Licensed to Shore Track Coaches Associaton - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/18/2015 04:20 PM
Colts Neck Relays - 4/18/2015
Colts Neck High School
Results
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Osley, Desirae South Brunswick 58.40 58.22 1 10
2 McDonald, Rochell South Brunswick 1:01.00 58.82 1 8
3 Baker, Essence South Brunswick 59.80 1:00.12 1 6
4 McMillan, Aspen South Brunswick 1:00.60 1:00.35 1 4
5 Reed, Oksana Jackson Liberty 1:00.20 1:00.38 1 2
6 Araque, Brianna South Brunswick 1:01.80 1:00.56 2 1
7 Varlow, Annalyse South Brunswick 1:03.50 1:02.35 2
8 Witherspoon, Latisha South Brunswick 1:03.10 1:02.45 2
9 Rusbarsky, Greta South Brunswick 1:03.30 1:02.93 2
10 Suszko, Kasey Jackson Liberty 1:04.00 1:04.27 2
11 Hutson, Rachel Middletown South 1:03.50 1:04.33 2
12 Roberts, Chanaya Freehold Twp 1:04.00 1:04.42 2
13 Tanner, Hailey Freehold Twp 1:05.00 1:06.04 2
14 Brand, Madison Middletown South 1:05.00 1:06.14 3
15 Saffaye, Julia Colts Neck 1:04.50 1:06.75 2
16 Tota, Delia Middletown South 1:07.00 1:07.87 3
17 Weimer, Jillian Middletown South 1:06.00 1:08.78 3
18 Polhemus, Drew Freehold Twp 1:07.00 1:08.79 3
19 McIntyre, Morgan Red Bank Reg. 1:09.00 1:11.58 4
20 Masse, Aniyah Red Bank Reg. 1:08.00 1:12.43 3
21 Colbert, Alexandra Freehold Twp 1:08.00 1:14.88 3
22 Rouse, Rachel Accademy Charter 1:15.00 1:22.35 4
23 Muzyk, Alekandra Jackson Liberty 1:35.00 1:25.33 4
Girls 1600 Meter Run Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 O'Brien, Caitlin Jackson Memorial 5:24.00 5:18.89 1 10
2 Roncin, Taylor Toms River North 5:35.00 5:27.65 1 8
3 Ginez, Natalie South Brunswick 5:25.00 5:28.37 1 6
4 Barrett, Rose Freehold Twp 5:35.00 5:29.07 1 5
5 Gerratt, Kennedy Jackson Memorial 5:30.00 5:30.68 1 4
6 Fenske, Nicole South Brunswick 5:35.00 5:33.52 1 3
7 Larose, Jovanna North Brunswick 5:40.00 5:41.45 1 2
8 Cholak, Michela Ocean twp 5:30.00 5:46.87 1 1
9 Burns, Emily Middletown South 5:49.00 5:49.56 1
10 Wilson, Kayley Jackson Memorial 5:50.00 5:50.75 1
11 Man, Imani South Brunswick 5:48.00 5:53.24 1
12 Thapar, Isha South Brunswick 6:08.00 5:57.86 2
13 Cheng, Emily Colts Neck 5:58.00 6:00.06 1
14 George, Kelly Toms River North 5:50.00 6:00.62 1
14 Heath, Julia Jackson Memorial 6:00.00 6:00.62 2
16 Triolo, Chloe Colts Neck 5:58.00 6:00.72 1
17 Sendner, Nicole South Brunswick 5:50.00 6:00.80 1
18 Amitrani, Mary Middletown South 5:59.00 6:01.78 1
19 DeSantis, Danielle Toms River North 5:55.00 6:02.03 1
20 Besse, Claudia Jackson Memorial 6:05.00 6:02.35 2
21 Lomer, Sarah Toms River North 6:00.00 6:02.36 2
22 Clarke, Paige Freehold Twp 6:00.00 6:03.47 2
23 Lael, Zenzali South Brunswick 6:00.00 6:06.76 2
24 Giudice, Kristen North Brunswick 6:05.00 6:08.70 2
25 Murphy, Lauren Toms River North 6:15.00 6:08.91 2
26 Flores, Netanya F Jackson Memorial 6:10.00 6:10.88 2
27 Gobena, Naomi North Brunswick 6:12.00 6:11.38 2
28 Masia, Dominique Colts Neck 6:05.00 6:11.65 2
29 Johnson, Cassidy Jackson Memorial 6:15.00 6:11.78 2
30 Wells, Grace Calvary 6:12.21 3
31 MacLellan, Caroline Middletown South 6:15.00 6:14.09 2
32 Oliver, Cailee South Brunswick 5:58.00 6:15.35 1
33 Trapani, Gabrielle South Brunswick 6:05.00 6:16.41 2
34 Graham, Angelina Bmhs 6:18.00 6:18.81 2
35 Egbert, Summer Bmhs 6:00.00 6:20.62 2
36 Ullmann, Alyssa Toms River North 6:30.00 6:21.60 3
37 Ryan, MollyKate Middletown South 6:22.33 3
38 Cummings, McKenna Wall 6:15.00 6:23.50 2
39 Mooney, Cameo Red Bank Reg. 6:30.00 6:24.02 3
40 Cuozzo, Taylor Red Bank Reg. 6:30.00 6:25.10 3
41 Montgomery, Emily Colts Neck 6:30.00 6:25.89 3
42 Moir, Fjulia Jackson Memorial 6:30.00 6:28.52 3
43 Davis, Emily Colts Neck 6:10.00 6:28.76 2
44 Carlson, Amelia Wall 6:30.00 6:28.83 3
45 Cassidy, Grace Wall 6:15.00 6:29.38 2
46 Lipford, Brianne Bmhs 6:25.00 6:29.64 2
47 Garvey, Olivia Middletown South 6:25.00 6:30.15 3
48 Mestey-Jones, Delaney Bmhs 6:25.00 6:35.38 2
49 Leviton, Rebecca Freehold Twp 6:30.00 6:42.57 3
50 McElroy, Molly Toms River North 6:30.00 6:42.59 3
51 Eckel, Clare Wall 6:30.00 6:43.72 3
52 Coyle, Hannah Calvary 6:43.74 3
53 Soya, Erica Red Bank Reg. 7:00.00 6:58.67 3
54 Campbell, Sara Point Boro 6:43.00 6:59.18 3
55 Zahorsky, Olivia Point Boro 6:50.00 7:00.99 3
56 McEvoy, Claire Red Bank Reg. 7:05.27 3
57 Brommeland, Olivia Toms River North 7:00.00 7:10.28 3
58 Doyle, Kayla Bmhs 7:00.00 7:23.05 3
59 Skrok, Josceline Point Boro 8:20.00 8:13.49 3
60 Gavrilovic, Alex Red Bank Reg. 7:30.00 8:57.99 3
Girls 400 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Cobb, Megan Manasquan 3:38.00 1:07.97 2 2.66
2 Moser, Megan Toms River North 3:30.00 1:09.58 1 1.33
3 Tregellis, Jennifer Middletown South 3:40.00 1:10.14 3 3.33
4 Schoeneberg, Erika Lacey 3:48.00 1:10.49 4 0.33
5 Campanale, Gianna Middletown South 3:40.00 1:11.65 3 3.33
6 Dominguez, Emily Bmhs 3:40.00 1:11.79 2
7 Chambres, Gillian South Brunswick 3:40.20 1:12.49 1 2
8 Himmelberg, Mary Kate Middletown South 3:40.00 1:12.91 3 3.33
9 Weitman, Michayla Monroe 3:46.00 1:12.95 4 0.66
10 Francis, Shelby North Brunswick 1:03.00 1:13.09 7
11 Smith, Sophie Manasquan 3:38.00 1:13.48 2 2.66
12 Hypolite, Chloe South Brunswick 1:13.60 1:13.58 1 2
