J&J - 30th Annual H.O.N.O.R. Track Meet - 7/13/2019
30th Annual H.O.N.O.R. Track Meet
Memorial Stadium - New Brunswick
Results
Event 1 4x100 Meter Relay 7-8 Division Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
Finals
1 Jersey City Rec Panthers Track 'A' 1:18.05
2 New Teck Spirits Nts 'A' 1:22.10
Event 2 4x100 Meter Relay 7-8 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Jersey City Rec Panthers Track 'A' 1:06.11
2 Prime Time Track Club 'A' 1:13.53
Event 3 4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 New Teck Spirits Nts 'A' 1:02.27
2 Jersey City Rec Panthers Track 'A' 1:09.28
Event 4 4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Garden State Track Club 'A' 1:10.06
Event 5 4x100 Meter Relay 11-12 Division Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Prime Time Track Club 'A' 1:01.07
2 New Teck Spirits Nts 'A' 1:03.31
Event 6 4x100 Meter Relay 11-12 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Jersey City Rec Panthers Track 'A' 1:01.40
2 Prime Time Track Club 'A' 1:06.52
Event 7 4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 DC Select Track Club 'A' 54.55
2 Whirlwinds Track Club 'A' 58.87
3 Prime Time Track Club 'A' 1:03.06
Event 9 4x100 Meter Relay 15-16 Division Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Atlantic County Track Club 'A' 49.14
2 Neptune Jersey Shore Titans 'A' 50.59
3 Whirlwinds Track Club 'A' 52.84
Event 10 4x100 Meter Relay 15-16 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 First State Destroyers Track & 'A' 45.38
2 Atlantic County Track Club 'A' 47.00
3 First State Destroyers Track & 'B' 1:00.16
Event 12 4x100 Meter Relay 17-18 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Trenton Track Club 'A' 45.37
2 First State Destroyers Track & 'A' 45.55
Event 13 1500 Meter Run 9-10 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Benson, Jeudi Aj's Elite T 6:00.95
2 Brown, Aaliyah New Teck Spi 6:08.44
3 Bedessie, Rachel Supersonics 6:44.31
Event 14 1500 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Keshinro, Abdulqaid Dashing Dons 5:28.36
2 Wilson, Tahj Neptune Jers 5:30.57
3 King Jr, Joseph Philly Facto 5:53.66
Event 15 1500 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Drumwright, Payton Philly Facto 5:00.98
2 Sheppard, Brooke Jeuness Trac 5:17.63
3 Massey, Rayana Philly Facto 5:25.97
4 Jones, Taylor Philly Facto 5:26.01
5 Greenidge, Sidney Willingboro 5:44.81
6 Smith, Laylah-Charlie Philly Facto 5:49.19
7 Perry, Dominique New Teck Spi 7:05.88
Event 16 1500 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Wilson, Taysaun Neptune Jers 4:54.29
2 Keshinro, Abdulsalam Dashing Dons 4:55.78
3 Brinkley, Dhakir Philly Facto 4:58.09
4 Devine, Michael Unattached 5:15.41
5 Hicks, Omar Supersonics 5:23.03
6 Bell-Williams, Josiah Transy East 5:24.13
7 Simpson, Solomon Garden State 5:57.51
8 Henle, Alex West Chester 6:15.89
9 Fox, Logan Transy East 6:32.43
Event 17 1500 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Sheppard, Rainn Jeuness Trac 4:50.97
2 Gomes, Maya Jeuness Trac 4:59.05
3 Torres, Sarah Trenton Trac 6:12.13
4 Hedgepeth, Kyler Trenton Trac 6:14.33
5 Ballanrtyne, Grace Trenton Trac 6:15.86
6 Tvrdik, Cibella Neptune Jers 6:22.79
Event 18 1500 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Wilson, Teddy Neptune Jers 4:53.18
2 Martin, Thomas Unattached 4:58.46
3 Santana, Jorwally Transy East 5:04.88
4 Stango, David Whirlwinds T 5:15.03
5 Nyenator, Gabrial Transy East 5:25.21
6 Crawford Preston, Aiden Whirlwinds T 5:37.77
Event 19 1500 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Mcdonald, Madison Jeuness Trac 5:07.53
2 Garnett, Jourdan Jeuness Trac 5:11.38
3 Hill, Kaylah Jeuness Trac 5:14.88
4 Umlauf, Anna Neptune Jers 5:46.21
5 Smarr, Nyjah Tri-State El 6:08.37
Event 20 1500 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Drumwright, Andrew Philly Facto 4:30.27
2 Drumwright, Aaron Philly Facto 4:30.69
3 Leslie, Nathan First State 4:56.84
4 Mcdonald, James Trenton Trac 5:13.84
Event 22 1500 Meter Run 17-18 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Colavito, John Whirlwinds T 4:19.52
2 Spriggs, Karon AP Rec Track 4:44.48
3 Caban, Devin Fast Start 4:46.92
4 Togo, Tidiane Harlem Child 4:59.80
5 Hill, Tim Trenton Trac 5:09.24
Event 23 100 Meter Dash 7-8 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Scott, Kiersten DC Select Tr 15.18q 2
2 Davis-Roberts, Miracle Atlantic Cou 15.72q 1
3 Bell, Zamoiya New Teck Spi 17.21q 5
4 Doddapaneni, Nishka Elite Runner 17.28q 3
5 Ball, Jacqueline Garden State 17.91q 4
6 Edwards, Jamaya Supersonics 18.13q 5
7 Craig, Za'Riah Willingboro 18.22 2
8 Walker, Amiyah DC Select Tr 18.25 2
9 Henry, Peyton New Teck Spi 18.60 3
10 Plantin, Lyrik Elite Runner 18.72 1
11 Anderson, Bella New Teck Spi 18.78 1
12 Valai, Jayla Maximum Spee 19.13 3
13 Espitia, Beverlee Jersey City 23.20 4
Event 23 100 Meter Dash 7-8 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Scott, Kiersten DC Select Tr 14.98
2 Davis-Roberts, Miracle Atlantic Cou 15.73
3 Ball, Jacqueline Garden State 16.65
4 Bell, Zamoiya New Teck Spi 16.79
5 Doddapaneni, Nishka Elite Runner 17.26
6 Edwards, Jamaya Supersonics 18.19
Event 24 100 Meter Dash 7-8 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Coke, Omari Unattached 15.02q 3
2 Altino, Lucas Jersey City 15.87q 2
3 Allen, Michael-Elias Jersey City 16.01q 1
4 Bolivar, Luc Team East Or 16.11q 6
5 Plantin, Dyseer Elite Runner 16.37q 4
6 Kerr, Travis Trenton Trac 16.74q 5
7 Allen, Isaiah Trenton Trac 16.78 1
8 Edwards, Jerrel D Train Expr 17.12 5
