Seneca HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.19 | SB | Katie Grovatt | 5th | Finals H1 | Full Results |
13.52 | Taylor Watson | 7th | Finals H1 | Full Results | |
14.04 | SB | Madison Chant | 10th | Finals H1 | Full Results |
200 Meter Dash | |||||
26.97 | Katie Grovatt | 4th | Finals H1 | Full Results | |
28.01 | Taylor Watson | 8th | Finals H1 | Full Results | |
28.44 | SB | Hailey Garthwaite | 9th | Finals H1 | Full Results |
400 Meter Dash | |||||
59.83 | Katie Grovatt | 2nd | Finals H2 | Full Results | |
1:03.70 | SB | Elizabeth Merski | 8th | Finals H2 | Full Results |
1:05.04 | Madison Chant | 11th | Finals H1 | Full Results | |
800 Meter Run | |||||
2:30.91 | Stephanie Flemming | 6th | Finals | Full Results | |
2:38.61 | Kirsten Horn | 8th | Finals | Full Results | |
2:52.07 | Sarah Morison | 11th | Finals | Full Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:23.63 | Amy Monaghan | 4th | Finals | Full Results | |
6:10.11 | SB | Theresa Navarra | 10th | Finals | Full Results |
3200 Meter Run | |||||
11:59.57 | SB | Mara Schiffhauer | 3rd | Finals | Full Results |
13:36.56 | Josephine Bunnell | 6th | Finals | Full Results | |
14:36.16 | SB | Emily Jones | 8th | Finals | Full Results |
5000 Meter Run | |||||
19:31.83 | SB | Paige Macauley | 1st | Finals | Full Results |
21:46.01 | SB | Bridget Kurp | 7th | Finals | Full Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.44 | Moriah Webb | 5th | Finals H2 | Full Results | |
19.41 | SB | Deborah Roseboro | 8th | Finals H1 | Full Results |
20.07 | SB | Lauren D'auria | 10th | Finals H1 | Full Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:11.85 | Moriah Webb | 4th | Finals H2 | Full Results | |
1:25.03 | SB | Julie Horner | 9th | Finals H1 | Full Results |
1:28.45 | Deborah Roseboro | 10th | Finals H1 | Full Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.11 | Relay Team | 4th | Finals | ||
4x400 Meter Relay | |||||
4:17.95 | Relay Team | 2nd | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
12:38.65 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
High Jump | |||||
4-6 | Elizabeth Merski | 4th | Finals | Full Results | |
4-4 | SB | Hailey Garthwaite | 6th | Finals | Full Results |
4-0 | SB | Deborah Roseboro | 11th | Finals | Full Results |
Long Jump | |||||
13-5.25 | SB | Madison Hess | 7th | Finals | Full Results |
10-10.5 | SB | Emilee Maira | 8th | Finals | Full Results |
Triple Jump | |||||
31-2.75 | Moriah Webb | 4th | Finals | Full Results | |
29-3.25 | Hailey Garthwaite | 6th | Finals | Full Results | |
Pole Vault | |||||
7-0 | Emilee Maira | 6th | Finals | Full Results | |
Discus | |||||
89-11 | SB | Rachel Hoffing | 5th | Finals | Full Results |
71-9 | Stephanie Rahinsky | 10th | Finals | Full Results | |
63-9 | Lauren D'auria | 12th | Finals | Full Results | |
Javelin | |||||
88-4 | Elizabeth Merski | 5th | Finals | Full Results | |
81-10 | Brynn MacDougall | 6th | Finals | Full Results | |
74-4 | SB | Rachel Hoffing | 8th | Finals | Full Results |
Shot Put | |||||
28-2.25 | Brynn MacDougall | 7th | Finals | Full Results | |
27-3.75 | SB | Stephanie Rahinsky | 8th | Finals | Full Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.34 | SB | Wayn Hutchinson | 8th | Finals H1 | Full Results |
12.36 | SB | Al Delsilva | 9th | Finals H1 | Full Results |
12.54 | SB | Jacob Rungel | 10th | Finals H1 | Full Results |
200 Meter Dash | |||||
23.59 | David Foley | 3rd | Finals H2 | Full Results | |
24.92 | Danny Nesko | 7th | Finals H1 | Full Results | |
25.71 | Bryan Hotz | 8th | Finals H1 | Full Results | |
400 Meter Dash | |||||
52.16 | David Foley | 4th | Finals H1 | Full Results | |
53.92 | Bryan Hotz | 8th | Finals H1 | Full Results | |
54.97 | Danny Nesko | 10th | Finals H1 | Full Results | |
800 Meter Run | |||||
2:10.95 | Edward Bohi | 7th | Finals | Full Results | |
2:12.82 | Tim Curtin | 8th | Finals | Full Results | |
2:22.20 | SB | Nate Bechtel | 12th | Finals | Full Results |
1600 Meter Run | |||||
4:48.71 | Alex Mcgrainer | 6th | Finals | Full Results | |
5:18.20 | Ryan Schubert | 10th | Finals | Full Results | |
5:23.01 | SB | Ian Brown | 11th | Finals | Full Results |
3200 Meter Run | |||||
11:38.21 | Joseph Lupo | 9th | Finals | Full Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.72 | Mike Mckay | 3rd | Finals H2 | Full Results | |
16.51 | Dan Connelly | 4th | Finals H2 | Full Results | |
400 Meter Hurdles | |||||
57.82 | SB | Dan Connelly | 2nd | Finals H2 | Full Results |
59.70 | Bryan Hotz | 4th | Finals H2 | Full Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.08 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
4x400 Meter Relay | |||||
3:48.21 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
8:36.70 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
5-8 | Ryan Oyola | 1st | Finals | Full Results | |
Long Jump | |||||
19-6 | Mike Mckay | 1st | Finals | Full Results | |
18-3 | SB | Ryan Oyola | 4th | Finals | Full Results |
Triple Jump | |||||
38-1.5 | Ryan Oyola | 1st | Finals | Full Results | |
37-10.5 | Mike Mckay | 3rd | Finals | Full Results | |
34-7 | SB | Wayn Hutchinson | 10th | Finals | Full Results |
Pole Vault | |||||
9-0 | SB | Jacob Rungel | 6th | Finals | Full Results |
7-6 | Dillon Hathaway | 9th | Finals | Full Results | |
Discus | |||||
117-10 | SB | Robert Woods | 2nd | Finals | Full Results |
112-3.75 | Steven Bonn | 3rd | Finals | Full Results | |
106-4 | Barry Porter | 5th | Finals | Full Results | |
Javelin | |||||
159-5 | Barry Porter | 1st | Finals | Full Results | |
134-4 | Ryan Szelc | 4th | Finals | Full Results | |
Shot Put | |||||
49-5 | Robert Woods | 1st | Finals | Full Results | |
39-10 | Steven Bonn | 7th | Finals | Full Results | |
34-0 | Shane Grady | 10th | Finals | Full Results |