13 O'Neill, Margaret Manalapan 3:53.00 1:13.68 5
14 Notarianni, Nicole South Brunswick 1:14.30 1:13.94 1 2
15 Osso, Sydney Manasquan 3:38.00 1:14.30 2 2.66
16 Ward, Devin Toms River North 3:30.00 1:14.68 1 1.33
17 Pommerencke, Alexandra Jackson Liberty 3:44.00 1:15.06 3
18 Glass, Jessica Bmhs 1:15.16 2
19 Caccio, Olivia Monroe 3:46.00 1:15.92 4 0.66
20 Serrano, Julie Ocean twp 3:55.00 1:16.35 5
21 Pacheco, Gabriella Monroe 3:46.00 1:16.97 4 0.66
22 Edgecomb, Sara Lacey 3:48.00 1:17.21 4 0.33
23 Dugo, Rachael Jackson Liberty 3:44.00 1:19.37 3
24 Haszko, Taylor Toms River North 3:30.00 1:19.95 1 1.33
25 Czajkowski, Ania Manalapan 3:53.00 1:20.22 5
26 Perrone, Brianna Lacey 3:48.00 1:20.24 4 0.33
27 Hurley, Skylar Ocean twp 3:55.00 1:20.54 5
28 Taylor, Shaunna North Brunswick 1:12.00 1:20.68 7
29 Obara, Samantha Jackson Liberty 3:44.00 1:20.96 3
30 Brown, Kierra Long Branch 1:21.45 7
31 Badore, Rebecca Bmhs 3:40.00 1:21.63 2
32 Daniels, Jada Manalapan 3:53.00 1:22.08 5
33 Bernardes, Sarah Shore Regional 4:00.00 1:23.46 6
34 Bekampis, Emily Ocean twp 3:55.00 1:24.99 5
35 Rushnak, Colleen Wall 4:00.00 1:25.91 6
36 Valente, Melanie Wall 4:00.00 1:26.57 6
37 Hurley, Julianne Shore Regional 4:00.00 1:27.21 6
38 Harrigan, Lauren Shore Regional 4:00.00 1:27.41 6
39 Arce, Sadie Long Branch 1:28.60 7
40 Schleuss, Justine Wall 4:00.00 1:29.49 6
41 Accoo, Tahirah Long Branch 1:50.28 7
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 South Brunswick 'A' 49.20 48.93 1 10
1) Thomas, Zyjira 2) McDonald, Rochell
3) Osley, Desirae 4) McMillan, Aspen
2 Toms River North 'A' 50.50 50.65 1 8
1) Forlenza, Lynnea 2) Ward, Devin
3) Goncerz, Olivia 4) Szymanski, Izabela
3 Monroe Twp 'A' 51.00 50.67 1 6
1) Liebenthal, Gennyka 2) Hooker, Tiffanie
3) Randall, Tiffany 4) Kimbo, Kelly
4 Colts Neck HS 'A' 50.50 50.76 1 4
1) Gaines, Justine 2) Ryan, Ashlee
3) Elice, Sarah 4) Ryan, Allie
5 North Brunswick 'A' 50.00 51.47 1 2
1) Handy, Imani 2) Migliorino, Maria
3) Contreras, Alyssa 4) Ibe, Nnenna
6 Barnegat High School 'A' 54.00 52.35 2 1
1) Neuner, Sarah 2) Adorno, Alyssa
3) Walker, Jenna 4) Erskine, Jordan
7 Brick Memorial High School 'A' 54.00 53.24 2
1) Ansbro, Lindsay 2) Jazikoff, Kacie
3) Glass, Jessica 4) Thomas, Jaela
8 Lacey Township 'A' 55.00 53.41 3
1) McConlogue, Kelly 2) LaHaye, Faith
3) Simunek, Julianna 4) Schoeneberg, Erika
9 Accademy Charter 'A' 55.00 53.62 2
1) Terry, Danielle 2) Frost, Christina
3) Smith, Trisha 4) Hicks-Hunter, Tia
10 Jackson Liberty HS 'A' 52.00 53.67 1
1) Williams, Va'Shayna 2) Veneziano, Caitlin
3) Oconnor, Carly 4) Reed, Oksana
11 Point Pleasant Boro Panthers 'A' 54.20 53.75 2
1) Kelly, Shannon 2) Leturgez, Mimi
3) Zabelski, Megan 4) Savino, Hope
12 Long Branch 'A' 56.94 53.94 3
1) Hills, Brianna 2) Shoats, Zyterah
3) Adekunle, Rebecca 4) Cunningham, Ryasia
13 Shore Regional H.S. 'A' 55.00 54.24 3
1) McDonough, Devon 2) Fontana, Amanda
3) Welch, Jessica 4) McDonough, Samantha
14 Manalapan High School 'A' 54.00 54.36 2
1) Bondar, Norelle 2) Pensebene, Kaitlin
3) Hovan, Ashlyn 4) Marrero, Camila
15 Ocean Twp 'A' 54.00 54.89 2
1) Hyun, Hailey 2) Beisswanger, Magie
3) Beisswanger, Katie 4) Goff, Jakeia
16 Middletown High School South 'A' 58.00 55.04 3
1) Shearer, Alexis 2) Talmage, Kyla
3) Evarts, Tatum 4) Fabiano, Shelby
17 Jackson Memorial High School 'A' 58.00 55.39 4
1) Thompson, Lindsay 2) Morton, Jerneice
3) Hurley, Kayla 4) Cornelius, Rain
18 Wall High School 'A' 56.00 56.38 3
1) Donohue, Dakota 2) Hand, Erika
3) Koval, Mikayla 4) Gammer, Marissa
19 Red Bank Regional High School 'A' 1:10.00 57.51 4
1) Schwinn, Tara 2) Neff, Laura
3) McLoone, Hannah 4) Rodgers, Vandeka
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 South Brunswick 'A' 1:46.00 1:45.17 1 10
1) Araque, Brianna 2) Thomas, Zyjira
3) Baker, Essence 4) Osley, Desirae
2 Monroe Twp 'A' 1:49.00 1:47.57 1 8
1) Liebenthal, Gennyka 2) Hooker, Tiffanie
3) Randall, Tiffany 4) Kimbo, Kelly
3 Colts Neck HS 'A' 1:48.00 1:47.74 1 6
1) Gaines, Justine 2) Ryan, Allie
3) Elice, Sarah 4) Cavrak, Megan
4 North Brunswick 'A' 1:47.00 1:51.52 1 4
1) Francis, Shelby 2) Migliorino, Maria
3) Ibe, Chika 4) Deloatch, Ma'kijah
5 Jackson Liberty HS 'A' 1:55.00 1:52.82 2 2
1) Donegan, Paige 2) Oconnor, Carly
3) Williams, Va'Shayna 4) Reed, Oksana
6 Lacey Township 'A' 1:56.00 1:52.87 2 1
1) Simunek, Julianna 2) LaHaye, Faith
3) Meyh, Cassidy 4) Schoeneberg, Erika
7 Toms River North 'A' 1:51.00 1:52.98 1
1) Moser, Megan 2) Solly, Victoria
3) Popoola, Adelola 4) Parliament, Jordyn
8 Long Branch 'A' 2:00.00 1:55.14 3
1) Adekunle, Rebecca 2) Hills, Brianna
3) Cunningham, Ryasia 4) Shoats, Zyterah
9 Ocean Twp 'A' 1:57.00 1:57.85 2
1) Beisswanger, Katie 2) Hurley, Skylar
3) Maxwell, Sydney 4) Beisswanger, Magie
10 Middletown High School South 'A' 1:54.00 1:58.63 1
1) Hymanson, Carlyn 2) Horan, Emma
3) Casey, Shealyn 4) Hayes, Megan
11 Red Bank Regional High School 'A' 2:10.00 1:59.65 3
1) Albano, Christine 2) Schwinn, Tara
3) McIntyre, Morgan 4) Nijnens, Julia
12 Shore Regional H.S. 'A' 2:00.00 1:59.69 3
1) Damiano, Aleka 2) Quill, Megan
3) Deusch, Annie 4) Egan, Jessica
13 Barnegat High School 'A' 2:00.00 2:00.39 2
