Eastern Regional HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.65 | Jailya Ash | 3rd | Finals H6 | Full Results | |
13.72 | Olivia Covington | 10th | Finals H5 | Full Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.34 | Jewel Ash | 2nd | Finals H6 | Full Results | |
25.93 | Jailya Ash | 4th | Finals H6 | Full Results | |
400 Meter Dash | |||||
57.00 | Jewel Ash | 1st | Finals H6 | Full Results | |
1:03.06 | Ta'mya Ross | 10th | Finals H4 | Full Results | |
800 Meter Run | |||||
2:22.16 | SB | Sydney Woolston | 2nd | Finals H3 | Full Results |
2:30.03 | SB | Ariana Tait | 7th | Finals H2 | Full Results |
1600 Meter Run | |||||
5:29.67 | Samantha Tighe | 5th | Finals H2 | Full Results | |
5:38.18 | SB | Morgan Bromley | 7th | Finals H2 | Full Results |
3200 Meter Run | |||||
11:32.57 | SB | Samantha Tighe | 2nd | Finals H1 | Full Results |
12:16.03 | SB | Morgan Bromley | 4th | Finals H1 | Full Results |
100 Meter Hurdles | |||||
15.24 | Dariyah Corbett-Collier | 3rd | Finals H6 | Full Results | |
15.80 | Noelle Scott | 6th | Finals H6 | Full Results | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:03.55 | Jewel Ash | 2nd | Finals H6 | Full Results | |
1:07.69 | Dariyah Corbett-Collier | 5th | Finals H5 | Full Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:05.59 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | Full Results |
High Jump | |||||
4-4 | Jade Kenny | 8th | Finals H1 | Full Results | |
Long Jump | |||||
15-8 | Analiese Bulgin | 4th | Finals H1 | Full Results | |
Triple Jump | |||||
33-4 | Olivia Covington | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
Discus | |||||
74-5 | SB | Judith Timmons | 9th | Finals H1 | Full Results |
73-3 | Julia Dodd | 10th | Finals H1 | Full Results | |
Javelin | |||||
76-11 | Alexondria McMillan | 6th | Finals H1 | Full Results | |
73-7 | Danielle Jackson | 8th | Finals H1 | Full Results | |
Shot Put | |||||
31-7.75 | Noelle Scott | 4th | Finals H1 | Full Results | |
29-10.25 | Krysten Henley | 8th | Finals H1 | Full Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.88 | Kamauri Weaver | 5th | Finals H5 | Full Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.14 | SB | Carl Jordan | 8th | Finals H5 | Full Results |
800 Meter Run | |||||
2:16.76 | Ben Cohen | 14th | Finals H1 | Full Results | |
2:21.14 | Oscar Andrews | 16th | Finals H1 | Full Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:56.44 | SB | Jacob Harley | 13th | Finals H2 | Full Results |
5:02.42 | SB | Robert Young | 14th | Finals H2 | Full Results |
3200 Meter Run | |||||
10:37.21 | SB | Alex Andrews | 10th | Finals H1 | Full Results |
11:00.99 | SB | Aaron Arnstein | 12th | Finals H1 | Full Results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.35 | SB | Emmanuel Azuonwu | 11th | Finals H4 | Full Results |
19.22 | SB | Tavion Corbett-Collier | 14th | Finals H3 | Full Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:06.28 | SB | Isaiah Howton | 9th | Finals H3 | Full Results |
Long Jump | |||||
17-10 | SB | Tavion Corbett-Collier | 12th | Finals H1 | Full Results |
Triple Jump | |||||
34-10.5 | Kofi Asare | 12th | Finals H1 | Full Results | |
Discus | |||||
126-3 | SB | Rocco Tursi | 6th | Finals H1 | Full Results |
116-10 | Cheston Bulgin | 11th | Finals H1 | Full Results | |
Javelin | |||||
142-4 | SB | Rocco Tursi | 5th | Finals H1 | Full Results |
115-4 | Anthony Lafferty | 14th | Finals H1 | Full Results | |
Shot Put | |||||
46-7.5 | SB | Emmanuel Azuonwu | 2nd | Finals H1 | Full Results |
44-8.5 | Cheston Bulgin | 5th | Finals H1 | Full Results |