Individual Events

www.njaces.com
                      Metuchen Bulldog Relays - 4/1/2017                       
                             Metuchen High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Alston, Aasiyah              Old Bridge             1:00.27   1 
  2 Prezume, Mackenzie           Bloomfield             1:03.47   1 
  3 Somma, Gina                  Old Bridge             1:04.01   1 
  4 Ilelaboye, Olayinka          Colonia                1:04.78   1 
  5 Scott, Nia                   J P Stevens            1:05.14   4 
  6 Csorba, Julia                Westfield              1:06.74   3 
  7 Arroyo, Tatiana              Colonia                1:07.30   3 
  8 Deis, Daniella               Westfield              1:07.85   3 
  9 Piscitelli, Alexandra        Westfield              1:08.42   4 
 10 Griffith, Modesty            Hudson Catholic        1:08.58   2 
 11 Vergara, Adriana             Westfield              1:08.95   3 
 12 Harris, Lydia                TrinityChristian       1:08.97   2 
 13 Borja, Kirsten               J P Stevens            1:09.02   5 
 14 Harding, Sydney              Westfield              1:09.22   3 
 15 Sheehan, Julianne            Colonia                1:09.29   3 
 16 Frage, Jimaye                Colonia                1:09.35   2 
 17 Armstrong, Madeleine         Westfield              1:09.56   4 
 18 Themen, Audry                McNair Academy         1:09.86   5 
 19 Jacome, Samantha             Colonia                1:09.87   4 
 20 Carter, X-Avia               Rahway                 1:10.38   6 
 21 Normil, Carina               Roselle                1:10.59   2 
 22 Richards, Kayla              Roselle                1:10.74   2 
 23 Koffi, Jeanne D'Arc          McNair Academy         1:11.12   5 
 24 Wagner, Amber                Colonia                1:11.78   2 
 25 Scheuermann, Olivia          Westfield              1:11.84   5 
 26 Francois, Alani              Rahway                 1:14.87   6 
 27 Jones, Diani                 McNair Academy         1:17.82   5 
 28 Refol, Julia                 Bloomfield             1:20.13   6 
 29 Cooper, Saira                Plainfield             1:22.78   6 
 30 Bernardo, Serina             McNair Academy         1:27.33   6 
 
Girls 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Piccinic, Shelby             Colonia                5:16.51   1 
  2 Bertscha, Erin               Freehold Twp           5:27.15   1 
  3 Logie, Amanda                Scotch Plains          5:34.77   1 
  4 Hatch, Brianna               Westfield              5:36.82   1 
  5 Hacker, Sarah                Westfield              5:38.77   1 
  6 Finnigan, Kasey              Freehold Twp           5:48.65   1 
  7 Aurora, Celeste              St. Dominic Acad       5:50.54   1 
  8 Casimiro, Sofia              Scotch Plains          5:51.79   1 
  9 Diaz, Jazzlyn                McNair Academy         5:53.58   2 
 10 Hofschneider, Lindsey        A. L. Johnson          5:55.09   1 
 11 Greene, Sara                 Scotch Plains          5:55.80   1 
 12 Barden, Niya                 Rahway                 5:56.91   2 
 13 Fossaceca, Mary              Scotch Plains          5:57.89   1 
 14 Sacchetti, Isabella          Freehold Twp           5:58.54   1 
 15 Markowitz, Rachel            Westfield              6:00.32   3 
 16 Gaudin, Lauren               Westfield              6:02.16   2 
 17 pais, tasha                  Metuchen               6:04.26   2 
 18 li, joy                      Metuchen               6:04.91   1 
 19 harkness, alex               Metuchen               6:09.44   2 
 20 Bergen, Anna                 Brick Twp              6:11.92   3 
 21 DiBella, Christina           Westfield              6:12.05   3 
 22 Isser, Sara                  Westfield              6:12.06   2 
 23 Mudigati, Lasya              J P Stevens            6:12.12   3 
 24 Burk, Julia                  Westfield              6:14.87   2 
 25 Blenman, Kahlia              Westfield              6:15.76   2 
 26 Koffi, Jeanne D'Arc          McNair Academy         6:16.32   2 
 27 Saint-Denis, Clara           Westfield              6:19.24   3 
 28 Friss, Julia                 Westfield              6:20.87   2 
 29 Robinson, Colleen            Scotch Plains          6:20.94   2 
 30 Brevard, Morgan              TrinityChristian       6:21.45   2 
 31 Knowles, Jess                A. L. Johnson          6:21.98   2 
 32 Vo, Danielle                 Westfield              6:23.34   3 
 33 Kowalenko, Kayla             A. L. Johnson          6:24.06   2 
 34 Krowinska, Marcelina         Westfield              6:24.08   3 
 35 Gupta, Samriddhi             J P Stevens            6:24.13   2 
 36 Gordon, Catherine            Old Bridge             6:25.71   3 