9 Hanby, Ryan First State 17.54 5
10 Wilson, Mustafa Unattached 17.73 3
11 May Bridgers, Jax Prime Time T 18.03 2
12 Allen, Deandre Unattached 18.38 1
13 Glass, Galileo Rde 18.45 6
14 Altino, Ryan Jersey City 18.77 3
15 Muhammad, Nazir Supersonics 19.49 5
16 Tillery 3rd, Ronald Unattached 19.71 3
17 Williams-Singleton, Isai Prime Time T 19.82 1
18 Martin, Ayden Neptune Jers 20.10 6
19 Hall, Jacob Transy East 21.36 2
20 Parks, Samih Trenton Trac 21.49 4
21 Ameyah, Kelvin Transy East 23.47 1
22 Stewart, Xavier Plainfield T 27.92 3
Event 24 100 Meter Dash 7-8 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Coke, Omari Unattached 14.99
2 Altino, Lucas Jersey City 15.70
3 Bolivar, Luc Team East Or 15.94
4 Plantin, Dyseer Elite Runner 16.39
5 Allen, Michael-Elias Jersey City 16.45
6 Kerr, Travis Trenton Trac 17.45
Event 25 100 Meter Dash 9-10 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hall, Brianna New Teck Spi 14.94q 1
2 Haynes, Ashanti New Teck Spi 15.17q 5
3 Tatum, D'Njah Trenton Trac 15.20q 3
4 Nanevie, Angelique Unattached 15.28q 1
5 Bass, Morgan Jeuness Trac 15.38q 4
6 Hackett, Vanessa Unattached 15.51q 4
7 Hannah-Jones, Najya Jeuness Trac 15.64 2
8 Bing, Lauren Trenton Trac 15.72 3
9 Ogunwolere, Toke Plainfield T 15.80 5
10 Pittman, Kendall Unattached 15.80 5
11 Roman, Rocheele Jersey City 16.01 1
12 Moore, Samara Delaware Eli 16.27 1
13 Parks, Soraya Trenton Trac 16.49 4
14 Boothe, Jada Delaware Eli 16.54 5
15 Cummings, Haniyya Transy East 16.81 2
16 Samuel, Amelia Elite Runner 16.98 3
17 Guzman, Jessenia Garden State 17.10 5
18 Bell, Zoe New Teck Spi 17.43 2
19 Roper, Asha Jersey City 17.52 4
20 Richards, Jordyn DC Select Tr 18.20 5
21 Bell-Williams, Trinity Transy East 19.92 4
22 Shaw, Tatyana Jersey City 20.98 3
Event 25 100 Meter Dash 9-10 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Hall, Brianna New Teck Spi 14.94
2 Tatum, D'Njah Trenton Trac 15.10
3 Haynes, Ashanti New Teck Spi 15.23
4 Bass, Morgan Jeuness Trac 15.34
5 Nanevie, Angelique Unattached 15.55
6 Hackett, Vanessa Unattached 15.55
Event 26 100 Meter Dash 9-10 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Woodward, Amir Neptune Jers 13.75q 1
2 Ledgister, Jevon Jersey City 13.94q 2
3 Grier, Jayden First State 14.93q 6
4 Rubio, Sebastian MySprintClub 15.11q 4
5 Otey, Julian Neptune Jers 15.13q 3
6 Quick, Jayquan Maximum Spee 15.23q 7
7 Finkelman, Max MySprintClub 15.26 5
8 Rogers, Senica Transy East 15.36 1
9 Perry, Alex Neptune Jers 15.39 1
10 Wright, Jermiah Maximum Spee 15.45 5
11 Harrison, Shawn First State 15.66 4
12 Ford-Adams, Malachi First State 15.92 7
13 Morales, Gabriel Elite Runner 16.35 3
14 Duncan, Sean Prime Time T 16.80 6
15 George, Adreyan Elite Runner 17.19 2
16 Hart, Gabriel Unattached 17.60 2
17 Lake, Xavier Garden State 18.45 3
18 Drummond, Carter Jersey City 18.70 7
19 Solanki, Dhruv Prime Time T 20.30 1
20 Battle, Brandon Team East Or 21.87 5
Event 26 100 Meter Dash 9-10 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Woodward, Amir Neptune Jers 13.66
2 Ledgister, Jevon Jersey City 13.90
3 Finkelman, Max MySprintClub 14.93
4 Otey, Julian Neptune Jers 14.93
5 Quick, Jayquan Maximum Spee 15.13
6 Grier, Jayden First State 15.24
Event 27 100 Meter Dash 11-12 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Merritt, Kenya Unattached 13.01q 2
2 Trim, Adilia Jeuness Trac 13.08q 1
3 Gaines, Jael Atlantic Cou 13.82q 4
4 Kline, Charlie Trinity Trac 14.01q 4
5 Coleman, Nyla Philly Facto 14.19q 5
6 Pinkett, Amira Prime Time T 14.36q 2
7 Snell, Gabrielle MySprintClub 14.91 2
8 Hawkins, Jewel DC Select Tr 14.92 2
9 Merritt, Kennedi Unattached 14.95 7
10 Mercado, Alexa Elite Runner 15.13 1
11 Samuel, Jahnisa Elite Runner 15.14 2
12 Merris, Cara Prime Time T 15.14 5
13 Blair, Lasha Plainfield T 15.53 6
14 Bell, Adysen Viper TC 15.69 7
15 Bolivar, Alani Team East Or 15.94 1
16 Wescott, Raniya Roster 15.94 1
17 Ingraham, April New Teck Spi 16.20 5
18 Cash, Egypt Delaware Eli 16.21 6
19 Lalani, Maya First State 16.92 7
20 Espitia, Amy Jersey City 17.19 6
21 Kyle, Ava DC Select Tr 17.29 4
Event 27 100 Meter Dash 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Trim, Adilia Jeuness Trac 12.98
2 Merritt, Kenya Unattached 13.02
3 Gaines, Jael Atlantic Cou 13.65
4 Kline, Charlie Trinity Trac 14.04
5 Coleman, Nyla Philly Facto 14.08
Event 28 100 Meter Dash 11-12 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Warner, Elias Team East Or 13.46q 6
2 Rodriguez, Jordan Rde 13.55q 2
3 Barilford, Cadel Rde 13.67q 3
4 Johnson, Jurious Willingboro 13.70q 2
5 Johnson, Jarious Willingboro 13.91q 5
6 Knighton, Terrance Willingboro 14.01q 5
7 Gaymon, Jasir First State 14.24 1
8 Lawson, Nathan Team East Or 14.48 6
9 Henry Jr, Roman Zenith Veloc 14.51 2
10 Merkin, Aidan Unattached 14.51 5
11 Anderson, Jacob Jersey City 14.59 1
12 Williams-Singleton, Eith Prime Time T 14.74 6
13 Glass, Giancarlo Rde 14.90 2
14 Grier, Xavier First State 14.99 4
15 Chatman, Tavian Viper TC 15.15 5
16 Spencer, Rashad First State 15.17 4
17 Porter, Jaylen First State 15.43 4
18 Sims, Moses Tigers Track 15.56 6
19 Hall Jr, Jason Transy East 15.58 3
20 Drummond, Riley Jersey City 15.59 1
21 Coke, Paston Unattached 15.73 4
22 Sturdivant, Satoru Jersey City 15.99 6
23 Hart, Daniel Unattached 16.02 1
24 Tucker Jr, Kamal Philly Facto 16.44 2
25 Slater, Sabre Transy East 16.49 5
26 Coppolino, Peter Prime Time T 17.21 3
27 Romage, Daniel Prime Time T 17.39 1
Event 28 100 Meter Dash 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Rodriguez, Jordan Rde 13.11
