Boys 55 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Carberry, Richard Toms River North 6.76q 7
2 Booker, Martin Pennsauken 6.81q 5
3 Jones, Marquan Pennsauken 6.86q 4
4 Andy, Ifreke Absegami 6.86q 3
5 Howard, Josh Pennsauken 6.88q 3
6 Farquharson, Kennedy Atlantic City 6.90q 1
7 Butler, Jason Timber Creek 6.90q 2
8 LaRoda, Shawn Timber Creek 6.92q 3
9 Russell, Larry Timber Creek 6.93 1
10 Cheeseborough, Jamie Egg Harbor 6.93 2
11 Gibson, Ron Hammonton 7.00 1
12 Grillo, Matthew Mainlanad 7.03 6
13 Lee, Malcolm Egg Harbor 7.04 5
14 Goins, Christian Bur. Twp 7.04 4
15 Foster, JeSean Rancocas 7.05 4
16 Day, Parker Toms River North 7.06 1
17 Meade, Akile Bur. Twp 7.06 2
18 Brock, Amir Egg Harbor 7.06 6
19 Campbell, Brandon Lenape 7.08 6
20 Wright, Dapree Atlantic City 7.12 7
21 Sultan, Ameer Bur. Twp 7.14 6
22 Davis, Taki Winslow 7.16 1
23 Ricciani, Jeff Northern Burling 7.18 2
24 Brown, Shawn Winslow 7.20 1
25 Cook, Kenneth Toms River North 7.25 5
26 Pohl, Tyler Rancocas 7.25 5
27 Shiner, Austin Absegami 7.26 7
28 Keleekai, Samuel Rancocas 7.27 4
29 Rzemyk, Ty Mainlanad 7.39 1
30 James, Javon Mainlanad 7.41 7
31 McClead, Miles Che 7.49 7
32 Johnson-Waters, Khyree Lenape 7.51 4
33 Stiich, Conner Hammonton 7.53 3
34 Wallace, Nate Lenape 7.53 1
35 Ward, Ryan Absegami 7.55 4
36 Perrine, Edward Brick Mem. 7.68 3
37 Cattell, Daniel Triton 7.78 6
38 Ford, Brian Northern Burling 7.85 3
39 Patel, Dharam Cherokee 8.08 5
40 Curtis, Shyheim Cherokee 8.09 6
41 rice williams, jehni Atlantic City 8.18 2
42 Lachawiec, Tyler Triton 8.22 4
43 Petrongolo, Charles Triton 8.44 7
44 Falzone, Brendan Cherokee 8.49 3
Boys 55 Meter Dash
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Carberry, Richard Toms River North 6.76 6.69
2 Andy, Ifreke Absegami 6.86 6.79
3 Booker, Martin Pennsauken 6.81 6.81
4 Jones, Marquan Pennsauken 6.86 6.82
5 Howard, Josh Pennsauken 6.88 6.85
6 Butler, Jason Timber Creek 6.90 6.86
7 Farquharson, Kennedy Atlantic City 6.90 6.89
8 LaRoda, Shawn Timber Creek 6.92 6.90
Boys 400 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Abraham, Alvin Egg Harbor 51.97 5
2 Campbell, Chase Lenape 52.69 5
3 Ongwenyi, Eddy Bur. Twp 52.97 4
4 Stinson, Cameron Timber Creek 53.34 5
5 Davis, Destin Winslow 53.35 5
6 Adams, Jamil Winslow 53.69 5
7 Simms, Austin Lenape 54.11 5
8 Whitfield, Braheem Pennsauken 55.14 4
9 Hannan, Matthew Rancocas 55.16 5
10 Elam, stephan Pennsauken 55.34 4
11 Torres, Tim Toms River North 55.50 4
12 Ramos, Mario Rancocas 56.02 4
13 Givens, Ryan Ocean City 56.46 5
14 Beebe, Ryan Ocean City 56.47 4
15 McLaughlin, Sean Egg Harbor 56.48 4
16 Omari, Kennedy Che 56.75 5
17 Soglo, Nixon Bur. Twp 57.24 3