 37 Liu, Connie                  Westfield              6:28.51   3 
 38 Patino, Breanna              Scotch Plains          6:28.51   2 
 39 Stovall, Jacqueline          Scotch Plains          6:29.68   2 
 40 Stark, Melanie               Old Bridge             6:30.51   3 
 41 Themen, Audry                McNair Academy         6:30.62   2 
 42 Vo, Darlena                  Westfield              6:32.20   3 
 43 Park, Alison                 J P Stevens            6:32.85   3 
 44 Pinto, Natalie               St. Dominic Acad       6:36.27   3 
 45 Marques, Alexandra           J P Stevens            6:36.37   3 
 46 Huang, Emily                 J P Stevens            6:47.18   3 
 47 Lucio-Cortes, Anel           Plainfield             6:48.18   2 
 48 desai, richa                 Metuchen               6:48.44   2 
 49 Pucci, Julianna              Brick Twp              6:51.74   3 
 50 Polilli, Grace               Piscataway             6:53.72   3 
 51 Rzepka, Natalie              Old Bridge             6:59.42   3 
 52 Ayala, Rebecca               Metuchen               7:07.46   3 
 53 Rother, Kaitlyn              Brick Twp              7:11.50   3 
 54 Bolger, Blair                Brick Twp              7:41.27   3 
 55 Dampf, Danielle              Brick Twp              8:25.42   3 
 
Girls 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Roncin, Taylor               Toms River South      19:19.56  
  2 Hoegler, Emily               Freehold Twp          19:20.84  
  3 Wentnick, Rachel             Metuchen              19:28.19  
  4 Johnson, Suhayla             St. Dominic Acad      20:25.47  
  5 Stapleton, Julia             Freehold Twp          20:47.94  
  6 Walsh, Mary Ann              South Amboy           21:07.76  
  7 Simon, Alexandra             Freehold Twp          21:16.58  
  8 Acosta, Nina                 Bishop Ahr            21:29.31  
  9 Chapeau, Claire              McNair Academy        21:39.26  
 10 DeBari, Isabel               St. Dominic Acad      21:43.40  
 11 Van Alstyne, Megan           St. Dominic Acad      21:46.58  
 12 Tlacuilo, Andrea             St. Dominic Acad      21:52.87  
 13 Mcmanus, Robin               Old Bridge            21:55.47  
 14 Barnes, Maya                 St. Dominic Acad      22:37.36  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Edwards, Kaela               Bloomfield               15.79   1 
  2 Gray, Malia                  St. Dominic Acad         15.85   1 
  3 Francois, Wilda              Scotch Plains            16.53   1 
  4 Huber, Delaney               Toms River South         16.70   1 
  5 Cuomo, Rosie                 Scotch Plains            17.00   1 
  6 Sherry, Lilly                Brick Twp                17.71   3 
  7 Smith, Shaina                Piscataway               17.81   2 
  8 Rodriguez, Lanesha           Bloomfield               17.84   2 
  9 Tran, Terissa                J P Stevens              18.13   3 
 10 Triarsi, Lauren              Westfield                18.20   3 
 11 Adams, Kierra                North Plainfield         18.30   4 
 12 Rossini, Emily               Brick Twp                18.31   6 
 13 Gonyou, Emily                Scotch Plains            18.56   1 
 14 Kim, Lia                     Old Bridge               18.73   5 
 15 Young, Ayriana               McNair Academy           18.89   5 
 16 Muhando, Sydney              North Plainfield         18.98   3 
 17 Muhando, Jasmine             North Plainfield         19.04   6 
 18 Ackep, Tracey                Metuchen                 19.11   4 
 19 Belel, Tasnim                McNair Academy           19.47   2 
 20 Knaul, Abigail               Westfield                19.59   6 
 21 Rubin, Sophie                Metuchen                 19.66   4 
 22 Hines, Milli                 Metuchen                 19.69   4 
 23 Robinson, Tynise             Bloomfield               19.75   2 
 24 Nakoff, Sophie               Toms River South         20.29   5 
 25 Hammond, Abigail             Scotch Plains            20.32   3 
 26 Anyanwu, Chiamaka            Bloomfield               20.60   2 
 27 Slusher, Sloane              Westfield                20.95   5 
 28 Gopal, Shaila                J P Stevens              22.38   6 
 29 Marcassoli, Anabelle         J P Stevens              28.74   5 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Meise, Madison               Toms River South       1:08.72   5 
  2 Francois, Wilda              Scotch Plains          1:11.20   5 
  3 Csorba, Julia                Westfield              1:12.38   3 
  4 Fischer, Sophia              McNair Academy         1:13.17   4 
  5 Belel, Tasnim                McNair Academy         1:14.05   5 
  6 Rodriguez, Lanesha           Bloomfield             1:14.73   4 
