Palisades Park HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.26 | Christina Velez | 15th | Prelims H4 | Division D | |
16.11 | Abbigail Fonseca | 20th | Prelims H2 | Division D | |
200 Meter Dash | |||||
30.54 | SB | Christina Velez | 10th | Finals H3 | Division D |
400 Meter Dash | |||||
1:09.20 | Alexandra Robaina | 11th | Finals H2 | Division D | |
800 Meter Run | |||||
2:48.25 | SB | Nicole Briones | 11th | Finals H2 | Division D |
1600 Meter Run | |||||
5:24.00 | Arianna Lopez | 1st | Finals H1 | Division D | |
6:25.82 | SB | Suhaila Alomar | 13th | Finals H1 | Division D |
7:13.71 | Alexandra Miskulin | 19th | Finals H1 | Division D | |
3200 Meter Run | |||||
11:52.61 | Arianna Lopez | 1st | Finals H1 | Division D | |
14:33.90 | SB | Noura Alomar | 11th | Finals H1 | Division D |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Giovanna Severino | 6th | Finals H1 | Division D |
4-4 | SB | Jasleen Nanda | 8th | Finals H1 | Division D |
Long Jump | |||||
14-9.75 | SB | Alexandra Robaina | 8th | Finals H1 | Division D |
13-10.75 | SB | Giovanna Severino | 16th | Finals H1 | Division D |
Triple Jump | |||||
26-3.5 | Giovanna Severino | 15th | Finals H1 | Division D | |
Discus | |||||
69-10 | SB | Dana McKnight | 9th | Finals H1 | Division D |
63-5 | Alexa Stark | 14th | Finals H1 | Division D | |
49-3 | SB | Brianna Charles | 26th | Finals H1 | Division D |
Javelin | |||||
76-4 | Brianna Charles | 9th | Finals H1 | Division D | |
49-6 | SB | Noura Alomar | 21st | Finals H1 | Division D |
49-1 | Ashley Pardo | 23rd | Finals H1 | Division D | |
Shot Put | |||||
22-2.5 | SB | Brianna Charles | 16th | Finals H1 | Division D |
19-8.5 | SB | Alexa Stark | 22nd | Finals H1 | Division D |
19-6 | Dana McKnight | 23rd | Finals H1 | Division D | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.78 | Derek Oh | 15th | Prelims H3 | Division D | |
14.13 | SB | Kevin Taylor | 22nd | Prelims H2 | Division D |
200 Meter Dash | |||||
23.40 | Christian Digsby | 3rd | Finals H1 | Division D | |
24.73 | SB | Ken Ofori Benne | 11th | Finals H2 | Division D |
400 Meter Dash | |||||
51.00 | SB | Christian Digsby | 1st | Finals H1 | Division D |
51.41 | SB | Carl Desrosiers | 3rd | Finals H1 | Division D |
800 Meter Run | |||||
1:59.86 | Carl Desrosiers | 1st | Finals H1 | Division D | |
1600 Meter Run | |||||
4:51.90 | SB | Jin Kyu Kang | 8th | Finals H1 | Division D |
4:55.48 | SB | Dante Gonzalez | 11th | Finals H1 | Division D |
3200 Meter Run | |||||
10:37.54 | Jin Kyu Kang | 5th | Finals H1 | Division D | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.44 | Jordan Velez | 2nd | Finals H1 | Division D | |
16.94 | Jordan Velez | 1st | Prelims H2 | Division D | |
18.80 | SB | Derek Oh | 5th | Prelims H1 | Division D |
19.13 | Derek Oh | 6th | Finals H1 | Division D | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.94 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Division D |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.57 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Division D | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:32.52 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Division D | |
High Jump | |||||
5-10 | Dante Gonzalez | 1st | Finals H1 | Division D | |
5-8 | Ken Ofori Benne | 2nd | Finals H1 | Division D | |
Long Jump | |||||
18-11.5 | Ken Ofori Benne | 7th | Finals H1 | Division D | |
18-4.5 | SB | Derek Oh | 9th | Finals H1 | Division D |
Triple Jump | |||||
34-9.75 | Stephen Chirumurko | 10th | Finals H1 | Division D | |
Discus | |||||
114-10 | SB | Se Yong Park | 6th | Finals H1 | Division D |
104-3 | Julio Mancilla Jr | 10th | Finals H1 | Division D | |
3-3.25 | William Taylor | 21st | Finals H1 | Division D | |
Javelin | |||||
107-0 | Erick Rosario | 14th | Finals H1 | Division D | |
Shot Put | |||||
34-3 | SB | William Taylor | 13th | Finals H1 | Division D |
31-2.5 | Se Yong Park | 17th | Finals H1 | Division D |