18 lundy, melvin Vineland 57.93 3
19 Iulliucci, Phil Hammonton 58.03 3
20 Morgan, Tyler Hammonton 58.40 4
21 Zamir, Stephen Absegami 58.87 3
22 Roman, Juan Vineland 59.03 3
23 Leftwich, Shawn Absegami 59.27 3
24 Fernandez, Matt Toms River North 59.90 3
25 Nedrick, Darren Atlantic City 1:00.52 3
26 DeCosmo, Carmen Che 1:00.73 3
27 Williams, Matt Mainlanad 1:00.89 2
28 Brien, Joel Northern Burling 1:00.92 2
29 Mansi, Nick Mainlanad 1:02.56 2
30 Ford-Nesbitt, Dondre Atlantic City 1:02.85 2
31 Francis, Jermaine Northern Burling 1:03.26 2
32 Yarnes, Kyle Cherokee 1:09.61 2
33 Baldini, Andre Triton 1:10.04 1
34 Lachawiec, Tyler Triton 1:11.19 1
35 rice williams, jehni Atlantic City 1:11.59 1
-- Gibson, Bilal Timber Creek DQ 4
Boys 800 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 DeJesus, Joshua Rancocas 2:03.25 3
2 Watson, Zion Winslow 2:04.37 3
3 Dessoye, Robert Egg Harbor 2:06.10 3
4 Schmeizer, Evan Ocean City 2:06.14 3
5 Burrell, Marcus Winslow 2:07.93 3
6 Mayo, Harrison Vineland 2:08.51 3
7 Dougherty, Joe Hammonton 2:08.54 3
8 Vazquez, Luis Egg Harbor 2:11.43 3
9 Sherry, Scott Chw 2:11.77 2
10 Morgan, Tyler Hammonton 2:12.08 3
11 Rabinowitz, Cameron Cherokee 2:14.63 2
12 Warkala, Andrew Che 2:14.80 3
13 Carey, Tiger Mainlanad 2:15.59 2
14 Velazquez, Alejandro Absegami 2:16.03 3
15 Eger, Jacob Mainlanad 2:17.39 2
16 Johnson, Brett Ocean City 2:18.40 2
17 Worthen, Tristen Rancocas 2:19.62 3
18 Delgado, Esteban Absegami 2:26.75 2
19 Stacker, Bryan Chw 2:27.40 2
20 Wilburn, Cameron Cherokee 2:28.39 1
21 Sweeney, Eric Triton 2:28.72 2
22 Hill, Brandon Triton 2:29.02 1
23 Helfand, Dan Che 2:29.74 1
24 Soglo, Nixon Bur. Twp 2:32.89 2
25 Goss, Timothy Bur. Twp 2:33.89 2
26 Paz, Giovanny Atlantic City 2:35.22 2
27 Palma, Cristian Atlantic City 2:36.33 2
28 Meremianin, Andrew Vineland 2:38.48 1
29 Curcio, Gunner Northern Burling 2:50.31 1
30 Dupre, Brian Timber Creek 2:50.71 1
31 apleza, nick Northern Burling 2:51.64 1
-- Rehmann, Mike Lenape DQ 1
-- Isky, Kevin Lenape DQ 1
-- Byrne, Sean Lenape DQ 1
Boys 1600 Meter Run
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Del Conte, Vincent Egg Harbor 4:27.65 2
2 Curbelo, Isaiah Rancocas 4:32.86 2
3 Barnes, Eric Egg Harbor 4:36.08 2
4 Maguire, Bobby Absegami 4:37.13 2
5 Colon-Cruz, Jose Rancocas 4:37.50 2
6 Parsons, Cole Che 4:43.32 2
7 Brady, James Hammonton 4:44.36 2
8 Sherry, Scott Chw 4:44.84 2
9 Reilly, Noah Toms River North 4:44.88 2
10 Schmeizer, Jesse Ocean City 4:45.77 2
11 Greene, Korey Ocean City 4:51.38 2
12 Vela, Anthony Toms River North 4:56.31 2
13 Watson, Devante Winslow 4:58.16 2
14 Do, Daniel Absegami 4:58.19 2
15 Slowinski, Alexander Vineland 4:58.90 2
16 Aloi, John Bur. Twp 5:07.07 2