  7 Smith, Shaina                Piscataway             1:14.75   5 
  8 Gonyou, Emily                Scotch Plains          1:15.27   5 
  9 DiGiacomo, Juliana           Freehold Twp           1:16.18   4 
 10 Cuomo, Rosie                 Scotch Plains          1:17.64   4 
 11 Knaul, Abigail               Westfield              1:18.42   2 
 12 Williams, Izera              Roselle                1:18.43   4 
 13 Armstrong, Madeleine         Westfield              1:19.61   2 
 14 Boyes, Eva                   Westfield              1:21.05   2 
 15 Robinson, Tynise             Bloomfield             1:21.22   3 
 16 Keller, Christina            McNair Academy         1:23.22   2 
 17 Crudup, Rosa                 Piscataway             1:23.69   2 
 18 Reyes, Jenthel               Dunellen               1:26.20   1 
 19 Lewis, Assryia               Bloomfield             1:28.94   1 
 20 Carter, X-Avia               Rahway                 1:32.11   3 
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Torres, Natalya              A. L. Johnson          4-10.00  
  2 Bertscha, Molly              Freehold Twp           4-10.00  
  3 Yun, Sophia                  Freehold Twp          J4-10.00  
  4 Gray, Malia                  St. Dominic Acad      J4-08.00  
  5 Boyes, Eva                   Westfield             J4-06.00  
  6 Zawacki, Kylee               A. L. Johnson         J4-08.00  
  7 Billingsley, Makila          Plainfield            J4-08.00  
  8 Dashiell, Che                Scotch Plains         J4-06.00  
  9 Quavers, Toni-Ann            Plainfield            J4-06.00  
 10 Aurora, Celeste              St. Dominic Acad      J4-04.00  
 11 Dashiell, Anina              Scotch Plains         J4-04.00  
 12 Triarsi, Lauren              Westfield             J4-02.00  
 -- Williams, Peixe              Plainfield                  NH  
 -- Fuentes, Genesis             Plainfield                  NH  
 -- Hill, Ka'Rynn                Rahway                      NH  
 -- Francois, Alani              Rahway                      NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hart, Trinity                Scotch Plains         16-02.00  
  2 Czech, Reagan                Toms River South      15-08.00  
  3 Duffy, Grace                 A. L. Johnson         14-11.00  
  4 Gray, Malia                  St. Dominic Acad      14-09.00  
  5 Martinez, Amaya              Colonia               14-07.50  
  6 Huber, Delaney               Toms River South      14-07.00  
  7 Sheppard, Contonna           Roselle               14-05.50  
  8 Sherry, Lilly                Brick Twp             14-03.00  
  9 Williams, Cassidy            Colonia               13-11.00  
  9 Pollioni, Adria              Toms River South      13-11.00  
 11 Aurora, Celeste              St. Dominic Acad      13-09.00  
 12 Palmer, Destini              Toms River South      13-08.50  
 13 Piscitelli, Alexandra        Westfield             13-08.00  
 13 Torres, Natalya              A. L. Johnson         13-08.00  
 15 Huang, Joyce                 Freehold Twp          13-07.50  
 16 Vergara, Adriana             Westfield             13-04.50  
 17 Enwerekowe, Dilinna          North Plainfield      13-04.00  
 18 Harris, Kayla                Plainfield            13-01.50  
 19 Truong, Meghan               J P Stevens           13-01.00  
 20 Tran, Terissa                J P Stevens           12-09.00  
 20 Rivers, Imani                Scotch Plains         12-09.00  
 22 Kirby, Ryan                  Westfield             12-05.50  
 23 Belel, Tasnim                McNair Academy        12-05.00  
 24 Yun, Sophia                  Freehold Twp          12-04.50  
 25 Adams, Kierra                North Plainfield      12-02.50  
 26 Pinto, Natalie               St. Dominic Acad      10-07.00  
 27 Spears, Khayla               Plainfield            10-03.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aurora, Celeste              St. Dominic Acad      30-10.25  
  2 Piano, Celeste               Dunellen              30-09.00  
  3 Fischer, Sophia              McNair Academy        30-08.00  
  4 Truong, Meghan               J P Stevens           30-06.00  
  5 Duffy, Grace                 A. L. Johnson         30-05.00  
  6 Huang, Joyce                 Freehold Twp          29-04.50  
  7 Dashiell, Anina              Scotch Plains         28-05.50  
  8 Zawacki, Kylee               A. L. Johnson         28-05.00  
  9 Hart, Trinity                Scotch Plains         28-00.50  
 10 Dashiell, Che                Scotch Plains         27-07.50  
 -- Meise, Madison               Toms River South          FOUL  
 -- Yun, Sophia                  Freehold Twp              FOUL  
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rickerby, Haig               McNair Academy           49.34   1 
