Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports      Lowell Ladd, 2L Race Services

        2018 MAPL JV Invitational - 2/10/2018 4:26:11 PM         
         The Ian H. Gram Athletic Center, Hightstown, NY         

                       Boys 45 Meter Hurdles                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jayshon DuBose        10 Morristown-Beard Sch     7.02   4      
  2 Mekhi Mose            11 The Pennington Schoo     7.13   4      
  3 Urijah Williams       10 St. Benedict's Prep      7.26   4      
  4 Andres Argueta        11 The Pennington Schoo     7.91   3      
  5 Alexi Horne            9 George School            8.05   1      
  6 Unknown               12 Unknown,                 8.12   2      
  7 Unknown               10 Unknown,                 8.16   2      
  8 Isaac Lee             11 George School            8.28   1      
  9 Finn Caspersen        11 Peddie School            8.32   3      
 10 Dennis Zhang          10 Peddie School            9.15   3      
 11 Tariq Turner           9 STEM Civics Charter      9.17   2      
 12 Unknown               10 Unknown,                 9.32   4      

                       Girls 45 Meter Hurdles                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Michelle Kwafo        12 Stuart Country Day S     7.36   3      
  2 Susanne Kowalska       9 George School            7.47   3      
  3 Kelli Collins         10 The Pennington Schoo     8.38   1      
  4 Julia Alito           10 The Pennington Schoo     8.61   2      
  5 Cara Carr              9 Stuart Country Day S     8.71   2      
  6 Kelly Hochenberger     9 Solebury School          8.81   1      
  7 Heather Kwafo         10 Stuart Country Day S     8.90   1      
  8 Diana Savchyn          9 George School            9.37   3      
  9 Nicole Borowiec       11 Morristown-Beard Sch     9.57   3      
 10 Michaela Meyer         9 Stuart Country Day S     9.62   1      
 11 Jessica Roitman       10 Morristown-Beard Sch    10.51   2      
 12 Sophia Sharareh        9 George School           11.23   2      

                         Boys 45 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jayshon DuBose        10 Morristown-Beard Sch     5.43   8      
  2 Unknown               12 Unknown,                 5.51   8      
  3 Nick Visceglia        11 Morristown-Beard Sch     5.62   8      
  4 Greg-Anthony Jones    10 St. Benedict's Prep      5.92   3      
  5 Malachi Little        10 St. Benedict's Prep      6.17   4      
  6 Olatunji Adewole      10 St. Benedict's Prep      6.26   2      
  7 Aidan Israel          10 The Pennington Schoo     6.29   1      
  8 Kabaila James          9 STEM Civics Charter      6.45   5      
  9 Taylor Knox            9 Peddie School            6.46   7      
 10 Zachary Desrosiers-Vi  9 George School            6.48   1      
 11 Isaac Lee             11 George School            6.54   2      
 12 Andres Argueta        11 The Pennington Schoo     6.55   2      
 13 Alexi Horne            9 George School            6.59   3      
 14 Benjamin Leong        12 Peddie School            6.60   7      
 15 Kishan Vyas           10 Peddie School            6.62   6      
 16 Brendan McManus       10 Holy Ghost Preparato     6.64   6      
 17 Khyri Brewer          10 St. Benedict's Prep      6.66   2      
 18 Maxwell Henry         10 The Pennington Schoo     6.68   3      
 19 Kevin Kong            12 Peddie School            6.74   7      
 20 Edward Abban           9 George School            6.78   4      
 21 Sam Wilshinsky         9 Morristown-Beard Sch     6.82   6      
 22 Wakiyl Dixon           9 STEM Civics Charter      6.92   5      
 23 Unknown                9 Unknown,                 6.94   4      
 24 Christian Fusco       10 Peddie School            7.10   6      
 25 Zach Lebovitz         10 Morristown-Beard Sch     7.12   5      
 26 Bobby Lambdin          9 The Pennington Schoo     7.16   3      
 27 Delon Phillips         9 St. Benedict's Prep      7.28   1      
 28 Patrick Salazar       11 Morristown-Beard Sch     7.32   5      
 29 Unknown               10 Unknown,                 7.33   4      
 30 Noah Cha              12 Peddie School            7.46   7      