1) Nanashko, Caitlin 2) Cooney, Brienna
3) Pangilinan, Alexis 4) Larkin, Nicole
14 Manasquan High School 'A' 2:05.00 2:00.89 3
1) Pettit, Emma 2) Mulroy, Kiera
3) Farnetti, Gabriella 4) Lange, Kristin
15 Jackson Memorial High School 'A' 2:02.00 2:00.98 3
1) Casper, Vanessa 2) Gasser, Rachel
3) Demaio, Julia 4) Gruosso, Julianna
16 Manalapan High School 'A' 2:00.00 2:02.77 2
1) Vanasco, Stephanie 2) Fofah, Mosope
3) Roman, Nicole 4) Holder, Ledawn
17 Accademy Charter 'A' 1:58.00 2:05.07 2
1) Morales, Carmen 2) Hammary, Lateya
3) Rouse, Rachel 4) Smith, Trisha
18 Wall High School 'A' 2:15.00 2:11.65 3
1) Hand, Erika 2) Rushnak, Colleen
3) Dacey, Abaigeal 4) Hatch, Jamie
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Colts Neck HS 'A' 9:55.00 10:07.87 10
1) O'Horo, Stephanie 2) Shah, Radhika
3) Hoagland, Kayleigh 4) Hoagland, Samantha
2 Middletown High School South 'A' 10:15.00 10:17.07 8
1) Deus, Nicole 2) Hutson, Rachel
3) Brand, Madison 4) Himmelberg, Mary Kate
3 Toms River North 'A' 10:20.00 10:21.47 6
1) Cocanower, Grace 2) Diawara, Cisse
3) Reilly, Madyson 4) Duriske, Julia
4 Jackson Memorial High School 'A' 10:30.00 10:21.81 4
1) Gerratt, Kennedy 2) Wilson, Kayley
3) Taylor, Madison 4) O'Brien, Caitlin
5 Point Pleasant Boro Panthers 'A' 10:30.00 10:22.37 2
1) Pausz, Rachel 2) Lennon, Kristi
3) Tsougarakis, Danielle 4) Tufano, Emily
6 South Brunswick 'A' 10:08.00 10:27.84 1
1) Ginez, Natalie 2) Sendner, Nicole
3) Man, Imani 4) Fenske, Nicole
7 Jackson Liberty HS 'A' 10:18.00 10:30.86
1) Suszko, Kasey 2) Farrell, Emily
3) Obara, Samantha 4) Albrect, Morgan
8 Monroe Twp 'A' 10:56.00 10:51.97
1) Persing, Leah 2) Melville, Megan
3) Capil, Diyaa 4) Deluca, Brianna
9 Shore Regional H.S. 'A' 11:00.00 10:57.82
1) Maita, Julianna 2) Mazzella, Frances
3) Weeden, Elizabeth 4) Hellmers, Meaghan
10 Brick Memorial High School 'A' 11:15.00 11:03.52
1) Luma, Dayna 2) Swider, Samantha
3) Lipford, Brianne 4) Egbert, Summer
11 North Brunswick 'A' 10:40.00 11:03.54
1) Larose, Jovanna 2) Taylor, Shaunna
3) Hankins, Jontae 4) Gobena, Naomi
12 Manalapan High School 'A' 11:00.00 11:17.12
1) Krieger, Amanda 2) Nealon, Kiera
3) Picklo, Shannon 4) Harhas, Zoryana
Girls 800 Sprint Medley Varsity
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 North Brunswick 'A' 1:49.00 1:53.53 1 10
1) Handy, Imani 2) Ibe, Nnenna
3) Contreras, Alyssa 4) Francis, Shelby
2 Colts Neck HS 'A' 1:57.00 1:55.56 1 8
1) Gaines, Justine 2) Ryan, Ashlee
3) Elice, Sarah 4) Cavrak, Megan
3 Brick Memorial High School 'A' 1:57.00 1:56.06 1 6
1) Ansbro, Lindsay 2) Thomas, Jaela
3) Glass, Jessica 4) Beyer, Hope
4 Manasquan High School 'A' 1:59.00 1:57.38 1 4
1) Petrosini, Grace 2) Cobb, Megan
3) Puma, Tarry 4) Smith, Sophie
5 Shore Regional H.S. 'A' 1:59.00 1:57.76 1 2
1) McDonough, Samantha 2) Damiano, Aleka
3) Fontana, Amanda 4) McDonough, Devon
6 South Brunswick 'A' 2:00.50 1:59.48 2 1
1) Steiner-Otoo, Stephanie 2) Mayfield, Victoria
3) Rone, Kaitlyn 4) Jones, Inayah
7 Barnegat High School 'A' 2:02.00 2:00.58 2
1) Wickwire, Samara 2) Cooney, Brienna
3) Adorno, Alyssa 4) McNabb, Ashley
8 Monroe Twp 'A' 2:01.00 2:01.18 2
1) Berteletti, Alyssa 2) Griffith, Amani
3) Caccio, Olivia 4) Hommer, Christina
9 Toms River North 'A' 2:00.00 2:01.92 1
1) Craig, Shanelle 2) Moser, Megan
3) Szymanski, Izabela 4) Solly, Victoria
10 Manalapan High School 'A' 2:01.00 2:04.06 2
1) Carbonara, Angela 2) Vanasco, Stephanie
3) Hovan, Ashlyn 4) Bondar, Norelle
11 Ocean Twp 'A' 2:02.00 2:05.37 2
1) Hyun, Hailey 2) Serrano, Julie
3) Goff, Jakeia 4) Guss, Sarah
12 Point Pleasant Boro Panthers 'A' 2:10.00 2:05.83 3
1) Grippo, Amanda 2) Yochim, Courtney
3) Leturgez, Mimi 4) Kelly, Shannon
13 Jackson Liberty HS 'A' 2:12.00 2:08.49 3
1) Veneziano, Caitlin 2) Corallo, Lindsay
3) Williams, Va'Shayna 4) Pommerencke, Alexandra
14 Jackson Memorial High School 'A' 2:50.00 2:11.88 3
1) Demaio, Julia 2) Thompson, Lindsay
3) Morton, Jerneice 4) Gruosso, Julianna
Girls 1600 Sprint Medley Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Monroe Twp 'A' 4:30.00 4:32.18 10
1) Kimbo, Kelly 2) Hooker, Tiffanie
3) Griffith, Amani 4) Liebenthal, Gennyka
2 Ocean Twp 'A' 4:26.00 4:35.80 8
1) Hyun, Hailey 2) Beisswanger, Magie
3) Goff, Jakeia 4) Cholak, Michela
3 Middletown High School South 'A' 4:35.00 4:37.16 6
1) Shekian, Samantha 2) Shearer, Alexis
3) Fabiano, Shelby 4) Horn, Michelle
4 Barnegat High School 'A' 4:30.00 4:37.95 4
1) Walker, Jenna 2) O'Cone, Kayla
3) Wickwire, Samara 4) Pangilinan, Alexis
5 Toms River North 'A' 4:34.00 4:38.53 2
1) Parliament, Jordyn 2) Powasnick, Aurora
3) Frederick, Sydney 4) Roncin, Taylor
6 Red Bank Regional High School 'A' 4:45.00 4:47.68 1
1) Byron, Mickayla 2) Albano, Christine
3) Cooper, Destyni 4) Torres, Edith
7 Wall High School 'A' 4:50.00 5:06.00
1) Hatch, Jamie 2) Koval, Mikayla
3) Donohue, Dakota 4) Cummings, McKenna
8 Jackson Liberty HS 'A' 5:05.00 5:07.04
1) Novotny, Alexis 2) Fatovic, Mikayla
3) Donegan, Paige 4) Dugo, Rachael
Girls Distance Medley Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Freehold Township High School 'A' 12:15.00 12:11.42 10
1) Bertscha, Erin 2) Poss, Caitlyn