  2 Delle, Vincent               Old Bridge               50.49   1 
  3 Brown, Robert                Westfield                51.79   1 
  4 Sanders, Justin              Scotch Plains            52.40   2 
  5 Daniel, Kimani               South Brunswick          53.00   2 
  6 Velasquez, Eric              A. L. Johnson            53.10   2 
  7 Leonard, Nahzir              Bloomfield               53.11   1 
  8 Hardy, Marcus                McNair Academy           53.24   2 
  9 Esposito, Ed                 Old Bridge               53.34   2 
 10 Dockett, Jared               Bloomfield               53.65   1 
 11 Wilson, Roshaun              Bloomfield               54.03   2 
 12 Guerrero, Jhon               Elizabeth                54.72   5 
 13 Groce, Dennis                Elizabeth                54.82   3 
 14 DeCandia, Damian             Westfield                55.19   3 
 15 Lanzalotto, Greg             South Brunswick          55.43   3 
 16 McAlindin, Graham            Scotch Plains            55.72   6 
 17 Jones, Morgan                South Brunswick          56.37   4 
 18 Hampp, Alex                  A. L. Johnson            56.65   3 
 19 Sifonios, Nikita             TrinityChristian         57.26   5 
 20 Smith, Emmett                Westfield                57.56   4 
 21 Bennett, Samuel              Westfield                58.01   4 
 22 Bangoura, Mouloukou          Hudson Catholic          58.26   4 
 23 Clarke-Magrab, Quinn         Westfield                58.77   4 
 24 Calimano, Christopher        Westfield                58.86   3 
 25 Priscoe, Quinn               Westfield                59.88   4 
 26 Toxqui, Edgar                North Plainfield       1:00.41   5 
 27 Bohm, Tyler                  A. L. Johnson          1:01.24   6 
 28 Worobetz, Tyree              A. L. Johnson          1:02.38   5 
 29 Faustino, Julian             A. L. Johnson          1:02.67   6 
 30 Allen, JaQuan                North Plainfield       1:06.65   6 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dzieniszewski, Arthur        Old Bridge             4:33.82   1 
  2 McElroy, Steve               Old Bridge             4:37.10   1 
  3 Wells, Joe                   South Amboy            4:38.69   1 
  4 Larkin, Kevin                Old Bridge             4:40.78   1 
  5 Sullivan, Colin              Scotch Plains          4:43.00   1 
  6 Ochieng, Chris               Old Bridge             4:46.18   1 
  7 Givelber, Gabe               Westfield              4:46.68   1 
  8 Pollock, Stuart              Westfield              4:47.48   1 
  9 Tang, Stephen                Metuchen               4:47.56   2 
 10 Fleischer, Ben               Scotch Plains          4:47.56   1 
 11 Leohner, Justin              Freehold Twp           4:48.28   1 
 12 Opitz, Bobby                 Piscataway             4:49.06   2 
 13 Leight, Kevin                Old Bridge             4:49.09   1 
 14 Garcia, Brandon              Scotch Plains          4:51.85   1 
 15 Marcus, Eric                 Colonia                4:52.49   2 
 16 Zakrevski, Peter             J P Stevens            4:52.65   2 
 17 Kane, Brandon                Freehold Twp           4:53.27   2 
 18 Jimenez, Adrian              Scotch Plains          4:54.91   4 
 19 Green, Shawn                 Dunellen               4:55.34   2 
 20 Johnson, Jack                Westfield              4:55.93   4 
 21 Smith, Ryan                  North Plainfield       4:56.08   3 
 22 Puerto, Felipe               Elizabeth              4:56.41   3 
 23 Mahabub, Adam                Bloomfield             4:56.80   1 
 24 Camacho, Aaron               Westfield              4:58.22   3 
 25 Jacobson, Zach               Westfield              4:58.45   2 
 26 Loggia, Will                 Westfield              4:58.77   2 
 27 Shields, Brian               Piscataway             4:58.78   4 
 28 Porcelli, Victor             South Brunswick        4:59.12   2 
 29 Siegel, Braden               Westfield              4:59.24   4 
 30 Crowley, Dan                 Freehold Twp           5:00.57   2 
 31 Patel, Kush                  J P Stevens            5:01.17   3 
 32 Zapata, Alejandro            Elizabeth              5:01.18   2 
 33 Barraza, Rutger              Westfield              5:01.51   2 
 34 Szaro, David                 Elizabeth              5:01.84   2 
 35 Shaily, Avanindra            South Brunswick        5:01.85   3 
 36 Lopez, Ricardo               Scotch Plains          5:01.87   4 
 37 Patil, Giriraj               South Brunswick        5:02.06   3 
 38 Cunningham, Justin           Scotch Plains          5:02.07   3 
 39 Phillipe, Cory               Elizabeth              5:03.13   3 