                        Girls 45 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Michelle Kwafo        12 Stuart Country Day S     6.31   7      
  2 Amerley Lokko         11 George School            6.52   7      
  3 Nicole Borowiec       11 Morristown-Beard Sch     6.53   7      
  4 Kelli Collins         10 The Pennington Schoo     6.86   1      
  5 Jayne McGrath         10 The Pennington Schoo     6.88   1      
  6 Heather Kwafo         10 Stuart Country Day S     6.91   6      
  7 Hope Obolanle          9 Peddie School            7.07   6      
  8 Ella Davidyock         9 George School            7.12   7      
  9 Amanda Lindsay        11 Peddie School            7.19   6      
 10 Tessa Connell         11 Morristown-Beard Sch     7.28   5      
 11 Mia Huang             10 Peddie School            7.32   5      
 12 Kendra Brenya         12 Stuart Country Day S     7.33   4      
 13 Olivia Giblin          9 Stuart Country Day S     7.36   3      
 14 Amanda Fradkin        10 Morristown-Beard Sch     7.40   5      
 15 Leila Feng            11 Peddie School            7.40   4      
 16 Cara Carr              9 Stuart Country Day S     7.41   3      
 17 Diana Savchyn          9 George School            7.41   4      
 18 Michaela Meyer         9 Stuart Country Day S     7.44   2      
 19 Nicolette Lewis       11 Morristown-Beard Sch     7.47   5      
 20 Susanne Kowalska       9 George School            7.50   4      
 21 Sophia Sharareh        9 George School            7.59   3      
 22 Promise Klink         10 The Pennington Schoo     7.63   1      
 23 Aditi Mehndiratta     10 Stuart Country Day S     7.74   2      
 24 Maddie O'Brian         9 Solebury School          7.80   2      
 25 Min Nam               12 George School            8.08   3      

                       Boys 1600 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jeffrey Love          11 George School         4:39.55       
  2 Tyler Kingsbury        9 The Pennington Schoo  5:15.81       
  3 Isaiah Murray         12 St. Benedict's Prep   5:16.25       
  4 Bryan Loja            12 St. Benedict's Prep   5:16.45       
  5 Andrew Davis           9 Peddie School         5:32.61       
  6 Jackson Swartz         9 George School         5:42.68       
  7 Aaron Orshan          10 The Pennington Schoo  6:08.39       
  8 Curtis Fagan          11 Morristown-Beard Sch  6:34.73       
  9 Shizhen Liu           10 Solebury School       6:44.08       
 10 Alex Cavallaro         9 Solebury School       6:45.56       
 11 Killian Shelly         9 Peddie School         6:49.42       

                      Girls 1600 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Clara Middleton        9 Peddie School         6:05.14       
  2 Ally Lawson            9 Trinity Hall          6:07.55       
  3 Mona Eicheler         10 The Pennington Schoo  6:12.70       
  4 Serena Chen           11 The Lawrenceville Sc  6:44.02       
  5 Rachel Domb           11 The Pennington Schoo  6:47.53       
  6 Melanie Burgess        9 Stuart Country Day S  7:01.86       
  7 Amy Tavipatana        11 Solebury School       7:45.80       

                        Boys 400 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Malachi Little        10 St. Benedict's Prep     57.83   5      
  2 Olatunji Adewole      10 St. Benedict's Prep     59.35   5      
  3 Unknown               10 Unknown,              1:00.10   4      
  4 Unknown                9 Unknown,              1:00.59   1      
  5 Unknown               12 Unknown,              1:00.92   4      
  6 Unknown               12 Unknown,              1:01.77   4      
  7 Unknown               12 Unknown,              1:02.01   1      
  8 Unknown               10 Unknown,              1:03.41   3      
  9 Unknown               10 Unknown,              1:04.10   3      
 10 Unknown               11 Unknown,              1:04.69   2      
 11 Unknown                9 Unknown,              1:04.75   3      
 12 Unknown                9 Unknown,              1:05.44   2      
 13 Unknown                9 Unknown,              1:06.62   2      
 14 Unknown                9 Unknown,              1:06.71   2      
 15 Unknown                9 Unknown,              1:26.05   1      