2 Warner, Elias Team East Or 13.37
3 Barilford, Cadel Rde 13.40
4 Johnson, Jurious Willingboro 13.96
5 Knighton, Terrance Willingboro 14.15
6 Johnson, Jarious Willingboro 14.22
Event 29 100 Meter Dash 13-14 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Pemberton, Amalinally Atlantic Cou 13.07q 1
2 Rubio, Gina MySprintClub 13.28q 2
3 Mosley, Alasia Aj's Elite T 13.46q 5
4 Lamin, Mikayla Unattached 13.62q 3
5 Michel, Priscilla Viper TC 13.85q 4
6 Wert, Laura Whirlwinds T 14.19q 5
7 Jacobs, Makayla Unattached 14.36 2
8 Davis-Owens, Bria Trenton Trac 14.45 5
9 Dean, Kareema DC Select Tr 14.49 5
10 Chung, Carly Whirlwinds T 14.61 1
11 Banks, Kiera Eagles Track 14.66 2
12 Higgs, Paris Transy East 14.68 4
13 Lake, Olivia Garden State 14.82 3
14 Ball, Mia Garden State 14.95 1
15 Thomas, Jasmyn West Chester 14.96 3
16 Pan, Saoni Whirlwinds T 15.03 1
17 Johnson, Kayla Unattached 15.04 5
18 Smith, Gabrielle Whirlwinds T 15.36 5
19 Pillay, Anahita Prime Time T 15.37 3
20 Parikh, Suhani Prime Time T 15.68 4
21 Valdes, Gianna D Train Expr 16.32 2
22 Solanki, Haiya Prime Time T 16.54 1
23 Schafer, Hope Whirlwinds T 16.81 2
24 Ford, Gelencia New Teck Spi 16.82 1
Event 29 100 Meter Dash 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Pemberton, Amalinally Atlantic Cou 13.00
2 Rubio, Gina MySprintClub 13.16
3 Lamin, Mikayla Unattached 13.26
4 Mosley, Alasia Aj's Elite T 13.45
5 Michel, Priscilla Viper TC 13.65
6 Wert, Laura Whirlwinds T 13.88
Event 30 100 Meter Dash 13-14 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Dicks, Jihad Trenton Trac 12.13q 1
2 Brown, Anthony Unattached 12.18q 1
3 Johnson, Neil Unattached 12.18q 4
4 Battle, Jalynn Team East Or 12.30q 2
5 Lucien II, Jacques Viper TC 12.57q 3
6 Miller, Kwame Delaware Eli 12.83q 2
7 Mccoy, Chaas Jersey City 12.96 3
8 Williams, Elijah Delaware Eli 13.10 4
9 Hudson, Mateo Unattached 13.36 1
10 Ramsey, Amir Garden State 13.68 3
11 Ryder, Jared Trinity Trac 13.68 4
12 Hart, Samuel Unattached 13.75 1
13 Howard, Merl DC Select Tr 15.11 3
Event 30 100 Meter Dash 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Johnson, Neil Unattached 11.85
2 Dicks, Jihad Trenton Trac 11.87
3 Lucien II, Jacques Viper TC 11.95
4 Brown, Anthony Unattached 12.22
5 Battle, Jalynn Team East Or 12.27
6 Miller, Kwame Delaware Eli 12.80
Event 31 100 Meter Dash 15-16 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Whaley, Joslynn Atlantic Cou 12.71q 2
2 Princz, Lauren Atlantic Cou 12.74q 1
3 Dotts, Marlee Neptune Jers 12.97q 4
4 Bey, Eyota Aoc Track an 13.00q 5
5 Foster, Deleon Delaware Eli 13.11q 5
6 Rosario, Kalia Neptune Jers 13.12q 6
7 Dotts, Chloee Neptune Jers 13.16 3
8 Charles, Maya Aoc Track an 13.17 4
9 Andrews, Skyler Jeuness Trac 13.22 6
10 Barrett, Jahanni Dashing Dons 13.33 5
11 Roberts, Stephanie Whirlwinds T 13.35 1
12 Bain, Brinesha Jeuness Trac 13.42 2
13 Ramos, Jazlin Trenton Trac 13.42 4
13 Urbanek, Makenna Unattached 13.42 6
15 Chin, Sophia Whirlwinds T 13.77 1
16 Byrd, Eryn Trenton Trac 13.83 2
17 Johnson, Amira First State 13.93 3
18 Bell, Sydni Viper TC 14.04 3
19 Stango, Madeline Whirlwinds T 14.09 6
20 Conan, Kelly Unattached 14.54 3
21 Duncan, Gianna Prime Time T 14.86 1
22 Perry, Alexis Neptune Jers 15.70 1
23 Scott, Madison Transy East 17.64 5
Event 31 100 Meter Dash 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Whaley, Joslynn Atlantic Cou 12.58
2 Bey, Eyota Aoc Track an 12.64
3 Dotts, Marlee Neptune Jers 12.94
4 Rosario, Kalia Neptune Jers 13.01
5 Foster, Deleon Delaware Eli 13.03
Event 32 100 Meter Dash 15-16 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Jackson, Devin First State 11.46q 4
2 Bowen, Naeem First State 11.53q 4
3 Peiffer, Shawn Tigers Track 11.72q 5
4 Scott, Nasir Tigers Track 11.73q 2
5 Gadie, Sam Trenton Trac 11.82q 1
6 Ramsey, Randon Trenton Trac 11.89q 1
7 Olanrewaju, Abraham Atlantic Cou 12.06 5
8 Edwards, Jashon First State 12.09 4
9 Jones, Trae Trenton Trac 12.14 2
10 Pereia, Kyron Transy East 12.31 5
11 Cummings, Raekwon Tigers Track 12.32 5
12 Johnson, Collin Whirlwinds T 12.41 3
13 Barry, D'Jibril First State 12.48 2
14 Alexander, Damien Atlantic Cou 12.60 3
15 Scott, Cameron AP Rec Track 12.62 1
16 Foltz, Thomas Whirlwinds T 12.72 2
17 Hanby, Hayden First State 12.92 3
Event 32 100 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Scott, Nasir Tigers Track 11.60
2 Gadie, Sam Trenton Trac 11.67
3 Bowen, Naeem First State 11.68
4 Jackson, Devin First State 11.69
5 Ramsey, Randon Trenton Trac 11.80
6 Peiffer, Shawn Tigers Track 11.86
Event 33 100 Meter Dash 17-18 Division Girls
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Preliminaries
1 Gibson, Jaleezia Tigers Track 12.39q
2 Grantham, Azariah Unattached 12.51q
3 Adewale, Lateefat Tigers Track 13.12q
Event 33 100 Meter Dash 17-18 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Gibson, Jaleezia Tigers Track 12.66
2 Adewale, Lateefat Tigers Track 13.19
Event 34 100 Meter Dash 17-18 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Reeves, Nigel Delaware Eli 11.24q 1
2 Anthony, Greg Newark Strid 11.26q 3
3 Meredith, Dandre Dashing Dons 11.37q 2
4 Brunelle, Matthieu Unattached 12.02q 2
5 Abu, Kamir First State 12.15q 3
6 Jupiter, Jacquel Trenton Trac 12.22q 3
7 Mitchell, Jahari Newark Strid 12.24 2
8 McGee, Tyrique New Teck Spi 12.59 1
9 Raymond, Tyshawn Trenton Trac 12.80 2
10 Whaley, Isaiah Atlantic Cou 13.32 1
Event 34 100 Meter Dash 17-18 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Reeves, Nigel Delaware Eli 11.05
2 Anthony, Greg Newark Strid 11.19
3 Meredith, Dandre Dashing Dons 11.26