17 Walker, John Brick Mem. 5:07.52 1
18 Savio, Nicholas Mainlanad 5:14.50 1
19 Bhuta, Rikhin Bur. Twp 5:17.57 1
20 Glebocki, Richard Brick Mem. 5:20.42 1
21 Nunez, Adrian Atlantic City 5:25.61 1
22 Stump, Cooper Winslow 5:26.23 1
23 Natale, Matthew Cherokee 5:29.38 1
24 Berman, Sam Che 5:31.23 1
25 Louie, Hunter Lenape 5:34.97 1
26 Czyriak, Noah Triton 5:37.28 1
27 Zitterman, Jake Timber Creek 5:40.48 1
28 DiVito, Andrew Chw 5:42.04 1
29 Virok, David Northern Burling 5:45.93 1
30 Attanasi, Dalton Hammonton 5:46.38 2
31 Rath, Owen Mainlanad 5:46.95 1
32 Cackowski, Brian Cherokee 5:52.48 1
33 Graessle, William Northern Burling 5:53.28 1
34 Savage, Tyler Timber Creek 5:55.97 1
35 Shepkosky, Noah Triton 6:40.00 1
Boys 4x200 Meter Relay
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Egg Harbor Twp High School 'A' 1:35.00 4
1) Cheeseborough, Jamie 2) Brock, Amir
3) Bailey-Brown, Daquan 4) Abraham, Alvin
2 Winslow Township High School 'A' 1:35.51 4
1) Hardy, Clarence 2) Bettis, James
3) Alston, Timothy 4) Hollis, Hurbert
3 Rancocas Valley 'A' 1:36.13 4
1) Leacott, Tyler 2) Williams, Zakiyy
3) Foster, JeSean 4) Pierce, Sterling
4 Ocean City HS 'A' 1:37.69 2
1) Givens, Ryan 2) McDermott, Kevin
3) Chopek, Zachary 4) Zellers, Zachary
5 Bur Twp. Winter Track 'A' 1:38.25 2
1) Ongwenyi, Eddy 2) Goins, Christian
3) Meade, Akile 4) Ledix, Christopher
6 Mainland Regional 'A' 1:38.44 1
1) James, Javon 2) Gustafson, Lawrence
3) Grillo, Matthew 4) Anderson, Kenny
7 Timber Creek 'A' 1:38.68 3
1) LaRoda, Shawn 2) Witcher, Donte
3) Plez, Joe 4) Butler, Jason
8 Toms River North 'A' 1:38.77 4
1) Cook, Cedric 2) Day, Parker
3) Clarke, Darryl 4) Carberry, Richard
9 Absegami 'A' 1:39.38 2
1) Shiner, Austin 2) Ward, Ryan
3) Nguyen, Johnathan 4) Andy, Ifreke
10 Atlantic City 'A' 1:39.38 4
1) Farquharson, Kennedy 2) Wright, Dapree
3) Contreras, John 4) Austin, Nashaud
11 Pennsauken High School 'A' 1:39.69 3
1) Howard, Josh 2) Mack, Dion
3) Parris, Jevante 4) jackson, julian
12 Hammonton High School 'A' 1:40.89 4
1) Gibson, Ron 2) Smith, James
3) Stiich, Conner 4) Maturano, Anthony
13 Cherry Hill East 'A' 1:42.54 3
1) Santoro, Nick 2) Tumanda, Kyle
3) Weiner, Matthew 4) Bell, Keynon
14 Vineland High School 'B' 1:42.73 1
1) Blunt, Michael 2) Finney, Lathon
3) Blakely, Robert 4) Roman, Juan
15 Brick Memorial High School 'A' 1:42.76 1
1) Antoine, Christopher 2) Laborte, Antonio
3) Ventola, Eric 4) Robertson, Derek
16 Lenape High School 'A' 1:43.27 3
1) Celona, Joseph 2) Micale, Justin
3) Campbell, Brandon 4) Jones, Jaquan
17 Cherokee 'A' 1:51.22 1
1) Natale, Anthony 2) Patel, Dharam
3) Hare, Shaun 4) Voynow, James
18 Northern Burlington County 'A' 1:51.29 1