                        Girls 400 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Shreya Krishnan       10 The Pennington Schoo  1:11.40   3      
  2 Kelly Hochenberger     9 Solebury School       1:11.64   2      
  3 Jayne McGrath         10 The Pennington Schoo  1:11.79   1      
  4 Jordan Codispoti       9 Trinity Hall          1:12.97   3      
  5 Shealyn Tirendi        9 The Pennington Schoo  1:13.51   2      
  6 Arran Goldman          9 George School         1:16.10   2      
  7 Sophia Hegel          10 Trinity Hall          1:18.36   3      
  8 TK Mpela              10 George School         1:29.17   3      

                       Boys 800 Meter Run                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lowy Shim              9 Peddie School         2:23.19       
  2 Bryan Loja            12 St. Benedict's Prep   2:23.66       
  3 Praneel Chakraborty   10 The Lawrenceville Sc  2:28.34       
  4 Isaiah Murray         12 St. Benedict's Prep   2:28.67       
  5 Unknown               10 Unknown,              2:31.37       
  6 Ryan Bencivengo        9 George School         2:32.05       
  7 Aiden Jolibois         9 George School         2:34.18       
  8 Kabaila James          9 STEM Civics Charter   2:39.58       
  9 William Tapp           9 George School         2:42.16       
 10 Alex Cavallaro         9 Solebury School       3:00.93       

                        Girls 800 Meter Run                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Janaia Madden         10 George School         2:47.27   2      
  2 Mairead Mark          12 Trinity Hall          2:50.76   2      
  3 Anna Ferrigine         9 Trinity Hall          2:55.41   2      
  4 Logan Dziadzio        10 Trinity Hall          2:56.11   2      
  5 Haley Scarantino      10 Trinity Hall          2:56.83   2      
  6 Sarah Wells-Pollard    9 George School         2:59.59   2      
  7 Serena Chen           11 The Lawrenceville Sc  3:01.10   2      
  8 Alexandra Ottomanelli 10 Stuart Country Day S  3:03.38   2      
  9 Alexa Lepold          10 The Pennington Schoo  3:06.49   1      
 10 Melissa Cao            9 Peddie School         3:09.20   1      
 11 Elaine Wang           10 The Lawrenceville Sc  3:12.32   1      
 12 Yocelyn Batz          11 STEM Civics Charter   3:13.66   1      
 13 Allison Williams         The Lawrenceville Sc  3:14.70   1      
 14 Jessica Roitman       10 Morristown-Beard Sch  3:20.69   1      
 15 Charlotte Albert         The Lawrenceville Sc  3:21.45   1      
 16 Peiyao Liu             9 Solebury School       3:25.57   1      
 17 Debby Qu              11 Solebury School       3:39.71   1      