4 Abu, Kamir First State 11.88
5 Brunelle, Matthieu Unattached 11.89
6 Jupiter, Jacquel Trenton Trac 12.07
Event 35 400 Meter Dash 7-8 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Davis-Roberts, Miracle Atlantic Cou 1:20.24 1
2 Craig, Za'Riah Willingboro 1:26.32 2
3 Smart, Gianni Supersonics 1:26.56 1
4 Johnson, Jada Jersey City 1:27.40 2
5 Uter, Suniyah Neptune Jers 1:31.49 1
6 Walker, Amiyah DC Select Tr 1:33.60 2
7 Murphy, Taylor Transy East 1:33.60 1
8 Bedessie, Racquel Supersonics 1:36.97 2
9 Edwards, Jamaya Supersonics 1:37.79 2
Event 36 400 Meter Dash 7-8 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Johnson, Jayden Jersey City 1:14.55 1
2 Coleman, Cayden Philly Facto 1:15.53 1
3 Keshinro, Kameel Dashing Dons 1:19.62 1
4 Bolivar, Luc Team East Or 1:20.04 1
5 Sykes, Cj Plainfield T 1:20.49 2
6 Johnson, Braylon Neptune Jers 1:24.20 2
7 Edwards, Jerrel D Train Expr 1:25.55 1
8 Hanby, Ryan First State 1:25.83 3
9 Allen, Isaiah Trenton Trac 1:28.32 3
10 Almonte, Chrisanthony Transy East 1:30.18 3
11 Allen, Deandre Unattached 1:39.01 3
12 Lalani, Nikhil First State 1:39.25 3
13 Tsioulcas-Sherman, Treyv Garden State 1:44.05 2
Event 37 400 Meter Dash 9-10 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Benson, Ruby Aj's Elite T 1:09.52 1
2 Ogunwolere, Toke Plainfield T 1:16.50 3
3 Hackett, Tori Unattached 1:16.81 1
4 Tatum, D'Njah Trenton Trac 1:17.00 2
5 King, Autumn Jeuness Trac 1:17.40 1
6 Boothe, Jada Delaware Eli 1:17.86 4
7 Bing, Lauren Trenton Trac 1:20.54 4
8 Moore, Samara Delaware Eli 1:21.78 2
9 Pittman, Kendall Unattached 1:22.08 4
10 Nanevie, Angelique Unattached 1:23.45 2
11 Bedessie, Rachel Supersonics 1:23.81 3
12 Cargill, Shalyssa New Teck Spi 1:25.31 4
13 Singh, Aanika Jersey City 1:25.98 1
14 Plantin, Brielle Elite Runner 1:28.26 3
15 Parks, Soraya Trenton Trac 1:29.42 3
16 Roper, Asha Jersey City 1:30.34 1
Event 38 400 Meter Dash 9-10 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Woodward, Adrian Neptune Jers 1:11.68
2 Aine, Jayden Supersonics 1:14.20
3 Grier, Jayden First State 1:17.74
4 Otey, Julian Neptune Jers 1:17.91
Event 39 400 Meter Dash 11-12 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Trim, Adilia Jeuness Trac 59.70 1
2 Merritt, Kenya Unattached 1:00.62 1
3 Gaines, Jael Atlantic Cou 1:04.72 4
4 Jones, Emony Plainfield T 1:06.62 1
5 Smith, Terriann Dashing Dons 1:11.63 2
6 Bergdoll, Lila Whirlwinds T 1:14.79 2
7 Bolivar, Alani Team East Or 1:19.34 2
8 Brown, Alexus New Teck Spi 1:21.69 3
9 Blair, Lasha Plainfield T 1:24.06 3
10 Cash, Egypt Delaware Eli 1:26.77 3
11 Gibbs, Timoya New Teck Spi 1:28.81 4
Event 40 400 Meter Dash 11-12 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Wilson, Taysaun Neptune Jers 1:01.31 1
2 Barilford, Cadel Rde 1:03.18 1
3 Smith, Vincent Neptune Jers 1:05.14 1
4 Henry Jr, Roman Zenith Veloc 1:05.55 1
5 Taylor, Jamar First State 1:05.67 3
6 Knighton, Terrance Willingboro 1:07.09 2
7 Bedessie, Richard Supersonics 1:07.44 2
8 Hicks, Omar Supersonics 1:08.27 2
9 Rodriguez, Jordan Rde 1:08.97 1
10 Warner, Elias Team East Or 1:09.37 2
11 Johnson, Jarious Willingboro 1:09.73 2
12 Drame, Saidou First State 1:12.06 3
13 Brackin Jr, Jermaine Garden State 1:14.46 4
14 Johnson, Jurious Willingboro 1:15.48 3
15 Lawson, Nathan Team East Or 1:17.04 3
16 Uter, Judah Neptune Jers 1:18.78 4
17 Edwards, Jamari Supersonics 1:20.41 4
18 Davis, Omari Supersonics 1:24.71 4
Event 41 400 Meter Dash 13-14 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 White, Syniah Philly Facto 1:00.92 1
2 Ezike, Chioma Jeuness Trac 1:01.44 1
3 Sheppard, Tai Jeuness Trac 1:02.38 1
4 Keshiro, Zanikhat Dashing Dons 1:05.01 2
5 Allen, Amira Delaware Run 1:06.47 1
6 Shubert, Brooke First State 1:06.51 1
7 Ward, Alaya DC Select Tr 1:07.32 4
8 Small, Lindsey Elite Runner 1:08.24 2
9 Wooten, Alisha DC Select Tr 1:08.68 4
10 Tvrdik, Cibella Neptune Jers 1:13.08 3
11 Zou, Anna Whirlwinds T 1:13.33 3
12 Nawajei, Benay Transy East 1:14.06 2
13 Smith, Teairra Dashing Dons 1:14.09 3
14 Valdes, Gianna D Train Expr 1:20.95 4
15 Roberts, Niyah Dashing Dons 1:22.25 3
16 Williams, Selah Garden State 1:23.55 4
Event 42 400 Meter Dash 13-14 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Battle, Jalynn Team East Or 55.90 1
2 Scott, Makhi Delaware Run 55.98 1
3 Wilson, Teddy Neptune Jers 56.89 1
4 Townes Jr, Kareem DC Select Tr 59.39 4
5 Martin, Terrell DC Select Tr 1:01.06 4
6 Rimpel, Jacob Elite Runner 1:01.99 3
7 Colavito, Michael Whirlwinds T 1:04.84 3
8 Guzman, Orlando Garden State 1:07.46 4
9 Edwards, Jalen D Train Expr 1:11.68 3
Event 43 400 Meter Dash 15-16 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Bey, Eyota Aoc Track an 58.43 2
2 Roberts, Shaunaja Atlantic Cou 59.35 3
3 Stranix, Mackenzie Whirlwinds T 1:02.55 2
4 Scott, Kaia DC Select Tr 1:03.80 3
5 Johnson, Amira First State 1:06.73 3
6 Young-Bey, Allahjah Elite Runner 1:06.98 2
7 Matthews, Ayanna DC Select Tr 1:14.66 2
Event 44 400 Meter Dash 15-16 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Peiffer, Shawn Tigers Track 52.27 1
2 Pulley, Myles Trenton Trac 52.97 1
3 Pierce, Cody Atlantic Cou 54.81 1
3 Davis-Logan, Noah Atlantic Cou 54.81 1
5 Cooper, Bryce West Chester 55.29 1
6 Fonseca, Israel Philly Facto 55.61 2
7 Kumar, Tarun Trenton Trac 55.73 1
8 Brooks, Dwayne First State 56.86 2
9 Olanrewaju, Abraham Atlantic Cou 57.15 2
10 Crossman, Dillon First State 57.77 3
11 Foltz, Thomas Whirlwinds T 58.25 4
12 Thomas, Jordan First State 58.76 3
13 Williamson-Strachan, Jay Philly Facto 59.05 3
