GMC Championships 2018

Old Bridge, NJ

Elite Performances

47 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
1600 Meter Run Finals 5:01.13 Shelby Piccinic Colonia HS
1600 Meter Run Finals 5:07.99 Cynthia Boryeskne Edison HS
1600 Meter Run Finals 5:08.11 Kayla Rosario Sayreville HS
1600 Meter Run Finals 5:08.27 Nikhila Obbineni South Brunswick HS
1600 Meter Run Finals 5:09.91 Angela Cao J P Stevens HS
1600 Meter Run Finals 5:10.99 Nina Suss Metuchen HS
1600 Meter Run Finals 5:11.53 Camille Lussier Metuchen HS
200 Meter Dash Finals 24.84 Shauntae Nelson Piscataway Twp HS
400 Meter Hurdles Finals 1:04.17 Trinity Eason Woodbridge HS
400 Meter Dash Finals 57.55 Ruth Itua Sayreville HS
400 Meter Dash Finals 58.00 Shauntae Nelson Piscataway Twp HS
4x800 Meter Relay Finals 9:37.24 Relay Team South Brunswick HS
800 Meter Run Finals 2:15.12 Essence Baker South Brunswick HS
800 Meter Run Finals 2:17.53 Nikhila Obbineni South Brunswick HS
800 Meter Run Finals 2:17.71 Trinity Eason Woodbridge HS
800 Meter Run Finals 2:18.55 Kayla Rosario Sayreville HS
800 Meter Run Finals 2:18.97 Shelby Piccinic Colonia HS
Javelin Finals 121-5 Amanda Murillo Middlesex HS
Javelin Finals 128-10 Gennyka Liebenthal Monroe Twp. HS
Pole Vault Finals 10-6 Sabrina Ray South Brunswick HS
Shot Put Finals 39-7.75 Jasmine Van note Sayreville HS
HS Boys Mark Athlete Team
1600 Meter Run Finals 4:22.47 Chris Smith Edison HS
1600 Meter Run Finals 4:23.14 Joseph Cranley Highland Park HS
200 Meter Dash Finals 21.81 Nadale Buntin J P Stevens HS
3200 Meter Run Finals 9:35.91 Ethan Gildenberg Highland Park HS
3200 Meter Run Finals 9:36.52 Cyril Harvey Old Bridge HS
3200 Meter Run Finals 9:39.82 Jake Beacher Metuchen HS
400 Meter Hurdles Finals 55.78 Ramy Berberena North Brunswick HS
400 Meter Dash Finals 47.49 Nadale Buntin J P Stevens HS
400 Meter Dash Finals 48.38 Brandon Laraque Woodbridge HS
4x800 Meter Relay Finals 8:06.96 Relay Team East Brunswick HS
4x800 Meter Relay Finals 8:08.64 Relay Team South Brunswick HS
4x800 Meter Relay Finals 8:08.99 Relay Team Sayreville HS
4x800 Meter Relay Finals 8:09.65 Relay Team Metuchen HS
800 Meter Run Finals 1:54.90 Jordan Kaplan Monroe Twp. HS
800 Meter Run Finals 1:57.58 Chris Smith Edison HS
Discus Finals 158-7 Matthew Semon Middlesex HS
Javelin Finals 183-8 Anthony Ragusa Old Bridge HS
Long Jump Finals 22-10.5 Naran Buntin J P Stevens HS
Long Jump Finals 22-11 Ayomide Oyewole Colonia HS
Long Jump Finals 23-0 Stephon Kelley-Gordon Carteret HS
Pole Vault Finals 14-0 Jake Stocki East Brunswick HS
Shot Put Finals 52-11 Corey Durden Old Bridge HS
Triple Jump Finals 45-0.25 Elijah Clark Sayreville HS
Triple Jump Finals 45-9 Ayomide Oyewole Colonia HS
Triple Jump Finals 46-7 Stephon Kelley-Gordon Carteret HS
Triple Jump Finals 47-1.75 Nadale Buntin J P Stevens HS