1) Allen, Shawn 2) Raitano, Robert
3) Khan, Mohammad 4) Chodes, Adam
19 Triton 'A' 1:59.89 1
1) Petrongolo, Charles 2) Cattell, Daniel
3) Baldini, Andre 4) Lachawiec, Tyler
Boys 4x400 Meter Relay
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Rancocas Valley 'A' 3:33.71 2
1) Colon-Cruz, Jose 2) Leacott, Tyler
3) Curbelo, Isaiah 4) Pierce, Sterling
2 Pennsauken High School 'A' 3:34.29 2
1) Jones, Marquan 2) Booker, Martin
3) Harley, Brandon 4) Wemegah, Ryan
3 Mainland Regional 'A' 3:38.45 2
1) Rzemyk, Ty 2) Gustafson, Lawrence
3) Grillo, Matthew 4) Anderson, Kenny
4 Egg Harbor Twp High School 'A' 3:38.89 1
1) Dessoye, Alex 2) Brock, Amir
3) Barnes, Eric 4) Abraham, Alvin
5 Timber Creek 'A' 3:40.46 2
1) Stinson, Cameron 2) McCoy, Jerryl
3) Butler, Jason 4) Witcher, Donte
6 Ocean City HS 'A' 3:41.92 2
1) Chopek, Zachary 2) McClure, Brendan
3) McDermott, Kevin 4) Zellers, Zachary
7 Lenape High School 'A' 3:42.74 2
1) Liebling, Jake 2) Harrison, Kevin
3) Penny, Myles 4)
8 Northern Burlington County 'A' 3:45.58 2
1) Shorey, Gerardo 2) Vance, Moses
3) Ricciani, Jeff 4) Brien, Joel
9 Hammonton High School 'A' 3:51.08 1
1) Iulliucci, Phil 2) Morgan, Tyler
3) Gibson, Ron 4) Thompson, Juvante
10 Cherry Hill East 'A' 3:51.60 1
1) Santoro, Nick 2) Tumanda, Kyle
3) Bell, Keynon 4) Weiner, Matthew
11 Absegami 'A' 3:53.69 1
1) Shiner, Austin 2) Nguyen, Johnathan
3) Maguire, Bobby 4) Andy, Ifreke
12 Vineland High School 'A' 3:59.35 2
13 Atlantic City 'A' 4:02.29 1
1) Farquharson, Kennedy 2) Wright, Dapree
3) Contreras, John 4) Austin, Nashaud
14 Bur Twp. Winter Track 'A' 4:10.16 1
1) Goss, Timothy 2) Conway, Tereek
3) Manjaro, Mosha 4) Larbie, Derek
15 Triton 'A' 4:37.00 1
1) Hill, Brandon 2) Sweeney, Eric
3) Baldini, Andre 4) Cattell, Daniel
Boys 4x55 Meter Shuttle Hurdle
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Winslow Township High School 'A' 31.21 4
1) Alston, Edwin 2) Watson, Devante
3) Adams, Jamil 4) Hardy, Clarence
2 Lenape High School 'A' 32.58 4
1) Liebling, Jake 2) Roberts, Dave
3) Johnson-Waters, Khyree 4) Harrison, Kevin
3 Brick Memorial High School 'A' 32.88 4
1) Perrine, Edward 2) Ventola, Tyler
3) Carter, Kishaun 4) Bogan, Andrew
4 Mainland Regional 'A' 33.13 3
1) James, Javon 2) Rzemyk, Ty
3) Grillo, Matthew 4) Anderson, Kenny
5 Toms River North 'A' 33.18 3
1) Fitzpatrick, Demetrious 2) Light, Derek
3) Fernandez, Matt 4) Singer, Andrew
6 Bur Twp. Winter Track 'A' 33.59 3
1) Cherry, Maurice 2) Conway, Tereek
3) Sultan, Ameer 4) Caranda, Chancy
7 Timber Creek 'A' 34.94 2
1) Russell, Larry 2) McCoy, Jerryl
3) Plez, Joe 4) Brown, Sage
8 Northern Burlington County 'A' 36.72 2
1) Brien, Joel 2) Lopez, Sebastian