3) Bracher, Emily 4) Roche, Ciara
2 Middletown High School South 'A' 13:22.00 13:05.89 8
1) Weimer, Jillian 2) Spencer, Katie
3) Horn, Michelle 4) Tota, Delia
3 Toms River North 'A' 12:45.00 13:08.45 6
1) Reilly, Madyson 2) Duriske, Julia
3) Popoola, Adelola 4) Cocanower, Grace
4 Jackson Memorial High School 'A' 13:09.00 13:12.87 4
1) O'Brien, Caitlin 2) Wilson, Kayley
3) Cornelius, Rain 4) Gerratt, Kennedy
5 Colts Neck HS 'A' 13:10.00 13:13.50 2
1) O'Horo, Stephanie 2) Hoagland, Kayleigh
3) Shah, Radhika 4) Hoagland, Samantha
6 Brick Memorial High School 'A' 13:02.00 13:16.20 1
1) Luma, Dayna 2) Swider, Samantha
3) Sievers, Jessica 4) Brow, Samantha
7 Manalapan High School 'A' 14:02.00 13:37.54
1) Krieger, Amanda 2) Nealon, Kiera
3) Marrero, Camila 4) Picklo, Shannon
8 Point Pleasant Boro Panthers 'A' 13:25.00 13:40.38
1) Lennon, Kristi 2) Pausz, Rachel
3) Leturgez, Mimi 4) Bragen, Katie
9 Jackson Liberty HS 'A' 14:20.00 13:53.62
1) Albrect, Morgan 2) Farrell, Emily
3) Novotny, Alexis 4) Suszko, Kasey
10 Monroe Twp 'A' 13:38.00 14:02.11
1) Persing, Leah 2) Reynolds, Alexius
3) Hommer, Christina 4) Mantz, Brianna
11 Red Bank Regional High School 'A' 14:00.00 14:07.06
1) Haynes, Kristen 2) Dengler, Grace
3) Torres, Edith 4) Martin, Willow
12 North Brunswick 'A' 12:57.00 14:26.79
1) Larose, Jovanna 2) Gobena, Naomi
3) Hankins, Jontae 4) Giudice, Kristen
13 Barnegat High School 'A' 14:30.00 14:42.29
1) O'Connor, Erin 2) Larkin, Allison
3) Moran, Caitlyn 4) Weyrick, Lindsy
14 South Brunswick 'A' 14:35.00 15:13.24
1) Narayan, Malvika 2) Lael, Zenzali
3) Mayfield, Victoria 4) Stevko, Kyra
15 Long Branch 'A' 17:51.00 17:14.40
1) Sanchez, Maddelyne 2) Aparicio, Natalie
3) Arce, Sadie 4) Melgar-Vazquez, Jackie
Girls Meter Shuttle Hurdle Varsity
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 South Brunswick 'A' 1:03.00 1:02.64 1 10
1) McMillan, Aspen 2) Notarianni, Nicole
3) McDonald, Rochell 4) Thomas, Zyjira
2 Toms River North 'A' 1:05.00 1:05.75 1 8
1) Forlenza, Lynnea 2) Buell, Kelli
3) Szymanski, Izabela 4) Goncerz, Olivia
3 Lacey Township 'A' 1:09.00 1:08.35 1 6
1) Schoeneberg, Erika 2) McConlogue, Kelly
3) Simunek, Julianna 4) LaHaye, Faith
4 Monroe Twp 'A' 1:11.00 1:08.62 2 4
1) Weitman, Michayla 2) Caccio, Olivia
3) Douglas, Acacia 4) Morgans, Holly
5 Middletown High School South 'A' 1:11.00 1:09.90 2 2
1) Campanale, Gianna 2) Buckley, Caroline
3) Tregellis, Jennifer 4) Cuervo, Gianna
6 Ocean Twp 'A' 1:12.00 1:13.80 2 1
1) Bekampis, Stephanie 2) Serrano, Julie
3) Fahey, Michelle 4) Henderson, Emily
7 Manasquan High School 'A' 1:18.00 1:14.99 3
1) Puma, Tarry 2) Farnetti, Gabriella
3) Pettit, Hannah 4) Mulroy, Kiera
8 Manalapan High School 'A' 1:15.00 1:17.34 3
1) O'Neill, Margaret 2) Daniels, Jada
3) Mezzina, Amanda 4) Pensebene, Kaitlin
9 Jackson Memorial High School 'A' 1:18.00 1:19.02 4
1) Thompson, Lindsay 2) Vitale, Brooklyn
3) Policari, Jacqueline 4) Gasser, Rachel
10 Jackson Liberty HS 'A' 1:18.00 1:19.38 4
1) Hillwig, Nicole 2) Mauro, Kayla
3) Oconnor, Carly 4) Olejarz, Bethany
11 Shore Regional H.S. 'A' 1:28.00 1:21.91 4
1) Harrigan, Lauren 2) Hurley, Julianne
3) Bernardes, Sarah 4) Cantaffa, Talia
-- Barnegat High School 'A' 1:16.00 FS 3
1) Sackett, Anna 2) Cooney, Brienna
3) Sargent, Kendall 4) Erskine, Jordan
Girls High Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Knobloch, Jessica Freehold Twp 5-00.00 4
2 Naphier, Brielle Toms River North 5-00.00 5
3 Cooper, Destyni Red Bank Reg. 4-10.00 2
3 Zabelski, Megan Point Boro 4-10.00 0.50
5 Randall, Tiffany Monroe 4-10.00 3
5 Erskine, Jordan Barnegat 4-10.00
5 Poku, Jada-Rae South Brunswick 4-10.00 1
8 Petrosini, Grace Manasquan 4-08.00
8 Buell, Kelli Toms River North 4-08.00 5
8 Douglas, Acacia Monroe 4-08.00 3
11 Meyh, Cassidy Lacey 4-06.00
11 Smith, Sophie Manasquan 4-06.00
11 Campbell, Courteney South Brunswick 4-06.00 1
11 Murrin, Mackenzie Colts Neck 4-06.00
11 Fronc, Amelia Colts Neck 4-06.00
11 Kiley, Hannah Freehold Twp 4-06.00 4
11 Scott, Emily Bmhs 4-06.00
11 Chambres, Gillian South Brunswick 4-06.00
11 Nijnens, Julia Red Bank Reg. 4-06.00 2
11 Czajkowski, Ania Manalapan 4-06.00
21 Savino, Hope Point Boro 4-04.00 0.50
21 Jennings, Amanda Barnegat 4-04.00
23 Hillwig, Nicole Jackson Liberty 4-02.00
23 Veneziano, Caitlin Jackson Liberty 4-02.00
23 Jazikoff, Kacie Bmhs 4-02.00
-- Bekampis, Stephanie Ocean twp NH
-- Rusbarsky, Greta South Brunswick NH
-- Hovan, Ashlyn Manalapan NH
-- Henderson, Emily Ocean twp NH
-- Ferraiuolo, Daisey Lacey NH
Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Izzo, Daniella South Brunswick 10-00.00 5
1 Hecht, Danielle South Brunswick 10-00.00 5
3 Veneziano, Caitlin Jackson Liberty 8-06.00 4
4 Sackett, Anna Barnegat 8-00.00
4 Lawal, Rianat Toms River North 8-00.00
6 Fronc, Amelia Colts Neck 7-06.00 3
6 Timpko, Rhiannon Freehold Twp 7-06.00
8 Yoo, Kimberly Jackson Liberty 7-00.00 4
8 Dalton, Julia Colts Neck 7-00.00 3
8 Wollman, Lauren Shore Regional 7-00.00 2
8 Sanchez, Maddelyne Long Branch 7-00.00
8 Perna, Amanda Shore Regional 7-00.00 2
-- Walker, Jenna Barnegat NH
-- Yasser, Olivia Ocean twp NH
-- Hynes, Antoinette Freehold Twp NH