                        Boys 200 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Greg-Anthony Jones    10 St. Benedict's Prep     24.75   8      
  2 Jayshon DuBose        10 Morristown-Beard Sch    25.00   8      
  3 Urijah Williams       10 St. Benedict's Prep     25.80   8      
  4 Aidan Israel          10 The Pennington Schoo    26.21   8      
  5 Nick Visceglia        11 Morristown-Beard Sch    27.06   7      
  6 Taylor Knox            9 Peddie School           27.29   7      
  7 Unknown               10 Unknown,                27.58   4      
  8 Unknown                9 Unknown,                27.67   7      
  9 Brendan McManus       10 Holy Ghost Preparato    27.88   6      
 10 Noah Cha              12 Peddie School           27.99   6      
 11 Olatunji Adewole      10 St. Benedict's Prep     28.01   1      
 12 Benjamin Leong        12 Peddie School           28.25   6      
 13 Isaac Lee             11 George School           28.43   7      
 14 Andres Argueta        11 The Pennington Schoo    28.69   2      
 15 Christian Fusco       10 Peddie School           28.71   4      
 16 Maxwell Henry         10 The Pennington Schoo    29.78   2      
 17 Mason Brown            9 The Pennington Schoo    30.03   1      
 18 Curtis Fagan          11 Morristown-Beard Sch    30.10   3      
 19 Bobby Lambdin          9 The Pennington Schoo    30.25   2      
 20 Sam Wilshinsky         9 Morristown-Beard Sch    30.56   3      
 21 Wakiyl Dixon           9 STEM Civics Charter     31.12   4      
 22 Kishan Vyas           10 Peddie School           31.15   3      
 23 Patrick Salazar       11 Morristown-Beard Sch    32.80   3      

                        Girls 200 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Amerley Lokko         11 George School           27.86   9      
  2 Nicole Borowiec       11 Morristown-Beard Sch    29.15   9      
  3 Kelli Collins         10 The Pennington Schoo    29.59   1      
  4 Jayne McGrath         10 The Pennington Schoo    29.90   9      
  5 Heather Kwafo         10 Stuart Country Day S    29.97   8      
  6 Shreya Krishnan       10 The Pennington Schoo    30.02   9      
  7 Amanda Lindsay        11 Peddie School           30.19   6      
  8 Hope Obolanle          9 Peddie School           30.30   7      
  9 Gabby Sorrentino       9 Trinity Hall            30.52   8      
 10 Susanne Kowalska       9 George School           30.91   6      
 11 Tessa Connell         11 Morristown-Beard Sch    31.01   7      
 12 Ella Davidyock         9 George School           31.02   8      
 13 Diana Savchyn          9 George School           31.19   7      
 14 Julia Alito           10 The Pennington Schoo    31.33   8      
 15 Mia Huang             10 Peddie School           31.77   5      
 16 Cara Carr              9 Stuart Country Day S    31.82   5      
 17 Shealyn Tirendi        9 The Pennington Schoo    31.91   5      
 18 Olivia Giblin          9 Stuart Country Day S    32.26   5      
 19 Nicolette Lewis       11 Morristown-Beard Sch    32.55   4      
 20 Amanda Fradkin        10 Morristown-Beard Sch    32.59   6      
 21 Leila Feng            11 Peddie School           32.62   4      
 22 Promise Klink         10 The Pennington Schoo    32.94   2      
 23 Caroline Paige         9 Trinity Hall            32.95   7      
 24 Michaela Meyer         9 Stuart Country Day S    33.18   3      
 25 Sophia Sharareh        9 George School           33.46   4      
 26 Allison Walsh         12 Stuart Country Day S    33.57   2      
 27 Ally Perri             9 Trinity Hall            33.74   2      
 28 Nadya Ivanova         11 The Pennington Schoo    33.95   3      
 29 Aditi Mehndiratta     10 Stuart Country Day S    34.27   1      
 30 Isabella Giallana      9 Trinity Hall            34.58   3      
 31 Lindsey Zupko          9 Trinity Hall            34.90   2      
 32 Arran Goldman          9 George School           35.79   4      
 33 Ranya Russo           10 Peddie School           36.45   1      
 34 Sayli Sonsurkar       10 Peddie School           36.62   1      
 35 TK Mpela              10 George School           36.85   6      

                       Boys 3200 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tyler Kingsbury        9 The Pennington Schoo 11:57.96       
  2 Joshua Song            9 The Pennington Schoo 12:29.00       
  3 Andrew Chen            9 Solebury School      21:04.12       

                      Girls 3200 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mona Eicheler         10 The Pennington Schoo 13:22.88       