14 Rimpel, Jahrel Elite Runner 1:00.91 2
15 Leslie, David First State 1:01.17 3
16 Ali-Permell, Leonard First State 1:03.01 2
17 Fevrin, Louis Delaware Eli 1:06.81 4
18 Lherisson Samon, Grant Garden State 1:17.78 4
Event 45 400 Meter Dash 17-18 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Young-Bey, Nyjah Elite Runner 58.74
2 Lorjuste, Nevaeh Trinity Trac 1:00.39
3 Carmicheal, Heaven Trenton Trac 1:03.61
4 Jackson, Leisha Unattached 1:04.60
5 Sanogo, Nakaridia Harlem Child 1:10.75
Event 46 400 Meter Dash 17-18 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Little, Malachi Rde 50.62 2
2 Burnett, Jackson Transy East 51.29 2
3 Charles, Kernley Trenton Trac 51.79 2
4 Ridley, Dana Trenton Trac 52.91 3
5 Cooper, Cole West Chester 53.12 2
6 Furlow, Nathaniel Whirlwinds T 53.75 2
7 Haynesworth, Freddie Eagles Track 56.52 3
8 Jackson, Kanial First State 57.80 3
9 Robinson, Derick Harlem Child 1:00.97 3
10 Whaley, Isaiah Atlantic Cou 1:03.55 3
Event 47 50 Meter Dash 6 & Under Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Chattoo, Alayah Unattached 8.35 2
2 Keshinro, Latifat Dashing Dons 8.42 1
3 Powell, Melanie Unattached 8.49 2
4 Taffe, Ariana MySprintClub 8.53 3
5 Franck, Jaida Delaware Run 8.55 2
6 Delgado, Kha'Nyi Trenton Trac 8.64 1
7 Scott, Nickenzie DC Select Tr 8.71 2
8 Hicks, Oceanna Supersonics 8.73 1
9 Hodge, Kassidy Trenton Trac 9.11 3
10 Anderson, Brielle New Teck Spi 9.63 1
11 Harris, Adaya Trenton Trac 10.18 4
12 Walker, Alisha DC Select Tr 11.88 3
13 Levy, Rihanna Viper TC 12.39 4
Event 48 50 Meter Dash 6 & Under Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Canton, Jacob Garden State 7.99 2
2 Oumamar, Mouloud Jersey City 8.07 3
3 Hairston, Xavier Supersonics 8.43 1
4 Tsioulcas-Sherman, Treyv Garden State 8.72 2
5 Manning, Mikayil Garden State 8.81 3
6 Butler, Kyle Supersonics 8.82 2
7 Clemmens Jr, Jerome Trenton Trac 9.53 3
8 Sutton, Charles Supersonics 9.94 1
9 Rhoden, Colin Delaware Eli 10.05 1
10 Doddapaneni, Viyaan Elite Runner 11.14 3
11 Benson, Bryce Unattached 11.75 1
12 Brown, Andrew DC Select Tr 12.48 3
13 Bolivar, Lennox Team East Or 12.56 2
Event 49 800 Meter Run 7-8 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Smart, Gianni Supersonics 3:16.42
2 Bedessie, Racquel Supersonics 3:25.94
3 Murphy, Taylor Transy East 3:29.69
4 Uter, Suniyah Neptune Jers 3:35.53
Event 50 800 Meter Run 7-8 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Coleman, Cayden Philly Facto 2:53.67
2 Nyennator, Miles Transy East 3:06.33
3 Johnson, Braylon Neptune Jers 3:09.42
4 Sykes, Cj Plainfield T 3:18.87
5 Keshinro, Kameel Dashing Dons 3:19.34
6 Stockling, Kaeden Rde 3:19.35
7 Brown, Jason Transy East 3:20.37
8 Stockling, Kaiel Rde 3:35.62
9 Almonte, Chrisanthony Transy East 3:58.74
Event 51 800 Meter Run 9-10 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Benson, Jeudi Aj's Elite T 2:58.06
2 Bedessie, Rachel Supersonics 3:20.75
Event 52 800 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Wilson, Tahj Neptune Jers 2:40.81
2 Keshinro, Abdulqaid Dashing Dons 2:42.83
3 Aine, Jayden Supersonics 2:43.45
4 King Jr, Joseph Philly Facto 2:49.65
5 Niles, Hatcher Garden State 3:09.26
Event 53 800 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Drumwright, Payton Philly Facto 2:25.01
2 Jones, Taylor Philly Facto 2:31.86
3 Sheppard, Brooke Jeuness Trac 2:32.07
4 Massey, Rayana Philly Facto 2:37.19
5 Jones, Emony Plainfield T 2:45.95
6 Smith, Laylah-Charlie Philly Facto 2:49.35
7 Franklin, Janiyah New Teck Spi 2:50.70
8 Smith, Terriann Dashing Dons 3:00.99
9 Perry, Dominique New Teck Spi 3:29.36
Event 54 800 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Brinkley, Dhakir Philly Facto 2:22.55
2 Wilson, Taysaun Neptune Jers 2:25.47
3 Keshinro, Abdulsalam Dashing Dons 2:27.25
4 Bedessie, Richard Supersonics 2:31.05
5 Barilford, Cadel Rde 2:33.59
6 Taylor, Jamar First State 2:41.95
7 Bell-Williams, Josiah Transy East 2:43.05
8 Hicks, Omar Supersonics 2:45.12
9 Simpson, Solomon Garden State 2:52.54
10 Boyarsky, Joshua Garden State 2:53.07
11 Drame, Saidou First State 2:55.29
12 Smith, Vincent Neptune Jers 3:01.90
13 Uter, Judah Neptune Jers 3:05.40
14 Davis, Omari Supersonics 3:36.41
Event 55 800 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Sheppard, Rainn Jeuness Trac 2:17.79
2 Gomes, Maya Jeuness Trac 2:19.07
3 Sheppard, Tai Jeuness Trac 2:34.79
4 Keshiro, Zanikhat Dashing Dons 2:37.31
5 Small, Lindsey Elite Runner 2:47.26
6 Kyle, Asija DC Select Tr 2:52.95
7 Hedgepeth, Kyler Trenton Trac 2:59.03
8 Ballanrtyne, Grace Trenton Trac 3:05.41
9 Tvrdik, Cibella Neptune Jers 3:11.04
Event 56 800 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Wilson, Teddy Neptune Jers 2:19.56
2 Martin, Thomas Unattached 2:20.36
3 Santana, Jorwally Transy East 2:27.23
4 Sigda, Jackson Whirlwinds T 2:30.04
5 Singleton, Phillip Unattached 2:30.11
6 Furman, Nassire Unattached 2:30.16
7 Nyenator, Gabrial Transy East 2:33.89
8 Kirchner, Noah Whirlwinds T 2:40.10
9 Crawford Preston, Aiden Whirlwinds T 2:45.93
Event 57 800 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Garnett, Jourdan Jeuness Trac 2:25.36
2 Mcdonald, Madison Jeuness Trac 2:32.58
3 Scott, Kaia DC Select Tr 2:36.86
4 Smarr, Nyjah Tri-State El 2:37.01
5 Umlauf, Anna Neptune Jers 2:38.84
6 Sanogo, Nakaridia Harlem Child 2:54.74
7 Matthews, Ayanna DC Select Tr 3:07.31
Event 58 800 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Cooper, Bryce West Chester 2:05.54
2 Drumwright, Aaron Philly Facto 2:09.30
3 Drumwright, Andrew Philly Facto 2:10.16
4 Fonseca, Israel Philly Facto 2:12.32