 40 Melao, Ronald                Westfield              5:03.78   3 
 41 Panora, Roberto              Westfield              5:05.43   4 
 42 Dufresne, Kevin              Old Bridge             5:05.69   3 
 43 Belhadj, Alaa                McNair Academy         5:05.69   3 
 44 Cheripka, Justin             Westfield              5:06.03   4 
 45 Maurillo, Alexander          Westfield              5:06.18   4 
 46 Kilbourn, Aidan              Westfield              5:06.32   3 
 47 Lukie, Jack                  South Amboy            5:06.85   2 
 48 Janowski, Matt               A. L. Johnson          5:07.22   1 
 49 Yakowenko, Alex              Metuchen               5:07.58   5 
 50 Hu, Kurt                     Westfield              5:08.02   3 
 51 Little, Jason                Westfield              5:08.72   3 
 52 Mumau, Nathaniel             J P Stevens            5:09.34   5 
 53 Templo, Avery                Old Bridge             5:09.80   4 
 54 Joseph, Phino                Elizabeth              5:09.83   3 
 55 Kaiser, Scott                Scotch Plains          5:10.12   4 
 56 Stryker, Joshua              Westfield              5:10.20   3 
 57 Robinson, Khemet             Piscataway             5:11.03   4 
 58 Little, Johnny               Elizabeth              5:11.47   4 
 59 Paden, Jason                 Westfield              5:12.47   4 
 60 Thummaluru, Ronit            South Brunswick        5:15.69   6 
 61 Harding, Glenn               Piscataway             5:16.05   5 
 62 Tynkov, Mendl                J P Stevens            5:17.09   6 
 63 Elbedwihy, Yousef            Elizabeth              5:17.71   5 
 64 Man, Thomas                  Old Bridge             5:17.88   4 
 65 Josias, Joshua               North Plainfield       5:18.03   5 
 66 Bedoya, Juan                 Elizabeth              5:18.49   5 
 67 Kahora, Malcolm              Scotch Plains          5:19.33   4 
 68 Kadakia, Anuj                South Brunswick        5:19.51   3 
 69 Savlov, Matthew              South Brunswick        5:20.28   5 
 70 Mackey, Blake                Scotch Plains          5:20.72   4 
 71 Kotamraju, Virinchi          South Brunswick        5:21.07   5 
 72 Boone, Emmanuel              Piscataway             5:21.51   5 
 73 Batra, Arnav                 South Brunswick        5:22.20   5 
 74 Borges, Jason                Elizabeth              5:22.56   2 
 75 Musthyala, Anush             South Brunswick        5:22.89   5 
 76 Osol, Jericho                Brick Twp              5:23.96   5 
 77 Burfeindt, Drew              Scotch Plains          5:24.09   5 
 78 Samper, Colyer               Bloomfield             5:24.20   4 
 79 Myadam, Archit               South Brunswick        5:26.15   6 
 80 Vakil, Sheel                 Piscataway             5:26.64   4 
 81 Arango, Sebastian            Elizabeth              5:29.84   4 
 82 Paranjpe, Neil               South Brunswick        5:30.18   5 
 83 Diaz, Gregory                Elizabeth              5:30.34   3 
 84 Flores, Mikey                North Plainfield       5:30.44   6 
 85 Lee, Justin                  Piscataway             5:30.97   5 
 86 Paul, Imon                   J P Stevens            5:31.96   6 
 87 Stein, Lukas                 Scotch Plains          5:32.54   4 
 88 Hernandez, Alexis            Elizabeth              5:33.36   5 
 89 Nolasco, Danny               Elizabeth              5:33.89   5 
 90 Telofski, Christopher        Colonia                5:33.89   3 
 91 Pleasant, Damon              Piscataway             5:34.41   5 
 92 Sacheti, Arnav               J P Stevens            5:34.62   6 
 93 McDonald, Dan                South Amboy            5:35.23   5 
 94 Simone, Michael              Metuchen               5:38.31   6 
 95 Chelizan, Arun               Metuchen               5:40.47   5 
 96 Muragan, Jeeva               J P Stevens            5:42.40   6 
 97 Carter, Rahim                North Plainfield       5:43.31   6 
 98 Neogy, Aaron                 J P Stevens            5:53.46   6 
 99 Savannah, Frank              Brick Twp              6:01.08   6 
100 Davis, William               Brick Twp              6:02.59   6 
101 Genberg, Benjamin            TrinityChristian       6:04.90   6 
 
Boys 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nasser, Fahd                 McNair Academy        15:57.96  
  2 Barkouch, Younass            McNair Academy        16:04.44  
  3 Brooks, Austin               Metuchen              16:07.54  
  4 Tanna, Rahul                 Piscataway            16:10.46  
  5 Febinger, Ethan              South Brunswick       16:29.38  
  6 Diaz, Brandon                South Brunswick       16:33.21  
  7 Cermeno, Eduardo             Dunellen              16:34.31  