-- Arce, Sadie Long Branch NH
-- McGorry, Maggie Ocean twp NH
-- Gatpolintan, Mikaella Toms River North NH
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Panton, Domonique Freehold Twp 17-05.00 4
2 Ibe, Nnenna North Brunswick 16-08.75 5
3 Valkos, Julia Middletown South 16-00.25 0.50
4 Poku, Jada-Rae South Brunswick 16-00.00 3
5 Bruno, Amy Barnegat 15-07.25
6 Ward, Devin Toms River North 15-07.00 2
7 Varlow, Annalyse South Brunswick 15-06.75 3
8 Naphier, Brielle Toms River North 15-06.00 2
9 Zabelski, Megan Point Boro 15-02.75
10 Hankins, Jontae North Brunswick 15-02.00 5
10 Weitman, Michayla Monroe 15-02.00 1
12 Berteletti, Alyssa Monroe 15-00.25 1
13 Ansbro, Lindsay Bmhs 14-09.00
14 Hurley, Kayla Jackson Memorial 14-07.75
15 Neff, Laura Red Bank Reg. 14-05.00
16 Feola, Caroline Freehold Twp 14-03.75 4
17 Czajkowski, Ania Manalapan 14-02.50
17 McGorry, Maggie Ocean twp 14-02.50
19 Welch, Jessica Shore Regional 14-02.00
20 Henderson, Emily Ocean twp 13-08.75
21 Mezzina, Amanda Manalapan 13-07.00
22 Sievers, Jessica Bmhs 13-06.75
23 Richardson, Elizaberth Lacey 13-06.00
24 Perna, Amanda Shore Regional 13-03.00
25 Williams, Va'Shayna Jackson Liberty 13-02.50
26 Buckley, Caroline Middletown South 13-02.00 0.50
26 Sargent, Kendall Barnegat 13-02.00
28 Pettit, Hannah Manasquan 13-01.00
29 Policari, Jacqueline Jackson Memorial 12-09.50
30 Frost, Christina Accademy Charter 12-08.00
31 Cobb, Megan Manasquan 12-05.00
32 Wilson, Cara Lacey 12-03.00
33 Mauro, Kayla Jackson Liberty 12-01.00
34 McLoone, Hannah Red Bank Reg. 11-07.75
35 Yochim, Courtney Point Boro 11-07.00
36 Koval, Mikayla Wall 11-06.50
37 Mitrione, Brianna Wall 10-03.50
-- Rouse, Rachel Accademy Charter FOUL
Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ibe, Nnenna North Brunswick 40-05.00 4
2 Panton, Domonique Freehold Twp 38-03.50
3 Goncerz, Olivia Toms River North 35-06.25 5
4 Valkos, Julia Middletown South 35-02.00 3
5 Forlenza, Lynnea Toms River North 35-00.00 5
6 Poku, Jada-Rae South Brunswick 34-08.50 2
7 Berteletti, Alyssa Monroe 34-00.25 1
8 Buckley, Caroline Middletown South 32-10.75 3
9 Varlow, Annalyse South Brunswick 32-03.00 2
10 McGorry, Maggie Ocean twp 31-02.00 0.50
11 Weitman, Michayla Monroe 30-08.00 1
12 Centeno, Josie Manasquan 30-03.50
13 Ansbro, Lindsay Bmhs 30-02.25
14 Sargent, Kendall Barnegat 29-10.00
14 Bruno, Amy Barnegat 29-10.00
16 Bekampis, Stephanie Ocean twp 29-08.75 0.50
17 Czajkowski, Ania Manalapan 29-07.75
18 West, Imani North Brunswick 29-04.00 4
19 Neff, Laura Red Bank Reg. 28-10.50
20 Savino, Hope Point Boro 28-01.75
21 Thomas, Jaela Bmhs 28-01.25
22 Perna, Amanda Shore Regional 28-00.50
23 Demaio, Julia Jackson Memorial 27-11.00
24 Wilson, Cara Lacey 27-08.25
25 Cornelius, Rain Jackson Memorial 27-06.25
26 Pettit, Hannah Manasquan 27-02.25
27 Mezzina, Amanda Manalapan 26-07.00
28 Grippo, Amanda Point Boro 26-05.25
29 Byron, Mickayla Red Bank Reg. 25-09.50
-- Feola, Caroline Freehold Twp FOUL
-- Cunningham, Ryasia Long Branch FOUL
-- LaHaye, Tara Lacey FOUL
-- Welch, Jessica Shore Regional FOUL
-- Hills, Brianna Long Branch FOUL
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mazza, Michelle Ocean twp 39-08.50 2
2 Schuldes, Alexis Jackson Memorial 35-06.50 1
3 Abbott, Yazmyne Monroe 34-07.50 3
4 Porter, Denise South Brunswick 34-05.00 5
5 Irizarry, Miranda South Brunswick 33-11.50 5
5 Fraistat, Mercedes Jackson Liberty 33-11.50 4
7 Bartolini, Sophia Jackson Liberty 33-07.00 4
8 Bruno, Amy Barnegat 32-08.50 0.50
9 Glover, Onyai Monroe 31-11.00 3
10 Caliolio, Toni North Brunswick 31-06.00
11 Poplawski, Jessica Toms River North 31-04.00
12 Wellauer, Kendall Middletown South 31-02.00
13 Rizk, Laila Colts Neck 30-09.25
14 Lozito, Dana Barnegat 30-03.00 0.50
15 Boncoeur, Lia North Brunswick 30-00.00
16 Neustater, Carly Colts Neck 29-10.50
17 Pobok, Victoria Jackson Memorial 28-08.00 1
18 McRae, Taylor Lacey 28-01.75
19 Kanabrocki, Brianna Point Boro 28-01.50
20 McKelvey, Rebecca Wall 28-00.00
21 Vaccaro, Stephanie Shore Regional 27-10.00
22 Matula, Erin Bmhs 27-05.75
23 Gorrell, Kayla Lacey 27-00.00
24 Burke, Shannon Red Bank Reg. 26-10.50
25 Mimes, Star Long Branch 26-09.00
26 Zonis, Caroline Freehold Twp 26-02.50
27 Romeo, Tiffani Toms River North 25-04.00
27 Walters, Natalie Point Boro 25-04.00
29 Oxley, Taylor Middletown South 25-00.00
30 Pacheco, Esmeralda Ocean twp 24-10.00 2
31 Morgan, Shannon Bmhs 24-05.25
32 Belovsky, Anna Manalapan 24-00.00
33 Varela, Janet Red Bank Reg. 23-10.50
34 Setteducato, Ava Wall 23-09.50
35 Gilliard, Janiyah Long Branch 23-05.00
36 Lange, Kristin Manasquan 22-10.50
37 Hewedy, Rodina Manalapan 22-05.50
38 Shehadeh, Zeinab Freehold Twp 22-02.50
39 Harrigan, Brooke Shore Regional 21-11.00
40 Goodson, Brianna Accademy Charter 20-05.00
41 Monaco, Maddie Manasquan 18-07.00
42 Mallory, Zyeira Accademy Charter 15-01.50
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Del Piano, Brianna South Brunswick 101-01 5
2 El-Khouri, Pascal Bmhs 97-08 2
3 Porter, Denise South Brunswick 95-01 5
4 Mazza, Michelle Ocean twp 93-05 3
5 Schuldes, Alexis Jackson Memorial 91-11 4
6 Kanabrocki, Brianna Point Boro 88-07