5 Williamson-Strachan, Jay Philly Facto 2:14.00
6 Ali-Permell, Leonard First State 2:17.75
7 Samuel, Andre DC Select Tr 2:18.14
8 Leslie, Nathan First State 2:20.72
9 Fevrin, Louis Delaware Eli 2:32.33
10 Mcdonald, James Trenton Trac 2:33.79
Event 60 800 Meter Run 17-18 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Burnett, Jackson Transy East 1:57.24
2 Roberts, Ryan First State 2:02.51
3 Colavito, John Whirlwinds T 2:08.79
4 Spriggs, Karon AP Rec Track 2:12.22
5 Cruz, Maximus Fast Start 2:14.60
6 Jackson, Kanial First State 2:17.46
7 Caban, Devin Fast Start 2:18.56
8 Hill, Tim Trenton Trac 2:22.83
9 Togo, Tidiane Harlem Child 2:24.75
Event 61 200 Meter Dash 7-8 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Scott, Kiersten DC Select Tr 32.03 1
2 Doddapaneni, Nishka Elite Runner 36.78 1
3 Smart, Gianni Supersonics 37.06 2
4 Craig, Za'Riah Willingboro 37.24 2
5 Walker, Amiyah DC Select Tr 39.43 3
6 Plantin, Lyrik Elite Runner 40.49 2
7 Bedessie, Racquel Supersonics 42.76 3
8 Cummings, Seraiah Transy East 43.74 3
9 Edwards, Jamaya Supersonics 44.26 1
Event 62 200 Meter Dash 7-8 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Coke, Omari Unattached 31.62 1
2 Bolivar, Luc Team East Or 33.41 2
3 Johnson, Jayden Jersey City 33.60 1
4 Altino, Lucas Jersey City 35.16 1
5 Plantin, Dyseer Elite Runner 35.42 2
6 Johnson, Braylon Neptune Jers 35.56 1
7 Hanby, Ryan First State 37.09 3
8 Canton, Jacob Garden State 38.87 5
9 Allen, Deandre Unattached 39.32 3
10 Kerr, Travis Trenton Trac 39.37 4
11 Allen, Isaiah Trenton Trac 39.55 4
12 Wilson, Mustafa Unattached 39.99 1
13 Lalani, Nikhil First State 42.02 4
14 Sykes, Cj Plainfield T 42.56 2
15 Douglas, Noah Garden State 43.18 4
16 Ameyah, Kelvin Transy East 45.36 5
17 Hall, Jacob Transy East 47.68 4
18 Stewart, Xavier Plainfield T 1:01.58 1
Event 63 200 Meter Dash 9-10 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Benson, Ruby Aj's Elite T 29.70 1
2 Tatum, D'Njah Trenton Trac 32.43 1
3 King, Autumn Jeuness Trac 32.61 1
4 Ogunwolere, Toke Plainfield T 32.74 3
5 Hannah-Jones, Najya Jeuness Trac 33.12 3
6 Nanevie, Angelique Unattached 33.17 3
7 Bass, Morgan Jeuness Trac 33.63 3
8 Bing, Lauren Trenton Trac 34.12 6
9 Boothe, Jada Delaware Eli 34.41 6
10 Moore, Samara Delaware Eli 34.65 3
11 Roman, Rocheele Jersey City 34.70 1
12 Singh, Aanika Jersey City 34.71 1
13 Samuel, Amelia Elite Runner 35.37 5
14 Cummings, Haniyya Transy East 36.10 5
15 Parks, Soraya Trenton Trac 36.41 3
16 Cargill, Shalyssa New Teck Spi 36.90 5
17 Bell, Zoe New Teck Spi 37.18 5
18 Richards, Jordyn DC Select Tr 38.90 6
19 Utomakill, Timothea New Teck Spi 40.96 5
20 Shaw, Tatyana Jersey City 48.43 5
Event 64 200 Meter Dash 9-10 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Woodward, Adrian Neptune Jers 28.41 1
2 Woodward, Amir Neptune Jers 28.42 1
3 Ledgister, Jevon Jersey City 28.52 1
4 Otey, Julian Neptune Jers 31.43 1
5 Keshinro, Abdulqaid Dashing Dons 32.04 1
6 Hicks, Bailey Plainfield T 32.24 3
7 Grier, Jayden First State 32.29 2
8 Aine, Jayden Supersonics 32.75 2
9 Canton, Joshua Garden State 32.88 3
10 Morales, Gabriel Elite Runner 33.06 3
11 Wright, Jermiah Maximum Spee 33.51 3
12 Quick, Jayquan Maximum Spee 33.94 2
13 Ford-Adams, Malachi First State 35.62 2
14 Perry, Alex Neptune Jers 36.21 5
15 George, Adreyan Elite Runner 37.78 3
16 Lake, Xavier Garden State 40.69 5
17 Drummond, Carter Jersey City 42.37 5
Event 65 200 Meter Dash 11-12 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Trim, Adilia Jeuness Trac 26.65 1
2 Merritt, Kenya Unattached 26.67 1
3 Coleman, Nyla Philly Facto 29.30 2
4 Kline, Charlie Trinity Trac 30.13 1
5 Snell, Gabrielle MySprintClub 30.19 1
6 Mercado, Alexa Elite Runner 31.01 3
7 Samuel, Jahnisa Elite Runner 31.42 2
8 Hawkins, Jewel DC Select Tr 31.91 6
9 Merritt, Kennedi Unattached 32.24 2
10 Lustin, Alexandrea Unattached 32.31 3
11 Blair, Lasha Plainfield T 33.55 7
12 Smith, Terriann Dashing Dons 34.10 2
13 Wescott, Raniya Roster 34.16 7
14 Cash, Egypt Delaware Eli 35.29 3
15 Kyle, Ava DC Select Tr 36.10 6
16 Espitia, Amy Jersey City 36.55 6
17 Lalani, Maya First State 37.68 6
Event 66 200 Meter Dash 11-12 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Rodriguez, Jordan Rde 27.48 1
2 Smith, Vincent Neptune Jers 28.40 1
3 Keshinro, Abdulsalam Dashing Dons 28.80 3
4 Johnson, Jarious Willingboro 28.83 3
5 Bedessie, Richard Supersonics 29.19 3
6 Henry Jr, Roman Zenith Veloc 29.26 2
7 Knighton, Terrance Willingboro 29.92 2
8 Johnson, Jurious Willingboro 30.21 2
9 Lawson, Nathan Team East Or 30.36 3
10 Gaymon, Jasir First State 30.57 5
11 Warner, Elias Team East Or 31.48 4
12 Hall Jr, Jason Transy East 31.96 5
13 Porter, Jaylen First State 32.28 5
14 Davis, Omari Supersonics 32.30 5
15 Grier, Xavier First State 32.64 5
16 Edwards, Jamari Supersonics 34.56 4
17 Tucker Jr, Kamal Philly Facto 35.79 4
Event 67 200 Meter Dash 13-14 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Ward, Alaya DC Select Tr 25.87 5
2 Dean, Kareema DC Select Tr 26.26 5
3 Ezike, Chioma Jeuness Trac 26.57 2
4 Rubio, Gina MySprintClub 26.76 1
5 White, Syniah Philly Facto 26.84 1
6 Allen, Amira Delaware Run 27.56 1
7 Wooten, Alisha DC Select Tr 27.59 6
8 Zou, Anna Whirlwinds T 28.03 5
9 Shubert, Brooke First State 28.67 2
10 Mosley, Alasia Aj's Elite T 28.99 2
11 Michel, Priscilla Viper TC 29.85 4
12 Davis-Owens, Bria Trenton Trac 30.13 6
13 Lake, Olivia Garden State 30.19 6
14 Nawajei, Benay Transy East 30.21 3
15 Wert, Laura Whirlwinds T 30.26 2
16 Higgs, Paris Transy East 30.44 1