  8 Essel, David                 Bishop Ahr            16:43.92  
  9 Epifania, Dario              South Brunswick       16:44.72  
 10 Belka, Ethan                 Westfield             16:54.05  
 11 Malague, Ed                  Metuchen              16:55.43  
 12 Spergel, Zachary             Westfield             16:58.14  
 13 Osman, Mohamed               McNair Academy        17:00.26  
 14 Narayanan, Rohit             South Brunswick       17:00.72  
 15 Vazquez, Steve               McNair Academy        17:01.68  
 16 Audibert, Amael              South Brunswick       17:12.46  
 17 Mankor, Hamza                McNair Academy        17:17.95  
 18 Damestoir, Philippe          Piscataway            17:20.52  
 19 Corsilli, Chris              South Brunswick       17:26.90  
 20 Simon, Zach                  Freehold Twp          17:36.24  
 21 Knobloch, Jack               Freehold Twp          17:38.81  
 22 DiCostanzo, Marco            Piscataway            17:43.99  
 23 Mustaqali, Sameer            South Brunswick       17:50.11  
 24 Barkouch, Hamza              McNair Academy        17:54.05  
 25 Han, Daniel                  Westfield             18:02.38  
 26 Sullivan, Fernando           Bishop Ahr            18:06.33  
 27 Chawla, Ravi                 Metuchen              18:13.52  
 28 DuBois, Nicholas             Roselle               18:40.78  
 -- Zawatski, Zachary            Freehold Twp               DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Falconer, Dakari             St. Peter's              15.34   1 
  2 Wiedman, Christian           Old Bridge               15.45   1 
  3 Akande, Ola                  Rahway                   15.77   1 
  4 Toppin, Myles                Bloomfield               15.77   2 
  5 Mial, Jaquan                 Elizabeth                15.80   2 
  6 Philemon, Jalill             Piscataway               16.12   1 
  7 Bunton, Nadale               J P Stevens              16.34   3 
  8 White, La'Shan               Bloomfield               16.34   2 
  9 Powell, Charles              South Brunswick          16.37   2 
 10 Leonard, Nahzir              Bloomfield               16.45   5 
 11 Ruff, Kraig                  Piscataway               16.55   2 
 12 Thornton, Ken                Metuchen                 16.61   3 
 13 Allen, Ahmiel                Elizabeth                17.06   3 
 14 Halsey, Jared                Piscataway               17.25   4 
 15 Benedicks, Zachary           Colonia                  17.35   6 
 16 Coleman, Devon               Hudson Catholic          17.41   9 
 17 Thomas, Zach                 Old Bridge               17.42   4 
 18 Wheager, Manny               Old Bridge               17.43   4 
 19 Hines, Quinton               St. Peter's              17.58   6 
 20 Brathwaite, Syan             Hudson Catholic          17.82  10 
 21 Coelho, Justin               Rahway                   17.99   7 
 22 Green, Patrick               Rahway                   18.18   8 
 23 Halsey, Jerrish              Rahway                   18.19   3 
 24 Silverstrone, Thomas         Freehold Twp             18.28   7 
 25 Etkins, Jumar                Scotch Plains            18.41   5 
 26 Gilmore, Quinn               North Plainfield         18.45   9 
 27 Toxqui, Federico             North Plainfield         18.64   7 
 28 Nguyen, Ryan                 Freehold Twp             18.70   8 
 29 Rivera, Jim                  Piscataway               18.83   7 
 30 Richards, Michael            St. Peter's              19.02   3 
 31 DeAlmeida, Dylan             Brick Twp                19.07   9 
 32 Manfre, John                 Freehold Twp             19.90   9 
 33 Hinds-Ellison, Tryeis        Bloomfield               20.21   8 
 34 Allen, Travis                Bloomfield               20.41   5 
 35 Jean, Jayson                 Bloomfield               20.61   6 
 36 Diaz, Brian                  Rahway                   20.77   8 
 37 Nguyen, Josh                 Brick Twp                21.01   5 
 38 Santiago, Saul               South Brunswick          21.01  10 
 39 Corpin, Justice              Scotch Plains            21.18   8 
 40 Jani, Raj                    J P Stevens              22.30  11 
 41 Pei, Andrew                  J P Stevens              23.19  10 
 42 Spinks, Larry                North Plainfield         26.28  11 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McLaughlin, Cameron          Westfield                58.33  10 
  2 Wiedman, Christian           Old Bridge               58.97  10 
  3 Cella, Joshua                South Brunswick          59.38   8 
  4 Ruff, Kraig                  Piscataway               59.68   9 
  5 Thomas, Zach                 Old Bridge             1:00.11   7 