7 Erskine, Ginalee Barnegat 87-11
8 McRae, Taylor Lacey 86-02 0.50
9 Wellauer, Kendall Middletown South 85-06 1
10 Pobok, Victoria Jackson Memorial 83-02 4
11 Marsh, JuliaRose Colts Neck 80-07
12 Oxley, Taylor Middletown South 80-03 1
13 Pacheco, Esmeralda Ocean twp 79-08 3
14 Bartolini, Sophia Jackson Liberty 78-00
15 Caliolio, Toni North Brunswick 77-09
16 Fraistat, Mercedes Jackson Liberty 75-10
17 Romeo, Tiffani Toms River North 75-04
18 Brown, Melissa Bmhs 75-00 2
19 Glover, Onyai Monroe 73-11
20 Carl, Alana Colts Neck 72-10
21 Rogers, Stephanie Toms River North 71-06
22 Curtis, Sarah Red Bank Reg. 70-11
23 Walters, Berit Manasquan 70-09
24 Schoeneberg, Brianna Lacey 70-06 0.50
25 VanDerMark, Maddison Wall 66-08
26 Suarez, Savannah Red Bank Reg. 66-05
27 Zonis, Caroline Freehold Twp 64-06
28 Coles, Victoria Shore Regional 64-05
29 Shehadeh, Zeinab Freehold Twp 64-02
30 Jones, Jayana Accademy Charter 62-05
31 Wells, Sara Barnegat 62-04
32 Chan, Nikki Manalapan 61-05
33 Gilliard, Janiyah Long Branch 61-02
34 Walters, Natalie Point Boro 59-08
35 Cortes, Laura Accademy Charter 56-07
36 Donnelly, Mya Manalapan 55-11
37 Setteducato, Ava Wall 55-08
38 Bradley, Kaylynn Monroe 55-01
39 Puryear, Justice Long Branch 54-11
40 Pringle, Hannah Manasquan 54-09
41 Harrigan, Brooke Shore Regional 52-06
-- Armour, Tyasia North Brunswick FOUL
Girls Javelin Throw Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Krier, Kristin South Brunswick 126-09 5
2 Irizarry, Miranda South Brunswick 116-06 5
3 Conte, Gina Monroe 107-11 4
4 Brown, Melissa Bmhs 101-03 3
5 Erskine, Jordan Barnegat 100-11 0.50
6 Comar, Allyson Bmhs 98-09 3
7 Andrews, Tyrah Jackson Memorial 96-10 1
8 Hager, Sarah Monroe 93-04 4
9 Oxley, Taylor Middletown South 93-01 2
10 Romanelli, Jessica Middletown South 88-01 2
11 Hugger, Jordin Colts Neck 86-04
12 Pacheco, Esmeralda Ocean twp 85-04
13 Egan, Emily Shore Regional 83-02
14 Pobok, Victoria Jackson Memorial 81-02 1
15 Kelly, Shannon Point Boro 80-10
16 Deusch, Annie Shore Regional 78-10
17 Walters, Berit Manasquan 74-01
18 Rizk, Laila Colts Neck 73-06
19 Malos, Anna Wall 70-04
20 Lozito, Dana Barnegat 69-01 0.50
21 VanDerMark, Maddison Wall 69-00
22 Gorrell, Kayla Lacey 68-07
23 Vasquez, Luisaura North Brunswick 66-11
24 Wintle, Kylie Jackson Liberty 66-04
25 Suarez, Savannah Red Bank Reg. 65-07
26 Jaffee, Julia Ocean twp 64-01
27 McRae, Taylor Lacey 63-10
28 Colbert, Alexandra Freehold Twp 62-05
29 Bartolini, Sophia Jackson Liberty 59-09
30 Mustapha, Khadija Freehold Twp 56-05
31 Delgadillo, Estefania Calvary 56-02
32 Curtis, Sarah Red Bank Reg. 56-01
33 Tahir, Amimah North Brunswick 56-00
34 Belovsky, Anna Manalapan 52-01
35 Navarra, Isabel Manasquan 49-01
36 Wright, Anjali Calvary 47-10
37 Kithcart, Nikole Point Boro 47-09
38 Donnelly, Mya Manalapan 40-11
39 Wiley, Bashira Accademy Charter 31-11
40 Wiley, Kiana Accademy Charter 31-03
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 South Brunswick 'A' 52.30 51.86 1 10
1) Araque, Brianna 2) Varlow, Annalyse
3) Baker, Essence 4) Witherspoon, Latisha
2 Colts Neck HS 'A' 56.00 54.63 1 8
1) Kirol, Payton 2) Schaffer, Meredith
3) Luongo, Brianna 4) Murrin, Mackenzie
3 Barnegat High School 'A' 1:02.00 55.83 2 6
1) Lutz, Carliegh 2) Pangilinan, Alexis
3) Larkin, Nicole 4) Searles, Keyarah
4 Toms River North 'A' 56.00 55.90 1 4
1) Frederick, Sydney 2) Scrofani, Destiny
3) Craig, Shanelle 4) Kruszewski, Joanna
5 Lacey Township 'A' 56.00 56.02 1 2
1) Perrone, Brianna 2) Hatrak, Rebekah
3) LaHaye, Tara 4) Meyh, Cassidy
6 Monroe Twp 'A' 57.50 56.27 1 1
1) Lee, Amber 2) Chiu, Sophia
3) Harris, Mya 4) Gorhan, Brianna
7 Shore Regional H.S. 'A' 58.00 58.86 1
1) Deusch, Annie 2) Egan, Emily
3) Quill, Megan 4) Egan, Jessica
8 Manalapan High School 'A' 1:02.00 58.92 2
1) Rocourt, Nia 2) Lew, Brittany
3) Fofah, Mosope 4) Siagkris, Kailey
9 Jackson Liberty HS 'A' 59.00 59.28 2
1) Rupp, Samantha 2) Sherman, Arielle
3) Gleaton, Taylor 4) Fatovic, Mikayla
10 Accademy Charter 'A' 1:00.00 59.60 2
1) Legrande, Alona 2) Newman, Jazmine
3) Reyes, Adriana 4) Morales, Carmen
11 Manasquan High School 'A' 1:05.00 1:01.60 3
1) Farnetti, Gabriella 2) Banasiak, Carolyn
3) Centeno, Josie 4) Westcott, Jill
12 Jackson Memorial High School 'A' 1:09.00 1:04.05 3
1) Borghesi, Isabella 2) Vitale, Brooklyn
3) Schleckser, Clarissa 4) Pobok, Alaina
13 Long Branch 'A' 1:02.00 1:04.80 2
1) Cook, Darianna 2) Phox, Star
3) Echevarria, Tatiyana 4) Accoo, Tahirah
14 Colts Neck HS 'B' 1:04.00 1:06.16 3
1) Belfiore, Nicole 2) Iacono, Amanda
3) Brett, Nicole 4) Foley, Kerry
15 Colts Neck HS 'C' 1:12.00 1:12.08 3
1) Aydin, Sarah 2) Karcher, Celeste
3) Duval, Sara 4) Bernstein, Alyssa
Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 South Brunswick 'A' 1:54.00 1:51.93 1 10
1) Jones, Inayah 2) Notarianni, Nicole
3) Steiner-Otoo, Stephanie 4) Hypolite, Chloe
2 Colts Neck HS 'A' 1:53.00 1:53.63 1 8
1) Luongo, Brianna 2) Ryan, Allie
3) Murrin, Mackenzie 4) Schaffer, Meredith
3 Colts Neck HS 'B' 1:58.00 2:00.14 1 6
1) Hellmann, Sarah 2) Saffaye, Julia
3) Feaster, Lauren 4) Cianci, Julia
4 Toms River North 'A' 2:00.00 2:04.18 1 4
1) Powasnick, Aurora 2) Xu, Natalie