17 Chung, Carly Whirlwinds T 30.46 3
18 Jacobs, Makayla Unattached 30.55 2
19 Schafer, Hope Whirlwinds T 32.06 5
20 Williams, Selah Garden State 32.34 6
21 Smith, Teairra Dashing Dons 32.51 4
22 Pan, Saoni Whirlwinds T 32.55 3
23 King, Tatiyanna Philly Facto 33.28 4
24 Johnson, Kayla Unattached 33.88 4
25 Ball, Mia Garden State 34.13 4
26 Roberts, Niyah Dashing Dons 34.30 3
Event 68 200 Meter Dash 13-14 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Dicks, Jihad Trenton Trac 24.27 1
2 Lucien II, Jacques Viper TC 24.33 1
3 Scott, Makhi Delaware Run 24.38 2
4 Johnson, Neil Unattached 24.48 2
5 Battle, Jalynn Team East Or 24.60 1
6 Miller, Kwame Delaware Eli 25.54 3
7 Rimpel, Jacob Elite Runner 26.24 3
8 Ryder, Jared Trinity Trac 28.48 4
9 Howard, Merl DC Select Tr 29.43 4
10 Hudson, Mateo Unattached 29.59 3
11 Edwards, Jalen D Train Expr 30.93 4
Event 69 200 Meter Dash 15-16 Division Girls
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Bey, Eyota Aoc Track an 25.75 1
2 Bess, Kayla Delaware Eli 26.25 2
3 Dotts, Chloee Neptune Jers 26.51 1
4 Andrews, Skyler Jeuness Trac 26.87 4
5 Bain, Brinesha Jeuness Trac 26.92 3
6 Foster, Deleon Delaware Eli 26.98 2
7 Roberts, Stephanie Whirlwinds T 27.28 2
8 Charles, Maya Aoc Track an 27.43 3
9 Urbanek, Makenna Unattached 27.84 5
10 Hill, Kaylah Jeuness Trac 28.16 4
11 Stranix, Mackenzie Whirlwinds T 28.20 3
12 Ramos, Jazlin Trenton Trac 28.32 5
13 Young-Bey, Allahjah Elite Runner 28.50 3
14 Byrd, Eryn Trenton Trac 28.58 2
15 Johnson, Amira First State 28.70 3
16 Barrett, Jahanni Dashing Dons 28.72 2
17 Smarr, Nyjah Tri-State El 29.54 5
18 Lustin, Adrieanna Unattached 31.59 3
Event 70 200 Meter Dash 15-16 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Pulley, Myles Trenton Trac 23.04 1
2 Jackson, Devin First State 23.18 1
3 Gadie, Sam Trenton Trac 23.67 1
4 Brooks, Dwayne First State 23.75 1
5 Scott, Nasir Tigers Track 23.77 2
6 Ramsey, Randon Trenton Trac 24.06 3
7 Jones, Trae Trenton Trac 24.13 3
8 Tagaram, Uhas Trenton Trac 24.30 3
9 Thomas, Jordan First State 24.47 3
10 Rimpel, Jahrel Elite Runner 24.59 2
11 Pereia, Kyron Transy East 24.68 3
12 Edwards, Jashon First State 24.70 3
13 Johnson, Collin Whirlwinds T 24.95 4
14 Barry, D'Jibril First State 25.05 1
15 Cummings, Raekwon Tigers Track 25.34 4
16 Crossman, Dillon First State 25.83 4
17 Riley, Jalen Willingboro 26.22 5
18 Hanby, Hayden First State 26.61 5
19 Jackson, Treyallen Unattached 29.54 5
20 Lherisson Samon, Grant Garden State 34.23 5
Event 71 200 Meter Dash 17-18 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Young-Bey, Nyjah Elite Runner 25.26
2 Barrett, Asia Trenton Trac 27.15
2 Carmicheal, Heaven Trenton Trac 27.15
4 Underwood, Nefertiti Harlem Child 27.70
4 Jackson, Leisha Unattached 27.70
Event 72 200 Meter Dash 17-18 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Ridley, Dana Trenton Trac 22.00 1
2 Little, Malachi Rde 22.39 1
3 Reeves, Nigel Delaware Eli 22.42 2
4 Meredith, Dandre Dashing Dons 22.96 2
5 Cooper, Cole West Chester 23.24 2
6 Reid, Kristof Unattached 23.25 1
7 Charles, Kernley Trenton Trac 23.51 3
8 Abu, Kamir First State 24.02 3
9 Brunelle, Matthieu Unattached 24.57 3
10 Raymond, Tyshawn Trenton Trac 25.99 2
11 Robinson, Derick Harlem Child 25.99 3
12 McGee, Tyrique New Teck Spi 27.24 3
Event 73 4x400 Meter Relay 7-8 Division Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Jersey City Rec Panthers Track 'A' 6:55.91
Event 74 4x400 Meter Relay 7-8 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Transy East 'A' 6:53.13
Event 75 4x400 Meter Relay 9-10 Division Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 New Teck Spirits Nts 'A' 5:20.79
Event 77 4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 New Teck Spirits Nts 'A' 5:40.14
Event 78 4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 First State Destroyers Track & 'A' 5:00.19
2 Garden State Track Club 'A' 5:16.98
3 Transy East 'A' 5:21.23
Event 80 4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Whirlwinds Track Club 'A' 4:44.25
Event 82 4x400 Meter Relay 15-16 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 First State Destroyers Track & 'A' 4:02.54
Event 84 4x400 Meter Relay 17-18 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 First State Destroyers Track & 'A' 3:47.18
Event 85 Long Jump 6 & Under Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Keshinro, Latifat Dashing Dons 7-00.00
2 Taffe, Ariana MySprintClub 6-05.00
3 Powell, Melanie Unattached 5-11.00
4 Franck, Jaida Delaware Run 5-05.00
5 Douglas, Noelle Garden State 5-04.00
6 Hicks, Oceanna Supersonics 4-08.00
7 Levy, Rihanna Viper TC 3-09.00
8 Anderson, Brielle New Teck Spi 3-07.00
Event 86 Long Jump 6 & Under Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Oumamar, Mouloud Jersey City 9-05.50
2 Hairston, Xavier Supersonics 7-03.00
3 Butler, Kyle Supersonics 6-02.00
4 Tsioulcas-Sherman, Treyv Garden State 6-01.00
5 Trimm, Alphous Unattached 5-09.00
6 Sutton, Charles Supersonics 5-02.00
Event 87 Long Jump 7-8 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Davis-Roberts, Miracle Atlantic Cou 11-07.00
2 Harrison, Leila Jersey City 9-02.00
3 Roper, Kayla Jersey City 8-06.00
4 Ball, Jacqueline Garden State 8-04.50
Event 88 Long Jump 7-8 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Edwards, Jerrel D Train Expr 10-03.50
2 Allen, Michael-Elias Jersey City 9-11.00
3 Nyennator, Miles Transy East 9-08.00
4 Keshinro, Kameel Dashing Dons 9-01.00
5 Glass, Galileo Rde 9-00.00
6 Altino, Ryan Jersey City 8-08.00