  6 Bacchi, Matthew              South Brunswick        1:00.20   9 
  7 Benedicks, Zachary           Colonia                1:00.91   8 
  8 Philemon, Jalill             Piscataway             1:00.95   9 
  9 Toxqui, Federico             North Plainfield       1:01.01   8 
 10 Wheager, Manny               Old Bridge             1:01.29   7 
 11 Green, Patrick               Rahway                 1:01.60   9 
 12 Halsey, Jerrish              Rahway                 1:02.35  10 
 13 Halsey, Jared                Piscataway             1:02.38   7 
 14 Johnson, Courtney            Hudson Catholic        1:02.54  10 
 15 Etkins, Jumar                Scotch Plains          1:02.62   6 
 16 Gilmore, Quinn               North Plainfield       1:03.33   7 
 17 Akande, Ola                  Rahway                 1:03.47  10 
 18 Hardy, Marcus                McNair Academy         1:03.47   6 
 19 Silverstrone, Thomas         Freehold Twp           1:04.07   5 
 20 Thybulle, Jonathan           St. Peter's            1:04.15   8 
 21 Paul, Travis                 Elizabeth              1:04.38   4 
 22 Dezilme, Jerry               Elizabeth              1:04.58   8 
 23 Kurzawa, Bradley             Freehold Twp           1:04.72   4 
 24 Brathwaite, Syan             Hudson Catholic        1:04.79   3 
 25 Clarke-Magrab, Quinn         Westfield              1:05.25   4 
 26 Fowler, Rey                  North Plainfield       1:05.76   1 
 27 Diaz, Brian                  Rahway                 1:05.76   5 
 28 Manfre, John                 Freehold Twp           1:06.05   5 
 29 Bowers, Lorenzo              Piscataway             1:06.49   6 
 30 Coelho, Justin               Rahway                 1:06.91   9 
 31 Man, Korin                   South Brunswick        1:07.00   3 
 32 Rodrigues, Bryan             Elizabeth              1:07.01   4 
 33 Groce, Dennis                Elizabeth              1:08.34   5 
 34 Hinds-Ellison, Tryeis        Bloomfield             1:08.66   3 
 35 Allen, Ahmiel                Elizabeth              1:08.98   7 
 36 MacPherson, Ian              Scotch Plains          1:09.41   6 
 37 Allen, Travis                Bloomfield             1:10.12   2 
 38 Pei, Andrew                  J P Stevens            1:10.24   2 
 39 Vasquez, Milton              Rahway                 1:10.24   4 
 40 Rivera, Jim                  Piscataway             1:10.47   3 
 41 Girgis, Thomas               St. Peter's            1:12.06   2 
 42 Calimano, Christopher        Westfield              1:12.31   5 
 43 Yadau, Shivam                J P Stevens            1:14.96   2 
 44 Nanshah, Dhvanil             Scotch Plains          1:15.25   6 
 45 Nakhere, Arush               J P Stevens            1:15.47   2 
 46 Jani, Raj                    J P Stevens            1:17.26   1 
 47 Coleman, Devon               Hudson Catholic        1:18.90   3 
 48 Gupta, Ansh                  J P Stevens            1:30.45   1 
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Staklinski, Stephen          Freehold Twp           6-06.00  
  2 Nelson, Nigel                Scotch Plains          6-04.00  
  3 Colbert, Andrew              Freehold Twp          J6-04.00  
  4 Peace, Justin                Piscataway            J6-04.00  
  5 Toppin, Myles                Bloomfield             6-02.00  
  6 Dwyer, Phillip               Westfield             J6-02.00  
  7 Morris, Kyle                 Dunellen               6-00.00  
  8 Glasser, Zach                Freehold Twp          J6-00.00  
  9 Fuccillo, Thomas             Westfield             J6-00.00  
 10 Opaleye, Samuel              Hudson Catholic        5-10.00  
 11 Beyah, Ibn                   A. L. Johnson         J5-10.00  
 12 Halsey, Jared                Piscataway             5-08.00  
 13 Terry, Jadyn                 Piscataway            J5-08.00  
 14 LaMastra, Daniel             Westfield             J5-08.00  
 15 Zapanta, Jared               Old Bridge             5-06.00  
 16 Rapp, Brandon                A. L. Johnson         J5-06.00  
 17 Anderson, Jahaad             Elizabeth             J5-06.00  
 18 Perna, Nick                  Toms River North       5-04.00  
 18 Laylor, Dwight               Scotch Plains          5-04.00  
 18 Smith, Emmett                Westfield              5-04.00  
 21 Gross, Michael               Scotch Plains         J5-04.00  
 22 Parris, Kyle                 Old Bridge             5-02.00  
 22 Josue, Samuel                Rahway                 5-02.00  
 24 Iakouchevitch, Sebastian     A. L. Johnson         J5-02.00  
 24 Pruitt, Jarrod               Toms River North      J5-02.00  
 26 Morgan, Kavon                Old Bridge             5-00.00  
 27 Diaz, Brian                  Rahway                J5-00.00  
 -- Sullivan, Trevor             North Plainfield            NH  