3) Merinsky, Allyson 4) Rotem, Raquel
5 Lacey Township 'A' 2:01.00 2:04.49 1 2
1) Richardson, Elizaberth 2) Borchert, Emma
3) Wilson, Cara 4) Ferraiuolo, Daisey
6 Jackson Liberty HS 'A' 2:04.00 2:05.73 2 1
1) Olejarz, Bethany 2) Hillwig, Nicole
3) Mauro, Kayla 4) Schalen, Jenna
7 Shore Regional H.S. 'A' 2:06.00 2:08.05 2
1) Egan, Jessica 2) Houlis, Brittany
3) Egan, Emily 4) Cantaffa, Talia
8 Monroe Twp 'A' 2:03.00 2:08.50 1
1) Cavallo, Carissa 2) Chiu, Sophia
3) Dalton, Kara 4) Gorhan, Brianna
9 Long Branch 'A' 2:08.00 2:08.79 2
1) Echevarria, Tatiyana 2) Cook, Darianna
3) Phox, Star 4) Accoo, Tahirah
10 Manalapan High School 'A' 2:10.00 2:09.23 2
1) Bindiganavale, Meghana 2) Lew, Brittany
3) Harhas, Zoryana 4) Carbonara, Angela
11 Brick Memorial High School 'A' 2:20.00 2:09.82 3
1) Hendricks, Aidan 2) Louhier, Megan
3) Wymbs, Elizabeth 4) Duong, Sophia
12 Colts Neck HS 'C' 2:04.00 2:13.22 2
1) Doucette, Anna 2) Aydin, Stephanie
3) Cianci, Jackie 4) Abadiotakis, Angela
13 Barnegat High School 'A' 2:16.00 2:16.39 3
1) Moore, Corinne 2) Lugo, Jaisaly
3) Brechka, Erika 4) Kellner, Kaylyn
14 Manasquan High School 'A' 2:27.00 2:17.18 3
1) Banasiak, Carolyn 2) Westcott, Jill
3) Murphy, Tess 4) Keastead, Mikayla
Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Middletown High School South 'A' 10:50.00 10:53.55 10
1) Burns, Emily 2) Amitrani, Mary
3) Kratka, Caroline 4) Spreen, Kendall
2 Toms River North 'A' 11:30.00 11:21.03 8
1) Bush, Jordyn 2) Ullmann, Alyssa
3) Dante, Andrea 4) Suchodolski, Alyson
3 Jackson Memorial High School 'A' 11:45.00 11:33.12 6
1) Moir, Fjulia 2) Heath, Julia
3) Anastasi, Briana 4) Hurle, Paige
4 South Brunswick 'A' 11:15.00 11:35.43 4
1) Thapar, Isha 2) Leite, Isabella
3) Trapani, Gabrielle 4) Narayan, Malvika
5 Monroe Twp 'A' 11:45.00 11:48.60 2
1) Ochoa, Isamary 2) Flaherty, Giulietta
3) Rapach, Rachel 4) Velasco, Jasmine
6 Red Bank Regional High School 'A' 12:00.00 12:11.08 1
1) Wimmer, Kristen 2) Banfield, Shelley
3) Migdon, Brooke 4) Fernandes, Sophia
7 Barnegat High School 'A' 12:15.00 12:12.00
1) Shugar, Lindsey 2) Jennings, Amanda
3) Soccodato, Haley 4) Lozito, Amanda
8 Manasquan High School 'A' 12:08.00 12:13.75
1) Ientile, Gabby 2) Quigley, Fiona
3) Valgenti, Julia 4) Nielsen, Brona
9 Manalapan High School 'A' 11:42.00 12:23.45
1) Tucker, Lauren 2) Brennan, Carlianne
3) Lorenz, Bryanna 4) Doherty, Caleigh
10 Jackson Liberty HS 'A' 11:30.00 12:25.27
1) Robertson, Melanie 2) Fliedner, Tiffany
3) Brown, Kelsey 4) Kosloski, Alexandra
11 Brick Memorial High School 'A' 12:28.00 12:32.30
1) Brow, Samantha 2) Mestey-Jones, Delaney
3) Tirone, Melissa 4) Doyle, Kayla
12 Long Branch 'A' 12:18.00 13:06.70
1) Sanchez, Maddelyne 2) Arce, Sadie
3) Aparicio, Natalie 4) Brown, Kierra
Girls 800 Sprint Medley Junior Varsity
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Colts Neck HS 'A' 2:01.00 2:03.17 1 10
1) Luongo, Brianna 2) Saffaye, Julia
3) Murrin, Mackenzie 4) Schaffer, Meredith
2 South Brunswick 'A' 2:07.00 2:05.62 1 8
1) Campbell, Courteney 2) Robertson, Ominay
3) Forcer, Aliya 4) Duverger, Misha
3 Toms River North 'A' 2:12.00 2:10.99 1 6
1) Craig, Keyanna 2) Xu, Natalie
3) Merinsky, Allyson 4) Haszko, Taylor
4 Monroe Twp 'A' 2:10.00 2:13.04 1 4
1) Harris, Mya 2) Cavallo, Carissa
3) D'Agostino, Gabriella 4) Patel, Sneh
5 Colts Neck HS 'B' 2:13.99 2 2
6 Barnegat High School 'A' 2:18.00 2:16.74 2 1
1) Neuner, Madison 2) Lynn, Melease
3) O'Cone, Kayla 4) Cooney, Brienna
7 Lacey Township 'A' 2:10.00 2:20.46 1
1) Hatrak, Rebekah 2) Vargas, Sunni
3) Higgins, Bryanna 4) Perrone, Brianna
8 Jackson Liberty HS 'A' 2:40.00 2:26.13 2
1) Meglio, Mackenzie 2) Tijani, Raliat-Aduki
3) Flynn, Julianne 4) Rupp, Samantha
9 Manalapan High School 'A' 2:20.00 2:27.58 2
1) Cianguilla, Alexa 2) Iovelli, Noelle
3) Kenny, Mary 4) Harhas, Zoryana
Girls 1600 Sprint Medley Junior Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Toms River North 'A' 4:48.00 4:51.95 10
1) Diawara, Cisse 2) Scrofani, Destiny
3) Kruszewski, Joanna 4) George, Kelly
2 Barnegat High School 'A' 4:50.00 4:57.76 8
1) Adorno, Alyssa 2) McNabb, Ashley
3) Carter, Brittany 4) Weyrick, Lindsy
3 South Brunswick 'A' 4:53.00 5:07.12 6
1) Broughton, Mahogany 2) Rone, Kaitlyn
3) Forcer, Aliya 4) Audibert, Danae
4 Monroe Twp 'A' 5:15.00 5:35.73 4
1) Haney, Sydnee 2) Mahon, Kirsten
3) Patel, Krishna 4) Velasco, Jasmine
5 Jackson Memorial High School 'A' 5:45.00 5:43.28 2
1) Morelli, Rachel 2) Schleckser, Clarissa
3) Pobok, Alaina 4) Flores, Netanya F
6 Jackson Liberty HS 'A' 6:40.00 5:49.10 1
1) Sherman, Arielle 2) Leiton, Mariam
3) O'Donnell, Madison 4) Robertson, Melanie
Girls Distance Medley Junior Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jackson Memorial High School 'A' 14:05.00 14:04.13 10
1) Besse, Claudia 2) Johnson, Cassidy
3) Hurle, Paige 4) Taylor, Madison
2 Toms River North 'A' 14:15.00 14:44.14 8
1) Lomer, Sarah 2) DeSantis, Danielle
3) Bush, Jordyn 4) Suchodolski, Alyson
3 Manasquan High School 'A' 14:35.00 14:46.29 6
1) Osso, Sydney 2) Nielsen, Brona
3) Pettit, Hannah 4) Bardsley, Katie
4 Middletown High School South 'A' 14:55.00 15:08.26 4
