Union County Championships

Plainfield, NJ
Hosted by Plainfield HS
Timing/Results NJ Races

Elite Performances

55 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.19 Amaya Chadwick Union Catholic Reg. HS
100 Meter Hurdles Finals 14.25 Viviane Orleans Jonathan Dayton HS
100 Meter Hurdles Prelims 14.38 Viviane Orleans Jonathan Dayton HS
100 Meter Hurdles Prelims 14.78 Amaya Chadwick Union Catholic Reg. HS
100 Meter Dash Finals 12.07 Amaya Chadwick Union Catholic Reg. HS
100 Meter Dash Prelims 12.09 Amaya Chadwick Union Catholic Reg. HS
1600 Meter Run Finals 5:02.85 Jillian Turner New Providence HS
1600 Meter Run Finals 5:10.14 Megan Friscia New Providence HS
1600 Meter Run Finals 5:10.79 Mia Melao Westfield HS
1600 Meter Run Finals 5:11.06 Julia Myers Westfield HS
1600 Meter Run Finals 5:12.24 Kelsey Turner New Providence HS
200 Meter Dash Finals 23.53 Sydney McLaughlin Union Catholic Reg. HS
3200 Meter Run Finals 11:01.98 Jillian Turner New Providence HS
400 Meter Hurdles Finals 56.99 Sydney McLaughlin Union Catholic Reg. HS
400 Meter Hurdles Finals 1:03.27 Viviane Orleans Jonathan Dayton HS
400 Meter Hurdles Finals 1:04.27 Myriah Williams Union Catholic Reg. HS
400 Meter Dash Finals 52.97 Sydney McLaughlin Union Catholic Reg. HS
400 Meter Dash Finals 55.64 Amari Onque-Shabazz Union Catholic Reg. HS
400 Meter Dash Finals 57.09 Cassandra Lamadieu Union Catholic Reg. HS
400 Meter Dash Finals 57.53 Emma Osborne Summit HS
400 Meter Dash Finals 57.87 Solange Lubin Hillside HS
400 Meter Dash Finals 58.00 Kaira Brown Kent Place School
4x400 Meter Relay Finals 3:53.08 Relay Team Union Catholic Reg. HS
800 Meter Run Finals 2:12.35 Amari Onque-Shabazz Union Catholic Reg. HS
800 Meter Run Finals 2:14.76 Brooke Schaeffer Westfield HS
800 Meter Run Finals 2:17.91 Cassandra Lamadieu Union Catholic Reg. HS
800 Meter Run Finals 2:17.96 Erin Hollenbaugh Kent Place School
800 Meter Run Finals 2:19.16 Kelsey Turner New Providence HS
Discus Finals 120-8 Amani Williams Scotch Plains-Fanwood HS
Discus Finals 121-5 Racheal Johnson A. L. Johnson HS
High Jump Finals 5-4 Tyler Scott Union Catholic Reg. HS
Pole Vault Finals 11-6 Leah Saifi Governor Livingston HS
Shot Put Finals 37-5.5 Julia Schork Cranford HS
Shot Put Finals 37-9.75 Christina Barlik Cranford HS
Shot Put Finals 38-2.5 Brianna Scotti Cranford HS
Shot Put Finals 42-2.25 Racheal Johnson A. L. Johnson HS
Triple Jump Finals 36-1 Jenny Jean-Louis Union HS
Triple Jump Finals 37-6 Summer Robinson Scotch Plains-Fanwood HS
Triple Jump Finals 39-2.75 Tyler Scott Union Catholic Reg. HS
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 10.77 Alistar Aaron Plainfield HS
1600 Meter Run Finals 4:20.62 Jonathan Mobisa Union HS
1600 Meter Run Finals 4:22.17 Christopher Heckelman Summit HS
3200 Meter Run Finals 9:38.69 Ryan Siegel Westfield HS
400 Meter Hurdles Finals 54.09 Anthony Okolo Union HS
400 Meter Dash Finals 48.69 Anthony Okolo Union HS
400 Meter Dash Finals 49.31 Kris Edobi Union HS
400 Meter Dash Finals 49.42 Anthony Dawson Union Catholic Reg. HS
4x400 Meter Relay Finals 3:21.42 Relay Team Union Catholic Reg. HS
800 Meter Run Finals 1:55.87 Jonathan Mobisa Union HS
800 Meter Run Finals 1:57.89 Greg Gibbs Union Catholic Reg. HS
Discus Finals 181-3 Jordan West Rahway HS
High Jump Finals 6-6 Jaleel Simmons Plainfield HS
Shot Put Finals 63-1.25 Jordan West Rahway HS
Triple Jump Finals 47-1.25 Dodley Thermitus Elizabeth HS
Triple Jump Finals 47-10 Perry Christie Union Catholic Reg. HS