 -- Fowler, Rey                  North Plainfield            NH  
 -- Daniluk, Andrew              Toms River North            NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Toppin, Myles                Bloomfield            20-05.00  
  2 Wyatt, Nelson                Colonia               20-00.50  
  3 Nelson, Nigel                Scotch Plains         19-07.00  
  4 Villafane, Edgardo           North Plainfield      19-03.50  
  5 Rhoden, Jaden                Toms River North      19-03.00  
  6 Dwyer, Phillip               Westfield             18-10.50  
  7 Desir, Zion                  Colonia               18-08.00  
  7 Smith, Brandon               North Plainfield      18-08.00  
  7 Jolly, David                 Freehold Twp          18-08.00  
 10 Morgan, Mekhi                Piscataway            18-05.00  
 11 Hardy, Marcus                McNair Academy        18-04.50  
 12 Dockett, Jared               Bloomfield            18-01.50  
 13 Taylor, Ja'Sir               Brick Twp             18-01.00  
 13 Thybulle, Jonathan           St. Peter's           18-01.00  
 15 Nami, Christopher            Freehold Twp          18-00.00  
 16 Collins, Nacobi              Rahway                17-11.50  
 16 Guillette, Emari             Rahway                17-11.50  
 18 Roach, Noah                  St. Joe's Met         17-11.00  
 18 Perna, Nick                  Toms River North      17-11.00  
 20 Bennett, Samuel              Westfield             17-10.50  
 21 Guerrero, Jhon               Elizabeth             17-09.50  
 21 Luzzi-Luggins, Richie        St. Peter's           17-09.50  
 23 Costeira, Tyler              St. Joe's Met         17-08.00  
 24 LaMastra, Daniel             Westfield             17-05.50  
 25 Gross, Michael               Scotch Plains         17-04.50  
 26 Pruitt, Jarrod               Toms River North      17-01.50  
 27 Priscoe, Quinn               Westfield             17-01.00  
 27 Rodrigues, Bryan             Elizabeth             17-01.00  
 29 Terry, Jadyn                 Piscataway            16-11.00  
 30 Ritter, Ty`Liq               Piscataway            16-10.00  
 31 Manu, Sam                    Bishop Ahr            16-03.50  
 31 Kim, Sergey                  J P Stevens           16-03.50  
 33 DeAlmeida, Dylan             Brick Twp             16-03.00  
 34 Laylor, Dwight               Scotch Plains         16-02.50  
 35 Eason, Andre                 North Plainfield      16-02.00   16-10
 36 Silva, Fabio                 Brick Twp             15-11.00  
 37 Camara, Ismael               McNair Academy        15-10.50  
 38 Terry, Jamal                 J P Stevens           15-10.00  
 38 Campbell, Steven             Rahway                15-10.00  
 40 Fenderson, Kenyon            J P Stevens           15-07.50  
 41 Anderson, Jahaad             Elizabeth             15-06.00  
 42 Smith, Emmett                Westfield             15-01.00  
 43 Veltre, Federico             A. L. Johnson         14-08.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mial, Jaquan                 Elizabeth             44-10.00  
  2 Rhoden, Jaden                Toms River North      43-03.00  
  3 Bunton, Nadale               J P Stevens           41-06.00  
  4 Hendricks, Dylan             Colonia               41-04.00  
  5 Oyewole, Ayomide             Colonia               40-10.00  
  6 Smith, Brandon               North Plainfield      40-09.00  
  7 Hardy, Marcus                McNair Academy        40-05.00  
  8 Rickerby, Haig               McNair Academy        40-03.50  
  9 Ritter, Ty`Liq               Piscataway            40-02.50  
 10 Perna, Nick                  Toms River North      38-07.00  
 11 Jolly, David                 Freehold Twp          37-09.50  
 12 Scott, Deandre               Piscataway            37-06.00  
 13 Nami, Christopher            Freehold Twp          37-03.00  
 14 Villafane, Edgardo           North Plainfield      36-10.00  
 15 Manfre, John                 Freehold Twp          36-08.50  
 16 Gross, Michael               Scotch Plains         36-07.00  
 17 Pruitt, Bryce                Toms River North      36-06.00  
 18 Rodrigues, Bryan             Elizabeth             36-03.50  
 19 Anderson, Jahaad             Elizabeth             36-01.50  
 20 Diaz, Brian                  Rahway                36-00.00  
 21 Collins, Nacobi              Rahway                35-05.50  
 22 Kim, Sergey                  J P Stevens           33-10.50  
 23 Echie, Kenneth               Piscataway            33-09.00  
 24 Dezilme, Jerry               Elizabeth             33-01.00  
 -- Manu, Sam                    Bishop Ahr                FOUL  
 -- Beyah, Ibn                   A. L. Johnson             FOUL