7 Wilson, Mustafa Unattached 7-03.25
8 Manning, Mikayil Garden State 7-01.00
9 Almonte, Chrisanthony Transy East 7-00.00
10 Canton, Jacob Garden State 6-04.00
Event 89 Long Jump 9-10 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Bass, Morgan Jeuness Trac 12-10.50
2 Hackett, Tori Unattached 11-05.00
3 Guzman, Jessenia Garden State 11-04.50
4 Hannah-Jones, Najya Jeuness Trac 11-02.00
5 Hackett, Vanessa Unattached 11-00.00
Event 90 Long Jump 9-10 Division Boys
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Finkelman, Max MySprintClub 13-07.00 1
2 Quick, Jayquan Maximum Spee 13-01.00 1
3 Wright, Jermiah Maximum Spee 11-00.50 1
4 Canton, Joshua Garden State 10-04.00 2
5 Harrison, Shawn First State 8-06.00 1
Event 91 Long Jump 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Kline, Charlie Trinity Trac 16-03.00
2 Snell, Gabrielle MySprintClub 13-07.00
3 Bell, Adysen Viper TC 12-08.00
4 Merris, Cara Prime Time T 12-03.00
5 Wescott, Raniya Delaware Run 9-09.50
Event 92 Long Jump 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Glass, Giancarlo Rde 13-06.00
2 Anderson, Jacob Jersey City 13-00.00
3 Chatman, Tavian Viper TC 12-06.00
4 Sturdivant, Satoru Jersey City 9-08.00
5 Boyarsky, Gabriel Garden State 9-01.50
6 Brackin Jr, Jermaine Garden State 7-01.00
Event 93 Long Jump 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Michel, Priscilla Viper TC 16-05.50
2 Banks, Kiera Eagles Track 15-03.00
3 Allen, Amira Delaware Run 14-11.00
4 Shubert, Brooke First State 14-00.00
5 Capella, Emily Eagles Track 13-11.00
6 Smith, Teairra Dashing Dons 11-01.00
Event 94 Long Jump 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Brown, Anthony Unattached 18-02.50
2 Scott, Makhi Delaware Run 17-01.50
3 Townes Jr, Kareem DC Select Tr 17-01.00
4 Davis, Markell Philly Facto 16-09.50
5 Ryder, Jared Trinity Trac 14-07.00
6 Guzman, Orlando Garden State 14-00.00
7 Ramsey, Amir Garden State 12-04.00
Event 95 Long Jump 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Andrews, Skyler Jeuness Trac 16-08.00
2 Bell, Sydni Viper TC 15-01.00
3 Conan, Kelly Unattached 14-10.00
4 Duncan, Gianna Prime Time T 14-02.00
5 Matthews, Ayanna DC Select Tr 9-07.00
Event 96 Long Jump 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Bowen, Naeem First State 20-04.00
2 Cooper, Bryce West Chester 18-05.50
3 Scott, Cameron AP Rec Track 18-00.00
4 Gore, Jaden First State 16-05.00
Event 98 Long Jump 17-18 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Anthony, Greg Newark Strid 21-08.25
2 Rich, Chris Whirlwinds T 21-00.50
3 Meredith, Dandre Dashing Dons 20-10.00
4 Jupiter, Jacquel Trenton Trac 20-02.00
5 Mitchell, Jahari Newark Strid 19-03.00
6 Cooper, Cole West Chester 18-05.50
7 Riembauer, Joshua Last One Bes 16-00.00
Event 99 Triple Jump 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
-- Bell, Adysen Viper TC FOUL
Event 101 Triple Jump 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Capella, Emily Eagles Track 32-02.50
2 Banks, Kiera Eagles Track 29-09.50
Event 102 Triple Jump 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Miller, Kwame Delaware Eli 36-09.00
2 Williams, Elijah Delaware Eli 35-03.50
3 Sigda, Jackson Whirlwinds T 28-07.00
4 Martin, Terrell DC Select Tr 28-04.00
Event 103 Triple Jump 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Conan, Kelly Unattached 33-01.25
2 Bell, Sydni Viper TC 32-10.00
Event 104 Triple Jump 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Pulley, Myles Trenton Trac 40-10.00
Event 106 Triple Jump 17-18 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Brunelle, Matthieu Unattached 40-08.00
2 Haynesworth, Freddie Eagles Track 39-02.00
3 Jupiter, Jacquel Trenton Trac 37-05.00
4 Riembauer, Joshua Last One Bes 33-03.00
Event 107 Shot Put 9-10 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Bell-Williams, Trinity Transy East 14-04.00
2 Utomakill, Timothea New Teck Spi 13-04.00
Event 108 Shot Put 9-10 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Rubio, Sebastian MySprintClub 22-05.50
2 Battle, Brandon Team East Or 17-01.50
Event 109 Shot Put 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Benson, Juin Aj's Elite T 27-09.50
2 Lustin, Alexandrea Unattached 22-11.00
-- Wescott, Raniya Roster FOUL
Event 110 Shot Put 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Battle, Jacob Team East Or 25-05.00
2 Edwards, Jamari Supersonics 23-11.00
Event 111 Shot Put 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Nawajei, Benay Transy East 36-05.50
2 Baffour Awuah, Destiny Unattached 33-05.00
3 Higgs, Paris Transy East 30-10.50
4 Valdes, Gianna D Train Expr 24-11.00
5 King, Tatiyanna Philly Facto 23-08.00
6 Keshiro, Zanikhat Dashing Dons 23-03.50
7 Roberts, Niyah Dashing Dons 22-02.50
8 Ezike, Chioma Jeuness Trac 21-09.00
9 Ford, Gelencia New Teck Spi 18-05.50
Event 112 Shot Put 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Okeefe, Logan Eagles Track 32-06.00
2 Boothe, Joshua Delaware Eli 29-07.00
3 Nyenator, Gabrial Transy East 29-01.00
4 Scott, Robert Transy East 26-03.50
5 Edwards, Jalen D Train Expr 24-02.00
Event 113 Shot Put 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Scott, Madison Transy East 26-00.50
Event 114 Shot Put 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Manning, Joshua Transy East 40-00.50
2 Martin, Tyrell First State 40-00.00
Event 115 Shot Put 17-18 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Jones, Mya Trinity Trac 28-05.00
Event 116 Shot Put 17-18 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Gui Dibo, Ryan First State 44-10.50