1) Petrillo, Natalie 2) Rimmele, Andrea
3) Laurence, Melissa 4) Mendina, Caitlin
5 Monroe Twp 'A' 15:10.00 15:13.25 2
1) Reynolds, Jade 2) Ochoa, Isamary
3) Patel, Sneh 4) Gasko, Christina
6 South Brunswick 'A' 14:50.00 15:27.70 1
1) Cosgrave, Gina 2) Oliver, Cailee
3) Lempfert, Julianna 4) Audibert, Danae
7 Red Bank Regional High School 'A' 14:35.00 15:56.88
1) Smelas, Olivia 2) Ramos, Brenda
3) Juarez, Veyra 4) Cody, Shea
Girls Meter Shuttle Hurdle Junior Varsity
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lacey Township 'A' 1:14.00 1:16.00 10
1) Edgecomb, Sara 2) Perrone, Brianna
3) Meyh, Cassidy 4) LaHaye, Tara
2 Monroe Twp 'A' 1:24.00 1:23.06 8
1) Deleon, Nexcy 2) Fiordaliso, Sabrina
3) Chiusano, Amelia 4) Heizer, Kayla
Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Incantalupo, Meghan Freehold Twp 4-04.00 5
2 Petruch, Alexandra Freehold Twp 4-02.00 5
Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Huang, Joyce Freehold Twp 13-08.75 5
2 Ryan, Allie Colts Neck 13-06.00 3
3 Morton, Jerneice Jackson Memorial 13-01.00 4
4 Kiley, Hannah Freehold Twp 12-06.75 5
5 Sherman, Arielle Jackson Liberty 12-03.00 1
6 Albano, Christine Red Bank Reg. 12-01.00 2
6 Gasser, Rachel Jackson Memorial 12-01.00 4
8 Rocourt, Nia Manalapan 12-00.00
9 Byron, Mickayla Red Bank Reg. 11-08.75 2
10 Doucette, Anna Colts Neck 11-03.75 3
11 Ferraiuolo, Daisey Lacey 11-03.00 0.50
12 Dallicardillo, Nikolette Wall 11-01.50
12 Novotny, Alexis Jackson Liberty 11-01.50 1
14 Vargas, Sunni Lacey 11-01.00 0.50
15 Perrelli, Hannah Wall 10-04.75
-- Esposito, Ava Manalapan FOUL
Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Buell, Kelli Toms River North 34-07.00 5
2 Naphier, Brielle Toms River North 32-10.50 5
3 Policari, Jacqueline Jackson Memorial 28-07.00 4
4 Siagkris, Kailey Manalapan 26-09.25
5 Maffei, f Arianna Jackson Memorial 26-03.50 4
-- Hewedy, Rodina Manalapan FOUL
Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Adams, Alexis South Brunswick 32-09.50 5
2 Armour, Tyasia North Brunswick 32-01.00 4
3 Scattergood, Olivia South Brunswick 30-03.75 5
4 Vasquez, Luisaura North Brunswick 29-01.00 4
5 Cornelius, Andromeda Jackson Memorial 28-04.50 3
6 Wells, Sara Barnegat 26-10.00 2
7 Andrews, Tyrah Jackson Memorial 26-09.25 3
8 Berardo, Caitlyn Lacey 26-04.50 0.50
9 Akes, Gabriella Wall 25-11.25
10 Quanvie, Alexandria Jackson Liberty 25-10.50
11 Jennings, Khayla Monroe 25-10.00 1
12 Puryear, Justice Long Branch 25-09.50
13 Erskine, Ginalee Barnegat 25-07.00 2
14 Malone, Tyra Monroe 23-01.00 1
15 Chan, Nikki Manalapan 22-07.50
16 Sagapolutele, Jada Long Branch 22-03.25
17 Kithcart, Nikole Point Boro 22-01.25
18 Taps, Melissa Lacey 22-00.50 0.50
19 Miller, Mary Freehold Twp 20-06.50
20 Byington, Abby Point Boro 20-02.00
21 Zamora-santana, Jasmine Jackson Liberty 20-01.00
22 Khan, Marziya Manalapan 19-05.00
23 Mather, Niamh Manasquan 18-10.00
24 Panton, Alexsandra Freehold Twp 18-06.50
25 Calabrese, Louisa Wall 15-10.00
26 Keastead, Mikayla Manasquan 15-09.00
Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Irizarry, Miranda South Brunswick 92-05 5
2 Scattergood, Olivia South Brunswick 82-07 5
3 Neustater, Carly Colts Neck 82-04 4
4 Cornelius, Andromeda Jackson Memorial 80-08 3
5 Vasquez, Luisaura North Brunswick 76-00
6 Rizk, Laila Colts Neck 70-03 4
7 Zamora-santana, Jasmine Jackson Liberty 69-05 1
8 Hewedy, Rodina Manalapan 69-01
9 Hamadyk, Samantha Lacey 68-10 0.50
10 Lee, Amber Monroe 67-08 2
11 Muloolly, Isabel Colts Neck 64-06
12 Akes, Gabriella Wall 62-06
13 Malone, Tyra Monroe 60-06 2
14 Severio, Madi Point Boro 59-05
15 Quanvie, Alexandria Jackson Liberty 58-03 1
16 Sagapolutele, Jada Long Branch 58-01
17 Paneque, Rebecca Jackson Memorial 55-10 3
18 Gorrell, Kayla Lacey 55-06 0.50
19 Bazille, Ludvinna Freehold Twp 54-07
20 Woods, Erin Colts Neck 54-03
21 Caucino, Tara Point Boro 52-01
22 Cruz, Krysta Manasquan 52-00
23 Mimes, Star Long Branch 50-06
24 Kingman, Lizzie Manasquan 46-06
25 Panton, Alexsandra Freehold Twp 45-10
26 Perdon, Alaina Lacey 45-01
27 Kiewe, Cailyn Wall 44-06
28 Belovsky, Anna Manalapan 43-10
29 Velicky, Kayla Lacey 34-09
-- Boncoeur, Lia North Brunswick FOUL
Girls Javelin Throw Junior Varsity
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Erskine, Ginalee Barnegat 79-09 0.50
2 Buchanan, Paige South Brunswick 79-05 5
3 Capaccio, Teresa South Brunswick 78-10 5
4 Hyland, Haley Bmhs 75-00 4
5 Hanson, Jordan Jackson Memorial 74-08 3
6 Feaster, Lauren Colts Neck 73-06 2
7 Haddad, Emily Monroe 70-08 1
8 Montanelli, Deanna Bmhs 66-09 4
9 Petruch, Alexandra Freehold Twp 66-00
10 Ryan, Allie Colts Neck 65-04 2
11 Schalen, Jenna Jackson Liberty 64-08
12 Paneque, Rebecca Jackson Memorial 64-04 3
13 Rudnicki, Livia Toms River North 60-07
14 Zamora-santana, Jasmine Jackson Liberty 57-02
15 Fleischauer, Alyssa Monroe 56-10 1
16 Polanco-Ray, Nadhya North Brunswick 55-01
17 Bazille, Ludvinna Freehold Twp 52-03
18 Armour, Tyasia North Brunswick 50-11
19 Wells, Sara Barnegat 46-05 0.50
20 Taps, Melissa Lacey 46-02
21 Westcott, Jill Manasquan 45-01
22 Berardo, Caitlyn Lacey 42-11
23 Bomenblit, Julie Toms River North 42-09
24 Hessinger, Colleen Manasquan 7-01