                   Boys 4x400 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 St. Benedict's Prep A                     3:56.51       
      1) Olatunji Adewole      2) Tyler Antoine         
      3) Justin Bramwell       4)  Unknown              
      5) Malachi Little        6)  Unknown              
  2 George School A                           4:21.58       
  3 Peddie School A                           4:21.92       
      1) Jack Manzari          2)  Unknown              
      3) Lowy Shim             4) Benjamin Leong        
      5) Taylor Knox           

                  Girls 4x400 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 The Pennington School A                   4:45.30       
      1) Kelli Collins         2) Mona Eicheler         
      3) Samatha Mazzoni       4) Jayne McGrath         
      5) Shealyn Tirendi       6) Molly Gibbard         
  2 Stuart Country Day School A               4:59.03       
      1) Melanie Burgess       2) Cara Carr             
      3) Priscilla Francois    4) Heather Kwafo         
      5) Miranda Maley         6) Michaela Meyer        
      7) Alexandra Ottomanelli 
  3 Peddie School A                           5:02.14       
      1) Amadea Lehoczky Escoba2) Nellie Karnburisudthi 
      3) Melissa Cao           4) Emily Yang            
      5) Clara Middleton       
  4 Trinity Hall A                            5:10.66       
      1) Jordan Codispoti      2) Logan Dziadzio        
      3) Morgan Feiler         4) Anna Ferrigine        
      5) Sophia Hegel          6) Ally Lawson           
      7) Haley Scarantino      8) Gabby Sorrentino      
  5 George School A                           5:27.77       
  6 Solebury School A                         5:53.83       
      1) Kelly Hochenberger    2) Cally Kerrigan        
      3) Peiyao Liu            4) Debby Qu              
      5) Amy Tavipatana        

                         Girls Shot Put                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Laury Senecal         11 Morristown-Beard Sch 26-09.50       
  2 Sarah Girgis          10 Stuart Country Day S 20-09.75       
  3 Jackie Silvers        11 Morristown-Beard Sch 20-06.25       
  4 Aisling Creed          9 Peddie School        20-05.50       
  5 Angel Ireland         12 George School        19-06.00       
  6 Sarah Wells-Pollard    9 George School        17-09.00       
  7 Maddie O'Brian         9 Solebury School      15-02.00       

                          Boys Shot Put                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ankou Doh             11 St. Benedict's Prep  40-10.25       
  2 Malachi Mccoy         10 St. Benedict's Prep  37-05.00       
  3 Finn Caspersen        11 Peddie School        37-04.00       
  4 Marcus Hines          11 St. Benedict's Prep  35-11.00       
  5 Nygee Green           11 St. Benedict's Prep  35-05.00       
  6 Patrick Salazar       11 Morristown-Beard Sch 34-10.00       
  7 Zach Lebovitz         10 Morristown-Beard Sch 29-08.00       
  8 Perry Udahemuka       11 Solebury School      29-07.50       
  9 Edward Abban           9 George School        29-04.00       
 10 Curtis Fagan          11 Morristown-Beard Sch 28-04.50       
 11 Benjamin Dare         11 Peddie School        27-10.50       
 12 Sam Wilshinsky         9 Morristown-Beard Sch 27-07.50       
 13 Taiyon Ankor Jones    11 St. Benedict's Prep  26-04.50       
 14 Unknown                9 Unknown,             20-06.25       

                         Girls High Jump                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Allison Walsh         12 Stuart Country Day S  4-11.00       
  2 Michaela Meyer         9 Stuart Country Day S  4-06.00       
  3 Susanne Kowalska       9 George School         4-02.00       
  3 Michelle Kwafo        12 Stuart Country Day S  4-02.00       
  3 Alexandra Ottomanelli 10 Stuart Country Day S  4-02.00       

                         Boys High Jump                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Urijah Williams       10 St. Benedict's Prep   5-06.00       
  2 Jayshon DuBose        10 Morristown-Beard Sch  5-04.00       
  3 Finn Caspersen        11 Peddie School         4-10.00       
  4 Olatunji Adewole      10 St. Benedict's Prep   4-10.00