Hackensack HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.19 | Shanice Murray | 4th | Prelims H1 | All results | |
13.27 | Shanice Murray | 5th | Finals H1 | All results | |
14.48 | Jasmine James | 12th | Prelims H2 | All results | |
14.52 | Monae Mattis | 13th | Prelims H2 | All results | |
200 Meter Dash | |||||
27.24 | Shanice Murray | 5th | Finals H2 | All results | |
27.87 | SB | Julia Morrone | 6th | Finals H2 | All results |
29.19 | Teleyah Witherspoon | 10th | Finals H2 | All results | |
400 Meter Dash | |||||
1:08.63 | SB | Teleyah Witherspoon | 12th | Finals H1 | All results |
1:10.58 | SB | Jordan Lockwood | 15th | Finals H1 | All results |
800 Meter Run | |||||
2:41.82 | Kimberly Grullon | 10th | Finals H1 | All results | |
1600 Meter Run | |||||
5:41.30 | SB | Kadreya Simeon | 7th | Finals H1 | All results |
6:03.35 | Brianna Mathurin | 10th | Finals H1 | All results | |
3200 Meter Run | |||||
12:15.08 | Kadreya Simeon | 6th | Finals H1 | All results | |
13:09.93 | Chelsei Campbell | 12th | Finals H1 | All results | |
13:22.79 | Jessica Grimsland | 13th | Finals H1 | All results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.05 | Emma Morrone | 11th | Prelims H1 | All results | |
18.54 | SB | Marisa Greenwald | 12th | Prelims H2 | All results |
18.98 | SB | Teleyah Witherspoon | 14th | Prelims H1 | All results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:10.51 | Gena Kaminski | 5th | Finals H2 | All results | |
1:23.53 | Jordan Lockwood | 8th | Finals H1 | All results | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Emma Morrone | 5th | Finals H1 | All results |
4-4 | SB | Teleyah Witherspoon | 8th | Finals H1 | All results |
Long Jump | |||||
15-8.25 | Julia Morrone | 4th | Finals H1 | All results | |
13-11.5 | Emma Morrone | 11th | Finals H1 | All results | |
Triple Jump | |||||
34-6.25 | SB | Emma Morrone | 3rd | Finals H1 | All results |
31-4.75 | Julia Morrone | 11th | Finals H1 | All results | |
Pole Vault | |||||
6-6 | Patricia Moronta | 9th | Finals H1 | All results | |
6-6 | SB | Ashley Becan | 11th | Finals H1 | All results |
Discus | |||||
86-7 | SB | Mackenzie Carroll | 5th | Finals H1 | All results |
75-3 | Mariyah Martinez | 8th | Finals H1 | All results | |
67-8 | Karen Severino | 12th | Finals H1 | All results | |
Javelin | |||||
85-7 | SB | Mackenzie Schieli | 7th | Finals H1 | All results |
79-0 | Karen Severino | 9th | Finals H1 | All results | |
73-7 | Mackenzie Carroll | 12th | Finals H1 | All results | |
Shot Put | |||||
30-7.25 | SB | Mackenzie Schieli | 5th | Finals H1 | All results |
28-7.25 | SB | Mackenzie Carroll | 7th | Finals H1 | All results |
25-3 | SB | Karen Severino | 10th | Finals H1 | All results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.45 | Rayshawn Hammond | 2nd | Finals H1 | All results | |
11.58 | Rayshawn Hammond | 2nd | Prelims H2 | All results | |
12.19 | Isaiah McFadden | 9th | Prelims H2 | All results | |
12.44 | Tymere Robinson | 14th | Prelims H2 | All results | |
200 Meter Dash | |||||
23.05 | Rayshawn Hammond | 2nd | Finals H2 | All results | |
24.82 | SB | Marwan Hassan | 15th | Finals H1 | All results |
400 Meter Dash | |||||
55.86 | Justin Marte | 9th | Finals H1 | All results | |
56.07 | Anthony Moran | 10th | Finals H2 | All results | |
56.18 | SB | Mekhi Walker | 11th | Finals H1 | All results |
800 Meter Run | |||||
2:01.50 | SB | Chris Benitez | 1st | Finals H1 | All results |
2:13.02 | SB | Ryan Morales | 13th | Finals H1 | All results |
2:13.07 | Kevin Cabrera | 14th | Finals H1 | All results | |
1600 Meter Run | |||||
4:30.14 | Jonathan Outen | 1st | Finals H1 | All results | |
4:50.07 | SB | Jorge Dutan | 10th | Finals H1 | All results |
4:56.14 | SB | George Losche | 11th | Finals H1 | All results |
3200 Meter Run | |||||
10:10.84 | SB | Jonathan Outen | 6th | Finals H1 | All results |
10:25.62 | Jorge Dutan | 10th | Finals H1 | All results | |
10:41.44 | SB | Andres Benitez | 13th | Finals H1 | All results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.34 | Najhiem Wellington | 7th | Finals H1 | All results | |
17.37 | Najhiem Wellington | 8th | Prelims H1 | All results | |
18.16 | SB | MJ Ramirez | 11th | Prelims H2 | All results |
18.38 | SB | Sincere Knott | 13th | Prelims H3 | All results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:47.92 | Relay Team | 6th | Finals H1 | All results | |
High Jump | |||||
5-6 | SB | Andrew Achirem | 6th | Finals H1 | All results |
5-4 | Sincere Knott | 7th | Finals H1 | All results | |
Long Jump | |||||
20-10 | Andrew Achirem | 3rd | Finals H1 | All results | |
19-7.25 | SB | Isaiah Buster | 6th | Finals H1 | All results |
Triple Jump | |||||
41-11 | Andrew Achirem | 3rd | Finals H1 | All results | |
37-5 | Sincere Knott | 10th | Finals H1 | All results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | SB | Michael Perez | 6th | Finals H1 | All results |
8-6 | Corey Eyer | 9th | Finals H1 | All results | |
Discus | |||||
153-5 | Jack Stuart | 1st | Finals H1 | All results | |
125-4 | SB | Jonathan Urgiles | 4th | Finals H1 | All results |
108-10 | Dylan Powell | 8th | Finals H1 | All results | |
Javelin | |||||
137-8 | Daniel Mai | 5th | Finals H1 | All results | |
125-11 | SB | Gideon Adu | 6th | Finals H1 | All results |
100-2 | Matthew Mai | 10th | Finals H1 | All results | |
Shot Put | |||||
52-9 | Jack Stuart | 1st | Finals H1 | All results | |
38-9.75 | SB | Matthew Mai | 6th | Finals H1 | All results |
36-11.75 | SB | Jonathan Urgiles | 7th | Finals H1 | All results |