3) Ricciani, Jeff 4) Horta, Jose
9 Atlantic City 'A' 37.05 1
1) Farquharson, Kennedy 2) Nedrick, Darren
3) Contreras, John 4) Austin, Nashaud
10 Rancocas Valley 'A' 37.80 1
1) Glasper, Chase 2) Alvarez, Joel
3) Graves, Xavier 4) Stanley, Malcolm
11 Absegami 'A' 38.43 2
1) Leftwich, Shawn 2) Nguyen, Johnathan
3) Rallo, Tyler 4) Thomas, Quincy
-- Cherry Hill East 'A' DNF 3
1) Omari, Kennedy 2) Beasley, Nevin
3) Whiteley, Joshua 4) Clark, Jordan
-- Egg Harbor Twp High School 'A' DQ 4
1) Wee, Brian 2) Vazquez, Luis
3) Felker, Ryan 4) McLaughlin, Sean
Boys High Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Bah, Diante Rancocas 6-00.00
2 Grillo, Matthew Mainlanad J6-00.00
3 Maturano, Anthony Hammonton J6-00.00
4 Beasley, Nevin Che 5-10.00
4 Williams, Zakiyy Rancocas 5-10.00
6 Encarnacion, Kyle Che 5-08.00
6 Brown, Sage Timber Creek 5-08.00
6 Hollis, Hurbert Winslow 5-08.00
6 Hardy, Clarence Winslow 5-08.00
10 Jones, Jaquan Lenape 5-06.00
10 Felker, Ryan Egg Harbor 5-06.00
10 Bailey-Brown, Daquan Egg Harbor 5-06.00
-- James, Javon Mainlanad NH
-- Rolls, Joshua Ocean City NH
-- Soriero, Sam Toms River North NH
-- Robertson, Derek Brick Mem. NH
Boys Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Gouveia, Chris Lenape 11-06.00
2 Boyce, Evan Toms River North 11-00.00
3 Lisa, Zachary Ocean City 10-00.00
4 Haider, Shamrez Lenape 9-06.00
-- Lingle, Russell Rancocas NH
-- Brown, Shawn Winslow NH
-- Bauder, David Egg Harbor NH
-- Yang, Nathan Egg Harbor NH
-- Smith, James Hammonton NH
-- Holtz, Kyle Toms River North NH
-- Edwards, Kyle Ocean City NH
-- Chandler, Bronell Winslow NH
Boys Shot Put
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Maid, Adam Brick Mem. 52-08.25
2 Toussaint, Chandler Egg Harbor 47-00.50
3 Lee, Malcolm Egg Harbor 46-09.75
4 Tango, James Brick Mem. 44-01.00
5 Ismail, Emon Toms River North 42-04.50
6 Brown, Andrew Mainlanad 42-04.00
7 Williamson, Trevor Ocean City 40-08.50
8 Miller, Dexter Timber Creek 39-11.00
9 Mikso, Jude Che 39-08.25
10 Backus, Raymond Lenape 39-04.00
11 Rutala, Sean Mainlanad 38-11.50
12 Brennan, Robert Triton 38-01.50
13 Caccese, Ronnie Lenape 37-05.00
14 Marlowe, Samuel Rancocas 35-09.25
15 Frombach, Stephen Rancocas 35-05.50
16 Bazemore, Tyrik Winslow 35-02.25
17 Bartley, Kimani Vineland 35-00.00
18 Storrille, Jack Ocean City 34-11.50
19 Simmins, Dennis Northern Burling 34-09.00
20 Armstrong, Ahmad Timber Creek 34-00.50
21 Santos, Daniel Toms River North 33-11.00
22 Berry, Devin Triton 32-10.00
23 Ciocco, Jake Che 31-09.00
24 Dunlap-McCargo, Rasaan Winslow 31-06.00
25 Morris, Ryan Absegami 21-00.50
26 Johnson, Jaden Absegami 18-05.00
-- Bennett, Donovan Vineland ND