piller, Jenna JR-3 Adelphi DNS
Women's 400 Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Griffin, Gabrielle SO-2 Adelphi 1:04.33
2 Tregillies, Jennifer SR-4 Georgian Court 1:07.60
3 Roth, Alexis SO-2 Adelphi 1:07.62
4 Jones, Nyoki SO-2 Holy Family 1:08.65
5 Hamzah , Suzanne FR-1 Caldwell 1:39.22
Women's 3000m Steeplechase Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Pausz, Rachel JR-3 Georgian Court 13:48.15
2 Reid, Victoria SO-2 Holy Family 13:49.41
Women's 4 x 400 Relay Finals
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 Holy Family (B) 4:11.80
Salkey, Akinyemi, Lash, Pusey
2 Adelphi (A) 4:16.54
Toland, Marsh, Winthrop, Antoine
3 Holy Family (A) 4:27.93
Jones, Cotter, Groomes, Draper
Georgian Court (A) DNS
Tregillies, Barden, Yascur, Thorpe
Women's High Jump Finals
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Hayes, Anjelai JR-3 Holy Family 1.47m 4-9.75
2 Parajon, Tiffany SO-2 Georgian Court 1.47m 4-9.75
3 Gaston, Leah JR-3 Holy Family 1.42m 4-7.75
4 Finnegan, Olivia FR-1 Adelphi 1.42m 4-7.75
5 Gatley, Jillian FR-1 Holy Family 1.37m 4-6
Yascur, Jenna JR-3 Georgian Court NH
Khowessa, Hager JR-3 Holy Family NH
Roberts, Alivia FR-1 Holy Family NH
Women's Pole Vault Finals
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Gravante, Hannah SO-2 Georgian Court 2.83m 9-3.25
2 Gatley, Jillian FR-1 Holy Family 2.43m 7-11.5
Martin, Deanna JR-3 Georgian Court NH
Women's Long Jump Finals
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Russell, Aniyah JR-3 Georgian Court 5.70m 18-8.5
2 Bosley, Charisma JR-3 Georgian Court 5.53m 18-1.75
3 Rayside, Shanae JR-3 Georgian Court 5.32m 17-5.5
4 Byfield, Alexis FR-1 Caldwell 4.81m 15-9.5
5 Hayes, Anjelai JR-3 Holy Family 4.74m 15-6.75
6 Algarin, Dreana FR-1 RC - Gloucester CC 4.46m 14-7.75
7 Khowessa, Hager JR-3 Holy Family 4.45m 14-7.25
8 Roberts, Alivia FR-1 Holy Family 4.40m 14-5.25
9 Elliott, Brianna FR-1 RC - Gloucester CC 3.80m 12-5.75
10 Randolph, Sydney FR-1 Holy Family 3.80m 12-5.75
Groomes, GeVana SO-2 Holy Family ND
Women's Triple Jump Finals
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Finnegan, Olivia FR-1 Adelphi 10.80m 35-5.25
2 Hayes, Anjelai JR-3 Holy Family 10.23m 33-6.75
3 Byfield, Alexis FR-1 Caldwell 10.17m 33-4.5
4 Gatley, Jillian FR-1 Holy Family 9.79m 32-1.5
5 Algarin, Dreana FR-1 RC - Gloucester CC 8.98m 29-5.5
Rayside, Shanae JR-3 Georgian Court ND
Khowessa, Hager JR-3 Holy Family ND
Roberts, Alivia FR-1 Holy Family ND
Women's Shot Put Finals
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Braxton-Young, Korryn FR-1 Holy Family 11.80m 38-8.75
2 Keck, Elena SO-2 Georgian Court 10.80m 35-5.25
3 Lynn, Kathryn FR-1 Adelphi 10.75m 35-3.25
4 Appau, Ciera FR-1 Adelphi 9.87m 32-4.75
5 Pardi, Victoria FR-1 Caldwell 9.32m 30-7
6 Emery, Erin FR-1 Caldwell 9.03m 29-7.5
7 Jean, A'Nyla FR-1 Georgian Court 8.88m 29-1.75
Randolph, Sydney FR-1 Holy Family ND
Women's Discus Finals
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Bock, Stephanie SR-4 Georgian Court 43.74m 143-6
2 Erskine, Ginalee JR-3 Georgian Court 35.64m 116-11
3 Appau, Ciera FR-1 Adelphi 27.61m 90-7
4 Lynn, Kathryn FR-1 Adelphi 25.96m 85-2
5 Pardi, Victoria FR-1 Caldwell 25.76m 84-6
6 Keck, Elena SO-2 Georgian Court 24.67m 80-11
7 Emery, Erin FR-1 Caldwell 22.10m 72-6
8 Jean, A'Nyla FR-1 Georgian Court 21.50m 70-6
Randolph, Sydney FR-1 Holy Family ND
Braxton-Young, Korryn FR-1 Holy Family ND
Women's Hammer Finals
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Bock, Stephanie SR-4 Georgian Court 45.77m 150-2
2 Erskine, Ginalee JR-3 Georgian Court 42.04m 137-11
3 Keck, Elena SO-2 Georgian Court 37.19m 122-0
4 Appau, Ciera FR-1 Adelphi 25.56m 83-10
Lynn, Kathryn FR-1 Adelphi ND
Braxton-Young, Korryn FR-1 Holy Family ND
Women's Javelin Finals
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Erskine, Ginalee JR-3 Georgian Court 34.52m 113-3
2 Parajon, Tiffany SO-2 Georgian Court 29.32m 96-2
3 Baer, Sabrina FR-1 RC - Gloucester CC 24.02m 78-10
Randolph, Sydney FR-1 Holy Family ND
Reid, Victoria SO-2 Holy Family ND
Braxton-Young, Korryn FR-1 Holy Family ND